TRANSFERUURTJE: 'Club vindt akkoord, einde verhaal Mertens'

525 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt akkoord, einde verhaal Mertens'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge staat dicht bij een transfer van Ferran Jutgla (FC Barcelona). De speler wordt deze week nog in België verwacht voor zijn medische en fysieke proeven. Vervolgens kunnen de handtekeningen gezet worden. Jutgla zou volgens Het Laatste Nieuws een contract ondertekenen tot medio 2026. Met Barcelona werd dan weer een akkoord gevonden over een transfersom van zo'n 5 miljoen euro. Al voegt transferwatcher Fabrizio Romano daar aan toe dat dit bedrag nog gevoelig kan stijgen door allerlei bonussen en variabelen. Daarnaast zouden de Catalanen ook nog eens 10% krijgen van de mogelijke doorverkoopsom.

Noa lang lijkt op weg naar AC Milan. Volgens La Gazzetta dello Sport werd tussen de entourage van Lang en vertegenwoordigers van de Italiaanse kampioen een akkoord gevonden over een contract van vijf seizoenen en over alle financiële voorwaarden aan spelerszijde. Op clubniveau is er wel nog geen overeenkomst, maar dat zou niet lang duren nu de overname van Milan volledig is afgerond. Bij CalcioMercato meldt men echter dat de afloop van het dossier momenteel in handen van één man ligt. Volgens CM heeft Paolo Maldini de transfer van Lang even 'on hold' gezet. Hij zou enkele dagen nemen om te reflecteren over het dossier.

Ook de samenwerking met Sargis Adamyan er lijkt erop te zitten. De Armeense spits werd afgelopen winter op huurbasis overgenomen van TSG Hoffenheim. Hij deed het zeker niet onaardig, maar toch lijkt Club niet geneigd om beroep te doen op de afkoopclausule in zijn huurcontract. Volgens Kicker heeft het er alle schijn van dat Adamyan na de zomerbreak niet meer terugkeert naar West-Vlaanderen en ook bij Hoffenheim lijkt hij geen hoofdrol te gaan spelen. Verschillende Bundesliga-ploegen zouden wel belangstelling tonen.

Enige tijd geleden raakte al bekend dat Club Brugge verregaande interesse heeft voor toptalent Williot Swedberg. Vorige week bracht Swedberg volgens Spaanse bronnen een bezoek aan het Jan Breydelstadion en Belfius Base Camp. Daarna trok de Zweed dan weer richting Spanje, waar hij het oefenkamp van Celta de Vigo ging verkennen. Volgens Faro De Vigo zou Celta echter niet bepaald een plan hebben met Swedberg. Door het uitvallen van Mats Rits zou hij bij Club meer aan spelen kunnen toekomen. Bovendien kan hij ook mogelijk proeven van Champions League-voetbal. Twee troeven die Vincent Mannaert en co ongetwijfeld zullen uitspelen.

RSC Anderlecht
bekeek in de voorbije weken of een nieuwe huurbeurt van Josua Zirkzee mogelijk is. Maar het Duitse Kicker vreest dat Paars-Wit zijn plannen voorlopig in de koelkast moet steken. Zirkzee en zijn entourage zouden nochtans openstaan voor een verlengd verblijf, Bayern blijkt echter niet geneigd om mee te werken. De Duitse kampioen vasthouden aan een vraagprijs van 10 miljoen euro. Wat veel te hoog is voor Paars-Wit.

Bij KRC Genk kan Jhon Lucumi rekenen op heel wat interesse. Volgens de Colombiaanse journalist Pipe Sierra zou Atalanta opnieuw belangstelling tonen. Maar ook het Duitse Augsburg zou interesse hebben. Genk hoopt volgens de genoemde bron op een slordige 10 miljoen euro voor de 23-jarige.

Volgens Sacha Tavolieri heeft Beerschot zijn oog laten vallen op Mardochée Nzita. De 22-jarige linksachter genoot zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, maar koos in 2019 voor een Italiaans avontuur. Daar speelde hij eerst een jaar bij Perugia, alvorens naar Pescara te verkassen.

Beerschot gaat langer door met Ryan Sanusi (30). Die heeft zijn contract verlengd heeft op het Kiel verlengd. Dat meldde de club op de officiële kanalen. De middenvelder zette zijn krabbel onder een overeenkomst tot 2025. Beerschot maakte ook de komst van Robbe Quirynen bekend. De 20-jarige transfervrije vleugelverdediger zette op 't Kiel zijn krabbel onder een contract van twee seizoenen, met de optie tot twee extra jaren.

Xavier Mercier
lijkt zo goed als op weg naar het Hongaarse Ferencvaros. Het Nieuwsblad meldde immers dat Mercier afwezig was tijdens de medische testen van OHL. Een transfer hangt dus in de lucht voor de smaakmaker van de Leuvenaars. Het is wel nog niet duidelijk welk bedrag de ploeg van Marc Brys zal vangen voor zijn smaakmaker.

BUITENLAND

Dries Mertens lijkt Napoli te gaan verlaten. CalcioMercato is zeker van het feit dat de onderhandelingen tussen de Rode Duivel en de Italiaanse topclub beëindigd zijn. Mertens zou een te hoog loon willen. Napoli heeft beslist om niet toe te geven aan de hoge looneisen van Mertens en zal de Rode Duivel transfervrij laten beschikken volgens de genoemde bron.

Newcastle United
zou opnieuw aan de mouw trekken van Yannick Carasco. Voor de steenrijke Magpies zou het geen probleem zijn om de afkoopsom van 60 miljoen euro op tafel te leggen. Volgens Marca is de Engelse club echter slechts een pion in een sluw spelletje van Carrasco en zijn makelaar Pini Zahavi, die met de interesse Atletico onder druk willen zetten om hem een nieuw contract te geven, met een hogere afkoopsom én uiteraard een hoger loon.

Atlético Madrid
zou Raul De Tomas willen halen als vervanger van Luis Suárez. De 27-jarige Spanjaard kende een uitstekend seizoen bij Espanyol, waar hij goed was voor zeventien doelpunten en drie assists. Het is wel nog niet duidelijk of Espanyol ook daadwerkelijk wil meewerken aan een transfer. Volgens Fichajes zou de aanvaller zelf alvast een overstap richting de Spaanse hoofdstad zien zitten.

Bayern München lijkt door te drukken voor Sadio Mané. Der Rekordmeister deed al een bod, maar dat werd echter door Liverpool van tafel geveegd. Bayern heeft volgens Sport1 alweer een nieuwe aanbieding klaar. Zo zou het dit keer gaan om 35 miljoen euro, met een bonuspakket van nog eens 5 miljoen euro. Volgens het Duitse medium zouden beide clubs er inmiddels ook vanuit gaan dat er weldra een akkoord kan bereikt worden.

Volgens GiveMeSport heeft Liverpool verregaande interesse in Darwin Nunez. De Uruguayaan van Benfica zou de voorkeur van Jurgen Klopp genieten om de potentieel vertrekkende Sadio Mané te vervangen. Het medium meldt ook dat de Reds zelfs al een officieel bod neerlegden bij Benfica. Over een akkoord is er evenwel nog geen sprake. Daardoor lijkt Liverpool een stuk sneller te schakelen dan de grote rivaal uit Manchester United, dat al langer zou azen op de diensten van de smaakmaker van Benfica. Eerder werd ook Real Madrid al gelinkt aan de aanvaller.

Kevin Mirallas is nog steeds op zoek naar een club. De voorbije dagen was er al sprake van een mogelijke terugkeer naar Saint-Etienne, maar ook een andere Franse club blijkt een optie. Volgens MSV Foot heeft nu ook AC Ajaccio geïnformeerd. De club uit Corsica keert volgend seizoen terug in de Ligue 1, nadat ze dit seizoen als tweede in de Ligue 2 eindigden.

Real Madrid
wil vol werk wou maken van het aantrekken van Aurélien Tchouaméni. Volgens AS is de deal nu ook bijna rond. Real zou al een persoonlijk akkoord gevonden hebben met de 22-jarige, terwijl ook de onderhandelingen met AS Monaco goed zouden opschieten. Er heerst wel nog een kloof tussen vraag en aanbod, want de Monegasken zouden 80 miljoen euro eisen en Real wil momenteel niet meer dan 60 miljoen geven.

Verschillende clubs zouden hengelen naar de diensten van Gareth Bale. Newcastle, Tottenham en Southampton werden al aan de speler gelinkt. Ook Cardiff City werd genoemd. Volgens de BBC hoopt de club uit de Welshe hoofdstad Bale binnen te halen. Er zouden volgens het medium zelfs al contacten geweest zijn.

FC Barcelona
zou volgens Fichajes opnieuw denken aan Dani Olmo (24). De middenvelder van RB Leipzig kende een tegenvallend seizoen in de Bundesliga met slechts 19 optredens (3 goals, 3 assists). Daarom zou hij een verhuis naar Barça overwegen. Trainer Xavi is een fan en wil de speler er naar verluidt graag bij. Zijn transferwaarde wordt geschat op 45 miljoen euro (Transfermarkt).

Ángel Di María heeft zijn zinnen gezet op een verblijf bij FC Barcelona. Alles wees er niet zo lang geleden nochtans op dat de oud-speler van PSG gratis naar de Italiaanse topclub Juventus zou verkassen, maar de speler uitte zijn wens om liever in La Liga te willen spelen. Volgens Fichajes heeft de entourage van de middenvelder hem zelf aangeboden aan Barça. Beide partijen zouden de eerste contacten al hebben gelegd en zijn van plan de transfer effectief te maken.

Juve wordt ook al geruime tijd aan Paul Pogba gelinkt. De Oude Dame boekt volgens Fabrizio Romano progressie in de onderhandelingen met de zaakwaarnemer van de Fransman. Juventus zou Pogba een jaarsalaris van acht miljoen euro aanbieden, waardoor hij meteen de best betaalde speler van de club zou worden. De entourage van de middenvelder zou inmiddels ook gecharmeerd zijn door het voorstel van de Italiaanse topclub.

LEES OOK: 'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent
135

Zal Lang het maken bij Milan?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

42
42
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

84
84
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

22
22
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

137
137
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

131
131
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

120
120
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

207
207
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

185
185
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

38
38
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

268
268
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

415
415
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

585
585
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

150
150
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

230
230
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

313
313
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

588
588
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws