UEFA biedt verontschuldigingen aan voor CL-drama

door
UEFA biedt verontschuldigingen aan voor CL-drama

Vorig weekend won Real Madrid de finale van de Champions League. Door ongeregeldheden buiten het Stade de France met vooral fans van tegenstander Liverpool als slachtoffer, ging de match echter met flink wat vertraging van start. Nu komt de UEFA met een statement waarin het zich excuseert voor wat er zich allemaal afspeelde in Parijs.


"De UEFA wenst zich oprecht te verontschuldigen bij alle toeschouwers die getuige waren van de enge gebeurtenissen in aanloop naar de finale. Geen enkele fan zou in die situatie mogen worden geplaatst. Dit kan dan ook niet meer gebeuren. Daarom vaardigde de UEFA meteen na de incidenten een Onafhankelijk Onderzoek uit om de tekortkomingen en verantwoordelijkheden van alle partijen die betrokken waren bij de organisatie aan te duiden", klinkt het.

"Het doel is om te begrijpen wat er precies gebeurd is, en te bepalen welke lessen getrokken moeten worden opdat gelijkaardige incidenten niet meer zullen voortdoen. Het Onderzoek zal een volledig beeld en tijdlijn proberen te scheppen van wat er zich afspeelde doorheen de dag, zowel in als rond het stadion, en zich onder meer focussen op de toestroom van supporters via de verschillende toegangspunten", gaat de tekst nadien nog verder.

STEVIG STAARTJE
De UEFA wenst dus alle aspecten van veiligheid, mobiliteit en ticketing grondig onder de loep te nemen, en op zoek te gaan naar mogelijke gazen in het net om zo aanbevelingen te kunnen doen over de maatregelen die in de toekomst het best getroffen kunnen worden. Daarnaast zal er ook nog in gesprek worden getreden met fans, toeschouwers, autoriteiten en dergelijke meer. Of hoe de gebeurtenissen wellicht nog een stevig staartje zullen krijgen.

LEES OOK: Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Volstaat dit statement volgens u?

Meest recent

Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

11
11
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

29
29
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

38
38
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

199
199
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

22
22
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

152
152
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

43
43
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

39
39
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

54
54
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

207
207
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

76
76
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

29
29
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

168
168
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

132
132
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

214
214
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

87
87
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

67
67
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

424
424
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

145
145
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

180
180
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

45
45
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

69
69
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

156
156
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

123
123
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

278
278

Meer sportnieuws