Club Brugge draait Barça stevige loer

906
Club Brugge draait Barça stevige loer

Na de transfer van Victor Vazquez (2011) en de flirt met Alex Collado vorige zomer, klopt Club Brugge opnieuw aan bij FC Barcelona om zaken te doen. Volgens Mundo Deportivo staat Ferran Jutglà op een zucht van een transfer naar het Jan Breydelstadion, een spits waarvoor de Bruggelingen maar liefst zes tot zeven miljoen euro zouden willen betalen. Dat is een grote som voor Club, ééntje waarmee Jutglà zelfs in de top drie van de duurste Brugse aankopen ooit kan belanden.


HET PLAN VAN XAVI

Ferran Jutglà heeft geen naam als een klok, maar hij werkte dit seizoen wel mooi negen wedstrijden af in de hoofdmacht van FC Barcelona. Ondanks de sterk verminderde status en reputatie van de Catalaanse topclub, wil dat toch wat zeggen. Jutglà kreeg dit seizoen 462 speelminuten van trainer Xavi Hernandez, mede dankzij blessures van andere spelers weliswaar, en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje, al zou Jutglà volgend jaar niet al te veel hoop moeten koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen.

Ferran Jutglà beschikt over een aflopend contract (met optie) maar FC Barcelona was zinnens om die verbintenis te verlengen. Volgens Mundo Deportivo had de Blaugrana een plan uitgedokterd voor Jutglà waarbij hij volgend seizoen eerst op huurbasis gestald zou worden bij een andere club in La Liga, in de Segunda División, of inde derde klasse. Xavi en het sportief management wilden Jutglà laten groeien middels een uitleenbeurt, want met Pierre Emerick-Aubameyang, Ansu Fati, Ferran Torres en Memphis Depay worden de plaatsjes volgend seizoen wel erg duur in het Spotify Camp Nou.



Maar Ferran Jutglà is FC Barcelona klaarblijkelijk te snel af. Naast Club Brugge tonen ook Villarreal, Engelse en Duitse clubs interesse in hem. En dat vindt hij meer interessante pistes dan pakweg een huurbeurt in de tweede of derde klasse van Spanje. Jutglà kondigde donderdag alvast zijn afscheid aan bij Barça op Instagram. “De voorbije maanden lagen er verschillende scenario's voor mijn toekomst op tafel. Ik had de mogelijkheid om nog een jaar bij FC Barcelona te blijven, maar ook om me bij een ander project aan te sluiten, om zo mijn profcarrière helemaal te kunnen lanceren. Ik wil de clubleiding bedanken dat ze rekening gehouden hebben met mijn wensen”, schreef hij op zijn Instagram-account.

DE VLUCHT VOORUIT

Ferran Jutglà speelde dit seizoen het gros van zijn wedstrijden bij FC Barcelona B in de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse. Daar scoorde de 23-jarige aan de lopende band, want met 19 treffers werd hij zelfs de Pichichi van de competitie. Barcelona B maakte dus handig gebruik van Jutglà’s scorend vermogen maar de Spanjaard was tevens van grote waarde door zijn enorme veelzijdigheid. Hij kan namelijk op verschillende posities uit de voeten. Jutglà speelt het liefst als centrale spits, maar hij kan ook op beide flanken spelen en als valse negen.



Ferran Jutglà is altijd in beweging op het voetbalveld en daarnaast positioneert hij zich ook goed. De combinatie van deze kwaliteiten overtuigden Xavi Hernandez om de aanvaller van Barcelona B een kans te geven in de eerste ploeg. Op dat moment ontbeerde het Barça wat aan dynamiek in de aanvalslinie en dat kon Jutglà dus zeker brengen. Het feit dat de Catalanen zijn aflopend contract wilden verlengen, vertelt veel over zijn intrinsieke kwaliteiten én progressiemarge.

ONDERSCHAT

Ferran Jutglà maakte dit seizoen zijn basisdebuut bij FC Barcelona in de La Liga-wedstrijd tegen Elche. En de 23-jarige zal zich deze wedstrijd ongetwijfeld altijd blijven herinneren, want in zijn basisdebuut kon Jutglà meteen zijn eerste treffer voor Barça scoren. De spits werkte tegen Elche zijn eerste wedstrijd af voor de Blaugrana, maar het leek alsof hij er al jaren speelde. Hij domineerde de aanval, waarbij hij zijn rechtstreekse tegenstander Edgar Badia onder een immense druk zette.

Ferran Jutglà scoorde de 1-0 in het Spotify Camp Nou middels een erg knap kopbaldoelpunt. Zo ééntje die de klasse in intrinsieke kwaliteiten van een echte goaltjesdief verraadt. Drie dagen later startte Jutglà opnieuw in de Catalaanse hoofdmacht tegen Sevilla FC, maar toen liep het voor hem een stuk moeilijker. Logisch omdat het een tegenstander betrof van een hoger kaliber, maar ook omdat Jutglà pas zijn eerste stappen zette op het hoogste Spaanse voetbalniveau.



Later in het seizoen tegen Granada startte Ferran Jutglà vanop de linkerflank en hij werd toen in de Spaanse media omschreven als één van de meest onderschatte spelers van de ploeg. De 23-jarige is niet meteen de attractiefste speler maar hij heeft wel de basics onder de knie. Aan de bal is hij bijvoorbeeld erg sterk en hij weegt constant op een verdediging. En dat koppelt Jutglà bovendien aan een enorm scorend vermogen. Bij Club Brugge wrijft men zich ongetwijfeld al in de handen …

LEES OOK: Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

Kan Jutglà potten breken bij Club Brugge?

Meest recent

Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

11
11
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

34
34
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

87
87
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

24
24
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

11
11
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

25
25
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

77
77
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

180
180
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

101
101
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

37
37
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

145
145
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

387
387
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

29
29
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

45
45
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

55
55
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

358
358
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

653
653
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

138
138
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

62
62
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

728
728
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

304
304
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

90
90
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

246
246

Meer sportnieuws