Renard krijgt fraaie promotie bij Montreal

door
Renard krijgt fraaie promotie bij Montreal

Na zijn periodes als technisch directeur bij KV Mechelen en Standard koos Olivier Renard eind 2019 voor een verrassende uitdaging. Hoewel hij nog maar enkele dagen aan de slag was in de directie van Antwerp, verkaste hij naar Canada om de sportieve touwtjes in handen te nemen bij CF Montréal. Inmiddels is hij daar al drie jaar aan de slag en de club is zeer tevreden over zijn werk.


Dat blijkt nu nogmaals, want Montréal maakte donderdagavond bekend dat Renard een nieuw contract van onbepaalde duur getekend heeft. Daar hangt ook een mooie promotie aan vast, want hij mag zich voortaan vice-voorzitter en Chief Sporting Officer noemen, in plaats van louter technisch directeur. Hij gaat ook deel uitmaken van de Raad van Bestuur.

Renard bouwde de voorbije jaren bij Montréal aan een ploeg die vooral bestaat uit lokaal talent, aangevuld met enkele Amerikanen en buitenlanders. Daarmee staat Montréal momenteel knap vierde in de Western Conference van de MLS, in het spoor van New York City, Philadelphia Union en New York Red Bulls. Bekendste spelers in de kern zijn Victor Wanyama (ex-Beerschot en -Tottenham), Rudy Camacho (ex-Waasland-Beveren) en halve Belg Zorhan Bassong (ex-Cercle). Ex-Rode Duivel Laurent Ciman is er aan de slag als assistent.

OVERTUIGD
Eigenaar Joey Saputo pakt ook uit met heel wat lof voor Renard. "Ik ben er altijd van overtuigd geweest dat hij bij ons moest blijven", verklaart hij. "Olivier heeft sinds zijn komst een grote bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van het team. Zijn visie, leiderschap, filosofie, intelligentie en oog voor het vinden van nieuw talent en het ontwikkelen van spelers gaan onze club nog veel verder brengen."



Verdient Renard nog een kans bij een Belgische topclub?

Meest recent

Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

1
1
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

7
7
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

53
53
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

189
189
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

120
120
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

87
87
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

244
244
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

141
141
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

263
263
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

137
137
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

78
78
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

577
577
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

257
257
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

650
650
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

448
448
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

291
291
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

173
173
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

130
130
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

101
101
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

72
72
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

175
175
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

187
187
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

403
403
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

122
122

Meer sportnieuws