Club Brugge draait Barça stevige loer

906
Club Brugge draait Barça stevige loer

Na de transfer van Victor Vazquez (2011) en de flirt met Alex Collado vorige zomer, klopt Club Brugge opnieuw aan bij FC Barcelona om zaken te doen. Volgens Mundo Deportivo staat Ferran Jutglà op een zucht van een transfer naar het Jan Breydelstadion, een spits waarvoor de Bruggelingen maar liefst zes tot zeven miljoen euro zouden willen betalen. Dat is een grote som voor Club, ééntje waarmee Jutglà zelfs in de top drie van de duurste Brugse aankopen ooit kan belanden.


HET PLAN VAN XAVI

Ferran Jutglà heeft geen naam als een klok, maar hij werkte dit seizoen wel mooi negen wedstrijden af in de hoofdmacht van FC Barcelona. Ondanks de sterk verminderde status en reputatie van de Catalaanse topclub, wil dat toch wat zeggen. Jutglà kreeg dit seizoen 462 speelminuten van trainer Xavi Hernandez, mede dankzij blessures van andere spelers weliswaar, en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje, al zou Jutglà volgend jaar niet al te veel hoop moeten koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen.

Ferran Jutglà beschikt over een aflopend contract (met optie) maar FC Barcelona was zinnens om die verbintenis te verlengen. Volgens Mundo Deportivo had de Blaugrana een plan uitgedokterd voor Jutglà waarbij hij volgend seizoen eerst op huurbasis gestald zou worden bij een andere club in La Liga, in de Segunda División, of inde derde klasse. Xavi en het sportief management wilden Jutglà laten groeien middels een uitleenbeurt, want met Pierre Emerick-Aubameyang, Ansu Fati, Ferran Torres en Memphis Depay worden de plaatsjes volgend seizoen wel erg duur in het Spotify Camp Nou.



Maar Ferran Jutglà is FC Barcelona klaarblijkelijk te snel af. Naast Club Brugge tonen ook Villarreal, Engelse en Duitse clubs interesse in hem. En dat vindt hij meer interessante pistes dan pakweg een huurbeurt in de tweede of derde klasse van Spanje. Jutglà kondigde donderdag alvast zijn afscheid aan bij Barça op Instagram. “De voorbije maanden lagen er verschillende scenario's voor mijn toekomst op tafel. Ik had de mogelijkheid om nog een jaar bij FC Barcelona te blijven, maar ook om me bij een ander project aan te sluiten, om zo mijn profcarrière helemaal te kunnen lanceren. Ik wil de clubleiding bedanken dat ze rekening gehouden hebben met mijn wensen”, schreef hij op zijn Instagram-account.

DE VLUCHT VOORUIT

Ferran Jutglà speelde dit seizoen het gros van zijn wedstrijden bij FC Barcelona B in de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse. Daar scoorde de 23-jarige aan de lopende band, want met 19 treffers werd hij zelfs de Pichichi van de competitie. Barcelona B maakte dus handig gebruik van Jutglà’s scorend vermogen maar de Spanjaard was tevens van grote waarde door zijn enorme veelzijdigheid. Hij kan namelijk op verschillende posities uit de voeten. Jutglà speelt het liefst als centrale spits, maar hij kan ook op beide flanken spelen en als valse negen.



Ferran Jutglà is altijd in beweging op het voetbalveld en daarnaast positioneert hij zich ook goed. De combinatie van deze kwaliteiten overtuigden Xavi Hernandez om de aanvaller van Barcelona B een kans te geven in de eerste ploeg. Op dat moment ontbeerde het Barça wat aan dynamiek in de aanvalslinie en dat kon Jutglà dus zeker brengen. Het feit dat de Catalanen zijn aflopend contract wilden verlengen, vertelt veel over zijn intrinsieke kwaliteiten én progressiemarge.

ONDERSCHAT

Ferran Jutglà maakte dit seizoen zijn basisdebuut bij FC Barcelona in de La Liga-wedstrijd tegen Elche. En de 23-jarige zal zich deze wedstrijd ongetwijfeld altijd blijven herinneren, want in zijn basisdebuut kon Jutglà meteen zijn eerste treffer voor Barça scoren. De spits werkte tegen Elche zijn eerste wedstrijd af voor de Blaugrana, maar het leek alsof hij er al jaren speelde. Hij domineerde de aanval, waarbij hij zijn rechtstreekse tegenstander Edgar Badia onder een immense druk zette.

Ferran Jutglà scoorde de 1-0 in het Spotify Camp Nou middels een erg knap kopbaldoelpunt. Zo ééntje die de klasse in intrinsieke kwaliteiten van een echte goaltjesdief verraadt. Drie dagen later startte Jutglà opnieuw in de Catalaanse hoofdmacht tegen Sevilla FC, maar toen liep het voor hem een stuk moeilijker. Logisch omdat het een tegenstander betrof van een hoger kaliber, maar ook omdat Jutglà pas zijn eerste stappen zette op het hoogste Spaanse voetbalniveau.



Later in het seizoen tegen Granada startte Ferran Jutglà vanop de linkerflank en hij werd toen in de Spaanse media omschreven als één van de meest onderschatte spelers van de ploeg. De 23-jarige is niet meteen de attractiefste speler maar hij heeft wel de basics onder de knie. Aan de bal is hij bijvoorbeeld erg sterk en hij weegt constant op een verdediging. En dat koppelt Jutglà bovendien aan een enorm scorend vermogen. Bij Club Brugge wrijft men zich ongetwijfeld al in de handen …

LEES OOK: 'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Kan Jutglà potten breken bij Club Brugge?

Meest recent

'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

15
15
Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

KRC Genk heeft zaterdagavond twee kostbare punten verspeeld. In de slotfase gaf het immers nog een ...

134
134
Godts debuteert bij PSG: Franse pers reageert streng

Ook in de Franse Ligue 1 is de kop eraf. En de openingsspeeldag leidde meteen tot puntenverlies voor ...

150
150
In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

315
315
Bijzondere wissel bij Antwerp: transfer in de maak?

Antwerp FC zorgde zaterdagavond voor een spectaculaire comeback in de slotfase tegen KRC Genk (4-4). ...

205
205
'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

91
91
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

796
796
Miljoenentransfer Epolo: Wilmots spreekt duidelijke taal

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

333
333
Toptransfer na derby: Club-uitblinker kan meteen vertrekken

Club Brugge won de derby tegen Cercle dankzij een uitblinker die opnieuw het verschil maakte. Net nu ...

722
722
'Vuurwerk in Manchester: City heeft WK-sensatie beet'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

114
114
'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Coach Vitor Bruno stoomt zijn troepen bij RSC Anderlecht momenteel klaar voor de Europese terugmatch ...

640
640
Puur ongeloof bij KRC Genk: "Iedereen was overtuigd ..."

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

414
414
'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

112
112
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

113
113
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

568
568
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

96
96
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

249
249
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

60
60
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

360
360
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

326
326
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

67
67
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

199
199
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

349
349
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

459
459
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

220
220

Meer sportnieuws