'Opsteker Club Brugge in Swedberg-dossier'

door
'Opsteker Club Brugge in Swedberg-dossier'

Club Brugge zal er volgend seizoen helemaal anders uitzien. Bij de landskampioen neemt men quasi met zekerheid afscheid van sleutelspelers als Charles De Ketelaere en Noa Lang, én staat ook Clinton Mata op de radar van verschillende clubs. Daarnaast verlaten ook Bas Dost en Sargis Adamyan het Blauw-Zwarte kamp.


Om die reden gaat Club Brugge een bijzonder drukke transferperiode tegemoet. Met Bjorn Meijer werd enige tijd geleden alvast een eerste versterking gehaald. De 19-jarige linksachter ontpopte zich dit seizoen bij FC Groningen tot één van de revelaties, en bezit volgens Nederlandse analisten de kwaliteiten om het te maken aan de top. De Nederlander is echter niet de enige speler die op de radar van Club Brugge staat.

Enige tijd geleden raakte al bekend dat Club Brugge verregaande interesse heeft voor Williot Swedberg. De 18-jarige Zweed geldt in zijn thuisland als een enorm talent, wat hem de interesse opleverde van tal van clubs. Vorige week bracht Swedberg volgens Spaanse bronnen een bezoek aan het Jan Breydelstadion en Belfius Base Camp. Daarna trok de Zweed dan weer richting Spanje, waar hij het oefenkamp van Celta de Vigo ging verkennen.

Club Brugge kan voordeel uitspelen

Swedberg lijkt dus te gaan kiezen tussen een avontuur bij Club Brugge of bij Celta de Vigo. Volgens Faro De Vigo zou Celta echter niet bepaald een plan hebben met Swedberg. De middenvelder zou niet meteen moeten hopen op een basisplaats of een bepalende rol, en zou puur gehaald worden met het oog op de toekomst. Door het uitvallen van Mats Rits bij Club Brugge lijkt de Zweed dus meer te mogen gaan hopen op speelkansen bij de Belgische landskampioen. Daarnaast mag hij mogelijks ook proeven van Champions League-voetbal. Twee troeven dat Vincent Mannaert en co ongetwijfeld zullen uitspelen bij de lopende onderhandelingen.

LEES OOK: "Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

Zal Club Brugge de strijd om Swedberg winnen?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

50
50
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

50
50
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

26
26
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

143
143
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

116
116
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

179
179
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

107
107
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

207
207
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

297
297
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

289
289
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

509
509
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

235
235
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

255
255
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

367
367
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws