CEO Pro League stelt clubs voor ultimatum over nieuw format

door
CEO Pro League stelt clubs voor ultimatum over nieuw format

Donderdag komt de Algemene Vergadering van de Pro League bijeen met één item helemaal bovenaan de agenda: een nieuwe hervorming van het format van het Belgische profvoetbal. Aanvankelijk was het de bedoeling om te stemmen over een voorstel met veertien clubs in 1A en achttien clubs in 1B, maar de kleine clubs kwamen op het laatste nippertje met een tegenvoorstel met achttien clubs in 1A.


In plaats van een stemming wordt er daardoor donderdag gediscussieerd over de voorstellen. We zullen dus nog niet weten of er na volgend seizoen achttien, zestien of veertien clubs in de Jupiler Pro League zullen spelen, maar mogelijk krijgen we wel al een indicatie. Lorin Parys, de CEO van de Pro League, voert de druk alvast op.

"De clubs beslissen zelf, maar dat moet wel voor het eind van deze maand gebeuren", stelt hij immers duidelijk op Radio 1. "We moeten stabiliteit creëren en een lijn op lange termijn uitzetten. Met ons globaal pakket hebben we de richting bepaald. We kunnen nog altijd via verschillende wegen en op verschillende snelheden ons doel bereiken. De clubs moeten beslissen. Komt er geen vergelijk tussen hen, dan gaan we na dit seizoen naar 16."

TERUG NAAR AF
Parys weigerde zijn uitspraak een ultimatum te noemen, maar daar komt het in feite wel op neer. Als er voor eind juni geen akkoord gesloten kan worden over een nieuw format, keert de Jupiler Pro League na volgend seizoen terug naar het oude format. Dat betekent dat er opnieuw zestien clubs in 1A zullen komen én dat er opnieuw play-offs gespeeld zullen worden zoals in het tijdperk voor corona gebeurde.


LEES OOK: Pro League spreekt klare taal over competitieformat

Zullen de clubs voor eind juni een akkoord vinden?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

21
21
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

19
19
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

20
20
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

24
24
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

396
396
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

215
215
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

102
102
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

348
348
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

121
121
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

201
201
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

171
171
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

127
127
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

90
90
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

102
102
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

68
68
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

292
292
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

149
149
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

148
148
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

507
507
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

373
373
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

522
522
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

459
459
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

389
389

Meer sportnieuws