'Verhaeghe had twijfels bij Hoefkens'

door
'Verhaeghe had twijfels bij Hoefkens'

Geen topcoach met adelbrieven in het buitenland dus, wel iemand uit de interne keuken. Club Brugge koos na lang overleg voor Carl Hoefkens als opvolger van Alfred Schreuder. Een opvallende promotie voor de voormalige assistent, die in tegenstelling tot Philippe Clement destijds wél de sleutels meteen overhandigd krijgt.


Uiteraard gingen Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert doordacht te werk alvorens Hoefkens het vertrouwen te gunnen. Club lijkt dan ook volledig overtuigd van zijn kwaliteiten als T1, al plaatst Frank Buyse daar toch een kanttekening bij. "Dat hij geen enkele ervaring heeft als hoofdcoach nemen ze er maar bij. Een doordacht risico, zeg maar. Een beetje het voordeel van de twijfel – vooral Verhaeghe aarzelde", klinkt het in Krant van West-Vlaanderen.

De voorzitter had dus blijkbaar toch enig voorbehoud bij de keuze voor Hoefkens. Tenslotte ligt de lat in Jan Breydel bijzonder hoog en wil Blauw-Zwart het roer niet zomaar aan om het even wie in handen geven. Buyse stelt dan ook dat Hoefkens zich snel zal moeten zien te bewijzen, een geluid dat ook in Het Nieuwsblad weerklinkt. Daar oppert men immers dat de landskampioen desgewenst eenvoudig afscheid kan nemen van haar trainer.

SNEL C4?
In tegenstelling tot sommige andere kandidaten is Hoefkens namelijk geen dure vogel, en valt hij dus zonder al te veel problemen op kant te schuiven. Wie weet zelfs eind augustus al, aldus Buyse. Hoe dan ook is het risico voor Club dus misschien wel kleiner dan het lijkt, al benadrukt Het Nieuwsblad wel dat het financiële aspect zeker niet de doorslag gaf. Ondanks zijn twijfels staat Verhaeghe dan ook ten volste achter de aanstelling van zijn nieuwe T1, een snel C4 lijkt niet aan de orde.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Denkt u dat Hoefkens het seizoen volmaakt bij Club?

Meest recent

Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

1
1
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

29
29
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

236
236
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

176
176
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

552
552
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

76
76
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

509
509
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

388
388
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

122
122
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

823
823
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

38
38
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

343
343
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

782
782
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

773
773
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

307
307
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

496
496
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

203
203
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

360
360
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

822
822
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

542
542
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

563
563
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

221
221
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

918
918
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

137
137
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

609
609

Meer sportnieuws