Eupen neemt afscheid van sterkhouder

door
Eupen neemt afscheid van sterkhouder

KAS Eupen zal volgend jaar opnieuw aantreden in de JPL. De Oostkantonners verkeerden lang in degradatiegevaar, maar konden toch hun hachje redden. Ze eindigden 15de, met vier punten voorsprong op voorlaatste RFC Seraing. Volgend seizoen moeten ze het Am Kehrweg stellen zonder een vertrouwd gezicht en sterkhouder.


Zo meldt Eupen op zijn website dat Andreas Beck de club verlaat. Zijn contract loopt af en wordt niet verlengd. Beck landde in juli 2019 in Oost-België. Hij maakte toen transfervrij de overstap van VfB Stuttgart. Bij Eupen zou Beck uitgroeien tot een vaste waarde op (meestal) rechts. Hij speelde in totaal 83 duels voor de Panda's. Daarin trof hij 2 keer raak en gaf hij 2 assists. Het is niet duidelijk waar de Duitser nu aan de slag gaat.

Op de clubwebstek reageert Beck op zijn vertrek. "Het is echt niet gemakkelijk voor mij om afscheid te nemen. Voor mij waren de drie jaren met KAS Eupen in de Belgische Pro League heel bijzondere jaren waar ik heel dankbaar voor ben (...) Ik wens KAS Eupen en zijn fans alleen maar het beste voor de toekomst", klinkt het. Ook algemeen directeur Christoph Henkel komt aan het woord. "Wij willen Andreas Beck bedanken voor drie jaar goede en succesvolle samenwerking (...)  Hij zal ook in de toekomst een graag geziene gast blijven in het Kehrweg Stadio", aldus Henkel.

DUITSLAND

Beck was niet de eerste de beste toen hij naar Eupen kwam. Hij had op dat moment namelijk al negen keer voor voor de Duitse nationale ploeg gespeeld. Zijn beste jaren beleefde Beck bij TSG Hoffenheim en Stuttgart. Met die laatstgenoemde club werd hij kampioen van Duitsland in het seizoen 2006-2007. Verder speelde Beck ook voor het Turkse Besiktas.

LEES OOK: Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

Serieuze aderlating voor Eupen ...

Meest recent

Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

3
3
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

11
11
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

38
38
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

69
69
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

92
92
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

47
47
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

39
39
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

296
296
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

116
116
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

208
208
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

229
229
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

659
659
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

61
61
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

451
451
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

159
159
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

121
121
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

236
236
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

348
348
'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

375
375
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

423
423
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

347
347
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

93
93
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

477
477
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

99
99
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

142
142

Meer sportnieuws