TU: 'Club shopt in JPL, transfers Alderweireld en CDK in gevaar'

288 stemmen
TU: 'Club shopt in JPL, transfers Alderweireld en CDK in gevaar'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge brandt van ambitie op de zomerse mercato. Terwijl buitenlandse media al meldden dat de komst van Ferran Jutgla en Williot Swedberg in de pijplijn zit, wil Blauw-Zwart ook nog eens in eigen land shoppen. De landskampioen zoekt nog versterking voor zijn middenveld en denkt daarbij aan twee smaakmakers uit de JPL  Casper Nielsen (Union) en Vinicius Souza (KV Mechelen) blijven immers zeer hoog op de verlanglijst staan.



Maar zijn grootste slag wil Club naar verluidt in eigen huis slaan. Het zou namelijk er alles aan doen om Charles De Ketelaere toch nog een jaartje in Brugge te houden. De Rode Duivel is zeer gegeerd en vooral AC Milan lijkt aan zijn mouw te trekken, maar Club wil aan de Italiaanse interesse weerstaan. De Rossoneri doen er alles aan om hem toch nog binnen te halen, maar in Italië vreest men alsmaar meer dat CDK te duur zal uitvallen.

Antwerp hoopt dan weer te stunten met de komst van Toby Alderweireld, maar dat zal nog een zware dobber worden. Niet alleen verdient de verdediger in Qatar nog zeer goed zijn brood en zal hij niet veel willen inleveren, ook zijn club Al Duhail zou nog een flinke transfersom eisen. Ondanks de diepe zakken van Paul Gheysens dreigt de 33-jarige zo financieel onhaalbaar te worden.



Bij Anderlecht zoeken ze ook nog versterking en daar duikt wel een zeer bizar bericht op. Vanuit Groot-Brittannië klinkt het namelijk dat Felice Mazzu linksachter Matthew Sorinola zou willen meenemen van bij Union. De 21-jarige Engelsman kwam dit seizoen nochtans amper aan de bak bij de Brusselaars. Een overgang naar het Lotto Park lijkt dus weinig waarschijnlijk, maar hij zou wel nog steeds heel wat interesse genieten van Swansea, Norwich en zelfs Celtic.

Als Sorinola Union zou verlaten, heeft de vice-kampioen wel al een vervanger beet. Ze plukken immers Arnaud Dony weg bij STVV. De 18-jarige linksachter tekende een contract voor drie jaar, met optie op twee extra seizoenen.



In Genk hebben ze ook nog het nodige werk voor de boeg. Ze zouden alvast een miskoop willen laten vertrekken. Iké Ugbo keert terug na een uitleenbeurt aan Troyes, maar heeft geen toekomst meer in de Cegeka Arena. Genk hoopt een definitieve oplossing voor hem te vinden.

Bij AA Gent houden ze ook rekening met een aantal vertrekkers en dus zoeken ze al vervanging. Zo willen ze graag verder met Jordan Torunarigha, maar een definitieve transfer van de huurling van Hertha BSC dreigt te duur te worden. Als alternatief staat daarom Willer Ditta op het lijstje. De 24-jarige Colombiaan is eigendom van Junior FC, maar speelt momenteel in Argentinië op huurbasis voor Newell's Old Boys. Dat beschikt over een aankoopoptie, maar Gent hoopt hen desondanks nog te snel af te zijn.

BUITENLAND



Bij PSG zou een revolutie op til staan. Kylian Mbappé zou na zijn contractverlenging een grote stem in het sportieve beleid willen en zou maar liefst veertien personen de club willen zien verlaten. Zo zou hij trainer Mauricio Pochettino en sterspeler Neymar naar de uitgang willen duwen. Ook Icardi, Herrera, Draxler, Gueye, Pereira, Paredes, Kehrer, Kurzawa, Sarabia, Bernat, Dagba en Rico zou hij buiten willen. Zelf ontkende Mbappé die berichtgeving wel.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Dries Mertens straks Napoli zal verlaten. Op zijn 35ste kan de Rode Duivel nog een fraaie uitdaging aangaan, want hij zou interesse genieten van Valencia en Botafogo. Vooral een overstap naar Brazilië zou opmerkelijk zijn, al gaan ze daar in eerste instantie wel nog voor Eran Zahavi (PSV).



Nog een Rode Duivel die mogelijk andere oorden opzoekt, is Thorgan Hazard. De flankspeler heeft nog een contract voor twee jaar bij Borussia Dortmund, maar dat zou niet tegen een transfer in de zomer gekant zijn. De Duitsers zouden hopen nog 20 miljoen euro te kunnen vangen.

LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Zou het goed zijn voor De Ketelaere nog een seizoen bij Club te blijven?

Meest recent

Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

30
30
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

156
156
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

114
114
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

91
91
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

124
124
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

30
30
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

74
74
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

730
730
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

437
437
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

187
187
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

60
60
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

267
267
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

96
96
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

98
98
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

110
110
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

179
179
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

45
45
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

161
161
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

224
224
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

71
71
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

344
344
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

243
243
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

841
841
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

244
244

Meer sportnieuws