'Genk zette AA Gent een flinke hak'

door
'Genk zette AA Gent een flinke hak'

Er was de voorbije maanden een stevige wedloop aan de gang tussen de Belgische topclubs op talent en omkadering voor hun jeugdploegen. De doorstroming van jonge talenten wordt immers belangrijker dan ooit nu verschillende U23-teams volgend seizoen instromen in 1B en eerste en tweede nationale. Vooral AA Gent maakte een flinke inhaalbeweging op de concurrentie.


De Buffalo's deelden de voorbije maand heel wat profcontracten uit aan jonge talenten, ook met het oog op het versterken van die U23. Die grepen uiteindelijk wel net naast een ticket voor 1B, want ze eindigden op de ondankbare vijfde plaats in de beloftencompetitie. Emilio Ferrera verzette heel wat werk als verantwoordelijke voor de jeugdopleiding, maar liep ook tegen een domper aan.

Het Nieuwsblad weet dat hij graag Sebastien Pocognoli naar Gent had willen halen als jeugdtrainer. Ferrera werkte nog samen met de ex-Rode Duivel bij Standard toen hij daar assistent was van Michel Preud'homme. Gent kreeg echter nul op het rekest, want het was KRC Genk dat met Poco ging lopen. Hij gaat bij zijn ex-club aan de slag als trainer van de U18, nadat hij afgelopen seizoen de U21 van Union onder zijn hoede had.

METZ
Die ontgoocheling zou weleens een rol kunnen spelen in het vertrek van Ferrera bij Gent. Zijn naam valt immers nadrukkelijk bij FC Metz, dat na de degradatie uit de Ligue 1 op zoek is naar een nieuwe trainer. Zij kennen Ferrera goed, want hij leidde een jaar geleden nog zusterclub Seraing naar de Jupiler Pro League. Bovendien zou hij er opnieuw kunnen samenwerken met Preud'homme en zou ook Luciano D'Onofrio kunnen neerstrijken bij de Franse club.

LEES OOK: Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Zal AA Gent Ferrera kunnen houden?

Meest recent

Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

1
1
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

22
22
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

54
54
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

20
20
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

315
315
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

119
119
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

135
135
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

39
39
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

508
508
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

138
138
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

269
269
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

51
51
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

198
198
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

371
371
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

132
132
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

364
364
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

61
61
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

253
253
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

602
602
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1404
1404
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

150
150
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

571
571
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

525
525
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

379
379

Meer sportnieuws