'Club Brugge en Genk dachten aan WK-tegenstander Rode Duivels'

door
'Club Brugge en Genk dachten aan WK-tegenstander Rode Duivels'

De voorbije dagen kwam er een heuse trainerscarrousel op gang bij de Belgische topclubs. Maar liefst vier clubs uit de G5 wisselden van trainer: Club Brugge zag Alfred Schreuder naar Ajax vertrekken; terwijl ze bij Antwerp, Anderlecht en KRC Genk afscheid namen van respectievelijk Brian Priske, Vincent Kompany en Bernd Storck. Drie van de vier hebben inmiddels wel een nieuwe coach gevonden.


Enkel bij Anderlecht is het nog wachten, maar deze week stelden ze bij Club Brugge al Carl Hoefkens voor, bij Antwerp Mark van Bommel en zaterdag nog bij KRC Genk Wouter Vrancken. Lang heeft de zoektocht in de meeste gevallen dus niet geduurd en het lijstje met alternatieven moest dus niet bovengehaald worden. Daarop prijkte bij Club en Genk wel een opvallende naam.

De Daily Mail meldt immers dat beide Belgische toppers dachten aan John Herdman. De 46-jarige Engelsman is op het komende WK een tegenstander van de Rode Duivels als bondscoach van Canada. Beide teams kennen hem wellicht door de Canadese internationals in hun rangen: Tajon Buchanan bij Club Brugge en in Genk liep voor Nieuwjaar Iké Ugbo rond.

ENGELAND
Herdman komt dus echter niet naar België, maar daarover moet hij niet treuren. Hij geniet immers nog interesse van Birmingham, dat dit seizoen slechts 20ste eindigde in de Championship. Het valt echter wel af te wachten of hij daarvoor Canada in de kou zal laten staan, want hij kan er een unieke prestatie neerzetten. Herdman was immers de eerste coach ooit die een land zowel voor het WK bij de mannen als bij de vrouwen wist te plaatsen, want hij was eerder ook bondscoach van de Canadese vrouwenploeg.

LEES OOK: Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

Was hij een goede optie geweest?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

34
34
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

112
112
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

62
62
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

57
57
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

102
102
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

147
147
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

74
74
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

73
73
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

76
76
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

527
527
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

28
28
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

63
63
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

180
180
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

196
196
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

63
63
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

77
77
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

252
252
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

207
207
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

72
72
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

307
307
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

497
497
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

209
209
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

176
176
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

601
601
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

119
119

Meer sportnieuws