'AA Gent weigerde om Frey te halen'

door
'AA Gent weigerde om Frey te halen'

Hein Vanhaezebrouck is meer dan 'alleen maar' een trainer van AA Gent. Hij heeft zijn invloed op het transferbeleid en dat zorgt vaak voor verrassende zaken. Zo weigerde hij om Thomas Henry (destijds OH Leuven) naar de club te halen, maar wel de onbekende Darko Lemajic. En ook Michaël Frey was een optie.


Thomas Henry leek vorig jaar goed op weg te zijn naar AA Gent, maar Hein Vanhaezebrouck stelde uiteindelijk zijn veto voor deze transfer. Henry scoorde bij OH Leuven in Eerste Klasse A nochtans 24 keer in 35 wedstrijden. Venezia haalde de Franse aanvaller ten slotte voor 5,5 miljoen euro weg bij OHL, en in de Serie A doet Henry het uitstekend.

"Hij stond niet op mijn lijst. Dat is geen speler voor AA Gent. Hij is niet sterk in het duel en speelt niet mee in de combinatie. Het is een spits voor een ploeg in de omschakeling en niet voor een dominante ploeg”, zei Hein Vanhaezebrouck aan Extra Time waarom hij Thomas Henry niet naar AA Gent wilde halen. Voor de coach moet elke nieuwe speler een meerwaarde kunnen brengen in de visie die hij voor ogen heeft

FREY

Dat was dus niet het geval met Thomas Henry, maar blijkbaar ook niet met Michael Frey. De Zwitserse topschutter werd vorig seizoen aangeboden bij de Buffalo’s, maar Hein Vanhaezebrouck hapte niet. “Ja. Heel vroeg, ik denk in maart. We vonden dat hij iets had, maar toen dachten we nog iemand te vinden die net beter was. Mocht de naam Frey gevallen zijn toen er bij ons over Thomas Henry werd gesproken - in juli - dan waren we voor Frey gegaan. Toen had hij al getekend voor Antwerp”, citeerde Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

🚀

Past Frey bij AA Gent?

Meest recent

Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

104
104
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

8
8
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

37
37
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

55
55
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

37
37
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

158
158
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

160
160
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

326
326
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

44
44
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

146
146
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

78
78
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

74
74
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

228
228
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

119
119
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

447
447
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

179
179
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

86
86
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

423
423
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

18
18
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

178
178
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

701
701
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

68
68
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

92
92
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

319
319
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

279
279

Meer sportnieuws