Argentijnse ster kondigt afscheid aan als international

door
Argentijnse ster kondigt afscheid aan als international

In het najaar is het uitkijken naar het WK in Qatar. Een van de grote voetballanden die dan afzakken naar het Midden-Oosten, is Argentinië. La Albiceleste aast al sinds 1986 op een nieuwe wereldtitel. In 2014 waren ze er dichtbij, maar het was toen uiteindelijk Duitsland dat aan het langste eind trok in Brazilië.


In Qatar krijgen de Argentijnen een nieuwe kans. Daarvoor kan het land opnieuw rekenen op heel wat ronkende namen, zoals Lionel Messi, Lautaro Martínez en Ángel di Maria. Die laatstgenoemde nadert wel het einde van zijn carrière als international. Dat gaf hij aan op een persconferentie voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Italië op Wembley. Na het WK in Qatar zit de interlandcarrière van Di Maria erop.

"Na het WK is het mooi geweest. Er zijn inmiddels genoeg spelers die het niveau hebben en steeds beter worden. Bovendien zou het een beetje egoïstisch zijn om na zoveel jaren en na alles wat ik heb gewonnen nog door te gaan", liet hij optekenen. Di Maria speelde tot nog toe 121 keer voor de Argentijnse nationale ploeg. Hij scoorde daarin 24 doelpunten.

REAL MADRID

Di Maria begon zijn profcarrière in eigen land, bij Rosario Central. Daar werd hij opgemerkt door Benfica. De Portugese topclub kocht hem voor 8 miljoen euro. In Lissabon groeide hij uit tot een van de grote smaakmakers en een transfer naar de absolute top kon niet uitblijven. In 2010 had Real Madrid 33 miljoen euro veil voor Di Maria. In Madrid kende hij de grootste successen in zijn carrière. Hij won er onder meer de Champions League en een Spaanse titel. Daarna ging het naar Manchester United en Paris Saint-Germain, waarmee hij ook al talloze titels mocht vieren.

LEES OOK: UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Neemt hij afscheid met de wereldtitel?

Meest recent

Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

28
28
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

60
60
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

33
33
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

83
83
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

56
56
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

221
221
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

76
76
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

195
195
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

744
744
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

223
223
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

70
70
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

132
132
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

95
95
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

65
65
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

140
140
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

653
653
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

461
461
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

427
427
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

179
179
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

279
279
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

473
473
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

577
577
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

121
121
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervaren pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

352
352

Meer sportnieuws