UEFA opent onderzoek na fiasco bij CL-finale

door
UEFA opent onderzoek na fiasco bij CL-finale

Afgelopen zaterdag stond de Champions League-finale op het programma. In het prestigieuze duel tussen Real Madrid en Liverpool was het uiteindelijk de Spaanse landskampioen die aan het langste eind trok. Voorafgaand aan de wedstrijd ging er wel heel wat mis in en rond het Stade de France. 


Heel wat supporters raakten niet tijdig binnen in het stadion, waardoor er tumult ontstond. De Franse ordediensten grepen op hun beurt hardhandig in. In totaal werden er ongeveer 105 mensen opgepakt, waarvan er nog 39 in voorhechtenis zitten. Naast fans mét een ticket voor de finale, probeerden er ook heel wat mensen zonder ticket het Stade de France binnen te dringen. Na de wedstrijd veroordeelde Liverpool al het 'veiligheidsfiasco' rond het stadion, en vandaag volgt de UEFA het voorbeeld van de Engelse traditieclub. 

Het veiligheidsfiasco én het uitstellen van de aftrap van de finale hebben ervoor gezorgd dat de UEFA een onderzoek gestart is richting de taferelen. "De UEFA start een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen in en rond de Champions League-finale. Hierbij zal de verantwoordelijkheid van alle betrokken partijen onder de loep genomen worden", klinkt het in een officieel statement van de instantie. 

Serieuze knauw voor Frankrijk

In Frankrijk werd de tumult rond de CL-finale al uitvoerig veroordeeld door ministers en parlementsleden. Zo had de Minister van Binnenlandse Zaken het nog over enorme imagoschade. "Dit tast het imago van ons land enorm aan. Zeker als we rekening houden met het feit dat we de Olympische Spelen van 2024 zullen organiseren", klonk het bij Gérald Darmanin. 

Ging de UEFA hier zelf de mist in?

Meest recent

Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

0
0
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

87
87
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

138
138
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

122
122
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

454
454
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

138
138
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

637
637
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

591
591
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

110
110
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

326
326
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

476
476
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

162
162
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

118
118
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

640
640
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

261
261
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

226
226
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

421
421
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

84
84
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

292
292
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

92
92
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

98
98
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

82
82
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

79
79
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

136
136
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

526
526

Meer sportnieuws