Barça zet grote kanonnen in voor superdeal

door
Barça zet grote kanonnen in voor superdeal

Met het oog op het volgende voetbalseizoen hunkert FC Barcelona naar een stevige kwaliteitsinjectie. Met Raphinha (Leeds United) staat er alvast een eerste zomerse toptransfer in de steigers. De Braziliaanse aanvaller wordt al bewierookt door twee helden van Barça: Ronaldinho en Deco.


BRAZILIANEN BIJ BARÇA

Neymar, Dani Alves, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Romário, … FC Barcelona heeft een lange en succesvolle historie met Braziliaanse voetballers. Raphinha, de sterkhouder van Leeds United, kan de volgende worden in die indrukwekkende lijst. De Catalanen azen al geruime tijd op de handtekening van de flankaanvaller, maar voorlopig wil Leeds van geen verkoop weten. Eind december hoopte de club nog dat Raphinha zijn contract zou verlengen op Elland Road, maar dat was ijdele hoop voor The Whites.

Raphinha (25) wordt vertegenwoordigd door Deco, zelf een ex-speler van FC Barcelona, en rond de kerstperiode voerde hij gesprekken met Victor Orta, voetbaldirecteur bij Leeds, om een nieuw contract te bespreken. In het geval van een degradatie zou er namelijk clausule geactiveerd worden waarbij de Braziliaanse smaakmaker voor de relatief goedkope prijs van 25 miljoen euro kan vertrekken. Maar een akkoord over een nieuw contract werd er uiteindelijk nooit gevonden. Het grote struikelblok was het bepalen van een nieuwe vastgestelde verkoopprijs en de omvang ervan.



Victor Orta wilde die vastgestelde transfersom uiteraard zo hoog mogelijk houden maar voor Raphinha en Deco was het interessanter om die clausule beperkt te houden. Dat zijn harde onderhandelingen die normaal zijn bij dit kaliber van speler en diens betreffende marktwaarde, de Braziliaan hield Leeds United overigens ook bijna op z’n eentje in de Premier League, maar de club vond uiteindelijk geen vergelijk met Deco. “Er komt een tijd wanneer Raphinha een volgend stap zal zetten in zijn carrière en vooruit wil gaan”, aldus de makelaar.

GOUDEN TOEKOMST

Dit seizoen werd het overduidelijk dat Raphinha niet veel meer te zoeken had op Elland Road. ‘t Was namelijk grotendeels dankzij de Braziliaanse aanvaller dat Leeds United zich in extremis kon handhaven in de Premier League. De investering van ‘amper’ 18,6 miljoen euro leek al snel een peulschil voor de immense bijdrage die Raphinha er leverde. Hij wordt beschouwd als een toekomstige Champions League-ster, en in die optiek klinkt de interesse van FC Barcelona als muziek in zijn oren. De Catalanen kwalificeerden zich immers voor de groepsronde van het Kampioenenbal.



Leeds United-ploegmaat Diego Llorente ziet de Braziliaan alvast goed passen bij Barça. “Natuurlijk, hij heeft er de kwaliteiten voor”, zei de verdediger aan Sport. “Maar alle partijen moeten er voordeel bij hebben. Maar ik zie bij hem de kwaliteiten voor een topclub.” Zelfs clubicoon Ronaldinho wil Raphinha in het Estadio Camp Nou zien spelen. “Dat zou een goede aankoop zijn, want hij heeft veel kwaliteiten en iedereen kan zien waar hij toe in staat is. Ze zeiden eerst dat hij geen gouden toekomst zou hebben, maar hij is steeds beter gaan spelen en wordt daardoor steeds vaker geroemd”, zei Dinho.

TOPSPELER

Raphinha is een flankaanvaller die over een enorme explosiviteit beschikt, alsook over een indrukwekkende dribbel. De Braziliaanse lefgozer durft het ook aan om zijn rechtstreekse tegenstander keer op keer te passeren. Het aantal panna’s dat Raphina uitdeelde op de Engelse voetbalvelden is bijna niet meer bij te houden. “Hij is een type-voetballer dat erg moeilijk te vinden is”, zei Diego Llorente over zijn ploegmaat bij Leeds United. “Hij heeft veel kwaliteiten. Ik ben hem heel dankbaar voor zijn werk en zijn professionaliteit. Hij is een topspeler.”



En uiteraard is ook Deco erg lovend over zijn cliënt, die een lange weg bewandelde van de favela’s naar het Europese topvoetbal. “Ik denk dat er in het Braziliaanse voetbal geen enkele linkspoot is met zo’n specifieke kwaliteiten. Raphinha is een vechter met een moeilijke geschiedenis. Maar hij heeft nog een grote carrière voor zich. Hij overwint alles met grote drang en met veel toewijding.” Deco werd onlangs gespot in Barcelona, waar hij naar verluidt onderhandelde over een transfer van Raphinha. En waar rook is, is vuur. “Die kans bestaat”, gaf de vader van Raphinha woensdag nog toe in Record.

LEES OOK: 'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

🚀

Is Raphinha een speler voor Barça?

Meest recent

Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

9
9
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

38
38
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

26
26
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

37
37
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

224
224
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

131
131
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

207
207
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

112
112
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

406
406
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

229
229
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

161
161
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

140
140
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

206
206
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

64
64
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

631
631
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

56
56
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

75
75
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

111
111
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

418
418
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

64
64
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

107
107
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

173
173
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

367
367

Meer sportnieuws