Mathijssen ziet uitstekend teken voor toekomst Rode Duivels

111
Mathijssen ziet uitstekend teken voor toekomst Rode Duivels

Alle focus gaat deze maand naar de eerste vier wedstrijden van de Rode Duivels in de Nations League, maar in hun schaduw komen ook de Jonge Duivels nog in actie. Zij zetten zondag nog een punt achter hun kwalificatiecampagne voor het EK 2023 met een thuiswedstrijd tegen Schotland. Daarin staat niets meer op het spel, want in maart verzekerden de beloften zich al van deelname aan de eindronde.


Tegen de Schotten kan Mathijssen dan ook gaan experimenteren en de bondscoach selecteerde dan ook enkele nieuwe gezichten. Spelers als Johan Bakayoko, Zeno Debast, Romeo Lavia en Luca Oyen mochten zich de voorbije dagen een eerste keer aanmelden. Maar Mathijssen wil wel graag nog winnen, al zal hij de partij ook bekijken in functie van de Rode Duivels.

Voor de A-ploeg ziet Mathijssen alvast een veelbelovend signaal. "Ik moet hier in de eerste plaats jongens zo goed mogelijk laten spelen, zodat zij in aanmerking komen voor het A-elftal. Dat is veel belangrijker. En dat lukt voorlopig ook goed. We hebben al zes jongens kunnen doorsturen en niemand van hen valt door de mand", stelt hij immers vast bij Het Nieuwsblad.

DE KETELAERE EN CO
Mathijssen werd in maart 2020 bondscoach van de Jonge Duivels en sindsdien werden al vijftien spelers opgeroepen voor de A-ploeg nadat ze bij de U21 van Mathijssen gepasseerd waren. Negen van hen kregen ook minuten: Alexis Saelemaekers, Sebastiaan Bornauw, Zinho Vanheusden, Hannes Delcroix, Orel Mangala, Charles De Ketelaere, Albert Sambi Lokonga, Arthur Theate, Dante Vanzeir en Yari Verschaeren. Ook Coucke, Teunckens, Faes en in deze interlandperiode Onana en Openda werden al opgeroepen, maar zij pakten (nog) geen eerste cap.

LEES OOK: Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Loopt de doorstroming goed bij de Rode Duivels?

Meest recent

Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

25
25
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

27
27
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

51
51
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

400
400
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

38
38
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

180
180
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

133
133
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

74
74
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

139
139
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

93
93
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

228
228
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

168
168
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

72
72
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

374
374
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

150
150
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

379
379
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

83
83
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

283
283
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

320
320
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

327
327
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

141
141
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

318
318
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

598
598
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

603
603

Meer sportnieuws