Vertonghen ziet groot manco bij vernederde Duivels

door
Vertonghen ziet groot manco bij vernederde Duivels

Nederland heeft de Rode Duivels een zware nederlaag toegediend. Het werd 1-4 in het Koning Boudewijnstadion, een uitslag die kan tellen in het jaar van het WK in Qatar. De Belgen hebben duidelijk nog veel werk voor dat toernooi. Dat lijkt ook Jan Vertonghen te beseffen.


De verdediger van Benfica was achteraf nuchter in zijn analyse. "Een zeer pijnlijke nederlaag", stak Vertonghen van wal bij VTM. Hij zag een goede openingsfase van de Duivels, maar het uitvallen van Lukaku woog zwaar door. "We begonnen nochtans niet slecht. Vooral via de linkerkant kwamen we er enkele keren goed door. We misten stootkracht na het uitvallen van Romelu", vertelde hij.

Vertonghen denkt niet dat de Belgen conditioneel onderuitgingen. "Het fysieke gedeelte is niet de tekortkoming van vanavond. We hadden vooral moeilijkheden om de uitzakkende spits onder controle te houden. Deze nederlaag zet ons met beide voetjes op de grond. Het is duidelijk dat we hard zullen moeten blijven werken", sloot hij af.

POLEN

De Duivels moeten nu de knop omdraaien. Volgende week volgen immers nog twee duels in de Nations League. Op 8 juni zakt Polen af naar het Koning Boudewijnstadion. Op 11 juni trekken de Duivels naar Wales, een tegenstander die ze de laatste jaren al meerdere keren bekampten. Drie dagen later, op 14 juni, moeten de Duivels aan de bak in Polen. Hoe ziet de wereld van de Belgen en vooral bondscoach Roberto Martinez er dan uit?

LEES OOK: Met Duivels naar WK? Vertonghen geeft grote hint

Zullen de Duivels nog doorstoten?

Meest recent

"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

87
87
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

130
130
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

36
36
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

73
73
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

140
140
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

398
398
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

87
87
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

96
96
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

294
294
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

23
23
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

393
393
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

251
251
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

283
283
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

55
55
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

219
219
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

136
136
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

45
45
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

87
87
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

881
881
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

551
551
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

205
205
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

112
112
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

196
196
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

414
414
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

97
97

Meer sportnieuws