'Genk zette AA Gent een flinke hak'

282 stemmen
'Genk zette AA Gent een flinke hak'

Er was de voorbije maanden een stevige wedloop aan de gang tussen de Belgische topclubs op talent en omkadering voor hun jeugdploegen. De doorstroming van jonge talenten wordt immers belangrijker dan ooit nu verschillende U23-teams volgend seizoen instromen in 1B en eerste en tweede nationale. Vooral AA Gent maakte een flinke inhaalbeweging op de concurrentie.


De Buffalo's deelden de voorbije maand heel wat profcontracten uit aan jonge talenten, ook met het oog op het versterken van die U23. Die grepen uiteindelijk wel net naast een ticket voor 1B, want ze eindigden op de ondankbare vijfde plaats in de beloftencompetitie. Emilio Ferrera verzette heel wat werk als verantwoordelijke voor de jeugdopleiding, maar liep ook tegen een domper aan.

Het Nieuwsblad weet dat hij graag Sebastien Pocognoli naar Gent had willen halen als jeugdtrainer. Ferrera werkte nog samen met de ex-Rode Duivel bij Standard toen hij daar assistent was van Michel Preud'homme. Gent kreeg echter nul op het rekest, want het was KRC Genk dat met Poco ging lopen. Hij gaat bij zijn ex-club aan de slag als trainer van de U18, nadat hij afgelopen seizoen de U21 van Union onder zijn hoede had.

METZ
Die ontgoocheling zou weleens een rol kunnen spelen in het vertrek van Ferrera bij Gent. Zijn naam valt immers nadrukkelijk bij FC Metz, dat na de degradatie uit de Ligue 1 op zoek is naar een nieuwe trainer. Zij kennen Ferrera goed, want hij leidde een jaar geleden nog zusterclub Seraing naar de Jupiler Pro League. Bovendien zou hij er opnieuw kunnen samenwerken met Preud'homme en zou ook Luciano D'Onofrio kunnen neerstrijken bij de Franse club.

LEES OOK: Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

Zal AA Gent Ferrera kunnen houden?

Meest recent

Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend?

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

15
15
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

145
145
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

172
172
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

267
267
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

254
254
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

212
212
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

81
81
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

125
125
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

552
552
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

262
262
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

80
80
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

201
201
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

109
109
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

386
386
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

82
82
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

40
40
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

605
605
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

657
657
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

125
125
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

20
20
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

299
299
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

198
198
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

112
112
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

183
183

Meer sportnieuws