Vanhaezebrouck zag ideale functie voor Kompany bij RSCA

door
Vanhaezebrouck zag ideale functie voor Kompany bij RSCA

Vincent Kompany is weg bij RSC Anderlecht en dat is nu al dé ‘zomertransfer’ van het komende seizoen. Hein Vanhaezebrouck had de ex-coach van Anderlecht graag in een andere functie gezien bij de Brusselaars of bij de bond.


Vanhaezebrouck is een grote fan van een model waarbij een ‘voetbalman’ de sportieve touwtjes in handen heeft. Iemand die weet wat er in een kleedkamer leeft en geen sportieve baas die daar geen ervaring in heeft. In Het Nieuwsblad ziet hij Paolo Maldini als het ideale voorbeeld. Die zorgde voor rust bij AC Milan, en de Italianen werden eindelijk weer kampioen.

KBVB

Vanhaezebrouck vond dat Kompany een rol van technisch directeur als gegoten zou passen. Dat zou kunnen bij Anderlecht, maar ook bij de Belgische voetbalbond waar Roberto Martinez een duojob heeft. Kompany koos echter voor een carrière als trainer, al denken wij dat hij in de toekomst nog hogere functies in het voetbal zal uitoefenen. In België zijn er bij de topclubs zo enkele bazen.

Dimitri De Condé kende een mooie profcarrière en bij Antwerp hebben ze met Marc Overmars een TD die zelfs bij de Europese top speelde. Sinds hij bij Ajax neerstreek werd het daar op sportief vlak weer heel rustig, nadat er vele jaren van onrust was voor zijn komst. Vincent Mannaert kende een heel bescheiden carrière als voetballer, maar groeide in zijn rol vooral vanwege de ervaring die hij als CEO opdeed bij een kleinere club als Zulte Waregem. Bij Anderlecht is Peter Verbeke een jonge CEO/technisch directeur die in dat opzicht momenteel wel het minste ervaring heeft, al leerde hij in de schaduw bij in Gent en Brugge.

LEES OOK: 'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Zal Kompany ooit terugkeren bij RSCA in een andere functie?

Meest recent

'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

52
52
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

51
51
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

153
153
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

193
193
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

36
36
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

356
356
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

230
230
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

499
499
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

395
395
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

297
297
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

68
68
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

113
113
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

744
744
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

575
575
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

280
280
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

344
344
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

862
862
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

385
385
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

338
338
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

437
437
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

185
185
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

182
182
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

101
101
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

324
324
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

323
323

Meer sportnieuws