UEFA opent onderzoek na fiasco bij CL-finale

door
UEFA opent onderzoek na fiasco bij CL-finale

Afgelopen zaterdag stond de Champions League-finale op het programma. In het prestigieuze duel tussen Real Madrid en Liverpool was het uiteindelijk de Spaanse landskampioen die aan het langste eind trok. Voorafgaand aan de wedstrijd ging er wel heel wat mis in en rond het Stade de France. 


Heel wat supporters raakten niet tijdig binnen in het stadion, waardoor er tumult ontstond. De Franse ordediensten grepen op hun beurt hardhandig in. In totaal werden er ongeveer 105 mensen opgepakt, waarvan er nog 39 in voorhechtenis zitten. Naast fans mét een ticket voor de finale, probeerden er ook heel wat mensen zonder ticket het Stade de France binnen te dringen. Na de wedstrijd veroordeelde Liverpool al het 'veiligheidsfiasco' rond het stadion, en vandaag volgt de UEFA het voorbeeld van de Engelse traditieclub. 

Het veiligheidsfiasco én het uitstellen van de aftrap van de finale hebben ervoor gezorgd dat de UEFA een onderzoek gestart is richting de taferelen. "De UEFA start een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen in en rond de Champions League-finale. Hierbij zal de verantwoordelijkheid van alle betrokken partijen onder de loep genomen worden", klinkt het in een officieel statement van de instantie. 

Serieuze knauw voor Frankrijk

In Frankrijk werd de tumult rond de CL-finale al uitvoerig veroordeeld door ministers en parlementsleden. Zo had de Minister van Binnenlandse Zaken het nog over enorme imagoschade. "Dit tast het imago van ons land enorm aan. Zeker als we rekening houden met het feit dat we de Olympische Spelen van 2024 zullen organiseren", klonk het bij Gérald Darmanin. 

Ging de UEFA hier zelf de mist in?

Meest recent

'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

23
23
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

17
17
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

85
85
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

79
79
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

295
295
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

35
35
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

444
444
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

380
380
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

142
142
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

205
205
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

590
590
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

796
796
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

337
337
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

112
112
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

293
293
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

283
283
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

631
631
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

351
351
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

739
739
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

700
700
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

848
848
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

155
155
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

604
604
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1538
1538
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

818
818

Meer sportnieuws