Vanhaezebrouck zag ideale functie voor Kompany bij RSCA

stemmen
Vanhaezebrouck zag ideale functie voor Kompany bij RSCA

Vincent Kompany is weg bij RSC Anderlecht en dat is nu al dé ‘zomertransfer’ van het komende seizoen. Hein Vanhaezebrouck had de ex-coach van Anderlecht graag in een andere functie gezien bij de Brusselaars of bij de bond.


Vanhaezebrouck is een grote fan van een model waarbij een ‘voetbalman’ de sportieve touwtjes in handen heeft. Iemand die weet wat er in een kleedkamer leeft en geen sportieve baas die daar geen ervaring in heeft. In Het Nieuwsblad ziet hij Paolo Maldini als het ideale voorbeeld. Die zorgde voor rust bij AC Milan, en de Italianen werden eindelijk weer kampioen.

KBVB

Vanhaezebrouck vond dat Kompany een rol van technisch directeur als gegoten zou passen. Dat zou kunnen bij Anderlecht, maar ook bij de Belgische voetbalbond waar Roberto Martinez een duojob heeft. Kompany koos echter voor een carrière als trainer, al denken wij dat hij in de toekomst nog hogere functies in het voetbal zal uitoefenen. In België zijn er bij de topclubs zo enkele bazen.

Dimitri De Condé kende een mooie profcarrière en bij Antwerp hebben ze met Marc Overmars een TD die zelfs bij de Europese top speelde. Sinds hij bij Ajax neerstreek werd het daar op sportief vlak weer heel rustig, nadat er vele jaren van onrust was voor zijn komst. Vincent Mannaert kende een heel bescheiden carrière als voetballer, maar groeide in zijn rol vooral vanwege de ervaring die hij als CEO opdeed bij een kleinere club als Zulte Waregem. Bij Anderlecht is Peter Verbeke een jonge CEO/technisch directeur die in dat opzicht momenteel wel het minste ervaring heeft, al leerde hij in de schaduw bij in Gent en Brugge.

LEES OOK: Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Zal Kompany ooit terugkeren bij RSCA in een andere functie?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

105
105
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

125
125
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

508
508
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

131
131
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

387
387
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

38
38
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

453
453
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

243
243
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

236
236
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

132
132
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1246
1246
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

106
106
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

323
323
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

248
248
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

199
199
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

511
511
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

909
909
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

709
709
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

276
276
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

153
153
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws