Club maakt zich al grote zorgen om Jutglà

1203
Club maakt zich al grote zorgen om Jutglà

Club Brugge heeft zijn langverwachte spits beet. Ferran Jutglà ondertekende een contract van 4 jaar in het Jan Breydelstadion, en volgens transferspecialist Fabrizio Romano kostte hij de Brugse clubkas 5 miljoen euro. Dat is een stevige transfersom voor een spits die uiteindelijk maar 6 wedstrijden in de Spaanse eerste klasse speelde. Bovendien kunnen er ook vragen gesteld worden of hij de overstap van de Spaanse derde klasse, de reeks waar hij zijn wedstrijden speelde voor FC Barcelona B, naar de Jupiler Pro League gemakkelijk zal verteren.


SPROOKJE BIJ BARÇA …

Vooreerst dit. De geluiden vanuit Spanje over Ferran Jutglà zijn overwegend positief. De polyvalente aanvaller, hij speelt het liefst als centrale spits maar hij kan ook op beide flanken spelen en als valse negen, vond bij FC Barcelona B blindelings de weg naar het doel. Met 19 treffers werd hij zelfs de Pichichi van de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse. Daarom, en ook ‘dankzij’ blessures bij verschillende andere spelers, kreeg Jutglà zelfs zijn kans in het eerste elftal van Barça.

Ferran Jutglà kreeg dit seizoen 462 speelminuten van trainer Xavi Hernandez en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje. Jutglà is namelijk altijd in beweging op het voetbalveld en daarnaast positioneert hij zich ook goed. De combinatie van deze kwaliteiten overtuigden Xavi om de aanvaller van Barcelona B een kans te geven in de eerste ploeg. Op dat moment ontbeerde het Barça wat aan dynamiek in de aanvalslinie en dat bracht Jutglà met zekerheid.



Ferran Jutglà maakte dit seizoen zijn basisdebuut bij FC Barcelona in de La Liga-wedstrijd tegen Elche. En de 23-jarige zal zich deze wedstrijd ongetwijfeld altijd blijven herinneren, want in zijn basisdebuut kon Jutglà meteen zijn eerste treffer voor Barça scoren. Hij domineerde de Catalaanse aanval, waarbij hij zijn rechtstreekse tegenstander Edgar Badia onder een immense druk zette. Jutglà scoorde de 1-0 in het Spotify Camp Nou middels een erg knap kopbaldoelpunt. Zo ééntje die de klasse in intrinsieke kwaliteiten van een echte goaltjesdief verraadt.

… ZONDER HAPPY END

Na zijn basisdebuut tegen Elche volgden nog drie basisplaatsen in La Liga voor Ferran Jutglà, maar die verliepen niet meer zo voorspoedig. De aanvaller moest zich aanpassen aan het hoge niveau, wat trouwens erg logisch is want Jutglà speelde voordien enkel wedstrijden in de Spaanse derde klasse. In elk geval had de 23-jarige succesvol geproefd van het grote werk en dat smaakte uiteraard naar meer. Dat vond Barça ook, maar de Blaugrana zagen in de eerste ploeg echter geen grote mogelijkheden meer voor hem.



Ferran Jutglà was een klein lichtpuntje bij FC Barcelona, maar volgend jaar moest hij niet al te veel hoop koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen. Jutglà beschikte over een aflopend contract (met optie) en Barça was zinnens om die verbintenis te verlengen, maar enkel om hem meteen daarna te stallen bij een andere club in de Primera Division RFEF of in de Segunda División. Jutglà nam dus de vlucht vooruit door snel onderdak te vinden bij Club Brugge.

TOPSCHUTTER, GEEN SLUIPSCHUTTER

Club Brugge betaalde heel wat geld voor Ferran Jutglà, met 5 miljoen euro behoort de Spanjaard zelf tot de 10 duurste aankopen uit de clubgeschiedenis, en dan mag daar straks wat tegenover staan. Doelpunten bijvoorbeeld. Jutglà was dit seizoen de topschutter bij FC Barcelona B, maar dat was ‘maar’ in de Spaanse derde klasse. Hij scoorde weliswaar 19 doelpunten, maar daar had Jutglà ook maar liefst 93 doelpogingen voor nodig. Geen enkele andere speler in de Spaanse derde klasse overtrof zijn 19 goals maar ook niemand kwam ook in de buurt van zijn 93 doelpogingen.



We willen daarmee aangeven dat Ferran Jutglà vorig seizoen erg effectief was bij FC Barcelona B, maar op het gebied van efficiëntie voor het doel presteerde hij niet bijster indrukwekkend. Hij zette bijvoorbeeld 20% van zijn doelkansen om in een doelpunt, en daarmee was hij pas de 14de beste spits van de Spaanse derde klasse. Jutglà was dan wel de topschutter van de Primera Division RFEF maar de efficiëntste spits was hij dus zeker niet. Jutglà ondervond alvast ook in de eerste ploeg van FC Barcelona dat het moeilijker wordt om een doelpunt te scoren naarmate het sportief niveau omhoog gaat. Zo scoorde Jutglà in het eerste elftal van Barça 1 doelpunt middels 10 doelkansen. Dat is een verhouding van 10%.

LEES OOK: De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Zal Jutglà slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

5
5
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

36
36
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

17
17
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

75
75
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

24
24
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

76
76
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

518
518
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

347
347
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

92
92
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

75
75
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

208
208
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

481
481
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

86
86
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

197
197
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

59
59
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

204
204
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

99
99
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

219
219
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

73
73
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

79
79
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

224
224
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

405
405
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

38
38
Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

382
382
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

192
192

Meer sportnieuws