'Verhaeghe had twijfels bij Hoefkens'

door
'Verhaeghe had twijfels bij Hoefkens'

Geen topcoach met adelbrieven in het buitenland dus, wel iemand uit de interne keuken. Club Brugge koos na lang overleg voor Carl Hoefkens als opvolger van Alfred Schreuder. Een opvallende promotie voor de voormalige assistent, die in tegenstelling tot Philippe Clement destijds wél de sleutels meteen overhandigd krijgt.


Uiteraard gingen Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert doordacht te werk alvorens Hoefkens het vertrouwen te gunnen. Club lijkt dan ook volledig overtuigd van zijn kwaliteiten als T1, al plaatst Frank Buyse daar toch een kanttekening bij. "Dat hij geen enkele ervaring heeft als hoofdcoach nemen ze er maar bij. Een doordacht risico, zeg maar. Een beetje het voordeel van de twijfel – vooral Verhaeghe aarzelde", klinkt het in Krant van West-Vlaanderen.

De voorzitter had dus blijkbaar toch enig voorbehoud bij de keuze voor Hoefkens. Tenslotte ligt de lat in Jan Breydel bijzonder hoog en wil Blauw-Zwart het roer niet zomaar aan om het even wie in handen geven. Buyse stelt dan ook dat Hoefkens zich snel zal moeten zien te bewijzen, een geluid dat ook in Het Nieuwsblad weerklinkt. Daar oppert men immers dat de landskampioen desgewenst eenvoudig afscheid kan nemen van haar trainer.

SNEL C4?
In tegenstelling tot sommige andere kandidaten is Hoefkens namelijk geen dure vogel, en valt hij dus zonder al te veel problemen op kant te schuiven. Wie weet zelfs eind augustus al, aldus Buyse. Hoe dan ook is het risico voor Club dus misschien wel kleiner dan het lijkt, al benadrukt Het Nieuwsblad wel dat het financiële aspect zeker niet de doorslag gaf. Ondanks zijn twijfels staat Verhaeghe dan ook ten volste achter de aanstelling van zijn nieuwe T1, een snel C4 lijkt niet aan de orde.

LEES OOK: Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Denkt u dat Hoefkens het seizoen volmaakt bij Club?

Meest recent

STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

10
10
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

30
30
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

63
63
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

70
70
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

19
19
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

170
170
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

199
199
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

256
256
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

91
91
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

359
359
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

290
290
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

122
122
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

200
200
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

400
400
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

108
108
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

281
281
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

206
206
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

254
254
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

459
459
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

190
190
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

316
316
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

187
187
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

224
224
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

402
402
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

573
573

Meer sportnieuws