Mathijssen ziet uitstekend teken voor toekomst Rode Duivels

111 stemmen
Mathijssen ziet uitstekend teken voor toekomst Rode Duivels

Alle focus gaat deze maand naar de eerste vier wedstrijden van de Rode Duivels in de Nations League, maar in hun schaduw komen ook de Jonge Duivels nog in actie. Zij zetten zondag nog een punt achter hun kwalificatiecampagne voor het EK 2023 met een thuiswedstrijd tegen Schotland. Daarin staat niets meer op het spel, want in maart verzekerden de beloften zich al van deelname aan de eindronde.


Tegen de Schotten kan Mathijssen dan ook gaan experimenteren en de bondscoach selecteerde dan ook enkele nieuwe gezichten. Spelers als Johan Bakayoko, Zeno Debast, Romeo Lavia en Luca Oyen mochten zich de voorbije dagen een eerste keer aanmelden. Maar Mathijssen wil wel graag nog winnen, al zal hij de partij ook bekijken in functie van de Rode Duivels.

Voor de A-ploeg ziet Mathijssen alvast een veelbelovend signaal. "Ik moet hier in de eerste plaats jongens zo goed mogelijk laten spelen, zodat zij in aanmerking komen voor het A-elftal. Dat is veel belangrijker. En dat lukt voorlopig ook goed. We hebben al zes jongens kunnen doorsturen en niemand van hen valt door de mand", stelt hij immers vast bij Het Nieuwsblad.

DE KETELAERE EN CO
Mathijssen werd in maart 2020 bondscoach van de Jonge Duivels en sindsdien werden al vijftien spelers opgeroepen voor de A-ploeg nadat ze bij de U21 van Mathijssen gepasseerd waren. Negen van hen kregen ook minuten: Alexis Saelemaekers, Sebastiaan Bornauw, Zinho Vanheusden, Hannes Delcroix, Orel Mangala, Charles De Ketelaere, Albert Sambi Lokonga, Arthur Theate, Dante Vanzeir en Yari Verschaeren. Ook Coucke, Teunckens, Faes en in deze interlandperiode Onana en Openda werden al opgeroepen, maar zij pakten (nog) geen eerste cap.

LEES OOK: Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Loopt de doorstroming goed bij de Rode Duivels?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

88
88
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

39
39
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

54
54
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

77
77
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

52
52
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

93
93
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

71
71
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

248
248
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

74
74
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

48
48
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

111
111
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

757
757
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

75
75
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

464
464
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

42
42
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

415
415
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

325
325
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

223
223
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

811
811
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

569
569
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

427
427
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

298
298
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

278
278

Meer sportnieuws