UEFA biedt verontschuldigingen aan voor CL-drama

door
UEFA biedt verontschuldigingen aan voor CL-drama

Vorig weekend won Real Madrid de finale van de Champions League. Door ongeregeldheden buiten het Stade de France met vooral fans van tegenstander Liverpool als slachtoffer, ging de match echter met flink wat vertraging van start. Nu komt de UEFA met een statement waarin het zich excuseert voor wat er zich allemaal afspeelde in Parijs.


"De UEFA wenst zich oprecht te verontschuldigen bij alle toeschouwers die getuige waren van de enge gebeurtenissen in aanloop naar de finale. Geen enkele fan zou in die situatie mogen worden geplaatst. Dit kan dan ook niet meer gebeuren. Daarom vaardigde de UEFA meteen na de incidenten een Onafhankelijk Onderzoek uit om de tekortkomingen en verantwoordelijkheden van alle partijen die betrokken waren bij de organisatie aan te duiden", klinkt het.

"Het doel is om te begrijpen wat er precies gebeurd is, en te bepalen welke lessen getrokken moeten worden opdat gelijkaardige incidenten niet meer zullen voortdoen. Het Onderzoek zal een volledig beeld en tijdlijn proberen te scheppen van wat er zich afspeelde doorheen de dag, zowel in als rond het stadion, en zich onder meer focussen op de toestroom van supporters via de verschillende toegangspunten", gaat de tekst nadien nog verder.

STEVIG STAARTJE
De UEFA wenst dus alle aspecten van veiligheid, mobiliteit en ticketing grondig onder de loep te nemen, en op zoek te gaan naar mogelijke gazen in het net om zo aanbevelingen te kunnen doen over de maatregelen die in de toekomst het best getroffen kunnen worden. Daarnaast zal er ook nog in gesprek worden getreden met fans, toeschouwers, autoriteiten en dergelijke meer. Of hoe de gebeurtenissen wellicht nog een stevig staartje zullen krijgen.

LEES OOK: Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

Volstaat dit statement volgens u?

Meest recent

Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

13
13
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

11
11
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

45
45
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

120
120
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

139
139
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

91
91
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

50
50
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

33
33
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

148
148
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

64
64
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

204
204
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

152
152
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

234
234
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

149
149
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

237
237
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

152
152
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

480
480
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

390
390
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

24
24
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

875
875
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

74
74
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

185
185
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

159
159
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

374
374

Meer sportnieuws