'Verhaeghe had twijfels bij Hoefkens'

door
'Verhaeghe had twijfels bij Hoefkens'

Geen topcoach met adelbrieven in het buitenland dus, wel iemand uit de interne keuken. Club Brugge koos na lang overleg voor Carl Hoefkens als opvolger van Alfred Schreuder. Een opvallende promotie voor de voormalige assistent, die in tegenstelling tot Philippe Clement destijds wél de sleutels meteen overhandigd krijgt.


Uiteraard gingen Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert doordacht te werk alvorens Hoefkens het vertrouwen te gunnen. Club lijkt dan ook volledig overtuigd van zijn kwaliteiten als T1, al plaatst Frank Buyse daar toch een kanttekening bij. "Dat hij geen enkele ervaring heeft als hoofdcoach nemen ze er maar bij. Een doordacht risico, zeg maar. Een beetje het voordeel van de twijfel – vooral Verhaeghe aarzelde", klinkt het in Krant van West-Vlaanderen.

De voorzitter had dus blijkbaar toch enig voorbehoud bij de keuze voor Hoefkens. Tenslotte ligt de lat in Jan Breydel bijzonder hoog en wil Blauw-Zwart het roer niet zomaar aan om het even wie in handen geven. Buyse stelt dan ook dat Hoefkens zich snel zal moeten zien te bewijzen, een geluid dat ook in Het Nieuwsblad weerklinkt. Daar oppert men immers dat de landskampioen desgewenst eenvoudig afscheid kan nemen van haar trainer.

SNEL C4?
In tegenstelling tot sommige andere kandidaten is Hoefkens namelijk geen dure vogel, en valt hij dus zonder al te veel problemen op kant te schuiven. Wie weet zelfs eind augustus al, aldus Buyse. Hoe dan ook is het risico voor Club dus misschien wel kleiner dan het lijkt, al benadrukt Het Nieuwsblad wel dat het financiële aspect zeker niet de doorslag gaf. Ondanks zijn twijfels staat Verhaeghe dan ook ten volste achter de aanstelling van zijn nieuwe T1, een snel C4 lijkt niet aan de orde.

LEES OOK: 'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

Denkt u dat Hoefkens het seizoen volmaakt bij Club?

Meest recent

'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

4
4
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

10
10
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

19
19
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

30
30
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

114
114
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

111
111
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

111
111
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

86
86
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

131
131
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

191
191
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

26
26
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

136
136
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

322
322
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

163
163
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

81
81
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

40
40
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

333
333
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

80
80
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

192
192
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

333
333
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

112
112
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

156
156

Meer sportnieuws