'AA Gent weigerde om Frey te halen'

door
'AA Gent weigerde om Frey te halen'

Hein Vanhaezebrouck is meer dan 'alleen maar' een trainer van AA Gent. Hij heeft zijn invloed op het transferbeleid en dat zorgt vaak voor verrassende zaken. Zo weigerde hij om Thomas Henry (destijds OH Leuven) naar de club te halen, maar wel de onbekende Darko Lemajic. En ook Michaël Frey was een optie.


Thomas Henry leek vorig jaar goed op weg te zijn naar AA Gent, maar Hein Vanhaezebrouck stelde uiteindelijk zijn veto voor deze transfer. Henry scoorde bij OH Leuven in Eerste Klasse A nochtans 24 keer in 35 wedstrijden. Venezia haalde de Franse aanvaller ten slotte voor 5,5 miljoen euro weg bij OHL, en in de Serie A doet Henry het uitstekend.

"Hij stond niet op mijn lijst. Dat is geen speler voor AA Gent. Hij is niet sterk in het duel en speelt niet mee in de combinatie. Het is een spits voor een ploeg in de omschakeling en niet voor een dominante ploeg”, zei Hein Vanhaezebrouck aan Extra Time waarom hij Thomas Henry niet naar AA Gent wilde halen. Voor de coach moet elke nieuwe speler een meerwaarde kunnen brengen in de visie die hij voor ogen heeft

FREY

Dat was dus niet het geval met Thomas Henry, maar blijkbaar ook niet met Michael Frey. De Zwitserse topschutter werd vorig seizoen aangeboden bij de Buffalo’s, maar Hein Vanhaezebrouck hapte niet. “Ja. Heel vroeg, ik denk in maart. We vonden dat hij iets had, maar toen dachten we nog iemand te vinden die net beter was. Mocht de naam Frey gevallen zijn toen er bij ons over Thomas Henry werd gesproken - in juli - dan waren we voor Frey gegaan. Toen had hij al getekend voor Antwerp”, citeerde Het Nieuwsblad.

LEES OOK: AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Past Frey bij AA Gent?

Meest recent

'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

63
63
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

91
91
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

201
201
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

277
277
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

19
19
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

66
66
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

157
157
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

33
33
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

68
68
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

59
59
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

197
197
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

245
245
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

970
970
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

47
47
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

588
588
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

367
367
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

149
149
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

149
149
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

849
849
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

672
672
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

265
265
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

156
156
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

92
92
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

62
62

Meer sportnieuws