Renard krijgt fraaie promotie bij Montreal

door
Renard krijgt fraaie promotie bij Montreal

Na zijn periodes als technisch directeur bij KV Mechelen en Standard koos Olivier Renard eind 2019 voor een verrassende uitdaging. Hoewel hij nog maar enkele dagen aan de slag was in de directie van Antwerp, verkaste hij naar Canada om de sportieve touwtjes in handen te nemen bij CF Montréal. Inmiddels is hij daar al drie jaar aan de slag en de club is zeer tevreden over zijn werk.


Dat blijkt nu nogmaals, want Montréal maakte donderdagavond bekend dat Renard een nieuw contract van onbepaalde duur getekend heeft. Daar hangt ook een mooie promotie aan vast, want hij mag zich voortaan vice-voorzitter en Chief Sporting Officer noemen, in plaats van louter technisch directeur. Hij gaat ook deel uitmaken van de Raad van Bestuur.

Renard bouwde de voorbije jaren bij Montréal aan een ploeg die vooral bestaat uit lokaal talent, aangevuld met enkele Amerikanen en buitenlanders. Daarmee staat Montréal momenteel knap vierde in de Western Conference van de MLS, in het spoor van New York City, Philadelphia Union en New York Red Bulls. Bekendste spelers in de kern zijn Victor Wanyama (ex-Beerschot en -Tottenham), Rudy Camacho (ex-Waasland-Beveren) en halve Belg Zorhan Bassong (ex-Cercle). Ex-Rode Duivel Laurent Ciman is er aan de slag als assistent.

OVERTUIGD
Eigenaar Joey Saputo pakt ook uit met heel wat lof voor Renard. "Ik ben er altijd van overtuigd geweest dat hij bij ons moest blijven", verklaart hij. "Olivier heeft sinds zijn komst een grote bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van het team. Zijn visie, leiderschap, filosofie, intelligentie en oog voor het vinden van nieuw talent en het ontwikkelen van spelers gaan onze club nog veel verder brengen."



Verdient Renard nog een kans bij een Belgische topclub?

Meest recent

Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

0
0
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

17
17
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

34
34
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

40
40
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

41
41
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

90
90
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

135
135
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

262
262
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

306
306
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

44
44
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

174
174
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

158
158
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

79
79
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

170
170
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

57
57
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

152
152
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

199
199
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

251
251
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

392
392
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

155
155
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

79
79
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

226
226
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

201
201

Meer sportnieuws