Eupen neemt afscheid van sterkhouder

door
Eupen neemt afscheid van sterkhouder

KAS Eupen zal volgend jaar opnieuw aantreden in de JPL. De Oostkantonners verkeerden lang in degradatiegevaar, maar konden toch hun hachje redden. Ze eindigden 15de, met vier punten voorsprong op voorlaatste RFC Seraing. Volgend seizoen moeten ze het Am Kehrweg stellen zonder een vertrouwd gezicht en sterkhouder.


Zo meldt Eupen op zijn website dat Andreas Beck de club verlaat. Zijn contract loopt af en wordt niet verlengd. Beck landde in juli 2019 in Oost-België. Hij maakte toen transfervrij de overstap van VfB Stuttgart. Bij Eupen zou Beck uitgroeien tot een vaste waarde op (meestal) rechts. Hij speelde in totaal 83 duels voor de Panda's. Daarin trof hij 2 keer raak en gaf hij 2 assists. Het is niet duidelijk waar de Duitser nu aan de slag gaat.

Op de clubwebstek reageert Beck op zijn vertrek. "Het is echt niet gemakkelijk voor mij om afscheid te nemen. Voor mij waren de drie jaren met KAS Eupen in de Belgische Pro League heel bijzondere jaren waar ik heel dankbaar voor ben (...) Ik wens KAS Eupen en zijn fans alleen maar het beste voor de toekomst", klinkt het. Ook algemeen directeur Christoph Henkel komt aan het woord. "Wij willen Andreas Beck bedanken voor drie jaar goede en succesvolle samenwerking (...)  Hij zal ook in de toekomst een graag geziene gast blijven in het Kehrweg Stadio", aldus Henkel.

DUITSLAND

Beck was niet de eerste de beste toen hij naar Eupen kwam. Hij had op dat moment namelijk al negen keer voor voor de Duitse nationale ploeg gespeeld. Zijn beste jaren beleefde Beck bij TSG Hoffenheim en Stuttgart. Met die laatstgenoemde club werd hij kampioen van Duitsland in het seizoen 2006-2007. Verder speelde Beck ook voor het Turkse Besiktas.

LEES OOK: ‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

Serieuze aderlating voor Eupen ...

Meest recent

Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

7
7
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

8
8
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

140
140
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

45
45
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

314
314
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

255
255
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

13
13
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

185
185
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

582
582
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

267
267
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

263
263
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

202
202
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

236
236
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

94
94
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

542
542
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

507
507
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

116
116
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

469
469
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

582
582
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

277
277
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

314
314
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

528
528
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

527
527
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

298
298

Meer sportnieuws