Mathijssen tikt nieuwe Jonge Duivels op de vingers

138 stemmen
Mathijssen tikt nieuwe Jonge Duivels op de vingers

De Jonge Duivels zetten zondag een streep onder hun kwalificatiecampagne voor het EK 2023. Hun ticket voor de eindronde hadden ze al beet en dus stond er tegen Schotland niets meer op het spel. Bondscoach Jacky Mathijssen ging daarom aan het experimenteren en met een fel vertimmerd elftal bleven de Belgen steken op 0-0.


Mathijssen moest het stellen zonder enkele sterkhouders, want aanvoerder Amadou Onana en topschutter Loïs Openda ontbraken door hun selecties voor de A-ploeg en ook Yari Verschaeren was er niet bij. Daardoor verschenen heel wat bankzitters aan de aftrap en mochten ook maar liefst zes spelers hun debuut vieren. Descotte en Bakayoko kwamen meteen aan de aftrap en in de tweede helft mochten nog Nkuba, Oyen, Al-Dakhil en Lavia invallen.

Niet iedereen kon Mathijssen echter overtuigen. "Het was een moeilijke match in moeilijke omstandigheden. Veel spelers maakten hun debuut en anderen kregen meer speelminuten. Desondanks ben ik een beetje teleurgesteld over de prestatie", verklaarde hij immers aan Pickx Sports. "Ik denk dat we als ploeg beter hadden kunnen doen."

ONGESLAGEN
Desondanks kunnen de Jonge Duivels niet klagen. Ze sluiten hun campagne ongeslagen af en pakten 20 op 24. Straffe cijfers, beseft ook Mathijssen. 'Daar had ik bij het begin van de campagne meteen voor getekend. De meeste spelers kennen elkaar al van bij de U19 en ik heb een groep gezien die ervoor wil gaan en een zekere grinta heeft. Dat is niet altijd makkelijk om te vinden."

Zullen de Jonge Duivels potten breken op het EK?

Meest recent

Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

6
6
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

30
30
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

24
24
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

91
91
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

361
361
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

336
336
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

315
315
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

247
247
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

73
73
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

192
192
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

74
74
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

77
77
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

124
124
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

76
76
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

130
130
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

94
94
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

307
307
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

88
88
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

52
52
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

126
126
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

842
842
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

78
78
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

499
499
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29

Meer sportnieuws