Eupen neemt afscheid van sterkhouder

door
Eupen neemt afscheid van sterkhouder

KAS Eupen zal volgend jaar opnieuw aantreden in de JPL. De Oostkantonners verkeerden lang in degradatiegevaar, maar konden toch hun hachje redden. Ze eindigden 15de, met vier punten voorsprong op voorlaatste RFC Seraing. Volgend seizoen moeten ze het Am Kehrweg stellen zonder een vertrouwd gezicht en sterkhouder.


Zo meldt Eupen op zijn website dat Andreas Beck de club verlaat. Zijn contract loopt af en wordt niet verlengd. Beck landde in juli 2019 in Oost-België. Hij maakte toen transfervrij de overstap van VfB Stuttgart. Bij Eupen zou Beck uitgroeien tot een vaste waarde op (meestal) rechts. Hij speelde in totaal 83 duels voor de Panda's. Daarin trof hij 2 keer raak en gaf hij 2 assists. Het is niet duidelijk waar de Duitser nu aan de slag gaat.

Op de clubwebstek reageert Beck op zijn vertrek. "Het is echt niet gemakkelijk voor mij om afscheid te nemen. Voor mij waren de drie jaren met KAS Eupen in de Belgische Pro League heel bijzondere jaren waar ik heel dankbaar voor ben (...) Ik wens KAS Eupen en zijn fans alleen maar het beste voor de toekomst", klinkt het. Ook algemeen directeur Christoph Henkel komt aan het woord. "Wij willen Andreas Beck bedanken voor drie jaar goede en succesvolle samenwerking (...)  Hij zal ook in de toekomst een graag geziene gast blijven in het Kehrweg Stadio", aldus Henkel.

DUITSLAND

Beck was niet de eerste de beste toen hij naar Eupen kwam. Hij had op dat moment namelijk al negen keer voor voor de Duitse nationale ploeg gespeeld. Zijn beste jaren beleefde Beck bij TSG Hoffenheim en Stuttgart. Met die laatstgenoemde club werd hij kampioen van Duitsland in het seizoen 2006-2007. Verder speelde Beck ook voor het Turkse Besiktas.

Serieuze aderlating voor Eupen ...

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

52
52
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

62
62
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

110
110
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

199
199
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

194
194
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

61
61
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

415
415
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

51
51
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

126
126
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

430
430
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

138
138
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

218
218
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

159
159
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

161
161
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

357
357
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

495
495
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

123
123
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

670
670
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

338
338
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

282
282
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1064
1064
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

482
482
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

334
334

Meer sportnieuws