Club Brugge en Union domineren Elftal van het Jaar

door
Club Brugge en Union domineren Elftal van het Jaar

Het Europese voetbalseizoen zit er zo goed als op, met enkel nog een paar play-offwedstrijden in sommige landen en op zaterdag de Champions League-finale voor de boeg. Er kan dus teruggeblikt worden en daar horen ook de nodige verkiezingen bij. Bij het CIES Football Observatory en InStat stelden ze op basis van data een Elftal van het Jaar samen voor 32 competities, waaronder ook de Jupiler Pro League.


Het hoeft niet te verbazen dat het elftal gedomineerd wordt door kampioen Club Brugge en sensatie Union. Zij leveren elk vier spelers af en zijn daarmee hofleveranciers. De drie andere spelers komen van Antwerp, Anderlecht en AA Gent, die dus elk één vertegenwoordiger hebben. De Great Old levert de doelman, want in doel krijgt Jean Butez de voorkeur.

De defensie is een Brugs-Brusselse mix, want Clinton Mata en Stanley Nsoki worden er geflankeerd door Christian Burgess en Loïc Lapoussin. Op het middenveld worden Teddy Teuma en Hans Vanaken geflankeerd door Julien De Sart en Josh Cullen, die onder meer Casper Nielsen uit het elftal houden. De voorhoede wordt gevormd door Charles De Ketelaere en topschutter Deniz Undav, die Tarik Tissoudali en Dante Vanzeir afhouden.

BELGEN IN HET BUITENLAND
Ook in het buitenland wisten een aantal Belgen zich in de kijker te spelen. Kevin De Bruyne veroverde (uiteraard) een plaatsje in het elftal van de Premier League, terwijl een aantal minder bekende namen het ook goed deden. Zo staat belofteninternational Largie Ramazani in het Elftal van het Jaar in de Spaanse La Liga 2 na een uitstekend seizoen bij Almeria. In de Hongaarse elf is er plaats voor de Marokkaanse Belgen Samy en Ryan Mmaee, die met Ferencvaros kampioen werden. Tenslotte wist nog Lindon Selahi, jeugdproduct van Anderlecht en Standard, zich bij de beste elf spelers in Kroatië te scharen door zijn prestaties bij Rijeka.

LEES OOK: De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Vind je dat een goed elftal?

Meest recent

DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

1
1
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

4
4
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

27
27
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

15
15
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

82
82
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

84
84
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

91
91
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

59
59
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

101
101
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

126
126
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

66
66
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

98
98
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

228
228
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

203
203
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

127
127
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

239
239
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

164
164
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

771
771
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

142
142
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

143
143
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

1077
1077
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

296
296
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

83
83
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

431
431

Meer sportnieuws