Promotieduels in Nederland en Frankrijk lopen helemaal fout

door
Promotieduels in Nederland en Frankrijk lopen helemaal fout

Dit weekend viel het doek over het Europese voetbalseizoen. Na de Champions League-finale op zaterdag stonden er zondag nog in enkele competities barrages voor promotie en degradatie op het programma. In Nederland en Frankrijk ontaardden die wedstrijden na het laatste fluitsignaal echter volledig.


In Nederland mochten ADO Den Haag en Excelsior strijden om het laatste ticket voor de Eredivisie en dat leverde een waar spektakelstuk op. Met nog een kwartier op de klok stond ADO 3-0 voor, maar het gaf die voorsprong nog helemaal uit handen. In de 93ste minuut sleepte topschutter Dallinga met de 3-3 nog verlengingen uit de brand. Daarin kwam ADO opnieuw op voorsprong, maar Excelsior kwam nogmaals langszij. 4-4 na 120 minuten dus, waardoor strafschoppen beslissing moesten brengen.

In een bloedstollende penaltyreeks misten beide teams elk één keer. Toen Belg Siebe Horemans Excelsior op 7-8 gebracht had mist Amofa echter zijn penalty. Excelsior keert dus terug in de Eredivisie en dat konden ze bij ADO maar moeilijk verkroppen. Hun fans bestormden het veld en gooiden vuurpijlen in het vak met de bezoekende supporters.

VUURPIJLEN
Gelijkaardige taferelen zagen we ook in Frankrijk. Daar zakt Saint-Etienne uit de Ligue 1, nadat het in de barrages zich op eigen veld liet verrassen door Auxerre. Na 90 minuten stond er 1-1 op het bord en die score bleef ook na de verlengingen staan. Auxerre bleef daarop het koelbloedigst in de strafschoppen en dat zorgde voor grote woede bij de thuissupporters. Ook zij bestormden het veld en gooiden met vuurpijlen. Ze richtten die echter op hun eigen spelers, die door de politie naar de kleedkamer begeleid moesten worden. Er werden ook stoeltjes in brand gestoken. Het werd dus geen fraaie avond voor de Europes voetbalfans.


LEES OOK: 'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Moeten de betrokken clubs gestraft worden?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

194
194
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

137
137
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

171
171
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

23
23
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

196
196
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

82
82
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

613
613
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

269
269
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

523
523
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

106
106
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

451
451
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

66
66
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

515
515
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

329
329
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

263
263
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

162
162
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

377
377
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

348
348
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

522
522
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

46
46
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

408
408
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

235
235
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

430
430
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

549
549

Meer sportnieuws