Hoefkens bezorgde CDK ferme tegenslag

door
Hoefkens bezorgde CDK ferme tegenslag

Carl Hoefkens is vandaag de hoofdcoach van Club Brugge, maar in 2018 startte hij oorspronkelijk startte als de verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Hij had een groot aandeel in de ontbolstering van jonge talenten zoals Cisse Sandra en Charles De Ketelaere. Met zijn neus voor talentdetectie en -ontwikkeling speelt Carl Hoefkens een belangrijke rol bij Club Brugge.


Hij lag namelijk - samen met Rik De Mil - aan de basis van de doorbraak van Charles De Ketelaere, om maar één naam te noemen. “Of er wat jong talent zit aan te komen? Charles De Ketelaere”, voorspelde Carl Hoefkens zelfverzekerd aan de aanwezige journalisten toen Philippe Clement net werd voorgesteld als nieuwe hoofdcoach van Club Brugge.

Carl Hoefkens nam de youngster onder handen om zijn verdedigend werk te verbeteren. Voelen waar en wanneer hij druk moet zetten. Uiteindelijk bleek dat de laatste schakel die Charles De Ketelaere nodig had om het te schoppen tot een basisspeler bij Club Brugge. Dankzij Hoefkens dus. Maar zo’n proces gebeurt met vallen en opstaan. Sportief en mentaal. Ook daarin speelde Hoefkens een grote rol.

TEGENSLAG

Het was duidelijk dat Carl Hoefkens overtuigd was van het enorme potentieel van Charles De Ketelaere maar Pascal De Maesschalck, ex-jeugdcoördinator bij Club Brugge en nu bij AS Monaco, weet dat Hoefkens het de youngster niet gemakkelijk maakte. "Ik herinner me dat hij Charles in de Youth League eens bewust liet opwarmen, maar niet invallen. Hij wilde hem leren omgaan met tegenslagen. Terecht, want we verloren ooit goeie generaties omdat alles te vlot verliep”, aldus De Maesschalck in Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Zal Hoefkens slagen als T1 van Club Brugge?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

15
15
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

51
51
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

65
65
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

35
35
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

222
222
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

122
122
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

405
405
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

156
156
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

203
203
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

440
440
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

676
676
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

308
308
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

668
668
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

122
122
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

372
372
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

585
585
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

529
529
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

62
62
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

429
429
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

577
577
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

153
153
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

325
325
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

335
335

Meer sportnieuws