Barça zet grote kanonnen in voor superdeal

113
Barça zet grote kanonnen in voor superdeal

Met het oog op het volgende voetbalseizoen hunkert FC Barcelona naar een stevige kwaliteitsinjectie. Met Raphinha (Leeds United) staat er alvast een eerste zomerse toptransfer in de steigers. De Braziliaanse aanvaller wordt al bewierookt door twee helden van Barça: Ronaldinho en Deco.


BRAZILIANEN BIJ BARÇA

Neymar, Dani Alves, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Romário, … FC Barcelona heeft een lange en succesvolle historie met Braziliaanse voetballers. Raphinha, de sterkhouder van Leeds United, kan de volgende worden in die indrukwekkende lijst. De Catalanen azen al geruime tijd op de handtekening van de flankaanvaller, maar voorlopig wil Leeds van geen verkoop weten. Eind december hoopte de club nog dat Raphinha zijn contract zou verlengen op Elland Road, maar dat was ijdele hoop voor The Whites.

Raphinha (25) wordt vertegenwoordigd door Deco, zelf een ex-speler van FC Barcelona, en rond de kerstperiode voerde hij gesprekken met Victor Orta, voetbaldirecteur bij Leeds, om een nieuw contract te bespreken. In het geval van een degradatie zou er namelijk clausule geactiveerd worden waarbij de Braziliaanse smaakmaker voor de relatief goedkope prijs van 25 miljoen euro kan vertrekken. Maar een akkoord over een nieuw contract werd er uiteindelijk nooit gevonden. Het grote struikelblok was het bepalen van een nieuwe vastgestelde verkoopprijs en de omvang ervan.



Victor Orta wilde die vastgestelde transfersom uiteraard zo hoog mogelijk houden maar voor Raphinha en Deco was het interessanter om die clausule beperkt te houden. Dat zijn harde onderhandelingen die normaal zijn bij dit kaliber van speler en diens betreffende marktwaarde, de Braziliaan hield Leeds United overigens ook bijna op z’n eentje in de Premier League, maar de club vond uiteindelijk geen vergelijk met Deco. “Er komt een tijd wanneer Raphinha een volgend stap zal zetten in zijn carrière en vooruit wil gaan”, aldus de makelaar.

GOUDEN TOEKOMST

Dit seizoen werd het overduidelijk dat Raphinha niet veel meer te zoeken had op Elland Road. ‘t Was namelijk grotendeels dankzij de Braziliaanse aanvaller dat Leeds United zich in extremis kon handhaven in de Premier League. De investering van ‘amper’ 18,6 miljoen euro leek al snel een peulschil voor de immense bijdrage die Raphinha er leverde. Hij wordt beschouwd als een toekomstige Champions League-ster, en in die optiek klinkt de interesse van FC Barcelona als muziek in zijn oren. De Catalanen kwalificeerden zich immers voor de groepsronde van het Kampioenenbal.



Leeds United-ploegmaat Diego Llorente ziet de Braziliaan alvast goed passen bij Barça. “Natuurlijk, hij heeft er de kwaliteiten voor”, zei de verdediger aan Sport. “Maar alle partijen moeten er voordeel bij hebben. Maar ik zie bij hem de kwaliteiten voor een topclub.” Zelfs clubicoon Ronaldinho wil Raphinha in het Estadio Camp Nou zien spelen. “Dat zou een goede aankoop zijn, want hij heeft veel kwaliteiten en iedereen kan zien waar hij toe in staat is. Ze zeiden eerst dat hij geen gouden toekomst zou hebben, maar hij is steeds beter gaan spelen en wordt daardoor steeds vaker geroemd”, zei Dinho.

TOPSPELER

Raphinha is een flankaanvaller die over een enorme explosiviteit beschikt, alsook over een indrukwekkende dribbel. De Braziliaanse lefgozer durft het ook aan om zijn rechtstreekse tegenstander keer op keer te passeren. Het aantal panna’s dat Raphina uitdeelde op de Engelse voetbalvelden is bijna niet meer bij te houden. “Hij is een type-voetballer dat erg moeilijk te vinden is”, zei Diego Llorente over zijn ploegmaat bij Leeds United. “Hij heeft veel kwaliteiten. Ik ben hem heel dankbaar voor zijn werk en zijn professionaliteit. Hij is een topspeler.”



En uiteraard is ook Deco erg lovend over zijn cliënt, die een lange weg bewandelde van de favela’s naar het Europese topvoetbal. “Ik denk dat er in het Braziliaanse voetbal geen enkele linkspoot is met zo’n specifieke kwaliteiten. Raphinha is een vechter met een moeilijke geschiedenis. Maar hij heeft nog een grote carrière voor zich. Hij overwint alles met grote drang en met veel toewijding.” Deco werd onlangs gespot in Barcelona, waar hij naar verluidt onderhandelde over een transfer van Raphinha. En waar rook is, is vuur. “Die kans bestaat”, gaf de vader van Raphinha woensdag nog toe in Record.

LEES OOK: ‘Transferwending Epolo: Engeland lonkt met miljoenen’

Is Raphinha een speler voor Barça?

Meest recent

'Vuurwerk bij Antwerp: drie aanwinsten in pijplijn'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

82
82
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) op til?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

97
97
'Vermant klopt op tafel: bom barst bij Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

184
184
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

320
320
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

251
251
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

398
398
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

97
97
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

604
604
'Arsenal vol voor Rode Duivel als opvolger Martinelli'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

100
100
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

656
656
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

760
760
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1043
1043
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

611
611
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

347
347
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

291
291
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

819
819
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

768
768
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

315
315
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

184
184
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

85
85
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

393
393
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

308
308
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

71
71
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

265
265
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

248
248

Meer sportnieuws