Barça zet grote kanonnen in voor superdeal

113
Barça zet grote kanonnen in voor superdeal

Met het oog op het volgende voetbalseizoen hunkert FC Barcelona naar een stevige kwaliteitsinjectie. Met Raphinha (Leeds United) staat er alvast een eerste zomerse toptransfer in de steigers. De Braziliaanse aanvaller wordt al bewierookt door twee helden van Barça: Ronaldinho en Deco.


BRAZILIANEN BIJ BARÇA

Neymar, Dani Alves, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Romário, … FC Barcelona heeft een lange en succesvolle historie met Braziliaanse voetballers. Raphinha, de sterkhouder van Leeds United, kan de volgende worden in die indrukwekkende lijst. De Catalanen azen al geruime tijd op de handtekening van de flankaanvaller, maar voorlopig wil Leeds van geen verkoop weten. Eind december hoopte de club nog dat Raphinha zijn contract zou verlengen op Elland Road, maar dat was ijdele hoop voor The Whites.

Raphinha (25) wordt vertegenwoordigd door Deco, zelf een ex-speler van FC Barcelona, en rond de kerstperiode voerde hij gesprekken met Victor Orta, voetbaldirecteur bij Leeds, om een nieuw contract te bespreken. In het geval van een degradatie zou er namelijk clausule geactiveerd worden waarbij de Braziliaanse smaakmaker voor de relatief goedkope prijs van 25 miljoen euro kan vertrekken. Maar een akkoord over een nieuw contract werd er uiteindelijk nooit gevonden. Het grote struikelblok was het bepalen van een nieuwe vastgestelde verkoopprijs en de omvang ervan.



Victor Orta wilde die vastgestelde transfersom uiteraard zo hoog mogelijk houden maar voor Raphinha en Deco was het interessanter om die clausule beperkt te houden. Dat zijn harde onderhandelingen die normaal zijn bij dit kaliber van speler en diens betreffende marktwaarde, de Braziliaan hield Leeds United overigens ook bijna op z’n eentje in de Premier League, maar de club vond uiteindelijk geen vergelijk met Deco. “Er komt een tijd wanneer Raphinha een volgend stap zal zetten in zijn carrière en vooruit wil gaan”, aldus de makelaar.

GOUDEN TOEKOMST

Dit seizoen werd het overduidelijk dat Raphinha niet veel meer te zoeken had op Elland Road. ‘t Was namelijk grotendeels dankzij de Braziliaanse aanvaller dat Leeds United zich in extremis kon handhaven in de Premier League. De investering van ‘amper’ 18,6 miljoen euro leek al snel een peulschil voor de immense bijdrage die Raphinha er leverde. Hij wordt beschouwd als een toekomstige Champions League-ster, en in die optiek klinkt de interesse van FC Barcelona als muziek in zijn oren. De Catalanen kwalificeerden zich immers voor de groepsronde van het Kampioenenbal.



Leeds United-ploegmaat Diego Llorente ziet de Braziliaan alvast goed passen bij Barça. “Natuurlijk, hij heeft er de kwaliteiten voor”, zei de verdediger aan Sport. “Maar alle partijen moeten er voordeel bij hebben. Maar ik zie bij hem de kwaliteiten voor een topclub.” Zelfs clubicoon Ronaldinho wil Raphinha in het Estadio Camp Nou zien spelen. “Dat zou een goede aankoop zijn, want hij heeft veel kwaliteiten en iedereen kan zien waar hij toe in staat is. Ze zeiden eerst dat hij geen gouden toekomst zou hebben, maar hij is steeds beter gaan spelen en wordt daardoor steeds vaker geroemd”, zei Dinho.

TOPSPELER

Raphinha is een flankaanvaller die over een enorme explosiviteit beschikt, alsook over een indrukwekkende dribbel. De Braziliaanse lefgozer durft het ook aan om zijn rechtstreekse tegenstander keer op keer te passeren. Het aantal panna’s dat Raphina uitdeelde op de Engelse voetbalvelden is bijna niet meer bij te houden. “Hij is een type-voetballer dat erg moeilijk te vinden is”, zei Diego Llorente over zijn ploegmaat bij Leeds United. “Hij heeft veel kwaliteiten. Ik ben hem heel dankbaar voor zijn werk en zijn professionaliteit. Hij is een topspeler.”



En uiteraard is ook Deco erg lovend over zijn cliënt, die een lange weg bewandelde van de favela’s naar het Europese topvoetbal. “Ik denk dat er in het Braziliaanse voetbal geen enkele linkspoot is met zo’n specifieke kwaliteiten. Raphinha is een vechter met een moeilijke geschiedenis. Maar hij heeft nog een grote carrière voor zich. Hij overwint alles met grote drang en met veel toewijding.” Deco werd onlangs gespot in Barcelona, waar hij naar verluidt onderhandelde over een transfer van Raphinha. En waar rook is, is vuur. “Die kans bestaat”, gaf de vader van Raphinha woensdag nog toe in Record.

LEES OOK: 'Droomtransfer Tresoldi: monsterlijk bedrag in januari'

Is Raphinha een speler voor Barça?

Meest recent

Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

1
1
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

21
21
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

18
18
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

32
32
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

68
68
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

180
180
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

307
307
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

35
35
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

68
68
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

194
194
'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

94
94
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

60
60
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

59
59
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

47
47
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

283
283
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

184
184
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

304
304
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

44
44
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

68
68
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

409
409
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

111
111
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

308
308
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

36
36
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

55
55
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

114
114

Meer sportnieuws