Mathijssen ziet uitstekend teken voor toekomst Rode Duivels

111
Mathijssen ziet uitstekend teken voor toekomst Rode Duivels

Alle focus gaat deze maand naar de eerste vier wedstrijden van de Rode Duivels in de Nations League, maar in hun schaduw komen ook de Jonge Duivels nog in actie. Zij zetten zondag nog een punt achter hun kwalificatiecampagne voor het EK 2023 met een thuiswedstrijd tegen Schotland. Daarin staat niets meer op het spel, want in maart verzekerden de beloften zich al van deelname aan de eindronde.


Tegen de Schotten kan Mathijssen dan ook gaan experimenteren en de bondscoach selecteerde dan ook enkele nieuwe gezichten. Spelers als Johan Bakayoko, Zeno Debast, Romeo Lavia en Luca Oyen mochten zich de voorbije dagen een eerste keer aanmelden. Maar Mathijssen wil wel graag nog winnen, al zal hij de partij ook bekijken in functie van de Rode Duivels.

Voor de A-ploeg ziet Mathijssen alvast een veelbelovend signaal. "Ik moet hier in de eerste plaats jongens zo goed mogelijk laten spelen, zodat zij in aanmerking komen voor het A-elftal. Dat is veel belangrijker. En dat lukt voorlopig ook goed. We hebben al zes jongens kunnen doorsturen en niemand van hen valt door de mand", stelt hij immers vast bij Het Nieuwsblad.

DE KETELAERE EN CO
Mathijssen werd in maart 2020 bondscoach van de Jonge Duivels en sindsdien werden al vijftien spelers opgeroepen voor de A-ploeg nadat ze bij de U21 van Mathijssen gepasseerd waren. Negen van hen kregen ook minuten: Alexis Saelemaekers, Sebastiaan Bornauw, Zinho Vanheusden, Hannes Delcroix, Orel Mangala, Charles De Ketelaere, Albert Sambi Lokonga, Arthur Theate, Dante Vanzeir en Yari Verschaeren. Ook Coucke, Teunckens, Faes en in deze interlandperiode Onana en Openda werden al opgeroepen, maar zij pakten (nog) geen eerste cap.

LEES OOK: Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

Loopt de doorstroming goed bij de Rode Duivels?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

22
22
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

39
39
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

6
6
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

34
34
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

87
87
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

42
42
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

10
10
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

14
14
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

347
347
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

82
82
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

59
59
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

146
146
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

277
277
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

32
32
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

320
320
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

149
149
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws