5 vertrekkers en 2 nieuwe contracten bij Antwerp

671 stemmen
5 vertrekkers en 2 nieuwe contracten bij Antwerp

Het zijn al drukke weken geweest voor Antwerp, dat meteen na het einde van het seizoen de beslissing nam om Brian Priske op straat te zetten. De Deen werd bliksemsnel vervangen door Mark van Bommel, waardoor één belangrijke knoop al doorgehakt is voor Marc Overmars. De nieuwe technisch directeur zal de komende maanden ook nog de spelerskern onder handen moeten nemen.


Er zullen wellicht nog de nodige spelers de Bosuil verlaten, maar de eerste vijf vertrekkers zijn alvast een feit. Gazet van Antwerpen weet immers dat Antwerp definitief de knoop doorgehakt heeft om de aankoopoptie van Ally Samatta niet te lichten. De ex-spits van Genk werd dit seizoen gehuurd van Fenerbahçe, maar kon niet helemaal overtuigen. Hij scoorde negen keer in 40 matchen, waarmee hij niet uit de schaduw van Michael Frey raakte.

Daarnaast is ook het vertrek van Alireza Beiranvand een feit. De Iraanse doelman werd dit seizoen al verhuurd aan Boavista en zou al getekend hebben bij Persepolis, dat hem transfervrij naar zijn thuisland terughaalt. Antwerp is zo wel van een stevig salaris verlost. Tenslotte worden ook de aflopende contracten van Sander Coopman, Nill De Pauw en Nana Ampomah niet verlengd.

JEUGD
Er mochten echter ook twee spelers een nieuw contract tekenen. Zowel Nolhan Courtens als Niels Devalckeneer kregen immers een eerste profovereenkomst voorgeschoteld. De 15-jarige Courtens, een middenvelder die jeugdinternational is bij de U16, tekende voor drie seizoenen. Doelman Devalckeneer (18) kreeg dan weer een vierjarige deal. Zij blijven beiden volgend seizoen wel nog in de jeugdelftallen actief, bij respectievelijk de U18 en U23.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Had Antwerp de optie van Samatta moeten lichten?

Meest recent

Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

30
30
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

20
20
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

180
180
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

207
207
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

53
53
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

189
189
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

255
255
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

90
90
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

52
52
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

341
341
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

52
52
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

236
236
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

447
447
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

132
132
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

735
735
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

290
290
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

373
373
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

611
611
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

157
157
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

103
103
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

604
604
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

275
275
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

638
638

Meer sportnieuws