Club Brugge en Union domineren Elftal van het Jaar

door
Club Brugge en Union domineren Elftal van het Jaar

Het Europese voetbalseizoen zit er zo goed als op, met enkel nog een paar play-offwedstrijden in sommige landen en op zaterdag de Champions League-finale voor de boeg. Er kan dus teruggeblikt worden en daar horen ook de nodige verkiezingen bij. Bij het CIES Football Observatory en InStat stelden ze op basis van data een Elftal van het Jaar samen voor 32 competities, waaronder ook de Jupiler Pro League.


Het hoeft niet te verbazen dat het elftal gedomineerd wordt door kampioen Club Brugge en sensatie Union. Zij leveren elk vier spelers af en zijn daarmee hofleveranciers. De drie andere spelers komen van Antwerp, Anderlecht en AA Gent, die dus elk één vertegenwoordiger hebben. De Great Old levert de doelman, want in doel krijgt Jean Butez de voorkeur.

De defensie is een Brugs-Brusselse mix, want Clinton Mata en Stanley Nsoki worden er geflankeerd door Christian Burgess en Loïc Lapoussin. Op het middenveld worden Teddy Teuma en Hans Vanaken geflankeerd door Julien De Sart en Josh Cullen, die onder meer Casper Nielsen uit het elftal houden. De voorhoede wordt gevormd door Charles De Ketelaere en topschutter Deniz Undav, die Tarik Tissoudali en Dante Vanzeir afhouden.

BELGEN IN HET BUITENLAND
Ook in het buitenland wisten een aantal Belgen zich in de kijker te spelen. Kevin De Bruyne veroverde (uiteraard) een plaatsje in het elftal van de Premier League, terwijl een aantal minder bekende namen het ook goed deden. Zo staat belofteninternational Largie Ramazani in het Elftal van het Jaar in de Spaanse La Liga 2 na een uitstekend seizoen bij Almeria. In de Hongaarse elf is er plaats voor de Marokkaanse Belgen Samy en Ryan Mmaee, die met Ferencvaros kampioen werden. Tenslotte wist nog Lindon Selahi, jeugdproduct van Anderlecht en Standard, zich bij de beste elf spelers in Kroatië te scharen door zijn prestaties bij Rijeka.

LEES OOK: Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Vind je dat een goed elftal?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

5
5
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

9
9
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

186
186
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

117
117
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

83
83
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

72
72
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

299
299
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

390
390
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

301
301
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

111
111
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

87
87
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

72
72
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

129
129
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

27
27
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1208
1208
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

73
73
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

176
176
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

300
300
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

75
75
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

402
402
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

86
86
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

100
100

Meer sportnieuws