'Genk zette AA Gent een flinke hak'

door
'Genk zette AA Gent een flinke hak'

Er was de voorbije maanden een stevige wedloop aan de gang tussen de Belgische topclubs op talent en omkadering voor hun jeugdploegen. De doorstroming van jonge talenten wordt immers belangrijker dan ooit nu verschillende U23-teams volgend seizoen instromen in 1B en eerste en tweede nationale. Vooral AA Gent maakte een flinke inhaalbeweging op de concurrentie.


De Buffalo's deelden de voorbije maand heel wat profcontracten uit aan jonge talenten, ook met het oog op het versterken van die U23. Die grepen uiteindelijk wel net naast een ticket voor 1B, want ze eindigden op de ondankbare vijfde plaats in de beloftencompetitie. Emilio Ferrera verzette heel wat werk als verantwoordelijke voor de jeugdopleiding, maar liep ook tegen een domper aan.

Het Nieuwsblad weet dat hij graag Sebastien Pocognoli naar Gent had willen halen als jeugdtrainer. Ferrera werkte nog samen met de ex-Rode Duivel bij Standard toen hij daar assistent was van Michel Preud'homme. Gent kreeg echter nul op het rekest, want het was KRC Genk dat met Poco ging lopen. Hij gaat bij zijn ex-club aan de slag als trainer van de U18, nadat hij afgelopen seizoen de U21 van Union onder zijn hoede had.

METZ
Die ontgoocheling zou weleens een rol kunnen spelen in het vertrek van Ferrera bij Gent. Zijn naam valt immers nadrukkelijk bij FC Metz, dat na de degradatie uit de Ligue 1 op zoek is naar een nieuwe trainer. Zij kennen Ferrera goed, want hij leidde een jaar geleden nog zusterclub Seraing naar de Jupiler Pro League. Bovendien zou hij er opnieuw kunnen samenwerken met Preud'homme en zou ook Luciano D'Onofrio kunnen neerstrijken bij de Franse club.

LEES OOK: Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

Zal AA Gent Ferrera kunnen houden?

Meest recent

'Kompany in shock: grootmacht gaat vol voor Harry Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

1
1
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

33
33
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

27
27
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

64
64
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

116
116
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

62
62
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

78
78
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

143
143
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

70
70
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

62
62
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

63
63
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

91
91
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

218
218
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

178
178
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

165
165
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

76
76
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

70
70
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

138
138
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

193
193
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

285
285
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

166
166
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

110
110
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

213
213
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

409
409
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

74
74

Meer sportnieuws