Paniek bij Duivels: sterkhouder haakt af voor Polen

door
Paniek bij Duivels: sterkhouder haakt af voor Polen

De Rode Duivels willen zich woensdag tegen Polen herpakken na het debacle van tegen Nederland. Dat zullen ze zonder Romelu Lukaku moeten doen. De spits haakt af voor het duel. Dat maakte de voetbalbond maandag bekend op Twitter.


Lukaku raakte in de wedstrijd tegen Nederland geblesseerd na een duel met Nathan Aké. Hij had last aan de enkel, die hij verzwikt had. Big Rom probeerde het nog even, maar kon toch niet doorgaan. Leandro Trossard was zijn vervanger. De blessure van Lukaku is nu blijkbaar ernstig genoeg om hem uit de partij tegen Polen te houden. De aanvaller van Chelsea blijft bij de groep en zal medisch behandeld worden.

De wedstrijd van woensdag tegen Polen is meteen een belangrijke voor de Duivels. Als ze nog enige rol van betekenis willen spelen, dan winnen ze maar beter in het Koning Boudewijnstadion. Polen zakt dan weer af met vertrouwen. Robert Lewandowski en co haalden het op de eerste speeldag van Wales (2-1). Daardoor staan ze samen met Nederland op kop in de poule. Later in juni speelt België nog tegen Wales (uit) en nog eens tegen Polen (uit). Het is niet duidelijk of Lukaku klaar zal raken voor die wedstrijden.

FINAL FOUR

Tijdens de vorige editie haalden de Duivels nog de Final Four. Ze speelden in de halve finale tegen Frankrijk. Lukaku liet zich toen opmerken met een knap doelpunt, maar het mocht niet baten. Frankrijk ging er ondanks een dubbele Belgische voorsprong finaal nog op en over. België was veroordeeld tot de wedstrijd om de derde en vierde plaats. Italië was daarin te sterk.

LEES OOK: 'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Wat wordt het?

Meest recent

Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

2
2
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

4
4
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

94
94
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

118
118
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

44
44
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

156
156
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

159
159
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

216
216
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

289
289
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

306
306
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

137
137
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

85
85
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

194
194
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

77
77
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

85
85
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

86
86
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

147
147
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

151
151
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

193
193
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

385
385
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

237
237
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

117
117
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

281
281
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

103
103

Meer sportnieuws