Club maakt zich al grote zorgen om Jutglà

1203
Club maakt zich al grote zorgen om Jutglà

Club Brugge heeft zijn langverwachte spits beet. Ferran Jutglà ondertekende een contract van 4 jaar in het Jan Breydelstadion, en volgens transferspecialist Fabrizio Romano kostte hij de Brugse clubkas 5 miljoen euro. Dat is een stevige transfersom voor een spits die uiteindelijk maar 6 wedstrijden in de Spaanse eerste klasse speelde. Bovendien kunnen er ook vragen gesteld worden of hij de overstap van de Spaanse derde klasse, de reeks waar hij zijn wedstrijden speelde voor FC Barcelona B, naar de Jupiler Pro League gemakkelijk zal verteren.


SPROOKJE BIJ BARÇA …

Vooreerst dit. De geluiden vanuit Spanje over Ferran Jutglà zijn overwegend positief. De polyvalente aanvaller, hij speelt het liefst als centrale spits maar hij kan ook op beide flanken spelen en als valse negen, vond bij FC Barcelona B blindelings de weg naar het doel. Met 19 treffers werd hij zelfs de Pichichi van de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse. Daarom, en ook ‘dankzij’ blessures bij verschillende andere spelers, kreeg Jutglà zelfs zijn kans in het eerste elftal van Barça.

Ferran Jutglà kreeg dit seizoen 462 speelminuten van trainer Xavi Hernandez en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje. Jutglà is namelijk altijd in beweging op het voetbalveld en daarnaast positioneert hij zich ook goed. De combinatie van deze kwaliteiten overtuigden Xavi om de aanvaller van Barcelona B een kans te geven in de eerste ploeg. Op dat moment ontbeerde het Barça wat aan dynamiek in de aanvalslinie en dat bracht Jutglà met zekerheid.



Ferran Jutglà maakte dit seizoen zijn basisdebuut bij FC Barcelona in de La Liga-wedstrijd tegen Elche. En de 23-jarige zal zich deze wedstrijd ongetwijfeld altijd blijven herinneren, want in zijn basisdebuut kon Jutglà meteen zijn eerste treffer voor Barça scoren. Hij domineerde de Catalaanse aanval, waarbij hij zijn rechtstreekse tegenstander Edgar Badia onder een immense druk zette. Jutglà scoorde de 1-0 in het Spotify Camp Nou middels een erg knap kopbaldoelpunt. Zo ééntje die de klasse in intrinsieke kwaliteiten van een echte goaltjesdief verraadt.

… ZONDER HAPPY END

Na zijn basisdebuut tegen Elche volgden nog drie basisplaatsen in La Liga voor Ferran Jutglà, maar die verliepen niet meer zo voorspoedig. De aanvaller moest zich aanpassen aan het hoge niveau, wat trouwens erg logisch is want Jutglà speelde voordien enkel wedstrijden in de Spaanse derde klasse. In elk geval had de 23-jarige succesvol geproefd van het grote werk en dat smaakte uiteraard naar meer. Dat vond Barça ook, maar de Blaugrana zagen in de eerste ploeg echter geen grote mogelijkheden meer voor hem.



Ferran Jutglà was een klein lichtpuntje bij FC Barcelona, maar volgend jaar moest hij niet al te veel hoop koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen. Jutglà beschikte over een aflopend contract (met optie) en Barça was zinnens om die verbintenis te verlengen, maar enkel om hem meteen daarna te stallen bij een andere club in de Primera Division RFEF of in de Segunda División. Jutglà nam dus de vlucht vooruit door snel onderdak te vinden bij Club Brugge.

TOPSCHUTTER, GEEN SLUIPSCHUTTER

Club Brugge betaalde heel wat geld voor Ferran Jutglà, met 5 miljoen euro behoort de Spanjaard zelf tot de 10 duurste aankopen uit de clubgeschiedenis, en dan mag daar straks wat tegenover staan. Doelpunten bijvoorbeeld. Jutglà was dit seizoen de topschutter bij FC Barcelona B, maar dat was ‘maar’ in de Spaanse derde klasse. Hij scoorde weliswaar 19 doelpunten, maar daar had Jutglà ook maar liefst 93 doelpogingen voor nodig. Geen enkele andere speler in de Spaanse derde klasse overtrof zijn 19 goals maar ook niemand kwam ook in de buurt van zijn 93 doelpogingen.



We willen daarmee aangeven dat Ferran Jutglà vorig seizoen erg effectief was bij FC Barcelona B, maar op het gebied van efficiëntie voor het doel presteerde hij niet bijster indrukwekkend. Hij zette bijvoorbeeld 20% van zijn doelkansen om in een doelpunt, en daarmee was hij pas de 14de beste spits van de Spaanse derde klasse. Jutglà was dan wel de topschutter van de Primera Division RFEF maar de efficiëntste spits was hij dus zeker niet. Jutglà ondervond alvast ook in de eerste ploeg van FC Barcelona dat het moeilijker wordt om een doelpunt te scoren naarmate het sportief niveau omhoog gaat. Zo scoorde Jutglà in het eerste elftal van Barça 1 doelpunt middels 10 doelkansen. Dat is een verhouding van 10%.

LEES OOK: Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Zal Jutglà slagen bij Club Brugge?

Meest recent

"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

0
0
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

49
49
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

49
49
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

80
80
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

534
534
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

163
163
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

112
112
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

313
313
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

188
188
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

139
139
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

314
314
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

607
607
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

26
26
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

107
107
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

205
205
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

149
149
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

768
768
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

252
252
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

511
511
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

990
990
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

210
210
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

126
126
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

117
117
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

564
564
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

471
471

Meer sportnieuws