Mathijssen ziet uitstekend teken voor toekomst Rode Duivels

door
Mathijssen ziet uitstekend teken voor toekomst Rode Duivels

Alle focus gaat deze maand naar de eerste vier wedstrijden van de Rode Duivels in de Nations League, maar in hun schaduw komen ook de Jonge Duivels nog in actie. Zij zetten zondag nog een punt achter hun kwalificatiecampagne voor het EK 2023 met een thuiswedstrijd tegen Schotland. Daarin staat niets meer op het spel, want in maart verzekerden de beloften zich al van deelname aan de eindronde.


Tegen de Schotten kan Mathijssen dan ook gaan experimenteren en de bondscoach selecteerde dan ook enkele nieuwe gezichten. Spelers als Johan Bakayoko, Zeno Debast, Romeo Lavia en Luca Oyen mochten zich de voorbije dagen een eerste keer aanmelden. Maar Mathijssen wil wel graag nog winnen, al zal hij de partij ook bekijken in functie van de Rode Duivels.

Voor de A-ploeg ziet Mathijssen alvast een veelbelovend signaal. "Ik moet hier in de eerste plaats jongens zo goed mogelijk laten spelen, zodat zij in aanmerking komen voor het A-elftal. Dat is veel belangrijker. En dat lukt voorlopig ook goed. We hebben al zes jongens kunnen doorsturen en niemand van hen valt door de mand", stelt hij immers vast bij Het Nieuwsblad.

DE KETELAERE EN CO
Mathijssen werd in maart 2020 bondscoach van de Jonge Duivels en sindsdien werden al vijftien spelers opgeroepen voor de A-ploeg nadat ze bij de U21 van Mathijssen gepasseerd waren. Negen van hen kregen ook minuten: Alexis Saelemaekers, Sebastiaan Bornauw, Zinho Vanheusden, Hannes Delcroix, Orel Mangala, Charles De Ketelaere, Albert Sambi Lokonga, Arthur Theate, Dante Vanzeir en Yari Verschaeren. Ook Coucke, Teunckens, Faes en in deze interlandperiode Onana en Openda werden al opgeroepen, maar zij pakten (nog) geen eerste cap.

LEES OOK: Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Loopt de doorstroming goed bij de Rode Duivels?

Meest recent

Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

8
8
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

28
28
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

66
66
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

37
37
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

304
304
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

91
91
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

165
165
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

174
174
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

288
288
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

320
320
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

70
70
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

32
32
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

712
712
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

364
364
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

536
536
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

144
144
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

547
547
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1202
1202
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

342
342
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

745
745
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

350
350
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

238
238

Meer sportnieuws