Promotieduels in Nederland en Frankrijk lopen helemaal fout

door
Promotieduels in Nederland en Frankrijk lopen helemaal fout

Dit weekend viel het doek over het Europese voetbalseizoen. Na de Champions League-finale op zaterdag stonden er zondag nog in enkele competities barrages voor promotie en degradatie op het programma. In Nederland en Frankrijk ontaardden die wedstrijden na het laatste fluitsignaal echter volledig.


In Nederland mochten ADO Den Haag en Excelsior strijden om het laatste ticket voor de Eredivisie en dat leverde een waar spektakelstuk op. Met nog een kwartier op de klok stond ADO 3-0 voor, maar het gaf die voorsprong nog helemaal uit handen. In de 93ste minuut sleepte topschutter Dallinga met de 3-3 nog verlengingen uit de brand. Daarin kwam ADO opnieuw op voorsprong, maar Excelsior kwam nogmaals langszij. 4-4 na 120 minuten dus, waardoor strafschoppen beslissing moesten brengen.

In een bloedstollende penaltyreeks misten beide teams elk één keer. Toen Belg Siebe Horemans Excelsior op 7-8 gebracht had mist Amofa echter zijn penalty. Excelsior keert dus terug in de Eredivisie en dat konden ze bij ADO maar moeilijk verkroppen. Hun fans bestormden het veld en gooiden vuurpijlen in het vak met de bezoekende supporters.

VUURPIJLEN
Gelijkaardige taferelen zagen we ook in Frankrijk. Daar zakt Saint-Etienne uit de Ligue 1, nadat het in de barrages zich op eigen veld liet verrassen door Auxerre. Na 90 minuten stond er 1-1 op het bord en die score bleef ook na de verlengingen staan. Auxerre bleef daarop het koelbloedigst in de strafschoppen en dat zorgde voor grote woede bij de thuissupporters. Ook zij bestormden het veld en gooiden met vuurpijlen. Ze richtten die echter op hun eigen spelers, die door de politie naar de kleedkamer begeleid moesten worden. Er werden ook stoeltjes in brand gestoken. Het werd dus geen fraaie avond voor de Europes voetbalfans.


Moeten de betrokken clubs gestraft worden?

Meest recent

Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

2
2
'Totale leegloop bij KRC Genk: recordzomer op til'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

26
26
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

237
237
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

40
40
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

241
241
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

299
299
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

262
262
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

185
185
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

273
273
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

128
128
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

86
86
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

86
86
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

100
100
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

63
63
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

37
37
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

267
267
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

271
271
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

99
99
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

455
455
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

206
206
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

286
286
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

84
84
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

51
51
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

189
189

Meer sportnieuws