Martinez noemt lichtpuntje: "Hij deed wat ik van hem verwachtte"

door
Martinez noemt lichtpuntje:

De Rode Duivels beleefden vrijdagavond één van hun zwartste avonden in lange tijd. Ze kregen van Oranje een heuse pandoering om de oren en na de 1-4 blijft de Belgische voetballiefhebber achter met een stevige kater én heel wat vragen over wat we op het WK mogen verwachten. Er valt dan ook maar weinig positiefs te halen uit de nederlaag.


Toch zag de immer optimistische Roberto Martinez nog een lichtpuntje bij de Duivels. De bondscoach was immers wel te spreken over het debuut van Amadou Onana. "Hij heeft gedaan wat ik van hem verwachtte. Hij bracht ons fysieke kracht bij, maar ook zijn kwaliteiten op de korte ruimte om zo de bal in de ploeg te houden", verklaarde Martinez aan La Dernière Heure.

Het was verrassend dat de 20-jarige al zo snel zijn kans kreeg, want hij mocht bij zijn allereerste selectie meteen in moeilijke omstandigheden bij de rust Hans Vanaken komen vervangen. "Hij heeft een profiel dat zeer nuttig kan zijn voor ons. Hij is anders dan de andere middenvelders", verklaarde Martinez die keuze. "Hij heeft een sterke persoonlijkheid. Daarom wou ik hem ook brengen onder druk. In een vol stadion en in een derby."

TOPTRANSFER
Voor Onana blijft het zo snel gaan. Twee jaar geleden speelde hij nog bij de U19 van Hoffenheim, nadat hij net niet weggelachen was bij de jeugd van Anderlecht en Zulte Waregem. Na amper één seizoen bij Hamburg was Lille vorige zomer al bereid om 7 miljoen euro neer te tellen en daar proefde Onana al van de Champions League. Mogelijk volgt deze zomer een nieuwe transfer, want er was al sprake van interesse uit Engeland en van AS Monaco.

LEES OOK: Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Mag Onana tevreden zijn over zijn debuut?

Meest recent

Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

8
8
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

18
18
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

140
140
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

145
145
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

91
91
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

272
272
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

255
255
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

150
150
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

61
61
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

304
304
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

106
106
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

62
62
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

224
224
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

324
324
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

378
378
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

305
305
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

355
355
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

140
140
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

394
394
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

232
232
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

264
264
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

247
247
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

184
184
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

115
115

Meer sportnieuws