'Verhaeghe had twijfels bij Hoefkens'

door
'Verhaeghe had twijfels bij Hoefkens'

Geen topcoach met adelbrieven in het buitenland dus, wel iemand uit de interne keuken. Club Brugge koos na lang overleg voor Carl Hoefkens als opvolger van Alfred Schreuder. Een opvallende promotie voor de voormalige assistent, die in tegenstelling tot Philippe Clement destijds wél de sleutels meteen overhandigd krijgt.


Uiteraard gingen Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert doordacht te werk alvorens Hoefkens het vertrouwen te gunnen. Club lijkt dan ook volledig overtuigd van zijn kwaliteiten als T1, al plaatst Frank Buyse daar toch een kanttekening bij. "Dat hij geen enkele ervaring heeft als hoofdcoach nemen ze er maar bij. Een doordacht risico, zeg maar. Een beetje het voordeel van de twijfel – vooral Verhaeghe aarzelde", klinkt het in Krant van West-Vlaanderen.

De voorzitter had dus blijkbaar toch enig voorbehoud bij de keuze voor Hoefkens. Tenslotte ligt de lat in Jan Breydel bijzonder hoog en wil Blauw-Zwart het roer niet zomaar aan om het even wie in handen geven. Buyse stelt dan ook dat Hoefkens zich snel zal moeten zien te bewijzen, een geluid dat ook in Het Nieuwsblad weerklinkt. Daar oppert men immers dat de landskampioen desgewenst eenvoudig afscheid kan nemen van haar trainer.

SNEL C4?
In tegenstelling tot sommige andere kandidaten is Hoefkens namelijk geen dure vogel, en valt hij dus zonder al te veel problemen op kant te schuiven. Wie weet zelfs eind augustus al, aldus Buyse. Hoe dan ook is het risico voor Club dus misschien wel kleiner dan het lijkt, al benadrukt Het Nieuwsblad wel dat het financiële aspect zeker niet de doorslag gaf. Ondanks zijn twijfels staat Verhaeghe dan ook ten volste achter de aanstelling van zijn nieuwe T1, een snel C4 lijkt niet aan de orde.

LEES OOK: Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Denkt u dat Hoefkens het seizoen volmaakt bij Club?

Meest recent

Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

4
4
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

20
20
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

221
221
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

460
460
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

106
106
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

68
68
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

260
260
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

157
157
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

38
38
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

596
596
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

65
65
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

262
262
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

88
88
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

210
210
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

231
231
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

490
490
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

52
52
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

77
77
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

696
696
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

127
127
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

115
115
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

166
166
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

169
169
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

294
294

Meer sportnieuws