Barça zet grote kanonnen in voor superdeal

door
Barça zet grote kanonnen in voor superdeal

Met het oog op het volgende voetbalseizoen hunkert FC Barcelona naar een stevige kwaliteitsinjectie. Met Raphinha (Leeds United) staat er alvast een eerste zomerse toptransfer in de steigers. De Braziliaanse aanvaller wordt al bewierookt door twee helden van Barça: Ronaldinho en Deco.


BRAZILIANEN BIJ BARÇA

Neymar, Dani Alves, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Romário, … FC Barcelona heeft een lange en succesvolle historie met Braziliaanse voetballers. Raphinha, de sterkhouder van Leeds United, kan de volgende worden in die indrukwekkende lijst. De Catalanen azen al geruime tijd op de handtekening van de flankaanvaller, maar voorlopig wil Leeds van geen verkoop weten. Eind december hoopte de club nog dat Raphinha zijn contract zou verlengen op Elland Road, maar dat was ijdele hoop voor The Whites.

Raphinha (25) wordt vertegenwoordigd door Deco, zelf een ex-speler van FC Barcelona, en rond de kerstperiode voerde hij gesprekken met Victor Orta, voetbaldirecteur bij Leeds, om een nieuw contract te bespreken. In het geval van een degradatie zou er namelijk clausule geactiveerd worden waarbij de Braziliaanse smaakmaker voor de relatief goedkope prijs van 25 miljoen euro kan vertrekken. Maar een akkoord over een nieuw contract werd er uiteindelijk nooit gevonden. Het grote struikelblok was het bepalen van een nieuwe vastgestelde verkoopprijs en de omvang ervan.



Victor Orta wilde die vastgestelde transfersom uiteraard zo hoog mogelijk houden maar voor Raphinha en Deco was het interessanter om die clausule beperkt te houden. Dat zijn harde onderhandelingen die normaal zijn bij dit kaliber van speler en diens betreffende marktwaarde, de Braziliaan hield Leeds United overigens ook bijna op z’n eentje in de Premier League, maar de club vond uiteindelijk geen vergelijk met Deco. “Er komt een tijd wanneer Raphinha een volgend stap zal zetten in zijn carrière en vooruit wil gaan”, aldus de makelaar.

GOUDEN TOEKOMST

Dit seizoen werd het overduidelijk dat Raphinha niet veel meer te zoeken had op Elland Road. ‘t Was namelijk grotendeels dankzij de Braziliaanse aanvaller dat Leeds United zich in extremis kon handhaven in de Premier League. De investering van ‘amper’ 18,6 miljoen euro leek al snel een peulschil voor de immense bijdrage die Raphinha er leverde. Hij wordt beschouwd als een toekomstige Champions League-ster, en in die optiek klinkt de interesse van FC Barcelona als muziek in zijn oren. De Catalanen kwalificeerden zich immers voor de groepsronde van het Kampioenenbal.



Leeds United-ploegmaat Diego Llorente ziet de Braziliaan alvast goed passen bij Barça. “Natuurlijk, hij heeft er de kwaliteiten voor”, zei de verdediger aan Sport. “Maar alle partijen moeten er voordeel bij hebben. Maar ik zie bij hem de kwaliteiten voor een topclub.” Zelfs clubicoon Ronaldinho wil Raphinha in het Estadio Camp Nou zien spelen. “Dat zou een goede aankoop zijn, want hij heeft veel kwaliteiten en iedereen kan zien waar hij toe in staat is. Ze zeiden eerst dat hij geen gouden toekomst zou hebben, maar hij is steeds beter gaan spelen en wordt daardoor steeds vaker geroemd”, zei Dinho.

TOPSPELER

Raphinha is een flankaanvaller die over een enorme explosiviteit beschikt, alsook over een indrukwekkende dribbel. De Braziliaanse lefgozer durft het ook aan om zijn rechtstreekse tegenstander keer op keer te passeren. Het aantal panna’s dat Raphina uitdeelde op de Engelse voetbalvelden is bijna niet meer bij te houden. “Hij is een type-voetballer dat erg moeilijk te vinden is”, zei Diego Llorente over zijn ploegmaat bij Leeds United. “Hij heeft veel kwaliteiten. Ik ben hem heel dankbaar voor zijn werk en zijn professionaliteit. Hij is een topspeler.”



En uiteraard is ook Deco erg lovend over zijn cliënt, die een lange weg bewandelde van de favela’s naar het Europese topvoetbal. “Ik denk dat er in het Braziliaanse voetbal geen enkele linkspoot is met zo’n specifieke kwaliteiten. Raphinha is een vechter met een moeilijke geschiedenis. Maar hij heeft nog een grote carrière voor zich. Hij overwint alles met grote drang en met veel toewijding.” Deco werd onlangs gespot in Barcelona, waar hij naar verluidt onderhandelde over een transfer van Raphinha. En waar rook is, is vuur. “Die kans bestaat”, gaf de vader van Raphinha woensdag nog toe in Record.

LEES OOK: 'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

🚀

Is Raphinha een speler voor Barça?

Meest recent

'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

1
1
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

116
116
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

81
81
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

66
66
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

278
278
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

44
44
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

131
131
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

448
448
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

42
42
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

89
89
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

156
156
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

213
213
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

163
163
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

95
95
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

180
180
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

140
140
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

76
76
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

90
90
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

275
275
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

400
400
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

206
206
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

104
104
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

48
48

Meer sportnieuws