Martinez noemt lichtpuntje: "Hij deed wat ik van hem verwachtte"

door
Martinez noemt lichtpuntje:

De Rode Duivels beleefden vrijdagavond één van hun zwartste avonden in lange tijd. Ze kregen van Oranje een heuse pandoering om de oren en na de 1-4 blijft de Belgische voetballiefhebber achter met een stevige kater én heel wat vragen over wat we op het WK mogen verwachten. Er valt dan ook maar weinig positiefs te halen uit de nederlaag.


Toch zag de immer optimistische Roberto Martinez nog een lichtpuntje bij de Duivels. De bondscoach was immers wel te spreken over het debuut van Amadou Onana. "Hij heeft gedaan wat ik van hem verwachtte. Hij bracht ons fysieke kracht bij, maar ook zijn kwaliteiten op de korte ruimte om zo de bal in de ploeg te houden", verklaarde Martinez aan La Dernière Heure.

Het was verrassend dat de 20-jarige al zo snel zijn kans kreeg, want hij mocht bij zijn allereerste selectie meteen in moeilijke omstandigheden bij de rust Hans Vanaken komen vervangen. "Hij heeft een profiel dat zeer nuttig kan zijn voor ons. Hij is anders dan de andere middenvelders", verklaarde Martinez die keuze. "Hij heeft een sterke persoonlijkheid. Daarom wou ik hem ook brengen onder druk. In een vol stadion en in een derby."

TOPTRANSFER
Voor Onana blijft het zo snel gaan. Twee jaar geleden speelde hij nog bij de U19 van Hoffenheim, nadat hij net niet weggelachen was bij de jeugd van Anderlecht en Zulte Waregem. Na amper één seizoen bij Hamburg was Lille vorige zomer al bereid om 7 miljoen euro neer te tellen en daar proefde Onana al van de Champions League. Mogelijk volgt deze zomer een nieuwe transfer, want er was al sprake van interesse uit Engeland en van AS Monaco.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Mag Onana tevreden zijn over zijn debuut?

Meest recent

Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

6
6
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

220
220
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

39
39
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

22
22
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

111
111
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

118
118
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

172
172
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

69
69
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

359
359
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

80
80
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

223
223
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

211
211
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

86
86
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

202
202
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

514
514
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

121
121
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

65
65
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

579
579
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

414
414
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

36
36
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

74
74
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

104
104
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

580
580
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

463
463
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

162
162

Meer sportnieuws