Kogel door de kerk: Union kiest Geraerts als nieuwe coach

17
Kogel door de kerk: Union kiest Geraerts als nieuwe coach

Union werd de voorbije weken geschokt door het vaudeville rond Felice Mazzu. Het dacht een akkoord te hebben met zijn succestrainer om ook volgend seizoen aan boord te blijven, maar toen sprong Anderlecht in de dans. Mazzu kon niet weerstaan aan de lokroep van de recordkampioen en toen de clubs geen akkoord vonden, verbrak hij eenzijdig zijn contract.


Union toonde zich 'not amused' door de handelswijze van zijn trainer en zijn buur en kondigde gerechtelijke stappen aan, maar uiteindelijk restte de vice-kampioen geen andere optie dan een nieuwe coach te zoeken. Al snel werd duidelijk dat het daarvoor vooral in eigen rangen keek, met Karel Geraerts als topkandidaat. Nu is de kogel ook definitief door de kerk.

"Met veel trots kondigen we aan dat Karel Geraerts onze nieuwe hoofdcoach zal worden vanaf komend seizoen", kondigt de club donderdagmiddag immers aan. "Onze kersverse T1 heeft een contract van onbepaalde duur. De komende dagen wordt een aantal posities binnen zijn sportieve staf ingevuld." Voor de ex-speler van Standard en Club Brugge wordt het zijn allereerste opdracht als T1.

STERKE LEIDER
Voorzitter Alex Muzio is tevreden met de keuze. "De eerste keer toen ik Karel ontmoette was ik onder de indruk van zijn positiviteit en openheid", verklaart hij. "En die eigenschappen zijn de afgelopen jaren nog meer naar boven gekomen. Hij heeft de voorbije seizoenen bewezen dat hij een een sterke leider is en beschikt over een uitmuntend voetbalverstand. De hele club is dan ook opgetogen dat Karel nu onze T1 is."


LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Goede keuze van Union?

Meest recent

De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

8
8
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

21
21
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

100
100
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

46
46
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

54
54
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

46
46
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

21
21
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

58
58
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

203
203
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

34
34
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

46
46
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

107
107
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

56
56
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

200
200
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

69
69
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

188
188
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

85
85
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

973
973
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

173
173
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

986
986
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

51
51
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

24
24

Meer sportnieuws