Martinez noemt lichtpuntje: "Hij deed wat ik van hem verwachtte"

door
Martinez noemt lichtpuntje:

De Rode Duivels beleefden vrijdagavond één van hun zwartste avonden in lange tijd. Ze kregen van Oranje een heuse pandoering om de oren en na de 1-4 blijft de Belgische voetballiefhebber achter met een stevige kater én heel wat vragen over wat we op het WK mogen verwachten. Er valt dan ook maar weinig positiefs te halen uit de nederlaag.


Toch zag de immer optimistische Roberto Martinez nog een lichtpuntje bij de Duivels. De bondscoach was immers wel te spreken over het debuut van Amadou Onana. "Hij heeft gedaan wat ik van hem verwachtte. Hij bracht ons fysieke kracht bij, maar ook zijn kwaliteiten op de korte ruimte om zo de bal in de ploeg te houden", verklaarde Martinez aan La Dernière Heure.

Het was verrassend dat de 20-jarige al zo snel zijn kans kreeg, want hij mocht bij zijn allereerste selectie meteen in moeilijke omstandigheden bij de rust Hans Vanaken komen vervangen. "Hij heeft een profiel dat zeer nuttig kan zijn voor ons. Hij is anders dan de andere middenvelders", verklaarde Martinez die keuze. "Hij heeft een sterke persoonlijkheid. Daarom wou ik hem ook brengen onder druk. In een vol stadion en in een derby."

TOPTRANSFER
Voor Onana blijft het zo snel gaan. Twee jaar geleden speelde hij nog bij de U19 van Hoffenheim, nadat hij net niet weggelachen was bij de jeugd van Anderlecht en Zulte Waregem. Na amper één seizoen bij Hamburg was Lille vorige zomer al bereid om 7 miljoen euro neer te tellen en daar proefde Onana al van de Champions League. Mogelijk volgt deze zomer een nieuwe transfer, want er was al sprake van interesse uit Engeland en van AS Monaco.

LEES OOK: Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Mag Onana tevreden zijn over zijn debuut?

Meest recent

Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

3
3
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

35
35
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

36
36
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

89
89
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

132
132
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

110
110
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

426
426
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

104
104
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

124
124
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

154
154
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

467
467
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

44
44
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

182
182
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

117
117
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

152
152
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

73
73
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

342
342
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

303
303
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

75
75
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

225
225
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

446
446
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

546
546
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

1150
1150
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

144
144
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

626
626

Meer sportnieuws