'Verhaeghe had twijfels bij Hoefkens'

door
'Verhaeghe had twijfels bij Hoefkens'

Geen topcoach met adelbrieven in het buitenland dus, wel iemand uit de interne keuken. Club Brugge koos na lang overleg voor Carl Hoefkens als opvolger van Alfred Schreuder. Een opvallende promotie voor de voormalige assistent, die in tegenstelling tot Philippe Clement destijds wél de sleutels meteen overhandigd krijgt.


Uiteraard gingen Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert doordacht te werk alvorens Hoefkens het vertrouwen te gunnen. Club lijkt dan ook volledig overtuigd van zijn kwaliteiten als T1, al plaatst Frank Buyse daar toch een kanttekening bij. "Dat hij geen enkele ervaring heeft als hoofdcoach nemen ze er maar bij. Een doordacht risico, zeg maar. Een beetje het voordeel van de twijfel – vooral Verhaeghe aarzelde", klinkt het in Krant van West-Vlaanderen.

De voorzitter had dus blijkbaar toch enig voorbehoud bij de keuze voor Hoefkens. Tenslotte ligt de lat in Jan Breydel bijzonder hoog en wil Blauw-Zwart het roer niet zomaar aan om het even wie in handen geven. Buyse stelt dan ook dat Hoefkens zich snel zal moeten zien te bewijzen, een geluid dat ook in Het Nieuwsblad weerklinkt. Daar oppert men immers dat de landskampioen desgewenst eenvoudig afscheid kan nemen van haar trainer.

SNEL C4?
In tegenstelling tot sommige andere kandidaten is Hoefkens namelijk geen dure vogel, en valt hij dus zonder al te veel problemen op kant te schuiven. Wie weet zelfs eind augustus al, aldus Buyse. Hoe dan ook is het risico voor Club dus misschien wel kleiner dan het lijkt, al benadrukt Het Nieuwsblad wel dat het financiële aspect zeker niet de doorslag gaf. Ondanks zijn twijfels staat Verhaeghe dan ook ten volste achter de aanstelling van zijn nieuwe T1, een snel C4 lijkt niet aan de orde.

LEES OOK: Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

Denkt u dat Hoefkens het seizoen volmaakt bij Club?

Meest recent

DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

141
141
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

41
41
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

85
85
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

87
87
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

128
128
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

102
102
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

65
65
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

45
45
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

85
85
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

327
327
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

189
189
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

280
280
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

122
122
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

200
200
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

261
261
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

585
585
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

233
233
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

227
227
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

114
114
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

419
419
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

327
327
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

298
298
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

463
463
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

102
102
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

199
199

Meer sportnieuws