Nations League: Spanje mijdt blamage, Haaland en CR7 schitteren

125 stemmen
Nations League: Spanje mijdt blamage, Haaland en CR7 schitteren

Zondagavond werd in de Nations League al de tweede speeldag afgetrapt. Daarin viel bijna alweer een grote verrassing te noteren, want Spanje kon in Tsjechië maar net een nederlaag vermijden. In de slotminuut wisten ze alsnog een gelijkspel uit de brand te slepen. Daardoor neemt in de groep Portugal de leiding, want zij rekenden overtuigend af met Zwitserland. Cristiano Ronaldo schitterde, terwijl elders ook Erling Haaland weer van zich deed spreken.


Spanje had in Praag absoluut niet onder de markt met de Tsjechen. Die kwamen al na vier minuten op voorsprong via Pesek, maar vlak voor rust bracht Gavi de bezoekers langszij. Het 17-jarige toptalent van FC Barcelona maakte met een mooie plaatsbal zijn eerste internationale goal en werd zo meteen de jongste doelpuntenmaker aller tijden van Spanje. In de tweede helft leek Kuchta La Roja de doodsteek te geven, maar in de 90ste minuut redde Iñigo Martinez toch nog een punt.

Portugal had dan weer een makkelijkere avond. Cristiano Ronaldo stond weer in de basis na de commotie rond zijn invallersrol tegen Spanje enkele dagen geleden en scoorde prompt twee keer. Daardoor zaten de Portugezen tegen Zwitserland al bij de rust op rozen, want daarvoor had ook William Carvalho al gescoord. Na rust legde João Cancelo de 4-0-eindstand nog vast.

HAALAND
In de B-liga stond nog een Scandinavische derby op het programma tussen Zweden en Noorwegen. Daarin eiste Erling Haaland de hoofdrol op. De toekomstige doelpuntenmachine van Manchester City scoorde twee keer en leidde zijn ploeg zo naar de zege. De tegengoal van Elanga kwam immers te laat. Haaland zit zo al aan achttien goals in negentien interlands.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Zal Spanje zijn groep nog winnen?

Meest recent

Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

21
21
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

65
65
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

47
47
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

92
92
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

205
205
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

123
123
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

92
92
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

178
178
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

669
669
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

144
144
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

460
460
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

531
531
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

348
348
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

244
244
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

220
220
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

66
66
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

78
78
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

270
270
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

63
63
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

294
294
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

108
108
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

448
448
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

447
447
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

192
192
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

256
256

Meer sportnieuws