Club Brugge draait Barça stevige loer

906
Club Brugge draait Barça stevige loer

Na de transfer van Victor Vazquez (2011) en de flirt met Alex Collado vorige zomer, klopt Club Brugge opnieuw aan bij FC Barcelona om zaken te doen. Volgens Mundo Deportivo staat Ferran Jutglà op een zucht van een transfer naar het Jan Breydelstadion, een spits waarvoor de Bruggelingen maar liefst zes tot zeven miljoen euro zouden willen betalen. Dat is een grote som voor Club, ééntje waarmee Jutglà zelfs in de top drie van de duurste Brugse aankopen ooit kan belanden.


HET PLAN VAN XAVI

Ferran Jutglà heeft geen naam als een klok, maar hij werkte dit seizoen wel mooi negen wedstrijden af in de hoofdmacht van FC Barcelona. Ondanks de sterk verminderde status en reputatie van de Catalaanse topclub, wil dat toch wat zeggen. Jutglà kreeg dit seizoen 462 speelminuten van trainer Xavi Hernandez, mede dankzij blessures van andere spelers weliswaar, en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje, al zou Jutglà volgend jaar niet al te veel hoop moeten koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen.

Ferran Jutglà beschikt over een aflopend contract (met optie) maar FC Barcelona was zinnens om die verbintenis te verlengen. Volgens Mundo Deportivo had de Blaugrana een plan uitgedokterd voor Jutglà waarbij hij volgend seizoen eerst op huurbasis gestald zou worden bij een andere club in La Liga, in de Segunda División, of inde derde klasse. Xavi en het sportief management wilden Jutglà laten groeien middels een uitleenbeurt, want met Pierre Emerick-Aubameyang, Ansu Fati, Ferran Torres en Memphis Depay worden de plaatsjes volgend seizoen wel erg duur in het Spotify Camp Nou.



Maar Ferran Jutglà is FC Barcelona klaarblijkelijk te snel af. Naast Club Brugge tonen ook Villarreal, Engelse en Duitse clubs interesse in hem. En dat vindt hij meer interessante pistes dan pakweg een huurbeurt in de tweede of derde klasse van Spanje. Jutglà kondigde donderdag alvast zijn afscheid aan bij Barça op Instagram. “De voorbije maanden lagen er verschillende scenario's voor mijn toekomst op tafel. Ik had de mogelijkheid om nog een jaar bij FC Barcelona te blijven, maar ook om me bij een ander project aan te sluiten, om zo mijn profcarrière helemaal te kunnen lanceren. Ik wil de clubleiding bedanken dat ze rekening gehouden hebben met mijn wensen”, schreef hij op zijn Instagram-account.

DE VLUCHT VOORUIT

Ferran Jutglà speelde dit seizoen het gros van zijn wedstrijden bij FC Barcelona B in de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse. Daar scoorde de 23-jarige aan de lopende band, want met 19 treffers werd hij zelfs de Pichichi van de competitie. Barcelona B maakte dus handig gebruik van Jutglà’s scorend vermogen maar de Spanjaard was tevens van grote waarde door zijn enorme veelzijdigheid. Hij kan namelijk op verschillende posities uit de voeten. Jutglà speelt het liefst als centrale spits, maar hij kan ook op beide flanken spelen en als valse negen.



Ferran Jutglà is altijd in beweging op het voetbalveld en daarnaast positioneert hij zich ook goed. De combinatie van deze kwaliteiten overtuigden Xavi Hernandez om de aanvaller van Barcelona B een kans te geven in de eerste ploeg. Op dat moment ontbeerde het Barça wat aan dynamiek in de aanvalslinie en dat kon Jutglà dus zeker brengen. Het feit dat de Catalanen zijn aflopend contract wilden verlengen, vertelt veel over zijn intrinsieke kwaliteiten én progressiemarge.

ONDERSCHAT

Ferran Jutglà maakte dit seizoen zijn basisdebuut bij FC Barcelona in de La Liga-wedstrijd tegen Elche. En de 23-jarige zal zich deze wedstrijd ongetwijfeld altijd blijven herinneren, want in zijn basisdebuut kon Jutglà meteen zijn eerste treffer voor Barça scoren. De spits werkte tegen Elche zijn eerste wedstrijd af voor de Blaugrana, maar het leek alsof hij er al jaren speelde. Hij domineerde de aanval, waarbij hij zijn rechtstreekse tegenstander Edgar Badia onder een immense druk zette.

Ferran Jutglà scoorde de 1-0 in het Spotify Camp Nou middels een erg knap kopbaldoelpunt. Zo ééntje die de klasse in intrinsieke kwaliteiten van een echte goaltjesdief verraadt. Drie dagen later startte Jutglà opnieuw in de Catalaanse hoofdmacht tegen Sevilla FC, maar toen liep het voor hem een stuk moeilijker. Logisch omdat het een tegenstander betrof van een hoger kaliber, maar ook omdat Jutglà pas zijn eerste stappen zette op het hoogste Spaanse voetbalniveau.



Later in het seizoen tegen Granada startte Ferran Jutglà vanop de linkerflank en hij werd toen in de Spaanse media omschreven als één van de meest onderschatte spelers van de ploeg. De 23-jarige is niet meteen de attractiefste speler maar hij heeft wel de basics onder de knie. Aan de bal is hij bijvoorbeeld erg sterk en hij weegt constant op een verdediging. En dat koppelt Jutglà bovendien aan een enorm scorend vermogen. Bij Club Brugge wrijft men zich ongetwijfeld al in de handen …

LEES OOK: De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kan Jutglà potten breken bij Club Brugge?

Meest recent

Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

0
0
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

24
24
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

36
36
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

169
169
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

87
87
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

31
31
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

222
222
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

165
165
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

48
48
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

51
51
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

86
86
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

15
15
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

769
769
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

29
29
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

227
227
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

542
542
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

451
451
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

512
512
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

241
241
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

450
450
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

767
767
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

93
93
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

189
189
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

917
917
'Moreira geeft groen licht: duizelingwekkende transfersom'

In de slotweken van de zomermercato komt ook nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking ...

199
199

Meer sportnieuws