TU: 'Club shopt in JPL, transfers Alderweireld en CDK in gevaar'

door
TU: 'Club shopt in JPL, transfers Alderweireld en CDK in gevaar'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge brandt van ambitie op de zomerse mercato. Terwijl buitenlandse media al meldden dat de komst van Ferran Jutgla en Williot Swedberg in de pijplijn zit, wil Blauw-Zwart ook nog eens in eigen land shoppen. De landskampioen zoekt nog versterking voor zijn middenveld en denkt daarbij aan twee smaakmakers uit de JPL  Casper Nielsen (Union) en Vinicius Souza (KV Mechelen) blijven immers zeer hoog op de verlanglijst staan.



Maar zijn grootste slag wil Club naar verluidt in eigen huis slaan. Het zou namelijk er alles aan doen om Charles De Ketelaere toch nog een jaartje in Brugge te houden. De Rode Duivel is zeer gegeerd en vooral AC Milan lijkt aan zijn mouw te trekken, maar Club wil aan de Italiaanse interesse weerstaan. De Rossoneri doen er alles aan om hem toch nog binnen te halen, maar in Italië vreest men alsmaar meer dat CDK te duur zal uitvallen.

Antwerp hoopt dan weer te stunten met de komst van Toby Alderweireld, maar dat zal nog een zware dobber worden. Niet alleen verdient de verdediger in Qatar nog zeer goed zijn brood en zal hij niet veel willen inleveren, ook zijn club Al Duhail zou nog een flinke transfersom eisen. Ondanks de diepe zakken van Paul Gheysens dreigt de 33-jarige zo financieel onhaalbaar te worden.



Bij Anderlecht zoeken ze ook nog versterking en daar duikt wel een zeer bizar bericht op. Vanuit Groot-Brittannië klinkt het namelijk dat Felice Mazzu linksachter Matthew Sorinola zou willen meenemen van bij Union. De 21-jarige Engelsman kwam dit seizoen nochtans amper aan de bak bij de Brusselaars. Een overgang naar het Lotto Park lijkt dus weinig waarschijnlijk, maar hij zou wel nog steeds heel wat interesse genieten van Swansea, Norwich en zelfs Celtic.

Als Sorinola Union zou verlaten, heeft de vice-kampioen wel al een vervanger beet. Ze plukken immers Arnaud Dony weg bij STVV. De 18-jarige linksachter tekende een contract voor drie jaar, met optie op twee extra seizoenen.



In Genk hebben ze ook nog het nodige werk voor de boeg. Ze zouden alvast een miskoop willen laten vertrekken. Iké Ugbo keert terug na een uitleenbeurt aan Troyes, maar heeft geen toekomst meer in de Cegeka Arena. Genk hoopt een definitieve oplossing voor hem te vinden.

Bij AA Gent houden ze ook rekening met een aantal vertrekkers en dus zoeken ze al vervanging. Zo willen ze graag verder met Jordan Torunarigha, maar een definitieve transfer van de huurling van Hertha BSC dreigt te duur te worden. Als alternatief staat daarom Willer Ditta op het lijstje. De 24-jarige Colombiaan is eigendom van Junior FC, maar speelt momenteel in Argentinië op huurbasis voor Newell's Old Boys. Dat beschikt over een aankoopoptie, maar Gent hoopt hen desondanks nog te snel af te zijn.

BUITENLAND



Bij PSG zou een revolutie op til staan. Kylian Mbappé zou na zijn contractverlenging een grote stem in het sportieve beleid willen en zou maar liefst veertien personen de club willen zien verlaten. Zo zou hij trainer Mauricio Pochettino en sterspeler Neymar naar de uitgang willen duwen. Ook Icardi, Herrera, Draxler, Gueye, Pereira, Paredes, Kehrer, Kurzawa, Sarabia, Bernat, Dagba en Rico zou hij buiten willen. Zelf ontkende Mbappé die berichtgeving wel.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Dries Mertens straks Napoli zal verlaten. Op zijn 35ste kan de Rode Duivel nog een fraaie uitdaging aangaan, want hij zou interesse genieten van Valencia en Botafogo. Vooral een overstap naar Brazilië zou opmerkelijk zijn, al gaan ze daar in eerste instantie wel nog voor Eran Zahavi (PSV).



Nog een Rode Duivel die mogelijk andere oorden opzoekt, is Thorgan Hazard. De flankspeler heeft nog een contract voor twee jaar bij Borussia Dortmund, maar dat zou niet tegen een transfer in de zomer gekant zijn. De Duitsers zouden hopen nog 20 miljoen euro te kunnen vangen.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Zou het goed zijn voor De Ketelaere nog een seizoen bij Club te blijven?

Meest recent

'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

8
8
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

81
81
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

109
109
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

277
277
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

156
156
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

39
39
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

57
57
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

121
121
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

459
459
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

58
58
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

271
271
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

113
113
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

93
93
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

476
476
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

149
149
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

353
353
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

190
190
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

818
818
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

442
442
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

431
431
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

244
244
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

347
347
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

476
476
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

93
93

Meer sportnieuws