Club maakt zich al grote zorgen om Jutglà

1203 stemmen
Club maakt zich al grote zorgen om Jutglà

Club Brugge heeft zijn langverwachte spits beet. Ferran Jutglà ondertekende een contract van 4 jaar in het Jan Breydelstadion, en volgens transferspecialist Fabrizio Romano kostte hij de Brugse clubkas 5 miljoen euro. Dat is een stevige transfersom voor een spits die uiteindelijk maar 6 wedstrijden in de Spaanse eerste klasse speelde. Bovendien kunnen er ook vragen gesteld worden of hij de overstap van de Spaanse derde klasse, de reeks waar hij zijn wedstrijden speelde voor FC Barcelona B, naar de Jupiler Pro League gemakkelijk zal verteren.


SPROOKJE BIJ BARÇA …

Vooreerst dit. De geluiden vanuit Spanje over Ferran Jutglà zijn overwegend positief. De polyvalente aanvaller, hij speelt het liefst als centrale spits maar hij kan ook op beide flanken spelen en als valse negen, vond bij FC Barcelona B blindelings de weg naar het doel. Met 19 treffers werd hij zelfs de Pichichi van de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse. Daarom, en ook ‘dankzij’ blessures bij verschillende andere spelers, kreeg Jutglà zelfs zijn kans in het eerste elftal van Barça.

Ferran Jutglà kreeg dit seizoen 462 speelminuten van trainer Xavi Hernandez en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje. Jutglà is namelijk altijd in beweging op het voetbalveld en daarnaast positioneert hij zich ook goed. De combinatie van deze kwaliteiten overtuigden Xavi om de aanvaller van Barcelona B een kans te geven in de eerste ploeg. Op dat moment ontbeerde het Barça wat aan dynamiek in de aanvalslinie en dat bracht Jutglà met zekerheid.



Ferran Jutglà maakte dit seizoen zijn basisdebuut bij FC Barcelona in de La Liga-wedstrijd tegen Elche. En de 23-jarige zal zich deze wedstrijd ongetwijfeld altijd blijven herinneren, want in zijn basisdebuut kon Jutglà meteen zijn eerste treffer voor Barça scoren. Hij domineerde de Catalaanse aanval, waarbij hij zijn rechtstreekse tegenstander Edgar Badia onder een immense druk zette. Jutglà scoorde de 1-0 in het Spotify Camp Nou middels een erg knap kopbaldoelpunt. Zo ééntje die de klasse in intrinsieke kwaliteiten van een echte goaltjesdief verraadt.

… ZONDER HAPPY END

Na zijn basisdebuut tegen Elche volgden nog drie basisplaatsen in La Liga voor Ferran Jutglà, maar die verliepen niet meer zo voorspoedig. De aanvaller moest zich aanpassen aan het hoge niveau, wat trouwens erg logisch is want Jutglà speelde voordien enkel wedstrijden in de Spaanse derde klasse. In elk geval had de 23-jarige succesvol geproefd van het grote werk en dat smaakte uiteraard naar meer. Dat vond Barça ook, maar de Blaugrana zagen in de eerste ploeg echter geen grote mogelijkheden meer voor hem.



Ferran Jutglà was een klein lichtpuntje bij FC Barcelona, maar volgend jaar moest hij niet al te veel hoop koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen. Jutglà beschikte over een aflopend contract (met optie) en Barça was zinnens om die verbintenis te verlengen, maar enkel om hem meteen daarna te stallen bij een andere club in de Primera Division RFEF of in de Segunda División. Jutglà nam dus de vlucht vooruit door snel onderdak te vinden bij Club Brugge.

TOPSCHUTTER, GEEN SLUIPSCHUTTER

Club Brugge betaalde heel wat geld voor Ferran Jutglà, met 5 miljoen euro behoort de Spanjaard zelf tot de 10 duurste aankopen uit de clubgeschiedenis, en dan mag daar straks wat tegenover staan. Doelpunten bijvoorbeeld. Jutglà was dit seizoen de topschutter bij FC Barcelona B, maar dat was ‘maar’ in de Spaanse derde klasse. Hij scoorde weliswaar 19 doelpunten, maar daar had Jutglà ook maar liefst 93 doelpogingen voor nodig. Geen enkele andere speler in de Spaanse derde klasse overtrof zijn 19 goals maar ook niemand kwam ook in de buurt van zijn 93 doelpogingen.



We willen daarmee aangeven dat Ferran Jutglà vorig seizoen erg effectief was bij FC Barcelona B, maar op het gebied van efficiëntie voor het doel presteerde hij niet bijster indrukwekkend. Hij zette bijvoorbeeld 20% van zijn doelkansen om in een doelpunt, en daarmee was hij pas de 14de beste spits van de Spaanse derde klasse. Jutglà was dan wel de topschutter van de Primera Division RFEF maar de efficiëntste spits was hij dus zeker niet. Jutglà ondervond alvast ook in de eerste ploeg van FC Barcelona dat het moeilijker wordt om een doelpunt te scoren naarmate het sportief niveau omhoog gaat. Zo scoorde Jutglà in het eerste elftal van Barça 1 doelpunt middels 10 doelkansen. Dat is een verhouding van 10%.

LEES OOK: Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Zal Jutglà slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Vanaken boven De Bruyne: Garcia komt met verklaring

De Rode Duivels hebben zich met een overtuigende zege tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

2
2
Pochettino bejubelt Belgen; knap gebaar van Balogun

Voor de Verenigde Staten zit het WK in eigen land erop. In de 1/8ste finales moesten de Amerikanen ...

113
113
Vanaken terug titularis? Krantencommentaren kristalhelder

Hans Vanaken verloor voor de 1/8ste finales van het WK zijn basisplek bij de Rode Duivels. Maar door ...

240
240
Martinez neemt meteen ontslag: pijnlijke details lekken uit

Voor Portugal, één van de schaduwfavorieten voor de eindzege, zit het WK 2026 er ...

317
317
Ideaal aftrapuur, nieuwe locatie: alles over België-Spanje

België heeft zijn plaatsje veroverd bij de acht beste landen op het WK 2026. In de kwartfinales ...

244
244
Grote zorgen om Onana; collega-Duivels tonen klasse

De Rode Duivels zullen hun 1/8ste finale van het WK 2026 tegen de Verenigde Staten niet snel ...

72
72
KBVB zit plots met Garcia-bom na stunt Rode Duivels

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK en Rudi Garcia heeft zijn minimumdoel gehaald. ...

275
275
Dansje en subtiele prikjes: Duivels zetten Trump zijn plaats

België heeft zich ten koste van de Verenigde Staten geplaatst voor de kwarftinales van het WK ...

241
241
Wereldpers lyrisch over België: één Duivel hemel in geprezen

De Rode Duivels staan aanstaande vrijdag in de kwartfinales van het WK 2026. In de 1/8ste finales ...

828
828
Courtois haalt Amerikanen van wolk met pittige sneer

Neen, de Verenigde Staten zullen ook in eigen land geen kwartfinale spelen op het WK voetbal. ...

241
241
Punten van VN: België baas in Seattle, tweetal scoort 9/10

België heeft zich bij de beste acht landen op het wereldkampioenschap 2026 geschaard. In een ...

573
573
KWARTFINALE BINNEN! Beresterke Belgen kicken VS uit WK 2026

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK 2026. Na een uitstekende eerste helft en een ...

227
227
Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

121
121
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

258
258
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

63
63
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

116
116
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

94
94
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

94
94
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

405
405
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

954
954
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

786
786
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

113
113
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

1081
1081
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

484
484
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

368
368

Meer sportnieuws