Barça zet grote kanonnen in voor superdeal

door
Barça zet grote kanonnen in voor superdeal

Met het oog op het volgende voetbalseizoen hunkert FC Barcelona naar een stevige kwaliteitsinjectie. Met Raphinha (Leeds United) staat er alvast een eerste zomerse toptransfer in de steigers. De Braziliaanse aanvaller wordt al bewierookt door twee helden van Barça: Ronaldinho en Deco.


BRAZILIANEN BIJ BARÇA

Neymar, Dani Alves, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Romário, … FC Barcelona heeft een lange en succesvolle historie met Braziliaanse voetballers. Raphinha, de sterkhouder van Leeds United, kan de volgende worden in die indrukwekkende lijst. De Catalanen azen al geruime tijd op de handtekening van de flankaanvaller, maar voorlopig wil Leeds van geen verkoop weten. Eind december hoopte de club nog dat Raphinha zijn contract zou verlengen op Elland Road, maar dat was ijdele hoop voor The Whites.

Raphinha (25) wordt vertegenwoordigd door Deco, zelf een ex-speler van FC Barcelona, en rond de kerstperiode voerde hij gesprekken met Victor Orta, voetbaldirecteur bij Leeds, om een nieuw contract te bespreken. In het geval van een degradatie zou er namelijk clausule geactiveerd worden waarbij de Braziliaanse smaakmaker voor de relatief goedkope prijs van 25 miljoen euro kan vertrekken. Maar een akkoord over een nieuw contract werd er uiteindelijk nooit gevonden. Het grote struikelblok was het bepalen van een nieuwe vastgestelde verkoopprijs en de omvang ervan.



Victor Orta wilde die vastgestelde transfersom uiteraard zo hoog mogelijk houden maar voor Raphinha en Deco was het interessanter om die clausule beperkt te houden. Dat zijn harde onderhandelingen die normaal zijn bij dit kaliber van speler en diens betreffende marktwaarde, de Braziliaan hield Leeds United overigens ook bijna op z’n eentje in de Premier League, maar de club vond uiteindelijk geen vergelijk met Deco. “Er komt een tijd wanneer Raphinha een volgend stap zal zetten in zijn carrière en vooruit wil gaan”, aldus de makelaar.

GOUDEN TOEKOMST

Dit seizoen werd het overduidelijk dat Raphinha niet veel meer te zoeken had op Elland Road. ‘t Was namelijk grotendeels dankzij de Braziliaanse aanvaller dat Leeds United zich in extremis kon handhaven in de Premier League. De investering van ‘amper’ 18,6 miljoen euro leek al snel een peulschil voor de immense bijdrage die Raphinha er leverde. Hij wordt beschouwd als een toekomstige Champions League-ster, en in die optiek klinkt de interesse van FC Barcelona als muziek in zijn oren. De Catalanen kwalificeerden zich immers voor de groepsronde van het Kampioenenbal.



Leeds United-ploegmaat Diego Llorente ziet de Braziliaan alvast goed passen bij Barça. “Natuurlijk, hij heeft er de kwaliteiten voor”, zei de verdediger aan Sport. “Maar alle partijen moeten er voordeel bij hebben. Maar ik zie bij hem de kwaliteiten voor een topclub.” Zelfs clubicoon Ronaldinho wil Raphinha in het Estadio Camp Nou zien spelen. “Dat zou een goede aankoop zijn, want hij heeft veel kwaliteiten en iedereen kan zien waar hij toe in staat is. Ze zeiden eerst dat hij geen gouden toekomst zou hebben, maar hij is steeds beter gaan spelen en wordt daardoor steeds vaker geroemd”, zei Dinho.

TOPSPELER

Raphinha is een flankaanvaller die over een enorme explosiviteit beschikt, alsook over een indrukwekkende dribbel. De Braziliaanse lefgozer durft het ook aan om zijn rechtstreekse tegenstander keer op keer te passeren. Het aantal panna’s dat Raphina uitdeelde op de Engelse voetbalvelden is bijna niet meer bij te houden. “Hij is een type-voetballer dat erg moeilijk te vinden is”, zei Diego Llorente over zijn ploegmaat bij Leeds United. “Hij heeft veel kwaliteiten. Ik ben hem heel dankbaar voor zijn werk en zijn professionaliteit. Hij is een topspeler.”



En uiteraard is ook Deco erg lovend over zijn cliënt, die een lange weg bewandelde van de favela’s naar het Europese topvoetbal. “Ik denk dat er in het Braziliaanse voetbal geen enkele linkspoot is met zo’n specifieke kwaliteiten. Raphinha is een vechter met een moeilijke geschiedenis. Maar hij heeft nog een grote carrière voor zich. Hij overwint alles met grote drang en met veel toewijding.” Deco werd onlangs gespot in Barcelona, waar hij naar verluidt onderhandelde over een transfer van Raphinha. En waar rook is, is vuur. “Die kans bestaat”, gaf de vader van Raphinha woensdag nog toe in Record.

LEES OOK: 'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Is Raphinha een speler voor Barça?

Meest recent

Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

2
2
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

20
20
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

9
9
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

33
33
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

57
57
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

44
44
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

97
97
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

296
296
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

94
94
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

299
299
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

277
277
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

394
394
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

219
219
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

624
624
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

569
569
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

242
242
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

25
25
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

87
87
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

90
90
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

131
131
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

381
381
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

62
62
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

495
495
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

279
279
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

412
412

Meer sportnieuws