Renard krijgt fraaie promotie bij Montreal

33 stemmen
Renard krijgt fraaie promotie bij Montreal

Na zijn periodes als technisch directeur bij KV Mechelen en Standard koos Olivier Renard eind 2019 voor een verrassende uitdaging. Hoewel hij nog maar enkele dagen aan de slag was in de directie van Antwerp, verkaste hij naar Canada om de sportieve touwtjes in handen te nemen bij CF Montréal. Inmiddels is hij daar al drie jaar aan de slag en de club is zeer tevreden over zijn werk.


Dat blijkt nu nogmaals, want Montréal maakte donderdagavond bekend dat Renard een nieuw contract van onbepaalde duur getekend heeft. Daar hangt ook een mooie promotie aan vast, want hij mag zich voortaan vice-voorzitter en Chief Sporting Officer noemen, in plaats van louter technisch directeur. Hij gaat ook deel uitmaken van de Raad van Bestuur.

Renard bouwde de voorbije jaren bij Montréal aan een ploeg die vooral bestaat uit lokaal talent, aangevuld met enkele Amerikanen en buitenlanders. Daarmee staat Montréal momenteel knap vierde in de Western Conference van de MLS, in het spoor van New York City, Philadelphia Union en New York Red Bulls. Bekendste spelers in de kern zijn Victor Wanyama (ex-Beerschot en -Tottenham), Rudy Camacho (ex-Waasland-Beveren) en halve Belg Zorhan Bassong (ex-Cercle). Ex-Rode Duivel Laurent Ciman is er aan de slag als assistent.

OVERTUIGD
Eigenaar Joey Saputo pakt ook uit met heel wat lof voor Renard. "Ik ben er altijd van overtuigd geweest dat hij bij ons moest blijven", verklaart hij. "Olivier heeft sinds zijn komst een grote bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van het team. Zijn visie, leiderschap, filosofie, intelligentie en oog voor het vinden van nieuw talent en het ontwikkelen van spelers gaan onze club nog veel verder brengen."



Verdient Renard nog een kans bij een Belgische topclub?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

16
16
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

28
28
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

164
164
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

57
57
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

69
69
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

133
133
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

169
169
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

174
174
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

61
61
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

142
142
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

285
285
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

360
360
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

77
77
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

534
534
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

73
73
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

437
437
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

634
634
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

246
246
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

300
300
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

100
100
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

912
912
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

493
493
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

150
150
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

458
458
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

608
608

Meer sportnieuws