Martinez noemt lichtpuntje: "Hij deed wat ik van hem verwachtte"

door
Martinez noemt lichtpuntje:

De Rode Duivels beleefden vrijdagavond één van hun zwartste avonden in lange tijd. Ze kregen van Oranje een heuse pandoering om de oren en na de 1-4 blijft de Belgische voetballiefhebber achter met een stevige kater én heel wat vragen over wat we op het WK mogen verwachten. Er valt dan ook maar weinig positiefs te halen uit de nederlaag.


Toch zag de immer optimistische Roberto Martinez nog een lichtpuntje bij de Duivels. De bondscoach was immers wel te spreken over het debuut van Amadou Onana. "Hij heeft gedaan wat ik van hem verwachtte. Hij bracht ons fysieke kracht bij, maar ook zijn kwaliteiten op de korte ruimte om zo de bal in de ploeg te houden", verklaarde Martinez aan La Dernière Heure.

Het was verrassend dat de 20-jarige al zo snel zijn kans kreeg, want hij mocht bij zijn allereerste selectie meteen in moeilijke omstandigheden bij de rust Hans Vanaken komen vervangen. "Hij heeft een profiel dat zeer nuttig kan zijn voor ons. Hij is anders dan de andere middenvelders", verklaarde Martinez die keuze. "Hij heeft een sterke persoonlijkheid. Daarom wou ik hem ook brengen onder druk. In een vol stadion en in een derby."

TOPTRANSFER
Voor Onana blijft het zo snel gaan. Twee jaar geleden speelde hij nog bij de U19 van Hoffenheim, nadat hij net niet weggelachen was bij de jeugd van Anderlecht en Zulte Waregem. Na amper één seizoen bij Hamburg was Lille vorige zomer al bereid om 7 miljoen euro neer te tellen en daar proefde Onana al van de Champions League. Mogelijk volgt deze zomer een nieuwe transfer, want er was al sprake van interesse uit Engeland en van AS Monaco.

LEES OOK: ‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Mag Onana tevreden zijn over zijn debuut?

Meest recent

Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

6
6
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

18
18
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

90
90
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

132
132
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

57
57
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

26
26
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

130
130
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

77
77
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

61
61
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

84
84
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

38
38
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

210
210
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

239
239
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

227
227
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

191
191
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

297
297
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

321
321
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

418
418
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

709
709
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

493
493
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

120
120
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

74
74
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

202
202
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

382
382
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

318
318

Meer sportnieuws