TU: 'Club shopt in JPL, transfers Alderweireld en CDK in gevaar'

door
TU: 'Club shopt in JPL, transfers Alderweireld en CDK in gevaar'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge brandt van ambitie op de zomerse mercato. Terwijl buitenlandse media al meldden dat de komst van Ferran Jutgla en Williot Swedberg in de pijplijn zit, wil Blauw-Zwart ook nog eens in eigen land shoppen. De landskampioen zoekt nog versterking voor zijn middenveld en denkt daarbij aan twee smaakmakers uit de JPL  Casper Nielsen (Union) en Vinicius Souza (KV Mechelen) blijven immers zeer hoog op de verlanglijst staan.



Maar zijn grootste slag wil Club naar verluidt in eigen huis slaan. Het zou namelijk er alles aan doen om Charles De Ketelaere toch nog een jaartje in Brugge te houden. De Rode Duivel is zeer gegeerd en vooral AC Milan lijkt aan zijn mouw te trekken, maar Club wil aan de Italiaanse interesse weerstaan. De Rossoneri doen er alles aan om hem toch nog binnen te halen, maar in Italië vreest men alsmaar meer dat CDK te duur zal uitvallen.

Antwerp hoopt dan weer te stunten met de komst van Toby Alderweireld, maar dat zal nog een zware dobber worden. Niet alleen verdient de verdediger in Qatar nog zeer goed zijn brood en zal hij niet veel willen inleveren, ook zijn club Al Duhail zou nog een flinke transfersom eisen. Ondanks de diepe zakken van Paul Gheysens dreigt de 33-jarige zo financieel onhaalbaar te worden.



Bij Anderlecht zoeken ze ook nog versterking en daar duikt wel een zeer bizar bericht op. Vanuit Groot-Brittannië klinkt het namelijk dat Felice Mazzu linksachter Matthew Sorinola zou willen meenemen van bij Union. De 21-jarige Engelsman kwam dit seizoen nochtans amper aan de bak bij de Brusselaars. Een overgang naar het Lotto Park lijkt dus weinig waarschijnlijk, maar hij zou wel nog steeds heel wat interesse genieten van Swansea, Norwich en zelfs Celtic.

Als Sorinola Union zou verlaten, heeft de vice-kampioen wel al een vervanger beet. Ze plukken immers Arnaud Dony weg bij STVV. De 18-jarige linksachter tekende een contract voor drie jaar, met optie op twee extra seizoenen.



In Genk hebben ze ook nog het nodige werk voor de boeg. Ze zouden alvast een miskoop willen laten vertrekken. Iké Ugbo keert terug na een uitleenbeurt aan Troyes, maar heeft geen toekomst meer in de Cegeka Arena. Genk hoopt een definitieve oplossing voor hem te vinden.

Bij AA Gent houden ze ook rekening met een aantal vertrekkers en dus zoeken ze al vervanging. Zo willen ze graag verder met Jordan Torunarigha, maar een definitieve transfer van de huurling van Hertha BSC dreigt te duur te worden. Als alternatief staat daarom Willer Ditta op het lijstje. De 24-jarige Colombiaan is eigendom van Junior FC, maar speelt momenteel in Argentinië op huurbasis voor Newell's Old Boys. Dat beschikt over een aankoopoptie, maar Gent hoopt hen desondanks nog te snel af te zijn.

BUITENLAND



Bij PSG zou een revolutie op til staan. Kylian Mbappé zou na zijn contractverlenging een grote stem in het sportieve beleid willen en zou maar liefst veertien personen de club willen zien verlaten. Zo zou hij trainer Mauricio Pochettino en sterspeler Neymar naar de uitgang willen duwen. Ook Icardi, Herrera, Draxler, Gueye, Pereira, Paredes, Kehrer, Kurzawa, Sarabia, Bernat, Dagba en Rico zou hij buiten willen. Zelf ontkende Mbappé die berichtgeving wel.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Dries Mertens straks Napoli zal verlaten. Op zijn 35ste kan de Rode Duivel nog een fraaie uitdaging aangaan, want hij zou interesse genieten van Valencia en Botafogo. Vooral een overstap naar Brazilië zou opmerkelijk zijn, al gaan ze daar in eerste instantie wel nog voor Eran Zahavi (PSV).



Nog een Rode Duivel die mogelijk andere oorden opzoekt, is Thorgan Hazard. De flankspeler heeft nog een contract voor twee jaar bij Borussia Dortmund, maar dat zou niet tegen een transfer in de zomer gekant zijn. De Duitsers zouden hopen nog 20 miljoen euro te kunnen vangen.

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Zou het goed zijn voor De Ketelaere nog een seizoen bij Club te blijven?

Meest recent

Anderlecht na ‘vertrek’ Hazard: ‘volgende sterkhouder volgt’

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

68
68
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

57
57
'Salah, Casemiro én Neymar in dezelfde competitie'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

9
9
RSCA zorgt voor transferommekeer: keert succesrecept terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

114
114
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

45
45
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

11
11
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

113
113
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

45
45
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

88
88
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

44
44
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

155
155
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

65
65
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

349
349
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

57
57
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

38
38
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

37
37
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

46
46
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

40
40
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

672
672
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

170
170
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

168
168
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

156
156
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

119
119
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

118
118
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

206
206

Meer sportnieuws