'Club Brugge en Genk dachten aan WK-tegenstander Rode Duivels'

door stemmen
'Club Brugge en Genk dachten aan WK-tegenstander Rode Duivels'

De voorbije dagen kwam er een heuse trainerscarrousel op gang bij de Belgische topclubs. Maar liefst vier clubs uit de G5 wisselden van trainer: Club Brugge zag Alfred Schreuder naar Ajax vertrekken; terwijl ze bij Antwerp, Anderlecht en KRC Genk afscheid namen van respectievelijk Brian Priske, Vincent Kompany en Bernd Storck. Drie van de vier hebben inmiddels wel een nieuwe coach gevonden.


Enkel bij Anderlecht is het nog wachten, maar deze week stelden ze bij Club Brugge al Carl Hoefkens voor, bij Antwerp Mark van Bommel en zaterdag nog bij KRC Genk Wouter Vrancken. Lang heeft de zoektocht in de meeste gevallen dus niet geduurd en het lijstje met alternatieven moest dus niet bovengehaald worden. Daarop prijkte bij Club en Genk wel een opvallende naam.

De Daily Mail meldt immers dat beide Belgische toppers dachten aan John Herdman. De 46-jarige Engelsman is op het komende WK een tegenstander van de Rode Duivels als bondscoach van Canada. Beide teams kennen hem wellicht door de Canadese internationals in hun rangen: Tajon Buchanan bij Club Brugge en in Genk liep voor Nieuwjaar Iké Ugbo rond.

ENGELAND
Herdman komt dus echter niet naar België, maar daarover moet hij niet treuren. Hij geniet immers nog interesse van Birmingham, dat dit seizoen slechts 20ste eindigde in de Championship. Het valt echter wel af te wachten of hij daarvoor Canada in de kou zal laten staan, want hij kan er een unieke prestatie neerzetten. Herdman was immers de eerste coach ooit die een land zowel voor het WK bij de mannen als bij de vrouwen wist te plaatsen, want hij was eerder ook bondscoach van de Canadese vrouwenploeg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

Was hij een goede optie geweest?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
Club Brugge op matje geroepen: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

15
15
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

85
85
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

88
88
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

95
95
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

374
374
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

568
568
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

355
355
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

185
185
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

112
112
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

73
73
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

197
197
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

382
382
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

187
187
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

99
99
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

33
33
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

268
268
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

272
272
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

421
421
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

422
422
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

285
285
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

161
161
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

147
147
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

54
54
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

202
202

Meer sportnieuws