Martinez: "Het gaat vanavond over meer dan 3 punten"

door
Martinez:

Vrijdagavond wordt de 127ste Derby der Lage Landen afgewerkt. België en Nederland openen met een onderling duel hun Nations League-campagne. Ondertussen zijn de opstellingen al bekendgemaakt.


Roberto Martinez kiest voor enkele verrassende namen in de basis bij de Rode Duivels. Zo geeft hij de voorkeur aan Meunier ten koste van Carrasco. Ook Hans Vanaken wordt in de basis gedropt door de Spanjaard. De draaischijf van Club Brugge verdringt Youri Tielemans naar de bank. Een aantal opvallende keuzes van onze bondscoach, die de wedstrijd tegen Nederland niet beschouwt als een oefenduel. 

Martinez wil de partij tegen onze noorderburen gebruiken om het WK in Qatar voor te bereiden. "We weten dat het hier vanavond om meer dan drie punten gaat. Het is een ideale voorbereidingswedstrijd voor het WK. Perfect om onze identiteit nog maar eens te tonen", citeert Sporza onze bondscoach. De laatste match met inzet tussen België en Nederland dateert alweer van 1998. Beide landen troffen elkaar destijds in de groepsfase van het WK in Frankrijk. Het werd toen 0-0. Lorenzo Staelens kreeg het toen aan de stok met Patrick Kluivert. De Nederlander werd met rood van het veld gestuurd.

QATAR

Martinez en de Duivels zijn dus al volop bezig met het WK in Qatar, dat in het najaar op het programma staat. De Belgen nemen het daar in de groepsfase op tegen Marokko, Canada en Kroatië. Vooral dat laatste land belooft een taaie brok te worden. In Rusland schopten Luka Modric en co het nog tot in de finale. Daarin was Frankrijk met 4-2 te sterk.

LEES OOK: Zorgwekkende update rond Boskamp: Schokgolf in voetbalwereld

Wie wint?

Meest recent

'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

23
23
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

18
18
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

86
86
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

37
37
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

114
114
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

27
27
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

58
58
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

107
107
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

268
268
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

186
186
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

74
74
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

59
59
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

73
73
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

43
43
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

463
463
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

168
168
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

425
425
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

52
52
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

473
473
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

214
214
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

194
194
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

345
345
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

218
218
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

546
546

Meer sportnieuws