CEO Pro League stelt clubs voor ultimatum over nieuw format

door
CEO Pro League stelt clubs voor ultimatum over nieuw format

Donderdag komt de Algemene Vergadering van de Pro League bijeen met één item helemaal bovenaan de agenda: een nieuwe hervorming van het format van het Belgische profvoetbal. Aanvankelijk was het de bedoeling om te stemmen over een voorstel met veertien clubs in 1A en achttien clubs in 1B, maar de kleine clubs kwamen op het laatste nippertje met een tegenvoorstel met achttien clubs in 1A.


In plaats van een stemming wordt er daardoor donderdag gediscussieerd over de voorstellen. We zullen dus nog niet weten of er na volgend seizoen achttien, zestien of veertien clubs in de Jupiler Pro League zullen spelen, maar mogelijk krijgen we wel al een indicatie. Lorin Parys, de CEO van de Pro League, voert de druk alvast op.

"De clubs beslissen zelf, maar dat moet wel voor het eind van deze maand gebeuren", stelt hij immers duidelijk op Radio 1. "We moeten stabiliteit creëren en een lijn op lange termijn uitzetten. Met ons globaal pakket hebben we de richting bepaald. We kunnen nog altijd via verschillende wegen en op verschillende snelheden ons doel bereiken. De clubs moeten beslissen. Komt er geen vergelijk tussen hen, dan gaan we na dit seizoen naar 16."

TERUG NAAR AF
Parys weigerde zijn uitspraak een ultimatum te noemen, maar daar komt het in feite wel op neer. Als er voor eind juni geen akkoord gesloten kan worden over een nieuw format, keert de Jupiler Pro League na volgend seizoen terug naar het oude format. Dat betekent dat er opnieuw zestien clubs in 1A zullen komen én dat er opnieuw play-offs gespeeld zullen worden zoals in het tijdperk voor corona gebeurde.


LEES OOK: Patro Eisden verbaast: ongeziene uithaal na racismeklacht

Zullen de clubs voor eind juni een akkoord vinden?

Meest recent

Anderlecht viert het voetbalwonder van Beckham & co

RSC Anderlecht zit anno 2025 niet meer aan knoppen in de Jupiler Pro League. Aanhaken met de ...

22
22
Fink ontdekt nieuwe succesformule: "Kan goed van pas komen"

KRC Genk wist eindelijk de nul te houden tegen Real Betis. De prestatie was goed, jammer dat de 1-0 ...

37
37
O'Loughlin over Belgische succescoach: "We polsten hem niet"

Union SG kende al een opmerkelijk seizoen. Het draait weer op volle toeren in de Jupiler Pro League, ...

29
29
Leko met verrassende openbaringen over AA Gent én Club

Ivan Leko is een trainer met het hart op de tong, al moet hij toch wat slimmer worden in die ...

118
118
Hasi looft aanwinst: "Hij maakt duidelijk progressie"

Er staat vanavond heel wat druk op de ketel bij RSC Anderlecht. Het is van moeten tegen Sporting ...

148
148
Vandaag Inside ontploft: Genee, Derksen en Gijp op ramkoers

Bij Vandaag Inside werd vorige week nog uitgebreid gefeest na het winnen van de Gouden ...

34
34
Via Engeland stilaan een leidster bij de Flames: “Kompany mijn idool”

De Red Flames nemen het vanavond op tegen Ierland. De Belgische dames zijn bijzonder gemotiveerd om ...

10
10
'Titelheld kiest voor Anderlecht: bommetje bij kampioen'

Anderlecht gaat vol voor de spelmaker die vorig seizoen de Kroatische titelrace besliste. Met een ...

651
651
'Bayern schakelde snel: één club al genoemd voor Kompany'

Vincent Kompany brak zijn contract open bij Bayern München. Hij lag nog twee jaar vast bij de ...

154
154
'Anderlecht wil na Angulo en Stroeykens volgende slag slaan'

Bij RSC Anderlecht moest de loonmassa naar beneden, maar of dat echt gelukt is met een kern van 35 ...

214
214
'Twee clubs bekijken CL-prestaties van sterkhouder Union'

Union SG kende twee zeperds van formaat in de Champions League. Ze verloren kansloos in het Lotto ...

27
27
Verrassende terugkeer van Peter Maes in JPL?

Dat Felice Mazzu een kandidaat is om OH Leuven te trainen, is opvallend. Hij leek toch wat ...

139
139
Zetterberg met ‘geniale’ tip: luistert men bij Anderlecht’?

RSC Anderlecht blijft o zo wisselvallig presteren, al hadden we dat voorspeld. Het is het gevolg van ...

226
226
Nieuwe Kompany-onthullingen: zó reageren Kane en Neuer

Vincent Kompany is bezig aan een fenomenaal seizoen met Bayern München. Daar werd hij deze week ...

226
226
Karetsas staat op: "Of ik het niet naar mijn zin had?"

In de Europa League speelde KRC Genk donderdagavond 0-0-gelijk tegen Real Betis. Op zich geen slecht ...

110
110
Anderlecht-aanwinst in nesten: Hasi deelt optater uit

RSC Anderlecht opent vrijdagavond de 12de speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van ...

308
308
Roma en Lille ijskoud gepakt, megastunt in Conference League

In de Europa League hebben enkele grotere clubs zich donderdagavond steken laten vallen, AS Roma en ...

77
77
Club Brugge verzwakt? Vanhaezebrouck geeft het antwoord

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Blauw-Zwart verloor namelijk ...

351
351
Betis-coach Pellegrini spreekt duidelijke taal over aanpak Genk

KRC Genk is er donderdagavond niet in geslaagd om zijn eerste thuiszege in de League Phase van de ...

586
586
Vidarsson breekt stilte na Gent-ontslag: "Als ik dat moet vertellen ..."

Nadat afgelopen zomer al serieus gesleuteld werd aan de sportieve structuur, voerde KAA Gent onlangs ...

352
352
Pijnlijk moment in Bayern-Club: "Dit kan je niet maken!"

Bayern München blijft dit seizoen de overwinningen opstapelen. Het nieuwste slachtoffer van de ...

367
367
UEL/UECL: Enorme stunt Go Ahead, Anderlecht-killer haalt uit

In de Europa League heeft Go Ahead Eagles donderdag voor een grote stunt gezorgd. De Nederlandse ...

75
75
Belgisch lichtpuntje in Europa: Genk bedwingt Real Betis

KRC Genk heeft de Belgische eer in de Europese competities ietwat kunnen redden deze week. In de ...

154
154
Hasi grijpt in: Anderlecht-sterkhouder apart genomen

Na de slipper van afgelopen weekend op STVV (2-2), wil RSC Anderlecht vrijdagavond aanknopen met een ...

245
245
"Tureluurs gespeeld" - Club-speler zakt hard door het ijs

Club Brugge is woensdagavond stevig op zijn limieten gebotst in de Champions League. Op het veld van ...

300
300

Meer sportnieuws