Nations League: Spanje mijdt blamage, Haaland en CR7 schitteren

125 stemmen
Nations League: Spanje mijdt blamage, Haaland en CR7 schitteren

Zondagavond werd in de Nations League al de tweede speeldag afgetrapt. Daarin viel bijna alweer een grote verrassing te noteren, want Spanje kon in Tsjechië maar net een nederlaag vermijden. In de slotminuut wisten ze alsnog een gelijkspel uit de brand te slepen. Daardoor neemt in de groep Portugal de leiding, want zij rekenden overtuigend af met Zwitserland. Cristiano Ronaldo schitterde, terwijl elders ook Erling Haaland weer van zich deed spreken.


Spanje had in Praag absoluut niet onder de markt met de Tsjechen. Die kwamen al na vier minuten op voorsprong via Pesek, maar vlak voor rust bracht Gavi de bezoekers langszij. Het 17-jarige toptalent van FC Barcelona maakte met een mooie plaatsbal zijn eerste internationale goal en werd zo meteen de jongste doelpuntenmaker aller tijden van Spanje. In de tweede helft leek Kuchta La Roja de doodsteek te geven, maar in de 90ste minuut redde Iñigo Martinez toch nog een punt.

Portugal had dan weer een makkelijkere avond. Cristiano Ronaldo stond weer in de basis na de commotie rond zijn invallersrol tegen Spanje enkele dagen geleden en scoorde prompt twee keer. Daardoor zaten de Portugezen tegen Zwitserland al bij de rust op rozen, want daarvoor had ook William Carvalho al gescoord. Na rust legde João Cancelo de 4-0-eindstand nog vast.

HAALAND
In de B-liga stond nog een Scandinavische derby op het programma tussen Zweden en Noorwegen. Daarin eiste Erling Haaland de hoofdrol op. De toekomstige doelpuntenmachine van Manchester City scoorde twee keer en leidde zijn ploeg zo naar de zege. De tegengoal van Elanga kwam immers te laat. Haaland zit zo al aan achttien goals in negentien interlands.

LEES OOK: Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Zal Spanje zijn groep nog winnen?

Meest recent

"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

32
32
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

83
83
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

148
148
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

177
177
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

41
41
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

32
32
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

84
84
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

95
95
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

80
80
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

45
45
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

172
172
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

274
274
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

113
113
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

254
254
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

339
339
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

198
198
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1003
1003
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1326
1326
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

441
441
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

200
200
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

264
264

Meer sportnieuws