Experimenteel Italië houdt Duitsland in bedwang

51 stemmen
Experimenteel Italië houdt Duitsland in bedwang

Het Italiaanse voetbal beleefde na de euforie van de Europese titel vorige zomer een zeer woelig jaar. De Squadra Azzurra greep naast kwalificatie voor het WK nadat ze in de barrages struikelden over Noord-Macedonië en enkele dagen geleden kregen ze nog een pandoering in de Finalissima tegen Zuid-Amerikaans kampioen Argentinië. Maar zaterdag gaf bondscoach Roberto Mancini de fans weer wat hoop.


Mancini ging immers duchtig aan het experimenteren in de opener van de Nations League, maar een fel verjongd Italië wist wel knap Duitsland in bedwang te houden. Maar liefst vijf spelers liet hij debuteren in de wedstrijd. Davide Frattesi (22) kreeg op het middenveld een basisplaats naast Tonali en Cristante, terwijl in de slotfase ook nog Tommaso Pobega (22), Matteo Cancellieri (20) en Samuele Ricci (20) hun eerste cap mochten pakken.

De hoofdrol ging echter naar verreweg de jongste van de bende: Wilfried Gnonto, een 18-jarige aanvaller van FC Zürich die de voorbije maanden ook aan Anderlecht gelinkt werd. Hij mocht halfweg de tweede helft invallen en stond amper vijf minuten op het veld toen hij Pellegrini de openingstreffer wist voor te schotelen. Een droomdebuut dus.

REACTIE
Maar lang duurde dat sprookje echter niet, want amper drie minuten later stonden de Duitsers toch weer langszij. Kimmich was de man die scoorde. Het zou uiteindelijk bij die 1-1 blijven. Het werd dus geen zege voor de Italianen, maar het punt zal de burger ongetwijfeld moed geven voor de bouw aan een nieuw elftal.

LEES OOK: Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

Zal Italië snel weer over een topploeg beschikken?

Meest recent

'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

18
18
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

81
81
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

30
30
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

25
25
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

71
71
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

82
82
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

72
72
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

38
38
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

150
150
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

57
57
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

258
258
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

109
109
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

235
235
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

36
36
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

312
312
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

192
192
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

954
954
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1225
1225
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

413
413
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

195
195
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

214
214
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

65
65

Meer sportnieuws