Martinez: "Het gaat vanavond over meer dan 3 punten"

59 stemmen
Martinez:

Vrijdagavond wordt de 127ste Derby der Lage Landen afgewerkt. België en Nederland openen met een onderling duel hun Nations League-campagne. Ondertussen zijn de opstellingen al bekendgemaakt.


Roberto Martinez kiest voor enkele verrassende namen in de basis bij de Rode Duivels. Zo geeft hij de voorkeur aan Meunier ten koste van Carrasco. Ook Hans Vanaken wordt in de basis gedropt door de Spanjaard. De draaischijf van Club Brugge verdringt Youri Tielemans naar de bank. Een aantal opvallende keuzes van onze bondscoach, die de wedstrijd tegen Nederland niet beschouwt als een oefenduel. 

Martinez wil de partij tegen onze noorderburen gebruiken om het WK in Qatar voor te bereiden. "We weten dat het hier vanavond om meer dan drie punten gaat. Het is een ideale voorbereidingswedstrijd voor het WK. Perfect om onze identiteit nog maar eens te tonen", citeert Sporza onze bondscoach. De laatste match met inzet tussen België en Nederland dateert alweer van 1998. Beide landen troffen elkaar destijds in de groepsfase van het WK in Frankrijk. Het werd toen 0-0. Lorenzo Staelens kreeg het toen aan de stok met Patrick Kluivert. De Nederlander werd met rood van het veld gestuurd.

QATAR

Martinez en de Duivels zijn dus al volop bezig met het WK in Qatar, dat in het najaar op het programma staat. De Belgen nemen het daar in de groepsfase op tegen Marokko, Canada en Kroatië. Vooral dat laatste land belooft een taaie brok te worden. In Rusland schopten Luka Modric en co het nog tot in de finale. Daarin was Frankrijk met 4-2 te sterk.

LEES OOK: ‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Wie wint?

Meest recent

Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

4
4
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

60
60
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

21
21
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

110
110
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

23
23
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

305
305
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

367
367
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

111
111
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

72
72
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

342
342
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

348
348
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

363
363
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

128
128
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

150
150
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

649
649
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

144
144
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

276
276
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

311
311
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

295
295
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

63
63
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

312
312
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

127
127
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

302
302

Meer sportnieuws