Promotieduels in Nederland en Frankrijk lopen helemaal fout

door
Promotieduels in Nederland en Frankrijk lopen helemaal fout

Dit weekend viel het doek over het Europese voetbalseizoen. Na de Champions League-finale op zaterdag stonden er zondag nog in enkele competities barrages voor promotie en degradatie op het programma. In Nederland en Frankrijk ontaardden die wedstrijden na het laatste fluitsignaal echter volledig.


In Nederland mochten ADO Den Haag en Excelsior strijden om het laatste ticket voor de Eredivisie en dat leverde een waar spektakelstuk op. Met nog een kwartier op de klok stond ADO 3-0 voor, maar het gaf die voorsprong nog helemaal uit handen. In de 93ste minuut sleepte topschutter Dallinga met de 3-3 nog verlengingen uit de brand. Daarin kwam ADO opnieuw op voorsprong, maar Excelsior kwam nogmaals langszij. 4-4 na 120 minuten dus, waardoor strafschoppen beslissing moesten brengen.

In een bloedstollende penaltyreeks misten beide teams elk één keer. Toen Belg Siebe Horemans Excelsior op 7-8 gebracht had mist Amofa echter zijn penalty. Excelsior keert dus terug in de Eredivisie en dat konden ze bij ADO maar moeilijk verkroppen. Hun fans bestormden het veld en gooiden vuurpijlen in het vak met de bezoekende supporters.

VUURPIJLEN
Gelijkaardige taferelen zagen we ook in Frankrijk. Daar zakt Saint-Etienne uit de Ligue 1, nadat het in de barrages zich op eigen veld liet verrassen door Auxerre. Na 90 minuten stond er 1-1 op het bord en die score bleef ook na de verlengingen staan. Auxerre bleef daarop het koelbloedigst in de strafschoppen en dat zorgde voor grote woede bij de thuissupporters. Ook zij bestormden het veld en gooiden met vuurpijlen. Ze richtten die echter op hun eigen spelers, die door de politie naar de kleedkamer begeleid moesten worden. Er werden ook stoeltjes in brand gestoken. Het werd dus geen fraaie avond voor de Europes voetbalfans.


LEES OOK: 'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Moeten de betrokken clubs gestraft worden?

Meest recent

El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

48
48
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

25
25
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

39
39
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

27
27
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

40
40
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

104
104
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

175
175
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

42
42
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

83
83
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

114
114
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

309
309
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

278
278
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

70
70
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

175
175
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

394
394
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

232
232
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

383
383
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

357
357
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

112
112
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

112
112
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

483
483
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

269
269
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

345
345
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

712
712
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

286
286

Meer sportnieuws