Experimenteel Italië houdt Duitsland in bedwang

51 stemmen
Experimenteel Italië houdt Duitsland in bedwang

Het Italiaanse voetbal beleefde na de euforie van de Europese titel vorige zomer een zeer woelig jaar. De Squadra Azzurra greep naast kwalificatie voor het WK nadat ze in de barrages struikelden over Noord-Macedonië en enkele dagen geleden kregen ze nog een pandoering in de Finalissima tegen Zuid-Amerikaans kampioen Argentinië. Maar zaterdag gaf bondscoach Roberto Mancini de fans weer wat hoop.


Mancini ging immers duchtig aan het experimenteren in de opener van de Nations League, maar een fel verjongd Italië wist wel knap Duitsland in bedwang te houden. Maar liefst vijf spelers liet hij debuteren in de wedstrijd. Davide Frattesi (22) kreeg op het middenveld een basisplaats naast Tonali en Cristante, terwijl in de slotfase ook nog Tommaso Pobega (22), Matteo Cancellieri (20) en Samuele Ricci (20) hun eerste cap mochten pakken.

De hoofdrol ging echter naar verreweg de jongste van de bende: Wilfried Gnonto, een 18-jarige aanvaller van FC Zürich die de voorbije maanden ook aan Anderlecht gelinkt werd. Hij mocht halfweg de tweede helft invallen en stond amper vijf minuten op het veld toen hij Pellegrini de openingstreffer wist voor te schotelen. Een droomdebuut dus.

REACTIE
Maar lang duurde dat sprookje echter niet, want amper drie minuten later stonden de Duitsers toch weer langszij. Kimmich was de man die scoorde. Het zou uiteindelijk bij die 1-1 blijven. Het werd dus geen zege voor de Italianen, maar het punt zal de burger ongetwijfeld moed geven voor de bouw aan een nieuw elftal.

LEES OOK: Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Zal Italië snel weer over een topploeg beschikken?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

24
24
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

29
29
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

195
195
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

114
114
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

213
213
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

265
265
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

123
123
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

563
563
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

176
176
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

486
486
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

719
719
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

235
235
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

756
756
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

522
522
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

373
373
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1253
1253
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

471
471
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

486
486
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

409
409
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws