UEFA opent onderzoek na fiasco bij CL-finale

door
UEFA opent onderzoek na fiasco bij CL-finale

Afgelopen zaterdag stond de Champions League-finale op het programma. In het prestigieuze duel tussen Real Madrid en Liverpool was het uiteindelijk de Spaanse landskampioen die aan het langste eind trok. Voorafgaand aan de wedstrijd ging er wel heel wat mis in en rond het Stade de France. 


Heel wat supporters raakten niet tijdig binnen in het stadion, waardoor er tumult ontstond. De Franse ordediensten grepen op hun beurt hardhandig in. In totaal werden er ongeveer 105 mensen opgepakt, waarvan er nog 39 in voorhechtenis zitten. Naast fans mét een ticket voor de finale, probeerden er ook heel wat mensen zonder ticket het Stade de France binnen te dringen. Na de wedstrijd veroordeelde Liverpool al het 'veiligheidsfiasco' rond het stadion, en vandaag volgt de UEFA het voorbeeld van de Engelse traditieclub. 

Het veiligheidsfiasco én het uitstellen van de aftrap van de finale hebben ervoor gezorgd dat de UEFA een onderzoek gestart is richting de taferelen. "De UEFA start een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen in en rond de Champions League-finale. Hierbij zal de verantwoordelijkheid van alle betrokken partijen onder de loep genomen worden", klinkt het in een officieel statement van de instantie. 

Serieuze knauw voor Frankrijk

In Frankrijk werd de tumult rond de CL-finale al uitvoerig veroordeeld door ministers en parlementsleden. Zo had de Minister van Binnenlandse Zaken het nog over enorme imagoschade. "Dit tast het imago van ons land enorm aan. Zeker als we rekening houden met het feit dat we de Olympische Spelen van 2024 zullen organiseren", klonk het bij Gérald Darmanin. 

Ging de UEFA hier zelf de mist in?

Meest recent

"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

0
0
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

24
24
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

13
13
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

12
12
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

16
16
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

61
61
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

12
12
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

99
99
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

135
135
Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

147
147
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

193
193
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

132
132
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

27
27
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

250
250
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

57
57
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

222
222
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

164
164
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

115
115
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

326
326
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

213
213
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

69
69
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

95
95
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

166
166
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

224
224

Meer sportnieuws