Verwachte opstelling: Martinez kiest voor zekerheid tegen Oranje

door
Verwachte opstelling: Martinez kiest voor zekerheid tegen Oranje

De Rode Duivels beginnen om 20u45 aan hun nieuwe campagne in de Nations League en dat levert meteen een fraaie affiche op. Nederland komt immers bezoek in het Koning Boudewijnstadion en een Derby der Lage Landen levert doorgaans spektakel op. Roberto Martinez rekent weer op zijn ervaren rotten nadat hij hen in maart rust gaf.


Van de experimentele elftallen tegen Ierland en Burkina Faso blijft straks niets meer over, al moet de bondscoach wel nog steeds twee titularissen missen. Thibaut Courtois en Jason Denayer hebben immers de selectie al geblesseerd verlaten. Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad verwachten exact dezelfde elf aan de aftrap en denken dat zij vervangen zullen worden door Simon Mignolet en Dedryck Boyata.

Mignolet behoudt dus zijn status als nummer twee en krijgt de voorkeur boven Koen Casteels. Het is een keuze voor ervaring en dat kan ook gezegd worden van Boyata, die verkozen wordt boven Mechele, Faes en Theate. Op de flanken worden dan weer Castagne en Carrasco verkozen boven Meunier en Thorgan Hazard, die bij Dortmund de voorbije maanden met blessures sukkelden.

TANDEM
Op het middenveld wordt het duo Witsel-Tielemans weer in ere hersteld, wat betekent dat Martinez voor zekerheid kiest en dat Kevin De Bruyne een rijtje opschuift. Hij vult samen met Eden Hazard de pocket in steun van Lukaku in, wat betekent dat onder meer Dries Mertens vrede zal moeten nemen met een rol als invaller.

De verwachte elf van de Rode Duivels: Mignolet - Alderweireld, Boyata, Vertonghen - Castagne, Witsel, Tielemans, Carrasco -  De Bruyne, E. Hazard - Lukaku

LEES OOK: 'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Is dat de best mogelijke elf op dit moment?

Meest recent

Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

0
0
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

118
118
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

53
53
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

105
105
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

252
252
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

22
22
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

90
90
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

93
93
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

33
33
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

75
75
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

203
203
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

207
207
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

158
158
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

224
224
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

57
57
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

107
107
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

51
51
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

225
225
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

165
165
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

219
219
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

84
84
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

102
102
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

636
636
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

513
513
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

645
645

Meer sportnieuws