Topclubs ontdekken goudmijn Club Brugge

door
Topclubs ontdekken goudmijn Club Brugge

De spelers van Club Brugge zijn hot op de transfermarkt. De Belgische landskampioen pakte in de voorbije jaren uit met erg fraaie uitgaande transfers, waardoor de Europese (top)clubs steeds vaker hun weg banen naar het Jan Breydelstadion. De namen van Noa Lang, Charles De Ketelaere en Hans Vanaken prijken ongetwijfeld op de short- of longlist van mooie buitenlandse ploegen. De kiem van die Brugse aantrekkelijkheid werd reeds enkele jaren geleden geplant. Met Arnaut Danjuma Groeneveld als pionier.


HYPE IN CLUB BRUGGE

Arnaut Danjuma kwam in de zomer van 2018 naar Club Brugge, toen nog als nobele onbekende aanvaller van NEC Nijmegen. De Nederlander werd al snel een attractie in het Jan Breydelstadion, waar hij grote indruk maakte met zijn technisch vermogen, snelheid, doelgerichtheid en traptechniek. Op een bepaald moment werd hij zelfs een echte hype, met een buitenaards mooi doelpunt in de Champions League tegen Atlético Madrid als orgelpunt. “Ik had mijn spelers voor hem gewaarschuwd, maar tegen sommige dingen kun je je niet wapenen. Het was een fantastische goal”, zei Diego Simeone toen.



Arnaut Danjuma bevond zich aan de top van zijn toenmalige kunnen, hij werd voor het eerst international bij Oranje, en hij genoot de interesse van veel buitenlandse clubs. En dat momentum wilde hij bijgevolg verzilveren met een mooie transfer, al was Club Brugge daar toen geen vragende partij voor. “Iedereen kent mijn ambities. Ik spreek die ook uit, omdat ik eerlijk wil zijn naar de fans en naar Club toe.” Na een aanslepende situatie plooide Club Brugge uiteindelijk voor een bod van Bournemouth (16,50 miljoen euro), waar hij - vooral in de Championship - de pannen van het dak speelde.

ABSOLUTE TOPPER IN EUROPA

En dit seizoen voetbalde Arnaut Danjuma (25) zich zelfs bij de beste spelers van Europa. Hij was namelijk één van de grote architecten die Villarreal naar de halve finales van de Champions League loodste. “Als je kijkt naar wat ik dit jaar heb bereikt, dan kan je eerlijk zeggen dat ik bij de beste buitenspelers van de wereld hoor”, zei de Nederlander eerder dit seizoen. “Danjuma is een geweldige en hele gevaarlijke aanvaller. Hij heeft veel snelheid en de juiste loopacties”, zei Julian Nagelsmann (Bayern München).



Jose Manuel Llaneza was dus niet verkeerd door Arnaut Danjuma als “een Rolex-speler” te omschrijven toen de Nederlander in de zomer van 2021 werd aangekocht door Villarreal. Voor een investering van 23,50 miljoen euro, nog steeds de duurste aankoop ooit in de clubgeschiedenis, mocht dat misschien ook wel. “Danjumagic”, zoals de fans en ploegmaats van Villarreal hem noemen, wilde bewijzen dat hij het hoogste niveau aankon, en daar slaagde hij dus in. Met grote onderscheiding trouwens.

KWALITEITSLABEL

Samen met Wesley Moraes (25 miljoen euro, Aston Villa) was Arnaut Danjuma één van de uitgaande referentietransfers van de nieuwe tandem Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert. Dat de aanvaller van Villarreal zo’n verpletterende indruk maakt in de Champions League en de Spaanse competitie, speelt nog steeds in het voordeel van Club Brugge. Het was namelijk in het Jan Breydelstadion waar Danjuma de basis legde voor zijn verdere carrière. Eerst via een meer dan geslaagde tussenstap bij Bournemouth en daarna als absolute topper in het Kampioenenbal. Afzender: Club Brugge.



De Belgische landskampioen werd in de voorbije jaren steeds meer een kwaliteitslabel voor buitenlandse clubs. Vorig seizoen aarzelde Bayer Leverkusen bijvoorbeeld niet om 23,50 miljoen euro neer te tellen voor Odilon Kossounou, de Ivoriaan was dit seizoen een vaste waarde in de Bundesliga. Marvelous Nakamba (Aston Villa) maakte naam in de Premier League, waar Emmanuel Dennis dit jaar opeens uitgroeide tot een grote sensatie. Ook Krépin Diatta (bijna 17 miljoen euro, AS Monaco) maakte via Club Brugge recentelijk een mooie carrièrestap.

DE VOLGENDE IN DE RIJ?

Buitenlandse clubs twijfelen steeds minder om grote bedragen neer te tellen voor de beste spelers van Club Brugge en in de zomermercato zal dat ongetwijfeld ook het geval zijn. Noa Lang (marktwaarde 22 miljoen euro) wordt het hof gemaakt door AC Milan, West Ham, Arsenal, Napoli, Borussia Dortmund en Leicester. Charles De Ketelaere staat dan weer op de lijst bij onder meer AC Milan, Leicester, Paris Saint-Germain, Tottenham, Atalanta, Manchester United, Liverpool en zelfs Real Madrid. In beide gevallen zou het zomaar kunnen gebeuren dat Club Brugge straks een nieuw uitgaand transferrecord realiseert. En daar droeg Arnaut Danjuma onrechtstreeks ook zijn steentje aan bij.

LEES OOK: Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Wie breekt het uitgaande clubrecord van Club Brugge?

Meest recent

Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

46
46
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

87
87
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

33
33
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

44
44
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

106
106
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

91
91
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

11
11
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

28
28
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

81
81
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

181
181
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

48
48
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

414
414
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

43
43
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

246
246
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

49
49
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

45
45
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

59
59
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

292
292
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

82
82
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

37
37
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

242
242
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

171
171
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

297
297
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

109
109
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

73
73

Meer sportnieuws