Eupen neemt afscheid van sterkhouder

door
Eupen neemt afscheid van sterkhouder

KAS Eupen zal volgend jaar opnieuw aantreden in de JPL. De Oostkantonners verkeerden lang in degradatiegevaar, maar konden toch hun hachje redden. Ze eindigden 15de, met vier punten voorsprong op voorlaatste RFC Seraing. Volgend seizoen moeten ze het Am Kehrweg stellen zonder een vertrouwd gezicht en sterkhouder.


Zo meldt Eupen op zijn website dat Andreas Beck de club verlaat. Zijn contract loopt af en wordt niet verlengd. Beck landde in juli 2019 in Oost-België. Hij maakte toen transfervrij de overstap van VfB Stuttgart. Bij Eupen zou Beck uitgroeien tot een vaste waarde op (meestal) rechts. Hij speelde in totaal 83 duels voor de Panda's. Daarin trof hij 2 keer raak en gaf hij 2 assists. Het is niet duidelijk waar de Duitser nu aan de slag gaat.

Op de clubwebstek reageert Beck op zijn vertrek. "Het is echt niet gemakkelijk voor mij om afscheid te nemen. Voor mij waren de drie jaren met KAS Eupen in de Belgische Pro League heel bijzondere jaren waar ik heel dankbaar voor ben (...) Ik wens KAS Eupen en zijn fans alleen maar het beste voor de toekomst", klinkt het. Ook algemeen directeur Christoph Henkel komt aan het woord. "Wij willen Andreas Beck bedanken voor drie jaar goede en succesvolle samenwerking (...)  Hij zal ook in de toekomst een graag geziene gast blijven in het Kehrweg Stadio", aldus Henkel.

DUITSLAND

Beck was niet de eerste de beste toen hij naar Eupen kwam. Hij had op dat moment namelijk al negen keer voor voor de Duitse nationale ploeg gespeeld. Zijn beste jaren beleefde Beck bij TSG Hoffenheim en Stuttgart. Met die laatstgenoemde club werd hij kampioen van Duitsland in het seizoen 2006-2007. Verder speelde Beck ook voor het Turkse Besiktas.

LEES OOK: Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

Serieuze aderlating voor Eupen ...

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

49
49
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

38
38
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

60
60
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

72
72
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

104
104
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

33
33
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

78
78
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

273
273
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

114
114
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

194
194
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

51
51
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

197
197
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

92
92
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

92
92
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

353
353
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

237
237
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

338
338
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

309
309
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

448
448
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

378
378

Meer sportnieuws