Paniek bij Duivels: sterkhouder haakt af voor Polen

274 stemmen
Paniek bij Duivels: sterkhouder haakt af voor Polen

De Rode Duivels willen zich woensdag tegen Polen herpakken na het debacle van tegen Nederland. Dat zullen ze zonder Romelu Lukaku moeten doen. De spits haakt af voor het duel. Dat maakte de voetbalbond maandag bekend op Twitter.


Lukaku raakte in de wedstrijd tegen Nederland geblesseerd na een duel met Nathan Aké. Hij had last aan de enkel, die hij verzwikt had. Big Rom probeerde het nog even, maar kon toch niet doorgaan. Leandro Trossard was zijn vervanger. De blessure van Lukaku is nu blijkbaar ernstig genoeg om hem uit de partij tegen Polen te houden. De aanvaller van Chelsea blijft bij de groep en zal medisch behandeld worden.

De wedstrijd van woensdag tegen Polen is meteen een belangrijke voor de Duivels. Als ze nog enige rol van betekenis willen spelen, dan winnen ze maar beter in het Koning Boudewijnstadion. Polen zakt dan weer af met vertrouwen. Robert Lewandowski en co haalden het op de eerste speeldag van Wales (2-1). Daardoor staan ze samen met Nederland op kop in de poule. Later in juni speelt België nog tegen Wales (uit) en nog eens tegen Polen (uit). Het is niet duidelijk of Lukaku klaar zal raken voor die wedstrijden.

FINAL FOUR

Tijdens de vorige editie haalden de Duivels nog de Final Four. Ze speelden in de halve finale tegen Frankrijk. Lukaku liet zich toen opmerken met een knap doelpunt, maar het mocht niet baten. Frankrijk ging er ondanks een dubbele Belgische voorsprong finaal nog op en over. België was veroordeeld tot de wedstrijd om de derde en vierde plaats. Italië was daarin te sterk.

LEES OOK: The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Wat wordt het?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

53
53
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

9
9
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

39
39
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

78
78
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

107
107
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

25
25
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

42
42
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

244
244
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

148
148
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

37
37
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

197
197
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

137
137
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

132
132
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

413
413
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

326
326
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

128
128
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

162
162
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

194
194
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws