Topclubs ontdekken goudmijn Club Brugge

door
Topclubs ontdekken goudmijn Club Brugge

De spelers van Club Brugge zijn hot op de transfermarkt. De Belgische landskampioen pakte in de voorbije jaren uit met erg fraaie uitgaande transfers, waardoor de Europese (top)clubs steeds vaker hun weg banen naar het Jan Breydelstadion. De namen van Noa Lang, Charles De Ketelaere en Hans Vanaken prijken ongetwijfeld op de short- of longlist van mooie buitenlandse ploegen. De kiem van die Brugse aantrekkelijkheid werd reeds enkele jaren geleden geplant. Met Arnaut Danjuma Groeneveld als pionier.


HYPE IN CLUB BRUGGE

Arnaut Danjuma kwam in de zomer van 2018 naar Club Brugge, toen nog als nobele onbekende aanvaller van NEC Nijmegen. De Nederlander werd al snel een attractie in het Jan Breydelstadion, waar hij grote indruk maakte met zijn technisch vermogen, snelheid, doelgerichtheid en traptechniek. Op een bepaald moment werd hij zelfs een echte hype, met een buitenaards mooi doelpunt in de Champions League tegen Atlético Madrid als orgelpunt. “Ik had mijn spelers voor hem gewaarschuwd, maar tegen sommige dingen kun je je niet wapenen. Het was een fantastische goal”, zei Diego Simeone toen.



Arnaut Danjuma bevond zich aan de top van zijn toenmalige kunnen, hij werd voor het eerst international bij Oranje, en hij genoot de interesse van veel buitenlandse clubs. En dat momentum wilde hij bijgevolg verzilveren met een mooie transfer, al was Club Brugge daar toen geen vragende partij voor. “Iedereen kent mijn ambities. Ik spreek die ook uit, omdat ik eerlijk wil zijn naar de fans en naar Club toe.” Na een aanslepende situatie plooide Club Brugge uiteindelijk voor een bod van Bournemouth (16,50 miljoen euro), waar hij - vooral in de Championship - de pannen van het dak speelde.

ABSOLUTE TOPPER IN EUROPA

En dit seizoen voetbalde Arnaut Danjuma (25) zich zelfs bij de beste spelers van Europa. Hij was namelijk één van de grote architecten die Villarreal naar de halve finales van de Champions League loodste. “Als je kijkt naar wat ik dit jaar heb bereikt, dan kan je eerlijk zeggen dat ik bij de beste buitenspelers van de wereld hoor”, zei de Nederlander eerder dit seizoen. “Danjuma is een geweldige en hele gevaarlijke aanvaller. Hij heeft veel snelheid en de juiste loopacties”, zei Julian Nagelsmann (Bayern München).



Jose Manuel Llaneza was dus niet verkeerd door Arnaut Danjuma als “een Rolex-speler” te omschrijven toen de Nederlander in de zomer van 2021 werd aangekocht door Villarreal. Voor een investering van 23,50 miljoen euro, nog steeds de duurste aankoop ooit in de clubgeschiedenis, mocht dat misschien ook wel. “Danjumagic”, zoals de fans en ploegmaats van Villarreal hem noemen, wilde bewijzen dat hij het hoogste niveau aankon, en daar slaagde hij dus in. Met grote onderscheiding trouwens.

KWALITEITSLABEL

Samen met Wesley Moraes (25 miljoen euro, Aston Villa) was Arnaut Danjuma één van de uitgaande referentietransfers van de nieuwe tandem Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert. Dat de aanvaller van Villarreal zo’n verpletterende indruk maakt in de Champions League en de Spaanse competitie, speelt nog steeds in het voordeel van Club Brugge. Het was namelijk in het Jan Breydelstadion waar Danjuma de basis legde voor zijn verdere carrière. Eerst via een meer dan geslaagde tussenstap bij Bournemouth en daarna als absolute topper in het Kampioenenbal. Afzender: Club Brugge.



De Belgische landskampioen werd in de voorbije jaren steeds meer een kwaliteitslabel voor buitenlandse clubs. Vorig seizoen aarzelde Bayer Leverkusen bijvoorbeeld niet om 23,50 miljoen euro neer te tellen voor Odilon Kossounou, de Ivoriaan was dit seizoen een vaste waarde in de Bundesliga. Marvelous Nakamba (Aston Villa) maakte naam in de Premier League, waar Emmanuel Dennis dit jaar opeens uitgroeide tot een grote sensatie. Ook Krépin Diatta (bijna 17 miljoen euro, AS Monaco) maakte via Club Brugge recentelijk een mooie carrièrestap.

DE VOLGENDE IN DE RIJ?

Buitenlandse clubs twijfelen steeds minder om grote bedragen neer te tellen voor de beste spelers van Club Brugge en in de zomermercato zal dat ongetwijfeld ook het geval zijn. Noa Lang (marktwaarde 22 miljoen euro) wordt het hof gemaakt door AC Milan, West Ham, Arsenal, Napoli, Borussia Dortmund en Leicester. Charles De Ketelaere staat dan weer op de lijst bij onder meer AC Milan, Leicester, Paris Saint-Germain, Tottenham, Atalanta, Manchester United, Liverpool en zelfs Real Madrid. In beide gevallen zou het zomaar kunnen gebeuren dat Club Brugge straks een nieuw uitgaand transferrecord realiseert. En daar droeg Arnaut Danjuma onrechtstreeks ook zijn steentje aan bij.

LEES OOK: Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Wie breekt het uitgaande clubrecord van Club Brugge?

Meest recent

Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

41
41
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

93
93
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

63
63
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

310
310
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

57
57
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

65
65
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

32
32
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

107
107
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

42
42
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

75
75
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

59
59
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

70
70
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

42
42
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

88
88
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

230
230
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

41
41
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

286
286
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

153
153
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

184
184
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

105
105
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

146
146
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

87
87
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

137
137
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

244
244
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

84
84

Meer sportnieuws