TU: 'Club shopt in JPL, transfers Alderweireld en CDK in gevaar'

288 stemmen
TU: 'Club shopt in JPL, transfers Alderweireld en CDK in gevaar'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge brandt van ambitie op de zomerse mercato. Terwijl buitenlandse media al meldden dat de komst van Ferran Jutgla en Williot Swedberg in de pijplijn zit, wil Blauw-Zwart ook nog eens in eigen land shoppen. De landskampioen zoekt nog versterking voor zijn middenveld en denkt daarbij aan twee smaakmakers uit de JPL  Casper Nielsen (Union) en Vinicius Souza (KV Mechelen) blijven immers zeer hoog op de verlanglijst staan.



Maar zijn grootste slag wil Club naar verluidt in eigen huis slaan. Het zou namelijk er alles aan doen om Charles De Ketelaere toch nog een jaartje in Brugge te houden. De Rode Duivel is zeer gegeerd en vooral AC Milan lijkt aan zijn mouw te trekken, maar Club wil aan de Italiaanse interesse weerstaan. De Rossoneri doen er alles aan om hem toch nog binnen te halen, maar in Italië vreest men alsmaar meer dat CDK te duur zal uitvallen.

Antwerp hoopt dan weer te stunten met de komst van Toby Alderweireld, maar dat zal nog een zware dobber worden. Niet alleen verdient de verdediger in Qatar nog zeer goed zijn brood en zal hij niet veel willen inleveren, ook zijn club Al Duhail zou nog een flinke transfersom eisen. Ondanks de diepe zakken van Paul Gheysens dreigt de 33-jarige zo financieel onhaalbaar te worden.



Bij Anderlecht zoeken ze ook nog versterking en daar duikt wel een zeer bizar bericht op. Vanuit Groot-Brittannië klinkt het namelijk dat Felice Mazzu linksachter Matthew Sorinola zou willen meenemen van bij Union. De 21-jarige Engelsman kwam dit seizoen nochtans amper aan de bak bij de Brusselaars. Een overgang naar het Lotto Park lijkt dus weinig waarschijnlijk, maar hij zou wel nog steeds heel wat interesse genieten van Swansea, Norwich en zelfs Celtic.

Als Sorinola Union zou verlaten, heeft de vice-kampioen wel al een vervanger beet. Ze plukken immers Arnaud Dony weg bij STVV. De 18-jarige linksachter tekende een contract voor drie jaar, met optie op twee extra seizoenen.



In Genk hebben ze ook nog het nodige werk voor de boeg. Ze zouden alvast een miskoop willen laten vertrekken. Iké Ugbo keert terug na een uitleenbeurt aan Troyes, maar heeft geen toekomst meer in de Cegeka Arena. Genk hoopt een definitieve oplossing voor hem te vinden.

Bij AA Gent houden ze ook rekening met een aantal vertrekkers en dus zoeken ze al vervanging. Zo willen ze graag verder met Jordan Torunarigha, maar een definitieve transfer van de huurling van Hertha BSC dreigt te duur te worden. Als alternatief staat daarom Willer Ditta op het lijstje. De 24-jarige Colombiaan is eigendom van Junior FC, maar speelt momenteel in Argentinië op huurbasis voor Newell's Old Boys. Dat beschikt over een aankoopoptie, maar Gent hoopt hen desondanks nog te snel af te zijn.

BUITENLAND



Bij PSG zou een revolutie op til staan. Kylian Mbappé zou na zijn contractverlenging een grote stem in het sportieve beleid willen en zou maar liefst veertien personen de club willen zien verlaten. Zo zou hij trainer Mauricio Pochettino en sterspeler Neymar naar de uitgang willen duwen. Ook Icardi, Herrera, Draxler, Gueye, Pereira, Paredes, Kehrer, Kurzawa, Sarabia, Bernat, Dagba en Rico zou hij buiten willen. Zelf ontkende Mbappé die berichtgeving wel.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Dries Mertens straks Napoli zal verlaten. Op zijn 35ste kan de Rode Duivel nog een fraaie uitdaging aangaan, want hij zou interesse genieten van Valencia en Botafogo. Vooral een overstap naar Brazilië zou opmerkelijk zijn, al gaan ze daar in eerste instantie wel nog voor Eran Zahavi (PSV).



Nog een Rode Duivel die mogelijk andere oorden opzoekt, is Thorgan Hazard. De flankspeler heeft nog een contract voor twee jaar bij Borussia Dortmund, maar dat zou niet tegen een transfer in de zomer gekant zijn. De Duitsers zouden hopen nog 20 miljoen euro te kunnen vangen.

LEES OOK: 'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Zou het goed zijn voor De Ketelaere nog een seizoen bij Club te blijven?

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

4
4
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

111
111
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

173
173
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

91
91
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

39
39
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

479
479
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

88
88
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

109
109
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

139
139
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

135
135
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

61
61
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

411
411
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

131
131
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

159
159
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

161
161
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

190
190
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

566
566
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

160
160
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

161
161
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

408
408
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

355
355
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

98
98
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

801
801

Meer sportnieuws