Club Brugge en Union domineren Elftal van het Jaar

144 stemmen
Club Brugge en Union domineren Elftal van het Jaar

Het Europese voetbalseizoen zit er zo goed als op, met enkel nog een paar play-offwedstrijden in sommige landen en op zaterdag de Champions League-finale voor de boeg. Er kan dus teruggeblikt worden en daar horen ook de nodige verkiezingen bij. Bij het CIES Football Observatory en InStat stelden ze op basis van data een Elftal van het Jaar samen voor 32 competities, waaronder ook de Jupiler Pro League.


Het hoeft niet te verbazen dat het elftal gedomineerd wordt door kampioen Club Brugge en sensatie Union. Zij leveren elk vier spelers af en zijn daarmee hofleveranciers. De drie andere spelers komen van Antwerp, Anderlecht en AA Gent, die dus elk één vertegenwoordiger hebben. De Great Old levert de doelman, want in doel krijgt Jean Butez de voorkeur.

De defensie is een Brugs-Brusselse mix, want Clinton Mata en Stanley Nsoki worden er geflankeerd door Christian Burgess en Loïc Lapoussin. Op het middenveld worden Teddy Teuma en Hans Vanaken geflankeerd door Julien De Sart en Josh Cullen, die onder meer Casper Nielsen uit het elftal houden. De voorhoede wordt gevormd door Charles De Ketelaere en topschutter Deniz Undav, die Tarik Tissoudali en Dante Vanzeir afhouden.

BELGEN IN HET BUITENLAND
Ook in het buitenland wisten een aantal Belgen zich in de kijker te spelen. Kevin De Bruyne veroverde (uiteraard) een plaatsje in het elftal van de Premier League, terwijl een aantal minder bekende namen het ook goed deden. Zo staat belofteninternational Largie Ramazani in het Elftal van het Jaar in de Spaanse La Liga 2 na een uitstekend seizoen bij Almeria. In de Hongaarse elf is er plaats voor de Marokkaanse Belgen Samy en Ryan Mmaee, die met Ferencvaros kampioen werden. Tenslotte wist nog Lindon Selahi, jeugdproduct van Anderlecht en Standard, zich bij de beste elf spelers in Kroatië te scharen door zijn prestaties bij Rijeka.

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Vind je dat een goed elftal?

Meest recent

Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

7
7
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

70
70
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

217
217
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

243
243
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

302
302
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

116
116
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

90
90
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

154
154
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

712
712
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

421
421
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

360
360
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

260
260
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

45
45
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

35
35
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

732
732
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

581
581
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

359
359
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

88
88
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

455
455
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

389
389
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

160
160
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155

Meer sportnieuws