Vertonghen ziet groot manco bij vernederde Duivels

door
Vertonghen ziet groot manco bij vernederde Duivels

Nederland heeft de Rode Duivels een zware nederlaag toegediend. Het werd 1-4 in het Koning Boudewijnstadion, een uitslag die kan tellen in het jaar van het WK in Qatar. De Belgen hebben duidelijk nog veel werk voor dat toernooi. Dat lijkt ook Jan Vertonghen te beseffen.


De verdediger van Benfica was achteraf nuchter in zijn analyse. "Een zeer pijnlijke nederlaag", stak Vertonghen van wal bij VTM. Hij zag een goede openingsfase van de Duivels, maar het uitvallen van Lukaku woog zwaar door. "We begonnen nochtans niet slecht. Vooral via de linkerkant kwamen we er enkele keren goed door. We misten stootkracht na het uitvallen van Romelu", vertelde hij.

Vertonghen denkt niet dat de Belgen conditioneel onderuitgingen. "Het fysieke gedeelte is niet de tekortkoming van vanavond. We hadden vooral moeilijkheden om de uitzakkende spits onder controle te houden. Deze nederlaag zet ons met beide voetjes op de grond. Het is duidelijk dat we hard zullen moeten blijven werken", sloot hij af.

POLEN

De Duivels moeten nu de knop omdraaien. Volgende week volgen immers nog twee duels in de Nations League. Op 8 juni zakt Polen af naar het Koning Boudewijnstadion. Op 11 juni trekken de Duivels naar Wales, een tegenstander die ze de laatste jaren al meerdere keren bekampten. Drie dagen later, op 14 juni, moeten de Duivels aan de bak in Polen. Hoe ziet de wereld van de Belgen en vooral bondscoach Roberto Martinez er dan uit?

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Zullen de Duivels nog doorstoten?

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

12
12
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

43
43
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

38
38
Coucke wil stunten: comeback Kompany bij Anderlecht?

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

314
314
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

377
377
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

324
324
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

67
67
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

353
353
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

662
662
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

120
120
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

678
678
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

183
183
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

380
380
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

195
195
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

347
347
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

436
436
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

252
252
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

360
360
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

335
335
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

85
85
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

378
378
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

591
591

Meer sportnieuws