Alderweireld ging door een hel bij Ajax: "Dacht aan stoppen"

141
Alderweireld ging door een hel bij Ajax:

Toby Alderweireld (33) vertoeft momenteel bij de Rode Duivels. Daar bereidt hij zich voor op het duel in de Nations League tegen Nederland, dat vrijdag gespeeld wordt. Onze landgenoot lijkt deze zomer hoog op het verlanglijstje te staan bij Antwerp.


De Great Old wil de komende mercato opnieuw uitpakken en Alderweireld zou dé topaanwinst moeten worden op de Bosuil. Alderweireld heeft nog een contract van twee jaar bij het Qatarese Al-Duhail SC. Toch lijkt hij niet weigerachtig te staan tegenover een overstap naar zijn stad. "Iedereen weet hoe graag ik in Antwerpen ben. Het is een piste die zeker bewandeld kan worden" liet de speler zich ontvallen op een persconferentie bij de Duivels. Alderweireld werd alvast al eens gespot aan de zijde van Marc Overmars. Dat deed de geruchtenmolen al volop draaien.

Alderweireld kan terugkijken op een al mooie carrière. Al liep het niet altijd van een leien dakje. Zo stond hij bij Ajax, de club waar hij doorbrak, als jeugdspeler een aantal keer op het punt om te stoppen met voetballen. "In Amsterdam kwam ik de man met de hamer tegen. Allereerst kampte ik met heimwee. En ik ging in de Bijlmer naar school. Dat was voor mij echt een cultuurshock. Het was gewoon allemaal even wennen: school, Ajax en zeker het gastgezin dat ook bepaalde verwachtingen had. Ik vond het gewoon allemaal heel lastig. Hoewel ik was verblind door het spelen voor het mooie Ajax, heb ik meerdere keren op het punt gestaan om te stoppen", vertelt hij bij De Telegraaf.

TOTTENHAM

Alderweireld zal ongetwijfeld blij zijn dat hij toch doorgegaan is. Na Ajax speelde hij voor grote clubs als Atlético Madrid en Tottenham Hotspur. Bij die laatstgenoemde club was hij jarenlang een vaste waarde achterin. Hij speelde maar liefst 236 duels voor de Spurs, vaak aan de zijde van zijn maatje Jan Vertonghen. Die speelt nu bij Benfica.

LEES OOK: Grote zorgen bij Courtois en Gerzig: "Ontzettend bang"

Zal Alderweireld naar Antwerp gaan deze zomer?

Meest recent

Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

3
3
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

33
33
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

13
13
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

23
23
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

86
86
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

50
50
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

31
31
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

57
57
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

91
91
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

150
150
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

372
372
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

145
145
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

167
167
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

407
407
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

95
95
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

446
446
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

193
193
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

630
630
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165

Meer sportnieuws