Mathijssen tikt nieuwe Jonge Duivels op de vingers

door
Mathijssen tikt nieuwe Jonge Duivels op de vingers

De Jonge Duivels zetten zondag een streep onder hun kwalificatiecampagne voor het EK 2023. Hun ticket voor de eindronde hadden ze al beet en dus stond er tegen Schotland niets meer op het spel. Bondscoach Jacky Mathijssen ging daarom aan het experimenteren en met een fel vertimmerd elftal bleven de Belgen steken op 0-0.


Mathijssen moest het stellen zonder enkele sterkhouders, want aanvoerder Amadou Onana en topschutter Loïs Openda ontbraken door hun selecties voor de A-ploeg en ook Yari Verschaeren was er niet bij. Daardoor verschenen heel wat bankzitters aan de aftrap en mochten ook maar liefst zes spelers hun debuut vieren. Descotte en Bakayoko kwamen meteen aan de aftrap en in de tweede helft mochten nog Nkuba, Oyen, Al-Dakhil en Lavia invallen.

Niet iedereen kon Mathijssen echter overtuigen. "Het was een moeilijke match in moeilijke omstandigheden. Veel spelers maakten hun debuut en anderen kregen meer speelminuten. Desondanks ben ik een beetje teleurgesteld over de prestatie", verklaarde hij immers aan Pickx Sports. "Ik denk dat we als ploeg beter hadden kunnen doen."

ONGESLAGEN
Desondanks kunnen de Jonge Duivels niet klagen. Ze sluiten hun campagne ongeslagen af en pakten 20 op 24. Straffe cijfers, beseft ook Mathijssen. 'Daar had ik bij het begin van de campagne meteen voor getekend. De meeste spelers kennen elkaar al van bij de U19 en ik heb een groep gezien die ervoor wil gaan en een zekere grinta heeft. Dat is niet altijd makkelijk om te vinden."

LEES OOK: ‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Zullen de Jonge Duivels potten breken op het EK?

Meest recent

Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

23
23
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

39
39
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

44
44
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

32
32
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

147
147
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

417
417
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

82
82
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

51
51
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

72
72
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

242
242
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

147
147
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

166
166
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

52
52
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

230
230
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

57
57
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

107
107
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

564
564
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

221
221
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

130
130
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

289
289
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

486
486
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

296
296
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

695
695
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

512
512

Meer sportnieuws