Nations League: Spanje mijdt blamage, Haaland en CR7 schitteren

125 stemmen
Nations League: Spanje mijdt blamage, Haaland en CR7 schitteren

Zondagavond werd in de Nations League al de tweede speeldag afgetrapt. Daarin viel bijna alweer een grote verrassing te noteren, want Spanje kon in Tsjechië maar net een nederlaag vermijden. In de slotminuut wisten ze alsnog een gelijkspel uit de brand te slepen. Daardoor neemt in de groep Portugal de leiding, want zij rekenden overtuigend af met Zwitserland. Cristiano Ronaldo schitterde, terwijl elders ook Erling Haaland weer van zich deed spreken.


Spanje had in Praag absoluut niet onder de markt met de Tsjechen. Die kwamen al na vier minuten op voorsprong via Pesek, maar vlak voor rust bracht Gavi de bezoekers langszij. Het 17-jarige toptalent van FC Barcelona maakte met een mooie plaatsbal zijn eerste internationale goal en werd zo meteen de jongste doelpuntenmaker aller tijden van Spanje. In de tweede helft leek Kuchta La Roja de doodsteek te geven, maar in de 90ste minuut redde Iñigo Martinez toch nog een punt.

Portugal had dan weer een makkelijkere avond. Cristiano Ronaldo stond weer in de basis na de commotie rond zijn invallersrol tegen Spanje enkele dagen geleden en scoorde prompt twee keer. Daardoor zaten de Portugezen tegen Zwitserland al bij de rust op rozen, want daarvoor had ook William Carvalho al gescoord. Na rust legde João Cancelo de 4-0-eindstand nog vast.

HAALAND
In de B-liga stond nog een Scandinavische derby op het programma tussen Zweden en Noorwegen. Daarin eiste Erling Haaland de hoofdrol op. De toekomstige doelpuntenmachine van Manchester City scoorde twee keer en leidde zijn ploeg zo naar de zege. De tegengoal van Elanga kwam immers te laat. Haaland zit zo al aan achttien goals in negentien interlands.

LEES OOK: Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Zal Spanje zijn groep nog winnen?

Meest recent

Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

9
9
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

10
10
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

27
27
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

39
39
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

44
44
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

116
116
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

231
231
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

857
857
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

189
189
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

93
93
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

178
178
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

99
99
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

280
280
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

109
109
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

550
550
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

549
549
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

426
426
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

969
969
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

229
229
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

290
290
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

449
449
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

604
604
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

237
237
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

187
187

Meer sportnieuws