Nations League: Polen pakt kop in groep Rode Duivels

door
Nations League: Polen pakt kop in groep Rode Duivels

Vrijdag openen de Rode Duivels hun Nations League-campagne. Nederland komt dan op bezoek in een uitverkocht Koning Boudewijnstadion voor een echte Derby der Lage Landen. Woensdag werd er al gevoetbald in de groep van de Belgen. Polen ontving Wales. Lewandowski en co pakten de volle buit en staan op kop in de groep.


Polen is al zeker van het WK, Wales moet zondag nog barrages spelen. Daarom werd de partij tussen de twee landen op een eerdere datum afgewerkt. De thuisploeg kon voorin rekenen op speerpunt Robert Lewandowski. Wales deed het zonder sterren Gareth Bale en Aaron Ramsey. Dat deerde de Welshmen echter niet. In de 53ste minuut namen ze de leiding via een knal van Jonny Williams (Swindon Town). Die voorsprong konden ze niet vasthouden in Wroclaw.

Marci Kaminski (Schalke 04) hing de bordjes 20 minuten later opnieuw in evenwicht: 1-1. De wedstrijd leek te gaan eindigen op een gelijkspel, maar dat was buiten invaller Karol Swiderski gerekend. De spits van Charlotte FC schonk zijn land zo'n vier minuten voor tijd de drie punten en de bijbehorende leidersplaats in groep 4. De winnaar van het duel België-Nederland kan zich op gelijke hoogte hijsen van de Polen.

SPEELDAG 2

Op 8 juni staat speeldag 2 op het programma. De Rode Duivels nemen het dan thuis op tegen Polen. Nederland trekt naar Wales. De speeldag daarop moet België aan de bak in Wales, terwijl Nederland gastheer speelt voor Polen. Staan de Polen dan nog steeds op kop in de groep? Of steken België en Nederland daar een stokje voor?

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Wie wint de groep?

Meest recent

Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

2
2
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

10
10
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

32
32
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

138
138
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

3
3
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

194
194
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

124
124
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

104
104
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

30
30
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

156
156
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

57
57
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

197
197
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

38
38
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

71
71
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

106
106
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

81
81
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

68
68
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

570
570
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

56
56
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

264
264
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

163
163
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

54
54
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

199
199

Meer sportnieuws