'Deze 2 spitsen zag Kompany vorige zomer niét zitten'

609 stemmen
'Deze 2 spitsen zag Kompany vorige zomer niét zitten'

Vincent Kompany leverde de afgelopen twee seizoenen uitstekend werk met aanvallers als Joshua Zirkzee, Lukas Nmecha en Christian Kouamé. De coach legde de lat altijd hoog bij de komst van een nieuwe spits.


Volgens Sport/Voetbalmagazine kwam de scouting aandraven met Thomas Henry, maar Kompany vond de Franse aanvaller niet goed genoeg. Hein Vanhaezebrouck vond hetzelfde bij AA Gent. Venezia kocht hem voor 5,5 miljoen euro weg bij OHL en hij scoorde 9 keer in de Serie A. Henry kan nu naar andere Italiaanse clubs en ook vanuit Engeland is er interesse.

Het maandblad weet dat ook Janis Antiste werd aangereikt. De 19-jarige Franse spits werd ook niet goed genoeg bevonden door de ex-coach van Anderlecht. Spezia was wel overtuigd en kocht hem voor 4,6 miljoen euro weg bij Toulouse. In Italië viel hij echter door de mand, met amper 1 goal en 0 assists in 18 optredens in de Serie A.

ZIRKZEE EN KOUAME

Kompany zag meer graten in huurdeals met Kouamé en Zirkzee, die in zijn visie wel voldoende waren. Zij waren echter te duur om aan te kopen. De coach kreeg wel gelijk, want beiden kenden hun beste seizoen ooit op het hoogste niveau. Zirkzee tikte af op 18 goals en 13 assists in 47 matchen, terwijl Kouamé goed was voor 13 treffers en 10 assists in 36 partijen. Kouame deed enkel beter in de Serie B bij Citadella, waar hij 13 keer scoorde en 12 assists uitdeelde maar dat in 47 partijen. Dankzij Zirkzee en Kouamé behaalde Anderlecht een knappe derde plaats, die volgens het bestuur dus niet goed genoeg bleek te zijn. Daardoor moest Kompany gaan.

LEES OOK: 'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Maakte Kompany de goede keuze?

Meest recent

'Club Brugge dumpt dure flop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

11
11
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

87
87
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

153
153
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

146
146
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

208
208
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

119
119
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

414
414
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

170
170
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

286
286
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

346
346
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

261
261
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

311
311
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

83
83
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

177
177
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

100
100
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

246
246
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

375
375
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

472
472
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1031
1031
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

122
122
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

201
201
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

139
139
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

226
226
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

461
461
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

273
273

Meer sportnieuws