TU: 'Club shopt in JPL, transfers Alderweireld en CDK in gevaar'

door
TU: 'Club shopt in JPL, transfers Alderweireld en CDK in gevaar'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge brandt van ambitie op de zomerse mercato. Terwijl buitenlandse media al meldden dat de komst van Ferran Jutgla en Williot Swedberg in de pijplijn zit, wil Blauw-Zwart ook nog eens in eigen land shoppen. De landskampioen zoekt nog versterking voor zijn middenveld en denkt daarbij aan twee smaakmakers uit de JPL  Casper Nielsen (Union) en Vinicius Souza (KV Mechelen) blijven immers zeer hoog op de verlanglijst staan.



Maar zijn grootste slag wil Club naar verluidt in eigen huis slaan. Het zou namelijk er alles aan doen om Charles De Ketelaere toch nog een jaartje in Brugge te houden. De Rode Duivel is zeer gegeerd en vooral AC Milan lijkt aan zijn mouw te trekken, maar Club wil aan de Italiaanse interesse weerstaan. De Rossoneri doen er alles aan om hem toch nog binnen te halen, maar in Italië vreest men alsmaar meer dat CDK te duur zal uitvallen.

Antwerp hoopt dan weer te stunten met de komst van Toby Alderweireld, maar dat zal nog een zware dobber worden. Niet alleen verdient de verdediger in Qatar nog zeer goed zijn brood en zal hij niet veel willen inleveren, ook zijn club Al Duhail zou nog een flinke transfersom eisen. Ondanks de diepe zakken van Paul Gheysens dreigt de 33-jarige zo financieel onhaalbaar te worden.



Bij Anderlecht zoeken ze ook nog versterking en daar duikt wel een zeer bizar bericht op. Vanuit Groot-Brittannië klinkt het namelijk dat Felice Mazzu linksachter Matthew Sorinola zou willen meenemen van bij Union. De 21-jarige Engelsman kwam dit seizoen nochtans amper aan de bak bij de Brusselaars. Een overgang naar het Lotto Park lijkt dus weinig waarschijnlijk, maar hij zou wel nog steeds heel wat interesse genieten van Swansea, Norwich en zelfs Celtic.

Als Sorinola Union zou verlaten, heeft de vice-kampioen wel al een vervanger beet. Ze plukken immers Arnaud Dony weg bij STVV. De 18-jarige linksachter tekende een contract voor drie jaar, met optie op twee extra seizoenen.



In Genk hebben ze ook nog het nodige werk voor de boeg. Ze zouden alvast een miskoop willen laten vertrekken. Iké Ugbo keert terug na een uitleenbeurt aan Troyes, maar heeft geen toekomst meer in de Cegeka Arena. Genk hoopt een definitieve oplossing voor hem te vinden.

Bij AA Gent houden ze ook rekening met een aantal vertrekkers en dus zoeken ze al vervanging. Zo willen ze graag verder met Jordan Torunarigha, maar een definitieve transfer van de huurling van Hertha BSC dreigt te duur te worden. Als alternatief staat daarom Willer Ditta op het lijstje. De 24-jarige Colombiaan is eigendom van Junior FC, maar speelt momenteel in Argentinië op huurbasis voor Newell's Old Boys. Dat beschikt over een aankoopoptie, maar Gent hoopt hen desondanks nog te snel af te zijn.

BUITENLAND



Bij PSG zou een revolutie op til staan. Kylian Mbappé zou na zijn contractverlenging een grote stem in het sportieve beleid willen en zou maar liefst veertien personen de club willen zien verlaten. Zo zou hij trainer Mauricio Pochettino en sterspeler Neymar naar de uitgang willen duwen. Ook Icardi, Herrera, Draxler, Gueye, Pereira, Paredes, Kehrer, Kurzawa, Sarabia, Bernat, Dagba en Rico zou hij buiten willen. Zelf ontkende Mbappé die berichtgeving wel.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Dries Mertens straks Napoli zal verlaten. Op zijn 35ste kan de Rode Duivel nog een fraaie uitdaging aangaan, want hij zou interesse genieten van Valencia en Botafogo. Vooral een overstap naar Brazilië zou opmerkelijk zijn, al gaan ze daar in eerste instantie wel nog voor Eran Zahavi (PSV).



Nog een Rode Duivel die mogelijk andere oorden opzoekt, is Thorgan Hazard. De flankspeler heeft nog een contract voor twee jaar bij Borussia Dortmund, maar dat zou niet tegen een transfer in de zomer gekant zijn. De Duitsers zouden hopen nog 20 miljoen euro te kunnen vangen.

LEES OOK: Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

Zou het goed zijn voor De Ketelaere nog een seizoen bij Club te blijven?

Meest recent

Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

1
1
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

5
5
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

14
14
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

68
68
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

123
123
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

147
147
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

279
279
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

155
155
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

273
273
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

146
146
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

77
77
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

137
137
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

145
145
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

138
138
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

27
27
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

165
165
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

146
146
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

274
274
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

302
302
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

205
205
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

219
219
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

303
303
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

46
46
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

207
207
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

112
112

Meer sportnieuws