TRANSFERUURTJE: 'Club vindt akkoord, einde verhaal Mertens'

525 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt akkoord, einde verhaal Mertens'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge staat dicht bij een transfer van Ferran Jutgla (FC Barcelona). De speler wordt deze week nog in België verwacht voor zijn medische en fysieke proeven. Vervolgens kunnen de handtekeningen gezet worden. Jutgla zou volgens Het Laatste Nieuws een contract ondertekenen tot medio 2026. Met Barcelona werd dan weer een akkoord gevonden over een transfersom van zo'n 5 miljoen euro. Al voegt transferwatcher Fabrizio Romano daar aan toe dat dit bedrag nog gevoelig kan stijgen door allerlei bonussen en variabelen. Daarnaast zouden de Catalanen ook nog eens 10% krijgen van de mogelijke doorverkoopsom.

Noa lang lijkt op weg naar AC Milan. Volgens La Gazzetta dello Sport werd tussen de entourage van Lang en vertegenwoordigers van de Italiaanse kampioen een akkoord gevonden over een contract van vijf seizoenen en over alle financiële voorwaarden aan spelerszijde. Op clubniveau is er wel nog geen overeenkomst, maar dat zou niet lang duren nu de overname van Milan volledig is afgerond. Bij CalcioMercato meldt men echter dat de afloop van het dossier momenteel in handen van één man ligt. Volgens CM heeft Paolo Maldini de transfer van Lang even 'on hold' gezet. Hij zou enkele dagen nemen om te reflecteren over het dossier.

Ook de samenwerking met Sargis Adamyan er lijkt erop te zitten. De Armeense spits werd afgelopen winter op huurbasis overgenomen van TSG Hoffenheim. Hij deed het zeker niet onaardig, maar toch lijkt Club niet geneigd om beroep te doen op de afkoopclausule in zijn huurcontract. Volgens Kicker heeft het er alle schijn van dat Adamyan na de zomerbreak niet meer terugkeert naar West-Vlaanderen en ook bij Hoffenheim lijkt hij geen hoofdrol te gaan spelen. Verschillende Bundesliga-ploegen zouden wel belangstelling tonen.

Enige tijd geleden raakte al bekend dat Club Brugge verregaande interesse heeft voor toptalent Williot Swedberg. Vorige week bracht Swedberg volgens Spaanse bronnen een bezoek aan het Jan Breydelstadion en Belfius Base Camp. Daarna trok de Zweed dan weer richting Spanje, waar hij het oefenkamp van Celta de Vigo ging verkennen. Volgens Faro De Vigo zou Celta echter niet bepaald een plan hebben met Swedberg. Door het uitvallen van Mats Rits zou hij bij Club meer aan spelen kunnen toekomen. Bovendien kan hij ook mogelijk proeven van Champions League-voetbal. Twee troeven die Vincent Mannaert en co ongetwijfeld zullen uitspelen.

RSC Anderlecht
bekeek in de voorbije weken of een nieuwe huurbeurt van Josua Zirkzee mogelijk is. Maar het Duitse Kicker vreest dat Paars-Wit zijn plannen voorlopig in de koelkast moet steken. Zirkzee en zijn entourage zouden nochtans openstaan voor een verlengd verblijf, Bayern blijkt echter niet geneigd om mee te werken. De Duitse kampioen vasthouden aan een vraagprijs van 10 miljoen euro. Wat veel te hoog is voor Paars-Wit.

Bij KRC Genk kan Jhon Lucumi rekenen op heel wat interesse. Volgens de Colombiaanse journalist Pipe Sierra zou Atalanta opnieuw belangstelling tonen. Maar ook het Duitse Augsburg zou interesse hebben. Genk hoopt volgens de genoemde bron op een slordige 10 miljoen euro voor de 23-jarige.

Volgens Sacha Tavolieri heeft Beerschot zijn oog laten vallen op Mardochée Nzita. De 22-jarige linksachter genoot zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, maar koos in 2019 voor een Italiaans avontuur. Daar speelde hij eerst een jaar bij Perugia, alvorens naar Pescara te verkassen.

Beerschot gaat langer door met Ryan Sanusi (30). Die heeft zijn contract verlengd heeft op het Kiel verlengd. Dat meldde de club op de officiële kanalen. De middenvelder zette zijn krabbel onder een overeenkomst tot 2025. Beerschot maakte ook de komst van Robbe Quirynen bekend. De 20-jarige transfervrije vleugelverdediger zette op 't Kiel zijn krabbel onder een contract van twee seizoenen, met de optie tot twee extra jaren.

Xavier Mercier
lijkt zo goed als op weg naar het Hongaarse Ferencvaros. Het Nieuwsblad meldde immers dat Mercier afwezig was tijdens de medische testen van OHL. Een transfer hangt dus in de lucht voor de smaakmaker van de Leuvenaars. Het is wel nog niet duidelijk welk bedrag de ploeg van Marc Brys zal vangen voor zijn smaakmaker.

BUITENLAND

Dries Mertens lijkt Napoli te gaan verlaten. CalcioMercato is zeker van het feit dat de onderhandelingen tussen de Rode Duivel en de Italiaanse topclub beëindigd zijn. Mertens zou een te hoog loon willen. Napoli heeft beslist om niet toe te geven aan de hoge looneisen van Mertens en zal de Rode Duivel transfervrij laten beschikken volgens de genoemde bron.

Newcastle United
zou opnieuw aan de mouw trekken van Yannick Carasco. Voor de steenrijke Magpies zou het geen probleem zijn om de afkoopsom van 60 miljoen euro op tafel te leggen. Volgens Marca is de Engelse club echter slechts een pion in een sluw spelletje van Carrasco en zijn makelaar Pini Zahavi, die met de interesse Atletico onder druk willen zetten om hem een nieuw contract te geven, met een hogere afkoopsom én uiteraard een hoger loon.

Atlético Madrid
zou Raul De Tomas willen halen als vervanger van Luis Suárez. De 27-jarige Spanjaard kende een uitstekend seizoen bij Espanyol, waar hij goed was voor zeventien doelpunten en drie assists. Het is wel nog niet duidelijk of Espanyol ook daadwerkelijk wil meewerken aan een transfer. Volgens Fichajes zou de aanvaller zelf alvast een overstap richting de Spaanse hoofdstad zien zitten.

Bayern München lijkt door te drukken voor Sadio Mané. Der Rekordmeister deed al een bod, maar dat werd echter door Liverpool van tafel geveegd. Bayern heeft volgens Sport1 alweer een nieuwe aanbieding klaar. Zo zou het dit keer gaan om 35 miljoen euro, met een bonuspakket van nog eens 5 miljoen euro. Volgens het Duitse medium zouden beide clubs er inmiddels ook vanuit gaan dat er weldra een akkoord kan bereikt worden.

Volgens GiveMeSport heeft Liverpool verregaande interesse in Darwin Nunez. De Uruguayaan van Benfica zou de voorkeur van Jurgen Klopp genieten om de potentieel vertrekkende Sadio Mané te vervangen. Het medium meldt ook dat de Reds zelfs al een officieel bod neerlegden bij Benfica. Over een akkoord is er evenwel nog geen sprake. Daardoor lijkt Liverpool een stuk sneller te schakelen dan de grote rivaal uit Manchester United, dat al langer zou azen op de diensten van de smaakmaker van Benfica. Eerder werd ook Real Madrid al gelinkt aan de aanvaller.

Kevin Mirallas is nog steeds op zoek naar een club. De voorbije dagen was er al sprake van een mogelijke terugkeer naar Saint-Etienne, maar ook een andere Franse club blijkt een optie. Volgens MSV Foot heeft nu ook AC Ajaccio geïnformeerd. De club uit Corsica keert volgend seizoen terug in de Ligue 1, nadat ze dit seizoen als tweede in de Ligue 2 eindigden.

Real Madrid
wil vol werk wou maken van het aantrekken van Aurélien Tchouaméni. Volgens AS is de deal nu ook bijna rond. Real zou al een persoonlijk akkoord gevonden hebben met de 22-jarige, terwijl ook de onderhandelingen met AS Monaco goed zouden opschieten. Er heerst wel nog een kloof tussen vraag en aanbod, want de Monegasken zouden 80 miljoen euro eisen en Real wil momenteel niet meer dan 60 miljoen geven.

Verschillende clubs zouden hengelen naar de diensten van Gareth Bale. Newcastle, Tottenham en Southampton werden al aan de speler gelinkt. Ook Cardiff City werd genoemd. Volgens de BBC hoopt de club uit de Welshe hoofdstad Bale binnen te halen. Er zouden volgens het medium zelfs al contacten geweest zijn.

FC Barcelona
zou volgens Fichajes opnieuw denken aan Dani Olmo (24). De middenvelder van RB Leipzig kende een tegenvallend seizoen in de Bundesliga met slechts 19 optredens (3 goals, 3 assists). Daarom zou hij een verhuis naar Barça overwegen. Trainer Xavi is een fan en wil de speler er naar verluidt graag bij. Zijn transferwaarde wordt geschat op 45 miljoen euro (Transfermarkt).

Ángel Di María heeft zijn zinnen gezet op een verblijf bij FC Barcelona. Alles wees er niet zo lang geleden nochtans op dat de oud-speler van PSG gratis naar de Italiaanse topclub Juventus zou verkassen, maar de speler uitte zijn wens om liever in La Liga te willen spelen. Volgens Fichajes heeft de entourage van de middenvelder hem zelf aangeboden aan Barça. Beide partijen zouden de eerste contacten al hebben gelegd en zijn van plan de transfer effectief te maken.

Juve wordt ook al geruime tijd aan Paul Pogba gelinkt. De Oude Dame boekt volgens Fabrizio Romano progressie in de onderhandelingen met de zaakwaarnemer van de Fransman. Juventus zou Pogba een jaarsalaris van acht miljoen euro aanbieden, waardoor hij meteen de best betaalde speler van de club zou worden. De entourage van de middenvelder zou inmiddels ook gecharmeerd zijn door het voorstel van de Italiaanse topclub.

LEES OOK: 'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

🚀

Zal Lang het maken bij Milan?

Meest recent

'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

57
57
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

72
72
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

21
21
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

338
338
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

279
279
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

393
393
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

283
283
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

52
52
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

304
304
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

60
60
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

84
84
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

440
440
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

63
63
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

426
426
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

537
537
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

77
77
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

268
268
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1446
1446
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

143
143
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

225
225
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

735
735
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1235
1235
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

109
109
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

825
825
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

519
519

Meer sportnieuws