Club maakt zich al grote zorgen om Jutglà

1203
Club maakt zich al grote zorgen om Jutglà

Club Brugge heeft zijn langverwachte spits beet. Ferran Jutglà ondertekende een contract van 4 jaar in het Jan Breydelstadion, en volgens transferspecialist Fabrizio Romano kostte hij de Brugse clubkas 5 miljoen euro. Dat is een stevige transfersom voor een spits die uiteindelijk maar 6 wedstrijden in de Spaanse eerste klasse speelde. Bovendien kunnen er ook vragen gesteld worden of hij de overstap van de Spaanse derde klasse, de reeks waar hij zijn wedstrijden speelde voor FC Barcelona B, naar de Jupiler Pro League gemakkelijk zal verteren.


SPROOKJE BIJ BARÇA …

Vooreerst dit. De geluiden vanuit Spanje over Ferran Jutglà zijn overwegend positief. De polyvalente aanvaller, hij speelt het liefst als centrale spits maar hij kan ook op beide flanken spelen en als valse negen, vond bij FC Barcelona B blindelings de weg naar het doel. Met 19 treffers werd hij zelfs de Pichichi van de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse. Daarom, en ook ‘dankzij’ blessures bij verschillende andere spelers, kreeg Jutglà zelfs zijn kans in het eerste elftal van Barça.

Ferran Jutglà kreeg dit seizoen 462 speelminuten van trainer Xavi Hernandez en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje. Jutglà is namelijk altijd in beweging op het voetbalveld en daarnaast positioneert hij zich ook goed. De combinatie van deze kwaliteiten overtuigden Xavi om de aanvaller van Barcelona B een kans te geven in de eerste ploeg. Op dat moment ontbeerde het Barça wat aan dynamiek in de aanvalslinie en dat bracht Jutglà met zekerheid.



Ferran Jutglà maakte dit seizoen zijn basisdebuut bij FC Barcelona in de La Liga-wedstrijd tegen Elche. En de 23-jarige zal zich deze wedstrijd ongetwijfeld altijd blijven herinneren, want in zijn basisdebuut kon Jutglà meteen zijn eerste treffer voor Barça scoren. Hij domineerde de Catalaanse aanval, waarbij hij zijn rechtstreekse tegenstander Edgar Badia onder een immense druk zette. Jutglà scoorde de 1-0 in het Spotify Camp Nou middels een erg knap kopbaldoelpunt. Zo ééntje die de klasse in intrinsieke kwaliteiten van een echte goaltjesdief verraadt.

… ZONDER HAPPY END

Na zijn basisdebuut tegen Elche volgden nog drie basisplaatsen in La Liga voor Ferran Jutglà, maar die verliepen niet meer zo voorspoedig. De aanvaller moest zich aanpassen aan het hoge niveau, wat trouwens erg logisch is want Jutglà speelde voordien enkel wedstrijden in de Spaanse derde klasse. In elk geval had de 23-jarige succesvol geproefd van het grote werk en dat smaakte uiteraard naar meer. Dat vond Barça ook, maar de Blaugrana zagen in de eerste ploeg echter geen grote mogelijkheden meer voor hem.



Ferran Jutglà was een klein lichtpuntje bij FC Barcelona, maar volgend jaar moest hij niet al te veel hoop koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen. Jutglà beschikte over een aflopend contract (met optie) en Barça was zinnens om die verbintenis te verlengen, maar enkel om hem meteen daarna te stallen bij een andere club in de Primera Division RFEF of in de Segunda División. Jutglà nam dus de vlucht vooruit door snel onderdak te vinden bij Club Brugge.

TOPSCHUTTER, GEEN SLUIPSCHUTTER

Club Brugge betaalde heel wat geld voor Ferran Jutglà, met 5 miljoen euro behoort de Spanjaard zelf tot de 10 duurste aankopen uit de clubgeschiedenis, en dan mag daar straks wat tegenover staan. Doelpunten bijvoorbeeld. Jutglà was dit seizoen de topschutter bij FC Barcelona B, maar dat was ‘maar’ in de Spaanse derde klasse. Hij scoorde weliswaar 19 doelpunten, maar daar had Jutglà ook maar liefst 93 doelpogingen voor nodig. Geen enkele andere speler in de Spaanse derde klasse overtrof zijn 19 goals maar ook niemand kwam ook in de buurt van zijn 93 doelpogingen.



We willen daarmee aangeven dat Ferran Jutglà vorig seizoen erg effectief was bij FC Barcelona B, maar op het gebied van efficiëntie voor het doel presteerde hij niet bijster indrukwekkend. Hij zette bijvoorbeeld 20% van zijn doelkansen om in een doelpunt, en daarmee was hij pas de 14de beste spits van de Spaanse derde klasse. Jutglà was dan wel de topschutter van de Primera Division RFEF maar de efficiëntste spits was hij dus zeker niet. Jutglà ondervond alvast ook in de eerste ploeg van FC Barcelona dat het moeilijker wordt om een doelpunt te scoren naarmate het sportief niveau omhoog gaat. Zo scoorde Jutglà in het eerste elftal van Barça 1 doelpunt middels 10 doelkansen. Dat is een verhouding van 10%.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Zal Jutglà slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

0
0
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

44
44
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

60
60
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

51
51
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

132
132
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

205
205
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

195
195
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

83
83
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

60
60
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

195
195
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

38
38
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

106
106
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

194
194
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

745
745
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

94
94
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

151
151
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

193
193
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

202
202
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

74
74
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

125
125
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

134
134
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

233
233
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

450
450
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

254
254

Meer sportnieuws