Club Brugge en Union domineren Elftal van het Jaar

door
Club Brugge en Union domineren Elftal van het Jaar

Het Europese voetbalseizoen zit er zo goed als op, met enkel nog een paar play-offwedstrijden in sommige landen en op zaterdag de Champions League-finale voor de boeg. Er kan dus teruggeblikt worden en daar horen ook de nodige verkiezingen bij. Bij het CIES Football Observatory en InStat stelden ze op basis van data een Elftal van het Jaar samen voor 32 competities, waaronder ook de Jupiler Pro League.


Het hoeft niet te verbazen dat het elftal gedomineerd wordt door kampioen Club Brugge en sensatie Union. Zij leveren elk vier spelers af en zijn daarmee hofleveranciers. De drie andere spelers komen van Antwerp, Anderlecht en AA Gent, die dus elk één vertegenwoordiger hebben. De Great Old levert de doelman, want in doel krijgt Jean Butez de voorkeur.

De defensie is een Brugs-Brusselse mix, want Clinton Mata en Stanley Nsoki worden er geflankeerd door Christian Burgess en Loïc Lapoussin. Op het middenveld worden Teddy Teuma en Hans Vanaken geflankeerd door Julien De Sart en Josh Cullen, die onder meer Casper Nielsen uit het elftal houden. De voorhoede wordt gevormd door Charles De Ketelaere en topschutter Deniz Undav, die Tarik Tissoudali en Dante Vanzeir afhouden.

BELGEN IN HET BUITENLAND
Ook in het buitenland wisten een aantal Belgen zich in de kijker te spelen. Kevin De Bruyne veroverde (uiteraard) een plaatsje in het elftal van de Premier League, terwijl een aantal minder bekende namen het ook goed deden. Zo staat belofteninternational Largie Ramazani in het Elftal van het Jaar in de Spaanse La Liga 2 na een uitstekend seizoen bij Almeria. In de Hongaarse elf is er plaats voor de Marokkaanse Belgen Samy en Ryan Mmaee, die met Ferencvaros kampioen werden. Tenslotte wist nog Lindon Selahi, jeugdproduct van Anderlecht en Standard, zich bij de beste elf spelers in Kroatië te scharen door zijn prestaties bij Rijeka.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Vind je dat een goed elftal?

Meest recent

'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

18
18
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

34
34
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

94
94
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

36
36
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

70
70
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

87
87
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

167
167
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

66
66
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

39
39
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

49
49
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

59
59
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

483
483
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

134
134
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

117
117
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

384
384
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

61
61
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

520
520
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

593
593
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

120
120
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

325
325
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

295
295
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

320
320
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

209
209

Meer sportnieuws