Martinez: "Het gaat vanavond over meer dan 3 punten"

59 stemmen
Martinez:

Vrijdagavond wordt de 127ste Derby der Lage Landen afgewerkt. België en Nederland openen met een onderling duel hun Nations League-campagne. Ondertussen zijn de opstellingen al bekendgemaakt.


Roberto Martinez kiest voor enkele verrassende namen in de basis bij de Rode Duivels. Zo geeft hij de voorkeur aan Meunier ten koste van Carrasco. Ook Hans Vanaken wordt in de basis gedropt door de Spanjaard. De draaischijf van Club Brugge verdringt Youri Tielemans naar de bank. Een aantal opvallende keuzes van onze bondscoach, die de wedstrijd tegen Nederland niet beschouwt als een oefenduel. 

Martinez wil de partij tegen onze noorderburen gebruiken om het WK in Qatar voor te bereiden. "We weten dat het hier vanavond om meer dan drie punten gaat. Het is een ideale voorbereidingswedstrijd voor het WK. Perfect om onze identiteit nog maar eens te tonen", citeert Sporza onze bondscoach. De laatste match met inzet tussen België en Nederland dateert alweer van 1998. Beide landen troffen elkaar destijds in de groepsfase van het WK in Frankrijk. Het werd toen 0-0. Lorenzo Staelens kreeg het toen aan de stok met Patrick Kluivert. De Nederlander werd met rood van het veld gestuurd.

QATAR

Martinez en de Duivels zijn dus al volop bezig met het WK in Qatar, dat in het najaar op het programma staat. De Belgen nemen het daar in de groepsfase op tegen Marokko, Canada en Kroatië. Vooral dat laatste land belooft een taaie brok te worden. In Rusland schopten Luka Modric en co het nog tot in de finale. Daarin was Frankrijk met 4-2 te sterk.

LEES OOK: Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Wie wint?

Meest recent

Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

1
1
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

23
23
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

67
67
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

100
100
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

88
88
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

23
23
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

79
79
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

92
92
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

84
84
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

111
111
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

192
192
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

35
35
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

140
140
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

304
304
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

361
361
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

341
341
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

64
64
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

63
63
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

319
319
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

112
112
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

53
53
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

195
195

Meer sportnieuws