Argentijnse ster kondigt afscheid aan als international

door
Argentijnse ster kondigt afscheid aan als international

In het najaar is het uitkijken naar het WK in Qatar. Een van de grote voetballanden die dan afzakken naar het Midden-Oosten, is Argentinië. La Albiceleste aast al sinds 1986 op een nieuwe wereldtitel. In 2014 waren ze er dichtbij, maar het was toen uiteindelijk Duitsland dat aan het langste eind trok in Brazilië.


In Qatar krijgen de Argentijnen een nieuwe kans. Daarvoor kan het land opnieuw rekenen op heel wat ronkende namen, zoals Lionel Messi, Lautaro Martínez en Ángel di Maria. Die laatstgenoemde nadert wel het einde van zijn carrière als international. Dat gaf hij aan op een persconferentie voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Italië op Wembley. Na het WK in Qatar zit de interlandcarrière van Di Maria erop.

"Na het WK is het mooi geweest. Er zijn inmiddels genoeg spelers die het niveau hebben en steeds beter worden. Bovendien zou het een beetje egoïstisch zijn om na zoveel jaren en na alles wat ik heb gewonnen nog door te gaan", liet hij optekenen. Di Maria speelde tot nog toe 121 keer voor de Argentijnse nationale ploeg. Hij scoorde daarin 24 doelpunten.

REAL MADRID

Di Maria begon zijn profcarrière in eigen land, bij Rosario Central. Daar werd hij opgemerkt door Benfica. De Portugese topclub kocht hem voor 8 miljoen euro. In Lissabon groeide hij uit tot een van de grote smaakmakers en een transfer naar de absolute top kon niet uitblijven. In 2010 had Real Madrid 33 miljoen euro veil voor Di Maria. In Madrid kende hij de grootste successen in zijn carrière. Hij won er onder meer de Champions League en een Spaanse titel. Daarna ging het naar Manchester United en Paris Saint-Germain, waarmee hij ook al talloze titels mocht vieren.

LEES OOK: 'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Neemt hij afscheid met de wereldtitel?

Meest recent

WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

69
69
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

105
105
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

161
161
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

211
211
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

46
46
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

215
215
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

162
162
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

164
164
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

391
391
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

337
337
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

104
104
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

283
283
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

177
177
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

550
550
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

683
683
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

416
416
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

338
338
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

166
166
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

637
637
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

605
605
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

376
376
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

174
174
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

551
551

Meer sportnieuws