Topclubs ontdekken goudmijn Club Brugge

689 stemmen
Topclubs ontdekken goudmijn Club Brugge

De spelers van Club Brugge zijn hot op de transfermarkt. De Belgische landskampioen pakte in de voorbije jaren uit met erg fraaie uitgaande transfers, waardoor de Europese (top)clubs steeds vaker hun weg banen naar het Jan Breydelstadion. De namen van Noa Lang, Charles De Ketelaere en Hans Vanaken prijken ongetwijfeld op de short- of longlist van mooie buitenlandse ploegen. De kiem van die Brugse aantrekkelijkheid werd reeds enkele jaren geleden geplant. Met Arnaut Danjuma Groeneveld als pionier.


HYPE IN CLUB BRUGGE

Arnaut Danjuma kwam in de zomer van 2018 naar Club Brugge, toen nog als nobele onbekende aanvaller van NEC Nijmegen. De Nederlander werd al snel een attractie in het Jan Breydelstadion, waar hij grote indruk maakte met zijn technisch vermogen, snelheid, doelgerichtheid en traptechniek. Op een bepaald moment werd hij zelfs een echte hype, met een buitenaards mooi doelpunt in de Champions League tegen Atlético Madrid als orgelpunt. “Ik had mijn spelers voor hem gewaarschuwd, maar tegen sommige dingen kun je je niet wapenen. Het was een fantastische goal”, zei Diego Simeone toen.



Arnaut Danjuma bevond zich aan de top van zijn toenmalige kunnen, hij werd voor het eerst international bij Oranje, en hij genoot de interesse van veel buitenlandse clubs. En dat momentum wilde hij bijgevolg verzilveren met een mooie transfer, al was Club Brugge daar toen geen vragende partij voor. “Iedereen kent mijn ambities. Ik spreek die ook uit, omdat ik eerlijk wil zijn naar de fans en naar Club toe.” Na een aanslepende situatie plooide Club Brugge uiteindelijk voor een bod van Bournemouth (16,50 miljoen euro), waar hij - vooral in de Championship - de pannen van het dak speelde.

ABSOLUTE TOPPER IN EUROPA

En dit seizoen voetbalde Arnaut Danjuma (25) zich zelfs bij de beste spelers van Europa. Hij was namelijk één van de grote architecten die Villarreal naar de halve finales van de Champions League loodste. “Als je kijkt naar wat ik dit jaar heb bereikt, dan kan je eerlijk zeggen dat ik bij de beste buitenspelers van de wereld hoor”, zei de Nederlander eerder dit seizoen. “Danjuma is een geweldige en hele gevaarlijke aanvaller. Hij heeft veel snelheid en de juiste loopacties”, zei Julian Nagelsmann (Bayern München).



Jose Manuel Llaneza was dus niet verkeerd door Arnaut Danjuma als “een Rolex-speler” te omschrijven toen de Nederlander in de zomer van 2021 werd aangekocht door Villarreal. Voor een investering van 23,50 miljoen euro, nog steeds de duurste aankoop ooit in de clubgeschiedenis, mocht dat misschien ook wel. “Danjumagic”, zoals de fans en ploegmaats van Villarreal hem noemen, wilde bewijzen dat hij het hoogste niveau aankon, en daar slaagde hij dus in. Met grote onderscheiding trouwens.

KWALITEITSLABEL

Samen met Wesley Moraes (25 miljoen euro, Aston Villa) was Arnaut Danjuma één van de uitgaande referentietransfers van de nieuwe tandem Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert. Dat de aanvaller van Villarreal zo’n verpletterende indruk maakt in de Champions League en de Spaanse competitie, speelt nog steeds in het voordeel van Club Brugge. Het was namelijk in het Jan Breydelstadion waar Danjuma de basis legde voor zijn verdere carrière. Eerst via een meer dan geslaagde tussenstap bij Bournemouth en daarna als absolute topper in het Kampioenenbal. Afzender: Club Brugge.



De Belgische landskampioen werd in de voorbije jaren steeds meer een kwaliteitslabel voor buitenlandse clubs. Vorig seizoen aarzelde Bayer Leverkusen bijvoorbeeld niet om 23,50 miljoen euro neer te tellen voor Odilon Kossounou, de Ivoriaan was dit seizoen een vaste waarde in de Bundesliga. Marvelous Nakamba (Aston Villa) maakte naam in de Premier League, waar Emmanuel Dennis dit jaar opeens uitgroeide tot een grote sensatie. Ook Krépin Diatta (bijna 17 miljoen euro, AS Monaco) maakte via Club Brugge recentelijk een mooie carrièrestap.

DE VOLGENDE IN DE RIJ?

Buitenlandse clubs twijfelen steeds minder om grote bedragen neer te tellen voor de beste spelers van Club Brugge en in de zomermercato zal dat ongetwijfeld ook het geval zijn. Noa Lang (marktwaarde 22 miljoen euro) wordt het hof gemaakt door AC Milan, West Ham, Arsenal, Napoli, Borussia Dortmund en Leicester. Charles De Ketelaere staat dan weer op de lijst bij onder meer AC Milan, Leicester, Paris Saint-Germain, Tottenham, Atalanta, Manchester United, Liverpool en zelfs Real Madrid. In beide gevallen zou het zomaar kunnen gebeuren dat Club Brugge straks een nieuw uitgaand transferrecord realiseert. En daar droeg Arnaut Danjuma onrechtstreeks ook zijn steentje aan bij.

LEES OOK: Club Brugge heeft peperdure miljoenenaankoop beet

Wie breekt het uitgaande clubrecord van Club Brugge?

Meest recent

Schmeichel, Rooney, ...: topanalisten fileren flater Lammens

De Rode Duivels leken in hun kwartfinale van het WK 2026 op weg naar verlengingen tegen Spanje. Tot ...

1
1
Garcia buiten? 'Mannaert droomt van absolute topcoach'

De Rode Duivels verlaten het WK na de uitschakeling tegen Spanje. Geen afgang, geen mislukt ...

59
59
Wereldpers na Spanje-België: één Duivel keihard aangepakt

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. In de kwartfinales van het WK 2026 moesten ze ...

330
330
Courtois: "Ik wilde op het veld blijven staan"

België verloor met 2-1 van Spanje. De Belgen streden voor elke morzel grond, maar dé ...

258
258
Garcia: "We hebben Spanje aan het twijfelen gebracht"

België is strijdend uit het WK gegaan. Ze verloren na een late tegengoal met 2-1 van Spanje. ...

163
163
Spelersrapport België: één stevige buis en straffe invaller

De Rode Duivels hebben met 2-1 verloren van Spanje. De Europees kampioen was baas, maar de winnende ...

670
670
Spanje kegelt België uit WK na dure fout van Lammens

De Rode Duivels liggen uit het WK. De Belgen hadden 88 minuten lang uitzicht op verlengingen, maar ...

122
122
'Sibierski onder stoom: Anderlecht lonkt naar volgende deal'

Antoine Sibierski stelde Lukas Ambros voor. De Brusselaars hebben zo een creatieve middenvelder ...

458
458
Rode Duivels op 1-1! Eén pion krijgt de volle laag

De Rode Duivels begonnen om 21u aan hun kwartfinale tegen Spanje. De eerste 45 minuten liggen ...

200
200
Nainggolan looft verrassende Duivel: "Dé belangrijkste pion"

Wie de laatste weken de analyses op VoetbalNieuws las, weet dat we altijd een voorstander zijn ...

84
84
Rode Duivel onder druk: "Nu schitteren, anders WK gemist"

De Rode Duivels nemen het op tegen Spanje. Bondscoach Rudi Garcia rekent op zijn vedetten om ...

20
20
OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zware domper voor de Rode Duivels. Youri Tielemans ging tijdens de opwarming naar de kant met de ...

193
193
Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg meegedeeld. De bondscoach van de Rode Duivels heeft twee wissels ...

16
16
Twee wissels Garcia zorgen voor twijfel: "Maar waarom?"

Rudi Garcia maakte zopas de basisploeg van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van de partij tegen ...

117
117
Spanje - België: Garcia laat deze elf starten

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Spanje. Ze hebben er een afspraak met de geschiedenis. Kunnen de ...

266
266
Club Brugge heeft peperdure miljoenenaankoop beet

Club Brugge heeft zijn eerste grote ingaande transfer helemaal beet. Blauw-Zwart maakte zopas bekend ...

289
289
KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug

Nicky Hayen is niet langer trainer van KRC Genk. Hij vertrok verrassend naar Burnley, dat volgens ...

291
291
Het gelijk van Garcia: "Toontje in media was vilein"

Rudi Garcia heeft van de Rode Duivels weer een ploeg gemaakt die het land in rep en roer kan zetten. ...

50
50
KV Kortrijk pakt uit en vindt akkoord met Chelsea

KV Kortrijk heeft zijn volgende ingaande transfer namiddag meegedeeld aan de buitenwereld. De Kerels ...

41
41
Rode Duivels rekenen op Romelu Lukaku: "Onze beste ooit!"

De Rode Duivels hebben een afspraak met de geschiedenis. Kunnen ze 40 jaar na het WK 1986 Spanje ...

70
70
‘Anderlecht-zomerstunt op komst: recordbod ligt klaar’

Anderlecht heeft toegeslaan op de transfermarkt. Paars-wit heeft via een stevig miljoenenbod een ...

634
634
Club Brugge laat aanvoerder Club NXT vertrekken

Club Brugge dreigt deze zomer niet alleen heel wat sterkhouders te verliezen, ook een aantal ...

114
114
Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

268
268
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

268
268
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

897
897

Meer sportnieuws