Promotieduels in Nederland en Frankrijk lopen helemaal fout

door
Promotieduels in Nederland en Frankrijk lopen helemaal fout

Dit weekend viel het doek over het Europese voetbalseizoen. Na de Champions League-finale op zaterdag stonden er zondag nog in enkele competities barrages voor promotie en degradatie op het programma. In Nederland en Frankrijk ontaardden die wedstrijden na het laatste fluitsignaal echter volledig.


In Nederland mochten ADO Den Haag en Excelsior strijden om het laatste ticket voor de Eredivisie en dat leverde een waar spektakelstuk op. Met nog een kwartier op de klok stond ADO 3-0 voor, maar het gaf die voorsprong nog helemaal uit handen. In de 93ste minuut sleepte topschutter Dallinga met de 3-3 nog verlengingen uit de brand. Daarin kwam ADO opnieuw op voorsprong, maar Excelsior kwam nogmaals langszij. 4-4 na 120 minuten dus, waardoor strafschoppen beslissing moesten brengen.

In een bloedstollende penaltyreeks misten beide teams elk één keer. Toen Belg Siebe Horemans Excelsior op 7-8 gebracht had mist Amofa echter zijn penalty. Excelsior keert dus terug in de Eredivisie en dat konden ze bij ADO maar moeilijk verkroppen. Hun fans bestormden het veld en gooiden vuurpijlen in het vak met de bezoekende supporters.

VUURPIJLEN
Gelijkaardige taferelen zagen we ook in Frankrijk. Daar zakt Saint-Etienne uit de Ligue 1, nadat het in de barrages zich op eigen veld liet verrassen door Auxerre. Na 90 minuten stond er 1-1 op het bord en die score bleef ook na de verlengingen staan. Auxerre bleef daarop het koelbloedigst in de strafschoppen en dat zorgde voor grote woede bij de thuissupporters. Ook zij bestormden het veld en gooiden met vuurpijlen. Ze richtten die echter op hun eigen spelers, die door de politie naar de kleedkamer begeleid moesten worden. Er werden ook stoeltjes in brand gestoken. Het werd dus geen fraaie avond voor de Europes voetbalfans.


Moeten de betrokken clubs gestraft worden?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

33
33
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

63
63
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

90
90
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

31
31
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

130
130
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

56
56
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

121
121
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

64
64
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

114
114
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

29
29
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

143
143
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

561
561
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

172
172
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

486
486
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

88
88
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

482
482
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

134
134
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

365
365
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

139
139
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

282
282
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

315
315
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

812
812
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

228
228

Meer sportnieuws