Club Brugge en Union domineren Elftal van het Jaar

door
Club Brugge en Union domineren Elftal van het Jaar

Het Europese voetbalseizoen zit er zo goed als op, met enkel nog een paar play-offwedstrijden in sommige landen en op zaterdag de Champions League-finale voor de boeg. Er kan dus teruggeblikt worden en daar horen ook de nodige verkiezingen bij. Bij het CIES Football Observatory en InStat stelden ze op basis van data een Elftal van het Jaar samen voor 32 competities, waaronder ook de Jupiler Pro League.


Het hoeft niet te verbazen dat het elftal gedomineerd wordt door kampioen Club Brugge en sensatie Union. Zij leveren elk vier spelers af en zijn daarmee hofleveranciers. De drie andere spelers komen van Antwerp, Anderlecht en AA Gent, die dus elk één vertegenwoordiger hebben. De Great Old levert de doelman, want in doel krijgt Jean Butez de voorkeur.

De defensie is een Brugs-Brusselse mix, want Clinton Mata en Stanley Nsoki worden er geflankeerd door Christian Burgess en Loïc Lapoussin. Op het middenveld worden Teddy Teuma en Hans Vanaken geflankeerd door Julien De Sart en Josh Cullen, die onder meer Casper Nielsen uit het elftal houden. De voorhoede wordt gevormd door Charles De Ketelaere en topschutter Deniz Undav, die Tarik Tissoudali en Dante Vanzeir afhouden.

BELGEN IN HET BUITENLAND
Ook in het buitenland wisten een aantal Belgen zich in de kijker te spelen. Kevin De Bruyne veroverde (uiteraard) een plaatsje in het elftal van de Premier League, terwijl een aantal minder bekende namen het ook goed deden. Zo staat belofteninternational Largie Ramazani in het Elftal van het Jaar in de Spaanse La Liga 2 na een uitstekend seizoen bij Almeria. In de Hongaarse elf is er plaats voor de Marokkaanse Belgen Samy en Ryan Mmaee, die met Ferencvaros kampioen werden. Tenslotte wist nog Lindon Selahi, jeugdproduct van Anderlecht en Standard, zich bij de beste elf spelers in Kroatië te scharen door zijn prestaties bij Rijeka.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Vind je dat een goed elftal?

Meest recent

Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

1
1
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

28
28
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

38
38
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

58
58
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

33
33
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

31
31
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

81
81
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

58
58
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

290
290
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

263
263
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

230
230
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

21
21
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

90
90
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

205
205
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

92
92
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

65
65
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

228
228
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

355
355
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

84
84
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

278
278
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

282
282
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

324
324
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

288
288
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

55
55

Meer sportnieuws