Club maakt zich al grote zorgen om Jutglà

1203
Club maakt zich al grote zorgen om Jutglà

Club Brugge heeft zijn langverwachte spits beet. Ferran Jutglà ondertekende een contract van 4 jaar in het Jan Breydelstadion, en volgens transferspecialist Fabrizio Romano kostte hij de Brugse clubkas 5 miljoen euro. Dat is een stevige transfersom voor een spits die uiteindelijk maar 6 wedstrijden in de Spaanse eerste klasse speelde. Bovendien kunnen er ook vragen gesteld worden of hij de overstap van de Spaanse derde klasse, de reeks waar hij zijn wedstrijden speelde voor FC Barcelona B, naar de Jupiler Pro League gemakkelijk zal verteren.


SPROOKJE BIJ BARÇA …

Vooreerst dit. De geluiden vanuit Spanje over Ferran Jutglà zijn overwegend positief. De polyvalente aanvaller, hij speelt het liefst als centrale spits maar hij kan ook op beide flanken spelen en als valse negen, vond bij FC Barcelona B blindelings de weg naar het doel. Met 19 treffers werd hij zelfs de Pichichi van de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse. Daarom, en ook ‘dankzij’ blessures bij verschillende andere spelers, kreeg Jutglà zelfs zijn kans in het eerste elftal van Barça.

Ferran Jutglà kreeg dit seizoen 462 speelminuten van trainer Xavi Hernandez en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje. Jutglà is namelijk altijd in beweging op het voetbalveld en daarnaast positioneert hij zich ook goed. De combinatie van deze kwaliteiten overtuigden Xavi om de aanvaller van Barcelona B een kans te geven in de eerste ploeg. Op dat moment ontbeerde het Barça wat aan dynamiek in de aanvalslinie en dat bracht Jutglà met zekerheid.



Ferran Jutglà maakte dit seizoen zijn basisdebuut bij FC Barcelona in de La Liga-wedstrijd tegen Elche. En de 23-jarige zal zich deze wedstrijd ongetwijfeld altijd blijven herinneren, want in zijn basisdebuut kon Jutglà meteen zijn eerste treffer voor Barça scoren. Hij domineerde de Catalaanse aanval, waarbij hij zijn rechtstreekse tegenstander Edgar Badia onder een immense druk zette. Jutglà scoorde de 1-0 in het Spotify Camp Nou middels een erg knap kopbaldoelpunt. Zo ééntje die de klasse in intrinsieke kwaliteiten van een echte goaltjesdief verraadt.

… ZONDER HAPPY END

Na zijn basisdebuut tegen Elche volgden nog drie basisplaatsen in La Liga voor Ferran Jutglà, maar die verliepen niet meer zo voorspoedig. De aanvaller moest zich aanpassen aan het hoge niveau, wat trouwens erg logisch is want Jutglà speelde voordien enkel wedstrijden in de Spaanse derde klasse. In elk geval had de 23-jarige succesvol geproefd van het grote werk en dat smaakte uiteraard naar meer. Dat vond Barça ook, maar de Blaugrana zagen in de eerste ploeg echter geen grote mogelijkheden meer voor hem.



Ferran Jutglà was een klein lichtpuntje bij FC Barcelona, maar volgend jaar moest hij niet al te veel hoop koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen. Jutglà beschikte over een aflopend contract (met optie) en Barça was zinnens om die verbintenis te verlengen, maar enkel om hem meteen daarna te stallen bij een andere club in de Primera Division RFEF of in de Segunda División. Jutglà nam dus de vlucht vooruit door snel onderdak te vinden bij Club Brugge.

TOPSCHUTTER, GEEN SLUIPSCHUTTER

Club Brugge betaalde heel wat geld voor Ferran Jutglà, met 5 miljoen euro behoort de Spanjaard zelf tot de 10 duurste aankopen uit de clubgeschiedenis, en dan mag daar straks wat tegenover staan. Doelpunten bijvoorbeeld. Jutglà was dit seizoen de topschutter bij FC Barcelona B, maar dat was ‘maar’ in de Spaanse derde klasse. Hij scoorde weliswaar 19 doelpunten, maar daar had Jutglà ook maar liefst 93 doelpogingen voor nodig. Geen enkele andere speler in de Spaanse derde klasse overtrof zijn 19 goals maar ook niemand kwam ook in de buurt van zijn 93 doelpogingen.



We willen daarmee aangeven dat Ferran Jutglà vorig seizoen erg effectief was bij FC Barcelona B, maar op het gebied van efficiëntie voor het doel presteerde hij niet bijster indrukwekkend. Hij zette bijvoorbeeld 20% van zijn doelkansen om in een doelpunt, en daarmee was hij pas de 14de beste spits van de Spaanse derde klasse. Jutglà was dan wel de topschutter van de Primera Division RFEF maar de efficiëntste spits was hij dus zeker niet. Jutglà ondervond alvast ook in de eerste ploeg van FC Barcelona dat het moeilijker wordt om een doelpunt te scoren naarmate het sportief niveau omhoog gaat. Zo scoorde Jutglà in het eerste elftal van Barça 1 doelpunt middels 10 doelkansen. Dat is een verhouding van 10%.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van record, actie rond Olise'

Zal Jutglà slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

21
21
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

18
18
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

13
13
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

19
19
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

80
80
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

130
130
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

80
80
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

55
55
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

37
37
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

46
46
Ex-Rode Duivel: "Ik had naar Atletico Madrid moeten gaan"

Het kan soms hard verkeren in een carrière. In 2019 en 2020 zat hij nog drie keer op de bank ...

63
63
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

56
56
'De Jong in vizier Premier League-gigant: Barça moet vrezen'

Oranje moest het in de voorbije interlands stellen zonder Frenkie de Jong, want de 29-jarige ...

28
28
Kompany reageert voor eerst op veroordeling Man CIty

De voetbalwereld staat al weken in rep en roer nadat Manchester City door de Premier League schuldig ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van record, actie rond Olise'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

230
230
Rampscenario Duranville: wat is er aan de hand?

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

111
111
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

95
95
Haaland en Maresca doorbreken stilte na Man City-bom

Manchester City is schuldig bevonden aan meer dan honderd aanklachten voor het verbreken van de ...

87
87
Grote rel door afscheidsmatch Messi: “Een donkere vlek”

Lionel Messi kreeg bij Argentinië nog een afscheidsmatch. De sterspeler liet na het WK weten te ...

59
59
KAA Gent bindt jeugdinternational: volgende stap

KAA Gent geeft veel aandacht aan de jeugdopleiding en de Buffalo’s zetten die lijn verder. Op ...

50
50
Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Na het WK kwam FIFA-baas Gianni Infantino zwaar onder vuur te liggen. De Zwitser wilde de rechten ...

154
154
Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

162
162
Van Bommel getipt: Bundesliga-Belg aast op comeback

Mark van Bommel kan al bij al tevreden terugblikken op zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach ...

128
128
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

40
40
'Mbappé zorgt voor aardbeving: Real vreest het ergste'

Real Madrid trekt zich zaterdag weer op gang met een topper tegen Villarreal. Daarin heeft de ...

187
187

Meer sportnieuws