Renard krijgt fraaie promotie bij Montreal

33 stemmen
Renard krijgt fraaie promotie bij Montreal

Na zijn periodes als technisch directeur bij KV Mechelen en Standard koos Olivier Renard eind 2019 voor een verrassende uitdaging. Hoewel hij nog maar enkele dagen aan de slag was in de directie van Antwerp, verkaste hij naar Canada om de sportieve touwtjes in handen te nemen bij CF Montréal. Inmiddels is hij daar al drie jaar aan de slag en de club is zeer tevreden over zijn werk.


Dat blijkt nu nogmaals, want Montréal maakte donderdagavond bekend dat Renard een nieuw contract van onbepaalde duur getekend heeft. Daar hangt ook een mooie promotie aan vast, want hij mag zich voortaan vice-voorzitter en Chief Sporting Officer noemen, in plaats van louter technisch directeur. Hij gaat ook deel uitmaken van de Raad van Bestuur.

Renard bouwde de voorbije jaren bij Montréal aan een ploeg die vooral bestaat uit lokaal talent, aangevuld met enkele Amerikanen en buitenlanders. Daarmee staat Montréal momenteel knap vierde in de Western Conference van de MLS, in het spoor van New York City, Philadelphia Union en New York Red Bulls. Bekendste spelers in de kern zijn Victor Wanyama (ex-Beerschot en -Tottenham), Rudy Camacho (ex-Waasland-Beveren) en halve Belg Zorhan Bassong (ex-Cercle). Ex-Rode Duivel Laurent Ciman is er aan de slag als assistent.

OVERTUIGD
Eigenaar Joey Saputo pakt ook uit met heel wat lof voor Renard. "Ik ben er altijd van overtuigd geweest dat hij bij ons moest blijven", verklaart hij. "Olivier heeft sinds zijn komst een grote bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van het team. Zijn visie, leiderschap, filosofie, intelligentie en oog voor het vinden van nieuw talent en het ontwikkelen van spelers gaan onze club nog veel verder brengen."



Verdient Renard nog een kans bij een Belgische topclub?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

66
66
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

12
12
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

40
40
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

25
25
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

90
90
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

111
111
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

26
26
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

44
44
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

253
253
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

151
151
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

40
40
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

204
204
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

139
139
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

134
134
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

420
420
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

327
327
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

131
131
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

129
129
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

164
164
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

197
197
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws