Vanhaezebrouck zag ideale functie voor Kompany bij RSCA

323
Vanhaezebrouck zag ideale functie voor Kompany bij RSCA

Vincent Kompany is weg bij RSC Anderlecht en dat is nu al dé ‘zomertransfer’ van het komende seizoen. Hein Vanhaezebrouck had de ex-coach van Anderlecht graag in een andere functie gezien bij de Brusselaars of bij de bond.


Vanhaezebrouck is een grote fan van een model waarbij een ‘voetbalman’ de sportieve touwtjes in handen heeft. Iemand die weet wat er in een kleedkamer leeft en geen sportieve baas die daar geen ervaring in heeft. In Het Nieuwsblad ziet hij Paolo Maldini als het ideale voorbeeld. Die zorgde voor rust bij AC Milan, en de Italianen werden eindelijk weer kampioen.

KBVB

Vanhaezebrouck vond dat Kompany een rol van technisch directeur als gegoten zou passen. Dat zou kunnen bij Anderlecht, maar ook bij de Belgische voetbalbond waar Roberto Martinez een duojob heeft. Kompany koos echter voor een carrière als trainer, al denken wij dat hij in de toekomst nog hogere functies in het voetbal zal uitoefenen. In België zijn er bij de topclubs zo enkele bazen.

Dimitri De Condé kende een mooie profcarrière en bij Antwerp hebben ze met Marc Overmars een TD die zelfs bij de Europese top speelde. Sinds hij bij Ajax neerstreek werd het daar op sportief vlak weer heel rustig, nadat er vele jaren van onrust was voor zijn komst. Vincent Mannaert kende een heel bescheiden carrière als voetballer, maar groeide in zijn rol vooral vanwege de ervaring die hij als CEO opdeed bij een kleinere club als Zulte Waregem. Bij Anderlecht is Peter Verbeke een jonge CEO/technisch directeur die in dat opzicht momenteel wel het minste ervaring heeft, al leerde hij in de schaduw bij in Gent en Brugge.

LEES OOK: Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Zal Kompany ooit terugkeren bij RSCA in een andere functie?

Meest recent

"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

2
2
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

48
48
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

18
18
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

94
94
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

44
44
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

24
24
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

120
120
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

97
97
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

38
38
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

59
59
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

189
189
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

88
88
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

393
393
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

427
427
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

376
376
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

130
130
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

243
243
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

187
187
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

444
444
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

334
334
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

222
222
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

472
472
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

600
600
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

229
229

Meer sportnieuws