Experimenteel Italië houdt Duitsland in bedwang

51 stemmen
Experimenteel Italië houdt Duitsland in bedwang

Het Italiaanse voetbal beleefde na de euforie van de Europese titel vorige zomer een zeer woelig jaar. De Squadra Azzurra greep naast kwalificatie voor het WK nadat ze in de barrages struikelden over Noord-Macedonië en enkele dagen geleden kregen ze nog een pandoering in de Finalissima tegen Zuid-Amerikaans kampioen Argentinië. Maar zaterdag gaf bondscoach Roberto Mancini de fans weer wat hoop.


Mancini ging immers duchtig aan het experimenteren in de opener van de Nations League, maar een fel verjongd Italië wist wel knap Duitsland in bedwang te houden. Maar liefst vijf spelers liet hij debuteren in de wedstrijd. Davide Frattesi (22) kreeg op het middenveld een basisplaats naast Tonali en Cristante, terwijl in de slotfase ook nog Tommaso Pobega (22), Matteo Cancellieri (20) en Samuele Ricci (20) hun eerste cap mochten pakken.

De hoofdrol ging echter naar verreweg de jongste van de bende: Wilfried Gnonto, een 18-jarige aanvaller van FC Zürich die de voorbije maanden ook aan Anderlecht gelinkt werd. Hij mocht halfweg de tweede helft invallen en stond amper vijf minuten op het veld toen hij Pellegrini de openingstreffer wist voor te schotelen. Een droomdebuut dus.

REACTIE
Maar lang duurde dat sprookje echter niet, want amper drie minuten later stonden de Duitsers toch weer langszij. Kimmich was de man die scoorde. Het zou uiteindelijk bij die 1-1 blijven. Het werd dus geen zege voor de Italianen, maar het punt zal de burger ongetwijfeld moed geven voor de bouw aan een nieuw elftal.

LEES OOK: Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Zal Italië snel weer over een topploeg beschikken?

Meest recent

Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

4
4
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

41
41
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

72
72
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

184
184
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

137
137
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

805
805
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

372
372
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

199
199
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

127
127
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

239
239
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

293
293
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

814
814
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

338
338
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

118
118
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

427
427
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1276
1276
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

204
204
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

135
135
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

91
91
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

380
380
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

182
182
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

356
356
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

44
44
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

113
113
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

360
360

Meer sportnieuws