Alderweireld ging door een hel bij Ajax: "Dacht aan stoppen"

141 stemmen
Alderweireld ging door een hel bij Ajax:

Toby Alderweireld (33) vertoeft momenteel bij de Rode Duivels. Daar bereidt hij zich voor op het duel in de Nations League tegen Nederland, dat vrijdag gespeeld wordt. Onze landgenoot lijkt deze zomer hoog op het verlanglijstje te staan bij Antwerp.


De Great Old wil de komende mercato opnieuw uitpakken en Alderweireld zou dé topaanwinst moeten worden op de Bosuil. Alderweireld heeft nog een contract van twee jaar bij het Qatarese Al-Duhail SC. Toch lijkt hij niet weigerachtig te staan tegenover een overstap naar zijn stad. "Iedereen weet hoe graag ik in Antwerpen ben. Het is een piste die zeker bewandeld kan worden" liet de speler zich ontvallen op een persconferentie bij de Duivels. Alderweireld werd alvast al eens gespot aan de zijde van Marc Overmars. Dat deed de geruchtenmolen al volop draaien.

Alderweireld kan terugkijken op een al mooie carrière. Al liep het niet altijd van een leien dakje. Zo stond hij bij Ajax, de club waar hij doorbrak, als jeugdspeler een aantal keer op het punt om te stoppen met voetballen. "In Amsterdam kwam ik de man met de hamer tegen. Allereerst kampte ik met heimwee. En ik ging in de Bijlmer naar school. Dat was voor mij echt een cultuurshock. Het was gewoon allemaal even wennen: school, Ajax en zeker het gastgezin dat ook bepaalde verwachtingen had. Ik vond het gewoon allemaal heel lastig. Hoewel ik was verblind door het spelen voor het mooie Ajax, heb ik meerdere keren op het punt gestaan om te stoppen", vertelt hij bij De Telegraaf.

TOTTENHAM

Alderweireld zal ongetwijfeld blij zijn dat hij toch doorgegaan is. Na Ajax speelde hij voor grote clubs als Atlético Madrid en Tottenham Hotspur. Bij die laatstgenoemde club was hij jarenlang een vaste waarde achterin. Hij speelde maar liefst 236 duels voor de Spurs, vaak aan de zijde van zijn maatje Jan Vertonghen. Die speelt nu bij Benfica.

LEES OOK: Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Zal Alderweireld naar Antwerp gaan deze zomer?

Meest recent

Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

0
0
DAZN-debat laait weer op: Bornauw spreekt straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

82
82
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

111
111
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

353
353
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

120
120
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

13
13
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

307
307
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

105
105
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

105
105
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

562
562
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

619
619
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

290
290
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

365
365
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

90
90
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

164
164
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

222
222
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

92
92
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

168
168
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

79
79
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

182
182
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

191
191
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

30
30
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

222
222
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

474
474
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

312
312

Meer sportnieuws