'Kompany wil OHL beroven van middenvelder'

178 stemmen
'Kompany wil OHL beroven van middenvelder'

Vincent Kompany is niet langer de coach van RSC Anderlecht. Beide partijen gingen afgelopen woensdag in onderling overleg uit elkaar. De ex-Rode Duivel lijkt nu volgens binnen- en buitenlandse bronnen zo goed als op weg naar het Engelse Burnley.


Zo komt er veel vroeger dan verwacht een einde aan de samenwerking met RSCA. Kompany landde drie jaar geleden eerst als speler-trainer in het Lotto Park en ging later aan de slag als trainer. Maar aan dat avontuur kwam vorige week dus een einde. Het monument van Manchester City lijkt het Kanaal over te steken en aan de slag te gaan in de Championship bij Burnley. Kompany zou ook al broeden op de nodige transferplannen bij de Engelse club.

Zo werden de namen van Taylor Harwood-Bellis (Man City, ex-RSCA), Josh Cullen (RSCA) en Makhtar Gueye (KVO) al gelinkt aan Burnley. Kompany zou zo een waar transferoffensief plannen in de JPL. In de Engelse pers valt echter ook de naam van Mandela Keita (OH Leuven). De jonge Belgische middenvelder van slechts 19 kan zo al vroeg in zijn carrière een transfer versieren naar Engeland. Vraag is of dat wel een goede stap is op dit moment in zijn loopbaan, en of hij veel aan de bak zal komen bij Burnley.

JEUGDPRODUCT

Keita is een jeugdproduct van OHL dat al op jonge leeftijd overkwam van KRC Genk. Hij knokte zich richting de eerste ploeg en kreeg dit seizoen veel speeltijd. Zo kwam Keita in de JPL tot 25 duels (1 assist). Keita is ook Belgisch belofte-international. Hij kwam al twee keer in actie in het team van Jacky Mathijssen.

LEES OOK: 'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Wat moet Keita doen?

Meest recent

Castagne bewierrookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

1
1
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

27
27
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

23
23
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

83
83
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

278
278
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

435
435
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

414
414
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

68
68
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

379
379
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

500
500
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

238
238
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

55
55
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

219
219
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

447
447
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

263
263
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

703
703
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

213
213
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

242
242
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

556
556
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

386
386
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

728
728
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

616
616
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

223
223
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

724
724
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179

Meer sportnieuws