'Anderlecht krijgt genadeklap in dossier Zirkzee'

402 stemmen
'Anderlecht krijgt genadeklap in dossier Zirkzee'

RSC Anderlecht begint volgend jaar aan een nieuwe cyclus. Felice Mazzu krijgt dan de sportieve touwtjes in handen in het Lotto Park en moet de successen van bij Union SG proberen te evenaren (of te overtreffen). Ook in de kern zullen er veranderen plaatsvinden.


Zo trek Christian Kouamé (24) al zeker de Brusselse deur achter zich dicht. De Ivoriaan keert terug naar ACF Fiorentina, dat de aanvaller te gelde wil maken. Zijn huidige waarde wordt door Transfermarkt op 9 miljoen euro geschat. Dat lijkt iets te veel voor de recordkampioen. Daarnaast is er ook het dossier Joshua Zirkzee (21). De Nederlander speelde een goed seizoen en wil zelf naar verluidt wel langer blijven in onze hoofdstad.

Bayern München, waar Zirkzee nog tot midden 2023 vastligt, gooit echter roet in het eten. Der Rekordmeister zou immers vasthouden aan een vraagprijs van 10 miljoen euro. Dat is te hoog voor Anderlecht, waardoor Zirkzee waarschijnlijk gewoon terugkeert naar München. Dat meldt Kicker. Daar zou hij in de voorbereiding zijn kans krijgen. Als hij de club weet te overtuigen, dan lonkt mogelijk een basisplaats. Voorin is er immers een plekje vrij nu Robert Lewandowski andere oorden lijkt op te zoeken.

FRAAIE STATISTIEKEN

Het vertrek van Zirkzee zal RSCA pijn doen. De aanvaller was dit seizoen een garantie op goals en assists. In 47 duels deed hij de netten 18 keer trillen en gaf hij ook nog eens 13 beslissende passes. Paars-Wit zal grondig moeten zoeken naar een spits die die cijfers minstens kan evenaren, en dat met een beperkt budget. Veel werk op de plank in Brussel.

LEES OOK: Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

RSCA moet die 10 miljoen betalen ...

Meest recent

'Genk doet gouden zaak: strijd om Karetsas barst los'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

9
9
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

30
30
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

61
61
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

200
200
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

458
458
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

386
386
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

53
53
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

210
210
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

301
301
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

706
706
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

38
38
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

635
635
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

419
419
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

325
325
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

820
820
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

170
170
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

187
187
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

635
635
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

756
756
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

358
358
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

81
81
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

434
434
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

973
973
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

222
222

Meer sportnieuws