'Opsteker Club Brugge in Swedberg-dossier'

door
'Opsteker Club Brugge in Swedberg-dossier'

Club Brugge zal er volgend seizoen helemaal anders uitzien. Bij de landskampioen neemt men quasi met zekerheid afscheid van sleutelspelers als Charles De Ketelaere en Noa Lang, én staat ook Clinton Mata op de radar van verschillende clubs. Daarnaast verlaten ook Bas Dost en Sargis Adamyan het Blauw-Zwarte kamp.


Om die reden gaat Club Brugge een bijzonder drukke transferperiode tegemoet. Met Bjorn Meijer werd enige tijd geleden alvast een eerste versterking gehaald. De 19-jarige linksachter ontpopte zich dit seizoen bij FC Groningen tot één van de revelaties, en bezit volgens Nederlandse analisten de kwaliteiten om het te maken aan de top. De Nederlander is echter niet de enige speler die op de radar van Club Brugge staat.

Enige tijd geleden raakte al bekend dat Club Brugge verregaande interesse heeft voor Williot Swedberg. De 18-jarige Zweed geldt in zijn thuisland als een enorm talent, wat hem de interesse opleverde van tal van clubs. Vorige week bracht Swedberg volgens Spaanse bronnen een bezoek aan het Jan Breydelstadion en Belfius Base Camp. Daarna trok de Zweed dan weer richting Spanje, waar hij het oefenkamp van Celta de Vigo ging verkennen.

Club Brugge kan voordeel uitspelen

Swedberg lijkt dus te gaan kiezen tussen een avontuur bij Club Brugge of bij Celta de Vigo. Volgens Faro De Vigo zou Celta echter niet bepaald een plan hebben met Swedberg. De middenvelder zou niet meteen moeten hopen op een basisplaats of een bepalende rol, en zou puur gehaald worden met het oog op de toekomst. Door het uitvallen van Mats Rits bij Club Brugge lijkt de Zweed dus meer te mogen gaan hopen op speelkansen bij de Belgische landskampioen. Daarnaast mag hij mogelijks ook proeven van Champions League-voetbal. Twee troeven dat Vincent Mannaert en co ongetwijfeld zullen uitspelen bij de lopende onderhandelingen.

LEES OOK: 'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Zal Club Brugge de strijd om Swedberg winnen?

Meest recent

'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

8
8
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

65
65
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

267
267
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

230
230
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

228
228
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

322
322
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

428
428
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

273
273
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

602
602
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

212
212
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

593
593
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

301
301
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1355
1355
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

450
450
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

429
429
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

412
412
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

301
301
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

532
532
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

211
211
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

374
374
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

412
412
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3127
3127
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

817
817

Meer sportnieuws