'Lot van Kompany al voor slotmatch bezegeld'

door
'Lot van Kompany al voor slotmatch bezegeld'

Vroeger dan verwacht, en zonder de verhoopte trofeeën in de prijzenkast, is het verhaal van Vincent Kompany bij Anderlecht geschreven. Hoe is het plots zover kunnen komen, vraagt iedereen zich af. De voorbije dagen deden dan ook heel wat reconstructies van zijn vertrek de ronde.


Zo weet Het Nieuwsblad dat het bestuur van Paars-Wit in november al overwoog te breken met Kompany, die op dat moment echter nog de steun genoot van de kleedkamer. Meer nog: indien de Brusselaars nadien hadden verloren van Charleroi, zou de kop van de coach naar verluidt reeds zijn gerold. Na een 1-3 zege volgde evenwel een sterke reeks om het jaar af te sluiten, waarmee zijn vel voorlopig gered was.

Uitstel van executie, zo bleek toen Anderlecht op de voorlaatste speeldag van de play-offs nog een waterkansje op de tweede plaats kansloos uit handen gaf. Intussen bleven de spanningen tussen Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute enerzijds en de koppige Kompany anderzijds om diverse redenen alsmaar toenemen. Een breuk werd hoe langer hoe meer onvermijdelijk, zo kregen beide partijen in de gaten.

AFSCHEID IN BRUGGE
Nog voor de slotmatch, een overbodig bezoek aan Club Brugge, was het lot van Kompany daarom nog volgens de krant in onderling overleg al bezegeld. Diverse signalen wezen er toen ook op dat het clubicoon, die dus zelf de stekker uit het huwelijk trok, bezig was met zijn afscheid. Kompany zocht en vond wellicht een nieuwe uitdaging bij Burnley, Anderlecht kiest vermoedelijk voor Mazzu als opvolger.

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

Meest recent

Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

3
3
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

51
51
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

37
37
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

58
58
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

34
34
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

19
19
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

139
139
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

68
68
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

231
231
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

320
320
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

88
88
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

164
164
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

342
342
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

162
162
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

344
344
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

144
144
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

349
349
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

329
329
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

298
298
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

581
581
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

605
605
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

108
108
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

214
214
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

592
592
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

575
575

Meer sportnieuws