UEFA opent onderzoek na fiasco bij CL-finale

47 stemmen
UEFA opent onderzoek na fiasco bij CL-finale

Afgelopen zaterdag stond de Champions League-finale op het programma. In het prestigieuze duel tussen Real Madrid en Liverpool was het uiteindelijk de Spaanse landskampioen die aan het langste eind trok. Voorafgaand aan de wedstrijd ging er wel heel wat mis in en rond het Stade de France. 


Heel wat supporters raakten niet tijdig binnen in het stadion, waardoor er tumult ontstond. De Franse ordediensten grepen op hun beurt hardhandig in. In totaal werden er ongeveer 105 mensen opgepakt, waarvan er nog 39 in voorhechtenis zitten. Naast fans mét een ticket voor de finale, probeerden er ook heel wat mensen zonder ticket het Stade de France binnen te dringen. Na de wedstrijd veroordeelde Liverpool al het 'veiligheidsfiasco' rond het stadion, en vandaag volgt de UEFA het voorbeeld van de Engelse traditieclub. 

Het veiligheidsfiasco én het uitstellen van de aftrap van de finale hebben ervoor gezorgd dat de UEFA een onderzoek gestart is richting de taferelen. "De UEFA start een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen in en rond de Champions League-finale. Hierbij zal de verantwoordelijkheid van alle betrokken partijen onder de loep genomen worden", klinkt het in een officieel statement van de instantie. 

Serieuze knauw voor Frankrijk

In Frankrijk werd de tumult rond de CL-finale al uitvoerig veroordeeld door ministers en parlementsleden. Zo had de Minister van Binnenlandse Zaken het nog over enorme imagoschade. "Dit tast het imago van ons land enorm aan. Zeker als we rekening houden met het feit dat we de Olympische Spelen van 2024 zullen organiseren", klonk het bij Gérald Darmanin. 

Ging de UEFA hier zelf de mist in?

Meest recent

VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

0
0
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

71
71
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

209
209
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandenvoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

76
76
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

64
64
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

82
82
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

118
118
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

145
145
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

126
126
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

114
114
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

411
411
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

476
476
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

721
721
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

223
223
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

190
190
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

500
500
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

172
172
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

291
291
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

953
953
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

167
167
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

595
595
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

312
312
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

442
442
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

422
422

Meer sportnieuws