UEFA biedt verontschuldigingen aan voor CL-drama

door
UEFA biedt verontschuldigingen aan voor CL-drama

Vorig weekend won Real Madrid de finale van de Champions League. Door ongeregeldheden buiten het Stade de France met vooral fans van tegenstander Liverpool als slachtoffer, ging de match echter met flink wat vertraging van start. Nu komt de UEFA met een statement waarin het zich excuseert voor wat er zich allemaal afspeelde in Parijs.


"De UEFA wenst zich oprecht te verontschuldigen bij alle toeschouwers die getuige waren van de enge gebeurtenissen in aanloop naar de finale. Geen enkele fan zou in die situatie mogen worden geplaatst. Dit kan dan ook niet meer gebeuren. Daarom vaardigde de UEFA meteen na de incidenten een Onafhankelijk Onderzoek uit om de tekortkomingen en verantwoordelijkheden van alle partijen die betrokken waren bij de organisatie aan te duiden", klinkt het.

"Het doel is om te begrijpen wat er precies gebeurd is, en te bepalen welke lessen getrokken moeten worden opdat gelijkaardige incidenten niet meer zullen voortdoen. Het Onderzoek zal een volledig beeld en tijdlijn proberen te scheppen van wat er zich afspeelde doorheen de dag, zowel in als rond het stadion, en zich onder meer focussen op de toestroom van supporters via de verschillende toegangspunten", gaat de tekst nadien nog verder.

STEVIG STAARTJE
De UEFA wenst dus alle aspecten van veiligheid, mobiliteit en ticketing grondig onder de loep te nemen, en op zoek te gaan naar mogelijke gazen in het net om zo aanbevelingen te kunnen doen over de maatregelen die in de toekomst het best getroffen kunnen worden. Daarnaast zal er ook nog in gesprek worden getreden met fans, toeschouwers, autoriteiten en dergelijke meer. Of hoe de gebeurtenissen wellicht nog een stevig staartje zullen krijgen.

LEES OOK: UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Volstaat dit statement volgens u?

Meest recent

Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

10
10
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

10
10
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

62
62
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

14
14
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

121
121
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

421
421
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

211
211
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

56
56
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

120
120
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

71
71
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

18
18
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

63
63
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

40
40
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

216
216
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

217
217
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

284
284
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

315
315
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

202
202
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

57
57
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

136
136
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

432
432
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

151
151
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

109
109
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

675
675
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

377
377

Meer sportnieuws