'AA Gent huivert: sleutelpion prioriteit in Frankrijk'

door
'AA Gent huivert: sleutelpion prioriteit in Frankrijk'

AA Gent kan terugkijken op een meer dan geslaagd seizoen. De Buffalo's wonnen de Europe Play-offs en de beker van België. Die goede lijn willen ze doortrekken naar volgend seizoen, maar één belangrijke pion in het Gentse project dreigt de Ghelamco Arena nu te verlaten.


Emilio Fererra zou immers nadrukkelijk in de belangstelling staan het Franse FC Metz. Dat meldt Het Nieuwsblad. Meer nog: hij zou er de eerste keuze zijn om de nieuwe T1 te worden. Marc Grosjean zou zijn assistent moeten worden. Michel Preud'homme is dan weer in beeld als de nieuwe sportief directeur. Ook Luciano D'Onofrio zou een rol opnemen bij de Franse club. Zo zouden er heel wat bekende namen uit het Belgische voetbal landen bij Metz, dat volgend seizoen in de Ligue 2 zal uitkomen.

AA Gent, waar Ferrera werkt als verantwoordelijke voor de jeugdopleiding, wil hem volgens het bovengenoemde medium echter graag houden. Ferrera speelt een sleutelrol in het project van Gent, dat steeds meer wil inzetten op de eigen jeugd. De voorbije maanden kregen al heel wat jonge jongens een eerste contract in Oost-Vlaanderen. De Gentse toekomst lijkt zo verzekerd.

GEPOKT EN GEMAZELD

Emilio Ferrera is gepokt en gemazeld in het voetbal. De Belg met Spaanse roots werkt al bij heel wat clubs in binnen- en buitenland. Zo was hij in Spanje al actief als scout van FC Barcelona. Bij ons stond Ferrera als T1 aan het hoofd van onder meer SK Beveren, RWDM Molenbeek, SK Lierse, Club Brugge, KSC Lokeren en RFC Seraing. Met die laatste club dwong hij vorig seizoen nog de promotie af. Waagt Ferrera zich nu aan een Frans avontuur?

LEES OOK: Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

Wat zou jij doen?

Meest recent

Akelige beelden: Vermant naar ziekenhuis na zware botsing

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

2
2
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

134
134
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

38
38
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

40
40
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

20
20
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

865
865
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

153
153
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

183
183
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

285
285
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

27
27
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

148
148
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

642
642
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

32
32
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

36
36
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

177
177
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

93
93
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

120
120
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

112
112
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

117
117
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

119
119
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

309
309
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

309
309
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

178
178

Meer sportnieuws