Topclubs ontdekken goudmijn Club Brugge

door
Topclubs ontdekken goudmijn Club Brugge

De spelers van Club Brugge zijn hot op de transfermarkt. De Belgische landskampioen pakte in de voorbije jaren uit met erg fraaie uitgaande transfers, waardoor de Europese (top)clubs steeds vaker hun weg banen naar het Jan Breydelstadion. De namen van Noa Lang, Charles De Ketelaere en Hans Vanaken prijken ongetwijfeld op de short- of longlist van mooie buitenlandse ploegen. De kiem van die Brugse aantrekkelijkheid werd reeds enkele jaren geleden geplant. Met Arnaut Danjuma Groeneveld als pionier.


HYPE IN CLUB BRUGGE

Arnaut Danjuma kwam in de zomer van 2018 naar Club Brugge, toen nog als nobele onbekende aanvaller van NEC Nijmegen. De Nederlander werd al snel een attractie in het Jan Breydelstadion, waar hij grote indruk maakte met zijn technisch vermogen, snelheid, doelgerichtheid en traptechniek. Op een bepaald moment werd hij zelfs een echte hype, met een buitenaards mooi doelpunt in de Champions League tegen Atlético Madrid als orgelpunt. “Ik had mijn spelers voor hem gewaarschuwd, maar tegen sommige dingen kun je je niet wapenen. Het was een fantastische goal”, zei Diego Simeone toen.



Arnaut Danjuma bevond zich aan de top van zijn toenmalige kunnen, hij werd voor het eerst international bij Oranje, en hij genoot de interesse van veel buitenlandse clubs. En dat momentum wilde hij bijgevolg verzilveren met een mooie transfer, al was Club Brugge daar toen geen vragende partij voor. “Iedereen kent mijn ambities. Ik spreek die ook uit, omdat ik eerlijk wil zijn naar de fans en naar Club toe.” Na een aanslepende situatie plooide Club Brugge uiteindelijk voor een bod van Bournemouth (16,50 miljoen euro), waar hij - vooral in de Championship - de pannen van het dak speelde.

ABSOLUTE TOPPER IN EUROPA

En dit seizoen voetbalde Arnaut Danjuma (25) zich zelfs bij de beste spelers van Europa. Hij was namelijk één van de grote architecten die Villarreal naar de halve finales van de Champions League loodste. “Als je kijkt naar wat ik dit jaar heb bereikt, dan kan je eerlijk zeggen dat ik bij de beste buitenspelers van de wereld hoor”, zei de Nederlander eerder dit seizoen. “Danjuma is een geweldige en hele gevaarlijke aanvaller. Hij heeft veel snelheid en de juiste loopacties”, zei Julian Nagelsmann (Bayern München).



Jose Manuel Llaneza was dus niet verkeerd door Arnaut Danjuma als “een Rolex-speler” te omschrijven toen de Nederlander in de zomer van 2021 werd aangekocht door Villarreal. Voor een investering van 23,50 miljoen euro, nog steeds de duurste aankoop ooit in de clubgeschiedenis, mocht dat misschien ook wel. “Danjumagic”, zoals de fans en ploegmaats van Villarreal hem noemen, wilde bewijzen dat hij het hoogste niveau aankon, en daar slaagde hij dus in. Met grote onderscheiding trouwens.

KWALITEITSLABEL

Samen met Wesley Moraes (25 miljoen euro, Aston Villa) was Arnaut Danjuma één van de uitgaande referentietransfers van de nieuwe tandem Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert. Dat de aanvaller van Villarreal zo’n verpletterende indruk maakt in de Champions League en de Spaanse competitie, speelt nog steeds in het voordeel van Club Brugge. Het was namelijk in het Jan Breydelstadion waar Danjuma de basis legde voor zijn verdere carrière. Eerst via een meer dan geslaagde tussenstap bij Bournemouth en daarna als absolute topper in het Kampioenenbal. Afzender: Club Brugge.



De Belgische landskampioen werd in de voorbije jaren steeds meer een kwaliteitslabel voor buitenlandse clubs. Vorig seizoen aarzelde Bayer Leverkusen bijvoorbeeld niet om 23,50 miljoen euro neer te tellen voor Odilon Kossounou, de Ivoriaan was dit seizoen een vaste waarde in de Bundesliga. Marvelous Nakamba (Aston Villa) maakte naam in de Premier League, waar Emmanuel Dennis dit jaar opeens uitgroeide tot een grote sensatie. Ook Krépin Diatta (bijna 17 miljoen euro, AS Monaco) maakte via Club Brugge recentelijk een mooie carrièrestap.

DE VOLGENDE IN DE RIJ?

Buitenlandse clubs twijfelen steeds minder om grote bedragen neer te tellen voor de beste spelers van Club Brugge en in de zomermercato zal dat ongetwijfeld ook het geval zijn. Noa Lang (marktwaarde 22 miljoen euro) wordt het hof gemaakt door AC Milan, West Ham, Arsenal, Napoli, Borussia Dortmund en Leicester. Charles De Ketelaere staat dan weer op de lijst bij onder meer AC Milan, Leicester, Paris Saint-Germain, Tottenham, Atalanta, Manchester United, Liverpool en zelfs Real Madrid. In beide gevallen zou het zomaar kunnen gebeuren dat Club Brugge straks een nieuw uitgaand transferrecord realiseert. En daar droeg Arnaut Danjuma onrechtstreeks ook zijn steentje aan bij.

LEES OOK: Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Wie breekt het uitgaande clubrecord van Club Brugge?

Meest recent

De Winter geeft oorzaak voor molenwiekende De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

11
11
Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

95
95
3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om ook hun tweede oefenmatch in aanloop naar het WK al winnend af ...

154
154
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

23
23
De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

86
86
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

317
317
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

27
27
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

93
93
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

130
130
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

182
182
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

109
109
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

83
83
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

138
138
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

201
201
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

129
129
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

91
91
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

99
99
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

759
759
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

34
34
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

79
79
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

191
191
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

216
216
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

70
70
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

84
84
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

276
276

Meer sportnieuws