TRANSFERUURTJE: 'Club vindt akkoord, einde verhaal Mertens'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt akkoord, einde verhaal Mertens'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge staat dicht bij een transfer van Ferran Jutgla (FC Barcelona). De speler wordt deze week nog in België verwacht voor zijn medische en fysieke proeven. Vervolgens kunnen de handtekeningen gezet worden. Jutgla zou volgens Het Laatste Nieuws een contract ondertekenen tot medio 2026. Met Barcelona werd dan weer een akkoord gevonden over een transfersom van zo'n 5 miljoen euro. Al voegt transferwatcher Fabrizio Romano daar aan toe dat dit bedrag nog gevoelig kan stijgen door allerlei bonussen en variabelen. Daarnaast zouden de Catalanen ook nog eens 10% krijgen van de mogelijke doorverkoopsom.

Noa lang lijkt op weg naar AC Milan. Volgens La Gazzetta dello Sport werd tussen de entourage van Lang en vertegenwoordigers van de Italiaanse kampioen een akkoord gevonden over een contract van vijf seizoenen en over alle financiële voorwaarden aan spelerszijde. Op clubniveau is er wel nog geen overeenkomst, maar dat zou niet lang duren nu de overname van Milan volledig is afgerond. Bij CalcioMercato meldt men echter dat de afloop van het dossier momenteel in handen van één man ligt. Volgens CM heeft Paolo Maldini de transfer van Lang even 'on hold' gezet. Hij zou enkele dagen nemen om te reflecteren over het dossier.

Ook de samenwerking met Sargis Adamyan er lijkt erop te zitten. De Armeense spits werd afgelopen winter op huurbasis overgenomen van TSG Hoffenheim. Hij deed het zeker niet onaardig, maar toch lijkt Club niet geneigd om beroep te doen op de afkoopclausule in zijn huurcontract. Volgens Kicker heeft het er alle schijn van dat Adamyan na de zomerbreak niet meer terugkeert naar West-Vlaanderen en ook bij Hoffenheim lijkt hij geen hoofdrol te gaan spelen. Verschillende Bundesliga-ploegen zouden wel belangstelling tonen.

Enige tijd geleden raakte al bekend dat Club Brugge verregaande interesse heeft voor toptalent Williot Swedberg. Vorige week bracht Swedberg volgens Spaanse bronnen een bezoek aan het Jan Breydelstadion en Belfius Base Camp. Daarna trok de Zweed dan weer richting Spanje, waar hij het oefenkamp van Celta de Vigo ging verkennen. Volgens Faro De Vigo zou Celta echter niet bepaald een plan hebben met Swedberg. Door het uitvallen van Mats Rits zou hij bij Club meer aan spelen kunnen toekomen. Bovendien kan hij ook mogelijk proeven van Champions League-voetbal. Twee troeven die Vincent Mannaert en co ongetwijfeld zullen uitspelen.

RSC Anderlecht
bekeek in de voorbije weken of een nieuwe huurbeurt van Josua Zirkzee mogelijk is. Maar het Duitse Kicker vreest dat Paars-Wit zijn plannen voorlopig in de koelkast moet steken. Zirkzee en zijn entourage zouden nochtans openstaan voor een verlengd verblijf, Bayern blijkt echter niet geneigd om mee te werken. De Duitse kampioen vasthouden aan een vraagprijs van 10 miljoen euro. Wat veel te hoog is voor Paars-Wit.

Bij KRC Genk kan Jhon Lucumi rekenen op heel wat interesse. Volgens de Colombiaanse journalist Pipe Sierra zou Atalanta opnieuw belangstelling tonen. Maar ook het Duitse Augsburg zou interesse hebben. Genk hoopt volgens de genoemde bron op een slordige 10 miljoen euro voor de 23-jarige.

Volgens Sacha Tavolieri heeft Beerschot zijn oog laten vallen op Mardochée Nzita. De 22-jarige linksachter genoot zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, maar koos in 2019 voor een Italiaans avontuur. Daar speelde hij eerst een jaar bij Perugia, alvorens naar Pescara te verkassen.

Beerschot gaat langer door met Ryan Sanusi (30). Die heeft zijn contract verlengd heeft op het Kiel verlengd. Dat meldde de club op de officiële kanalen. De middenvelder zette zijn krabbel onder een overeenkomst tot 2025. Beerschot maakte ook de komst van Robbe Quirynen bekend. De 20-jarige transfervrije vleugelverdediger zette op 't Kiel zijn krabbel onder een contract van twee seizoenen, met de optie tot twee extra jaren.

Xavier Mercier
lijkt zo goed als op weg naar het Hongaarse Ferencvaros. Het Nieuwsblad meldde immers dat Mercier afwezig was tijdens de medische testen van OHL. Een transfer hangt dus in de lucht voor de smaakmaker van de Leuvenaars. Het is wel nog niet duidelijk welk bedrag de ploeg van Marc Brys zal vangen voor zijn smaakmaker.

BUITENLAND

Dries Mertens lijkt Napoli te gaan verlaten. CalcioMercato is zeker van het feit dat de onderhandelingen tussen de Rode Duivel en de Italiaanse topclub beëindigd zijn. Mertens zou een te hoog loon willen. Napoli heeft beslist om niet toe te geven aan de hoge looneisen van Mertens en zal de Rode Duivel transfervrij laten beschikken volgens de genoemde bron.

Newcastle United
zou opnieuw aan de mouw trekken van Yannick Carasco. Voor de steenrijke Magpies zou het geen probleem zijn om de afkoopsom van 60 miljoen euro op tafel te leggen. Volgens Marca is de Engelse club echter slechts een pion in een sluw spelletje van Carrasco en zijn makelaar Pini Zahavi, die met de interesse Atletico onder druk willen zetten om hem een nieuw contract te geven, met een hogere afkoopsom én uiteraard een hoger loon.

Atlético Madrid
zou Raul De Tomas willen halen als vervanger van Luis Suárez. De 27-jarige Spanjaard kende een uitstekend seizoen bij Espanyol, waar hij goed was voor zeventien doelpunten en drie assists. Het is wel nog niet duidelijk of Espanyol ook daadwerkelijk wil meewerken aan een transfer. Volgens Fichajes zou de aanvaller zelf alvast een overstap richting de Spaanse hoofdstad zien zitten.

Bayern München lijkt door te drukken voor Sadio Mané. Der Rekordmeister deed al een bod, maar dat werd echter door Liverpool van tafel geveegd. Bayern heeft volgens Sport1 alweer een nieuwe aanbieding klaar. Zo zou het dit keer gaan om 35 miljoen euro, met een bonuspakket van nog eens 5 miljoen euro. Volgens het Duitse medium zouden beide clubs er inmiddels ook vanuit gaan dat er weldra een akkoord kan bereikt worden.

Volgens GiveMeSport heeft Liverpool verregaande interesse in Darwin Nunez. De Uruguayaan van Benfica zou de voorkeur van Jurgen Klopp genieten om de potentieel vertrekkende Sadio Mané te vervangen. Het medium meldt ook dat de Reds zelfs al een officieel bod neerlegden bij Benfica. Over een akkoord is er evenwel nog geen sprake. Daardoor lijkt Liverpool een stuk sneller te schakelen dan de grote rivaal uit Manchester United, dat al langer zou azen op de diensten van de smaakmaker van Benfica. Eerder werd ook Real Madrid al gelinkt aan de aanvaller.

Kevin Mirallas is nog steeds op zoek naar een club. De voorbije dagen was er al sprake van een mogelijke terugkeer naar Saint-Etienne, maar ook een andere Franse club blijkt een optie. Volgens MSV Foot heeft nu ook AC Ajaccio geïnformeerd. De club uit Corsica keert volgend seizoen terug in de Ligue 1, nadat ze dit seizoen als tweede in de Ligue 2 eindigden.

Real Madrid
wil vol werk wou maken van het aantrekken van Aurélien Tchouaméni. Volgens AS is de deal nu ook bijna rond. Real zou al een persoonlijk akkoord gevonden hebben met de 22-jarige, terwijl ook de onderhandelingen met AS Monaco goed zouden opschieten. Er heerst wel nog een kloof tussen vraag en aanbod, want de Monegasken zouden 80 miljoen euro eisen en Real wil momenteel niet meer dan 60 miljoen geven.

Verschillende clubs zouden hengelen naar de diensten van Gareth Bale. Newcastle, Tottenham en Southampton werden al aan de speler gelinkt. Ook Cardiff City werd genoemd. Volgens de BBC hoopt de club uit de Welshe hoofdstad Bale binnen te halen. Er zouden volgens het medium zelfs al contacten geweest zijn.

FC Barcelona
zou volgens Fichajes opnieuw denken aan Dani Olmo (24). De middenvelder van RB Leipzig kende een tegenvallend seizoen in de Bundesliga met slechts 19 optredens (3 goals, 3 assists). Daarom zou hij een verhuis naar Barça overwegen. Trainer Xavi is een fan en wil de speler er naar verluidt graag bij. Zijn transferwaarde wordt geschat op 45 miljoen euro (Transfermarkt).

Ángel Di María heeft zijn zinnen gezet op een verblijf bij FC Barcelona. Alles wees er niet zo lang geleden nochtans op dat de oud-speler van PSG gratis naar de Italiaanse topclub Juventus zou verkassen, maar de speler uitte zijn wens om liever in La Liga te willen spelen. Volgens Fichajes heeft de entourage van de middenvelder hem zelf aangeboden aan Barça. Beide partijen zouden de eerste contacten al hebben gelegd en zijn van plan de transfer effectief te maken.

Juve wordt ook al geruime tijd aan Paul Pogba gelinkt. De Oude Dame boekt volgens Fabrizio Romano progressie in de onderhandelingen met de zaakwaarnemer van de Fransman. Juventus zou Pogba een jaarsalaris van acht miljoen euro aanbieden, waardoor hij meteen de best betaalde speler van de club zou worden. De entourage van de middenvelder zou inmiddels ook gecharmeerd zijn door het voorstel van de Italiaanse topclub.

LEES OOK: 'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Zal Lang het maken bij Milan?

Meest recent

Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

104
104
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

149
149
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

184
184
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

190
190
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

145
145
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

90
90
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

98
98
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

57
57
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

190
190
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

47
47
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

268
268
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

198
198
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

178
178
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

416
416
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

496
496
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

69
69
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

124
124
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

325
325
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

146
146
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

202
202
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

239
239
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

419
419
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

454
454
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

290
290
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

230
230

Meer sportnieuws