'Ajax richt pijlen op halve Belg voor verdediging'

door
'Ajax richt pijlen op halve Belg voor verdediging'

Niet alleen in eigen land loopt er heel wat talent met Belgische wortels rond, maar ook ergens anders in Europa. Ajax weet dat ook en zou zijn pijlen richten op een Luikenaar die actief is in de Ligue 1.


De Amsterdammers zouden volgens verschillende Franse media interesse hebben in Adrien Truffert (20). De linksachter brak in het seizoen 2020-2021 door bij Stade Rennes, waar hij de ploegmaat is van Jérémy Doku. Truffert speelde dit seizoen 41 duels voor zijn club. Daarin scoorde hij 3 keer en gaf hij ook 3 assists. De in Luik geboren Truffert heeft nog een contract tot midden 2025 bij de Bretoense club.

Zelf lijkt de speler momenteel niet echt te zinspelen op een transfer. "Voor mij is een transfer nu geen noodzaak", vertelde hij aan Stade Rennais Online. Truffert zou naar verluidt ook op het lijstje staan van Premier League-club Everton. Zo lijkt hij meerderde mooie opties te hebben voor de toekomst. Maar voorlopig blijft hij dus nog even bij Rennes.

FRANSMAN

Truffert werd in België geboren, maar heeft de Belgische én de Franse nationaliteit. Roberto Martínez probeerde Truffert ooit naar de Rode Duivels te lokken. De speler ging daar niet op in en koos voor de Franse beloften. "Ik was zeer geflatteerd door de interesse van België, maar op dit moment focus ik me op de Franse nationale beloften en mijn prestaties bij mijn club", was hij daarover duidelijk. Al liet hij de deur wel op een kier staan. "Later zal ik me die vraag wel stellen, want nu wil ik enkel denken aan mijn selectie bij de beloften", aldus Truffert.

LEES OOK: Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Welke club moet hij kiezen?

Meest recent

Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

2
2
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

11
11
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

71
71
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

188
188
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

128
128
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

252
252
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

150
150
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

183
183
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

31
31
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

39
39
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

601
601
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

714
714
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

113
113
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

297
297
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

365
365
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

457
457
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

390
390
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

369
369
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

554
554
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

401
401
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

454
454
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

229
229
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

127
127
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

357
357

Meer sportnieuws