'AA Gent weigerde om Frey te halen'

door
'AA Gent weigerde om Frey te halen'

Hein Vanhaezebrouck is meer dan 'alleen maar' een trainer van AA Gent. Hij heeft zijn invloed op het transferbeleid en dat zorgt vaak voor verrassende zaken. Zo weigerde hij om Thomas Henry (destijds OH Leuven) naar de club te halen, maar wel de onbekende Darko Lemajic. En ook Michaël Frey was een optie.


Thomas Henry leek vorig jaar goed op weg te zijn naar AA Gent, maar Hein Vanhaezebrouck stelde uiteindelijk zijn veto voor deze transfer. Henry scoorde bij OH Leuven in Eerste Klasse A nochtans 24 keer in 35 wedstrijden. Venezia haalde de Franse aanvaller ten slotte voor 5,5 miljoen euro weg bij OHL, en in de Serie A doet Henry het uitstekend.

"Hij stond niet op mijn lijst. Dat is geen speler voor AA Gent. Hij is niet sterk in het duel en speelt niet mee in de combinatie. Het is een spits voor een ploeg in de omschakeling en niet voor een dominante ploeg”, zei Hein Vanhaezebrouck aan Extra Time waarom hij Thomas Henry niet naar AA Gent wilde halen. Voor de coach moet elke nieuwe speler een meerwaarde kunnen brengen in de visie die hij voor ogen heeft

FREY

Dat was dus niet het geval met Thomas Henry, maar blijkbaar ook niet met Michael Frey. De Zwitserse topschutter werd vorig seizoen aangeboden bij de Buffalo’s, maar Hein Vanhaezebrouck hapte niet. “Ja. Heel vroeg, ik denk in maart. We vonden dat hij iets had, maar toen dachten we nog iemand te vinden die net beter was. Mocht de naam Frey gevallen zijn toen er bij ons over Thomas Henry werd gesproken - in juli - dan waren we voor Frey gegaan. Toen had hij al getekend voor Antwerp”, citeerde Het Nieuwsblad.

LEES OOK: JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Past Frey bij AA Gent?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

45
45
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

50
50
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

145
145
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

250
250
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

111
111
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

163
163
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

209
209
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

405
405
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

258
258
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

80
80
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

696
696
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

223
223
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

250
250
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

230
230
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

106
106
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

66
66
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

549
549
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

235
235
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

104
104
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

451
451
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

585
585
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

67
67
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

766
766

Meer sportnieuws