UEFA biedt verontschuldigingen aan voor CL-drama

door
UEFA biedt verontschuldigingen aan voor CL-drama

Vorig weekend won Real Madrid de finale van de Champions League. Door ongeregeldheden buiten het Stade de France met vooral fans van tegenstander Liverpool als slachtoffer, ging de match echter met flink wat vertraging van start. Nu komt de UEFA met een statement waarin het zich excuseert voor wat er zich allemaal afspeelde in Parijs.


"De UEFA wenst zich oprecht te verontschuldigen bij alle toeschouwers die getuige waren van de enge gebeurtenissen in aanloop naar de finale. Geen enkele fan zou in die situatie mogen worden geplaatst. Dit kan dan ook niet meer gebeuren. Daarom vaardigde de UEFA meteen na de incidenten een Onafhankelijk Onderzoek uit om de tekortkomingen en verantwoordelijkheden van alle partijen die betrokken waren bij de organisatie aan te duiden", klinkt het.

"Het doel is om te begrijpen wat er precies gebeurd is, en te bepalen welke lessen getrokken moeten worden opdat gelijkaardige incidenten niet meer zullen voortdoen. Het Onderzoek zal een volledig beeld en tijdlijn proberen te scheppen van wat er zich afspeelde doorheen de dag, zowel in als rond het stadion, en zich onder meer focussen op de toestroom van supporters via de verschillende toegangspunten", gaat de tekst nadien nog verder.

STEVIG STAARTJE
De UEFA wenst dus alle aspecten van veiligheid, mobiliteit en ticketing grondig onder de loep te nemen, en op zoek te gaan naar mogelijke gazen in het net om zo aanbevelingen te kunnen doen over de maatregelen die in de toekomst het best getroffen kunnen worden. Daarnaast zal er ook nog in gesprek worden getreden met fans, toeschouwers, autoriteiten en dergelijke meer. Of hoe de gebeurtenissen wellicht nog een stevig staartje zullen krijgen.

LEES OOK: In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

🚀

Volstaat dit statement volgens u?

Meest recent

"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

33
33
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

21
21
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

132
132
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

124
124
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

38
38
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

370
370
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

180
180
Napoli-conflict: clubboegbeeld geeft 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

119
119
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

264
264
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

234
234
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

149
149
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

224
224
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

229
229
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

115
115
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

385
385
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

377
377
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

211
211
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

170
170
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

517
517
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

99
99
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

159
159
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

79
79
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

89
89
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

137
137

Meer sportnieuws