Promotieduels in Nederland en Frankrijk lopen helemaal fout

stemmen
Promotieduels in Nederland en Frankrijk lopen helemaal fout

Dit weekend viel het doek over het Europese voetbalseizoen. Na de Champions League-finale op zaterdag stonden er zondag nog in enkele competities barrages voor promotie en degradatie op het programma. In Nederland en Frankrijk ontaardden die wedstrijden na het laatste fluitsignaal echter volledig.


In Nederland mochten ADO Den Haag en Excelsior strijden om het laatste ticket voor de Eredivisie en dat leverde een waar spektakelstuk op. Met nog een kwartier op de klok stond ADO 3-0 voor, maar het gaf die voorsprong nog helemaal uit handen. In de 93ste minuut sleepte topschutter Dallinga met de 3-3 nog verlengingen uit de brand. Daarin kwam ADO opnieuw op voorsprong, maar Excelsior kwam nogmaals langszij. 4-4 na 120 minuten dus, waardoor strafschoppen beslissing moesten brengen.

In een bloedstollende penaltyreeks misten beide teams elk één keer. Toen Belg Siebe Horemans Excelsior op 7-8 gebracht had mist Amofa echter zijn penalty. Excelsior keert dus terug in de Eredivisie en dat konden ze bij ADO maar moeilijk verkroppen. Hun fans bestormden het veld en gooiden vuurpijlen in het vak met de bezoekende supporters.

VUURPIJLEN
Gelijkaardige taferelen zagen we ook in Frankrijk. Daar zakt Saint-Etienne uit de Ligue 1, nadat het in de barrages zich op eigen veld liet verrassen door Auxerre. Na 90 minuten stond er 1-1 op het bord en die score bleef ook na de verlengingen staan. Auxerre bleef daarop het koelbloedigst in de strafschoppen en dat zorgde voor grote woede bij de thuissupporters. Ook zij bestormden het veld en gooiden met vuurpijlen. Ze richtten die echter op hun eigen spelers, die door de politie naar de kleedkamer begeleid moesten worden. Er werden ook stoeltjes in brand gestoken. Het werd dus geen fraaie avond voor de Europes voetbalfans.


Moeten de betrokken clubs gestraft worden?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

11
11
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

56
56
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

412
412
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

88
88
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

377
377
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

32
32
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

380
380
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

211
211
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

221
221
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

115
115
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1176
1176
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

96
96
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

49
49
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

305
305
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

188
188
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

238
238
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

186
186
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

206
206
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

489
489
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

870
870
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

47
47
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

688
688
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

259
259
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

146
146
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

236
236

Meer sportnieuws