Kogel door de kerk: Union kiest Geraerts als nieuwe coach

door
Kogel door de kerk: Union kiest Geraerts als nieuwe coach

Union werd de voorbije weken geschokt door het vaudeville rond Felice Mazzu. Het dacht een akkoord te hebben met zijn succestrainer om ook volgend seizoen aan boord te blijven, maar toen sprong Anderlecht in de dans. Mazzu kon niet weerstaan aan de lokroep van de recordkampioen en toen de clubs geen akkoord vonden, verbrak hij eenzijdig zijn contract.


Union toonde zich 'not amused' door de handelswijze van zijn trainer en zijn buur en kondigde gerechtelijke stappen aan, maar uiteindelijk restte de vice-kampioen geen andere optie dan een nieuwe coach te zoeken. Al snel werd duidelijk dat het daarvoor vooral in eigen rangen keek, met Karel Geraerts als topkandidaat. Nu is de kogel ook definitief door de kerk.

"Met veel trots kondigen we aan dat Karel Geraerts onze nieuwe hoofdcoach zal worden vanaf komend seizoen", kondigt de club donderdagmiddag immers aan. "Onze kersverse T1 heeft een contract van onbepaalde duur. De komende dagen wordt een aantal posities binnen zijn sportieve staf ingevuld." Voor de ex-speler van Standard en Club Brugge wordt het zijn allereerste opdracht als T1.

STERKE LEIDER
Voorzitter Alex Muzio is tevreden met de keuze. "De eerste keer toen ik Karel ontmoette was ik onder de indruk van zijn positiviteit en openheid", verklaart hij. "En die eigenschappen zijn de afgelopen jaren nog meer naar boven gekomen. Hij heeft de voorbije seizoenen bewezen dat hij een een sterke leider is en beschikt over een uitmuntend voetbalverstand. De hele club is dan ook opgetogen dat Karel nu onze T1 is."


LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Goede keuze van Union?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

45
45
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

33
33
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

83
83
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

408
408
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

38
38
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

22
22
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

146
146
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

148
148
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

112
112
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

48
48
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

172
172
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

37
37
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

133
133
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

570
570
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

336
336
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

292
292
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

255
255
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

49
49
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

249
249
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

82
82
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

477
477
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

318
318
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

112
112
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

104
104
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

144
144

Meer sportnieuws