Club Brugge draait Barça stevige loer

door
Club Brugge draait Barça stevige loer

Na de transfer van Victor Vazquez (2011) en de flirt met Alex Collado vorige zomer, klopt Club Brugge opnieuw aan bij FC Barcelona om zaken te doen. Volgens Mundo Deportivo staat Ferran Jutglà op een zucht van een transfer naar het Jan Breydelstadion, een spits waarvoor de Bruggelingen maar liefst zes tot zeven miljoen euro zouden willen betalen. Dat is een grote som voor Club, ééntje waarmee Jutglà zelfs in de top drie van de duurste Brugse aankopen ooit kan belanden.


HET PLAN VAN XAVI

Ferran Jutglà heeft geen naam als een klok, maar hij werkte dit seizoen wel mooi negen wedstrijden af in de hoofdmacht van FC Barcelona. Ondanks de sterk verminderde status en reputatie van de Catalaanse topclub, wil dat toch wat zeggen. Jutglà kreeg dit seizoen 462 speelminuten van trainer Xavi Hernandez, mede dankzij blessures van andere spelers weliswaar, en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje, al zou Jutglà volgend jaar niet al te veel hoop moeten koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen.

Ferran Jutglà beschikt over een aflopend contract (met optie) maar FC Barcelona was zinnens om die verbintenis te verlengen. Volgens Mundo Deportivo had de Blaugrana een plan uitgedokterd voor Jutglà waarbij hij volgend seizoen eerst op huurbasis gestald zou worden bij een andere club in La Liga, in de Segunda División, of inde derde klasse. Xavi en het sportief management wilden Jutglà laten groeien middels een uitleenbeurt, want met Pierre Emerick-Aubameyang, Ansu Fati, Ferran Torres en Memphis Depay worden de plaatsjes volgend seizoen wel erg duur in het Spotify Camp Nou.



Maar Ferran Jutglà is FC Barcelona klaarblijkelijk te snel af. Naast Club Brugge tonen ook Villarreal, Engelse en Duitse clubs interesse in hem. En dat vindt hij meer interessante pistes dan pakweg een huurbeurt in de tweede of derde klasse van Spanje. Jutglà kondigde donderdag alvast zijn afscheid aan bij Barça op Instagram. “De voorbije maanden lagen er verschillende scenario's voor mijn toekomst op tafel. Ik had de mogelijkheid om nog een jaar bij FC Barcelona te blijven, maar ook om me bij een ander project aan te sluiten, om zo mijn profcarrière helemaal te kunnen lanceren. Ik wil de clubleiding bedanken dat ze rekening gehouden hebben met mijn wensen”, schreef hij op zijn Instagram-account.

DE VLUCHT VOORUIT

Ferran Jutglà speelde dit seizoen het gros van zijn wedstrijden bij FC Barcelona B in de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse. Daar scoorde de 23-jarige aan de lopende band, want met 19 treffers werd hij zelfs de Pichichi van de competitie. Barcelona B maakte dus handig gebruik van Jutglà’s scorend vermogen maar de Spanjaard was tevens van grote waarde door zijn enorme veelzijdigheid. Hij kan namelijk op verschillende posities uit de voeten. Jutglà speelt het liefst als centrale spits, maar hij kan ook op beide flanken spelen en als valse negen.



Ferran Jutglà is altijd in beweging op het voetbalveld en daarnaast positioneert hij zich ook goed. De combinatie van deze kwaliteiten overtuigden Xavi Hernandez om de aanvaller van Barcelona B een kans te geven in de eerste ploeg. Op dat moment ontbeerde het Barça wat aan dynamiek in de aanvalslinie en dat kon Jutglà dus zeker brengen. Het feit dat de Catalanen zijn aflopend contract wilden verlengen, vertelt veel over zijn intrinsieke kwaliteiten én progressiemarge.

ONDERSCHAT

Ferran Jutglà maakte dit seizoen zijn basisdebuut bij FC Barcelona in de La Liga-wedstrijd tegen Elche. En de 23-jarige zal zich deze wedstrijd ongetwijfeld altijd blijven herinneren, want in zijn basisdebuut kon Jutglà meteen zijn eerste treffer voor Barça scoren. De spits werkte tegen Elche zijn eerste wedstrijd af voor de Blaugrana, maar het leek alsof hij er al jaren speelde. Hij domineerde de aanval, waarbij hij zijn rechtstreekse tegenstander Edgar Badia onder een immense druk zette.

Ferran Jutglà scoorde de 1-0 in het Spotify Camp Nou middels een erg knap kopbaldoelpunt. Zo ééntje die de klasse in intrinsieke kwaliteiten van een echte goaltjesdief verraadt. Drie dagen later startte Jutglà opnieuw in de Catalaanse hoofdmacht tegen Sevilla FC, maar toen liep het voor hem een stuk moeilijker. Logisch omdat het een tegenstander betrof van een hoger kaliber, maar ook omdat Jutglà pas zijn eerste stappen zette op het hoogste Spaanse voetbalniveau.



Later in het seizoen tegen Granada startte Ferran Jutglà vanop de linkerflank en hij werd toen in de Spaanse media omschreven als één van de meest onderschatte spelers van de ploeg. De 23-jarige is niet meteen de attractiefste speler maar hij heeft wel de basics onder de knie. Aan de bal is hij bijvoorbeeld erg sterk en hij weegt constant op een verdediging. En dat koppelt Jutglà bovendien aan een enorm scorend vermogen. Bij Club Brugge wrijft men zich ongetwijfeld al in de handen …

LEES OOK: 'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Kan Jutglà potten breken bij Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

54
54
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

79
79
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

7
7
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

98
98
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

27
27
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

142
142
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

157
157
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

191
191
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

69
69
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

266
266
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

157
157
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

297
297
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

255
255
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

222
222
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

336
336
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

279
279
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

78
78
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

362
362
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

304
304
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

212
212
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

270
270
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

152
152
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

544
544
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

164
164

Meer sportnieuws