Club Brugge draait Barça stevige loer

906
Club Brugge draait Barça stevige loer

Na de transfer van Victor Vazquez (2011) en de flirt met Alex Collado vorige zomer, klopt Club Brugge opnieuw aan bij FC Barcelona om zaken te doen. Volgens Mundo Deportivo staat Ferran Jutglà op een zucht van een transfer naar het Jan Breydelstadion, een spits waarvoor de Bruggelingen maar liefst zes tot zeven miljoen euro zouden willen betalen. Dat is een grote som voor Club, ééntje waarmee Jutglà zelfs in de top drie van de duurste Brugse aankopen ooit kan belanden.


HET PLAN VAN XAVI

Ferran Jutglà heeft geen naam als een klok, maar hij werkte dit seizoen wel mooi negen wedstrijden af in de hoofdmacht van FC Barcelona. Ondanks de sterk verminderde status en reputatie van de Catalaanse topclub, wil dat toch wat zeggen. Jutglà kreeg dit seizoen 462 speelminuten van trainer Xavi Hernandez, mede dankzij blessures van andere spelers weliswaar, en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje, al zou Jutglà volgend jaar niet al te veel hoop moeten koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen.

Ferran Jutglà beschikt over een aflopend contract (met optie) maar FC Barcelona was zinnens om die verbintenis te verlengen. Volgens Mundo Deportivo had de Blaugrana een plan uitgedokterd voor Jutglà waarbij hij volgend seizoen eerst op huurbasis gestald zou worden bij een andere club in La Liga, in de Segunda División, of inde derde klasse. Xavi en het sportief management wilden Jutglà laten groeien middels een uitleenbeurt, want met Pierre Emerick-Aubameyang, Ansu Fati, Ferran Torres en Memphis Depay worden de plaatsjes volgend seizoen wel erg duur in het Spotify Camp Nou.



Maar Ferran Jutglà is FC Barcelona klaarblijkelijk te snel af. Naast Club Brugge tonen ook Villarreal, Engelse en Duitse clubs interesse in hem. En dat vindt hij meer interessante pistes dan pakweg een huurbeurt in de tweede of derde klasse van Spanje. Jutglà kondigde donderdag alvast zijn afscheid aan bij Barça op Instagram. “De voorbije maanden lagen er verschillende scenario's voor mijn toekomst op tafel. Ik had de mogelijkheid om nog een jaar bij FC Barcelona te blijven, maar ook om me bij een ander project aan te sluiten, om zo mijn profcarrière helemaal te kunnen lanceren. Ik wil de clubleiding bedanken dat ze rekening gehouden hebben met mijn wensen”, schreef hij op zijn Instagram-account.

DE VLUCHT VOORUIT

Ferran Jutglà speelde dit seizoen het gros van zijn wedstrijden bij FC Barcelona B in de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse. Daar scoorde de 23-jarige aan de lopende band, want met 19 treffers werd hij zelfs de Pichichi van de competitie. Barcelona B maakte dus handig gebruik van Jutglà’s scorend vermogen maar de Spanjaard was tevens van grote waarde door zijn enorme veelzijdigheid. Hij kan namelijk op verschillende posities uit de voeten. Jutglà speelt het liefst als centrale spits, maar hij kan ook op beide flanken spelen en als valse negen.



Ferran Jutglà is altijd in beweging op het voetbalveld en daarnaast positioneert hij zich ook goed. De combinatie van deze kwaliteiten overtuigden Xavi Hernandez om de aanvaller van Barcelona B een kans te geven in de eerste ploeg. Op dat moment ontbeerde het Barça wat aan dynamiek in de aanvalslinie en dat kon Jutglà dus zeker brengen. Het feit dat de Catalanen zijn aflopend contract wilden verlengen, vertelt veel over zijn intrinsieke kwaliteiten én progressiemarge.

ONDERSCHAT

Ferran Jutglà maakte dit seizoen zijn basisdebuut bij FC Barcelona in de La Liga-wedstrijd tegen Elche. En de 23-jarige zal zich deze wedstrijd ongetwijfeld altijd blijven herinneren, want in zijn basisdebuut kon Jutglà meteen zijn eerste treffer voor Barça scoren. De spits werkte tegen Elche zijn eerste wedstrijd af voor de Blaugrana, maar het leek alsof hij er al jaren speelde. Hij domineerde de aanval, waarbij hij zijn rechtstreekse tegenstander Edgar Badia onder een immense druk zette.

Ferran Jutglà scoorde de 1-0 in het Spotify Camp Nou middels een erg knap kopbaldoelpunt. Zo ééntje die de klasse in intrinsieke kwaliteiten van een echte goaltjesdief verraadt. Drie dagen later startte Jutglà opnieuw in de Catalaanse hoofdmacht tegen Sevilla FC, maar toen liep het voor hem een stuk moeilijker. Logisch omdat het een tegenstander betrof van een hoger kaliber, maar ook omdat Jutglà pas zijn eerste stappen zette op het hoogste Spaanse voetbalniveau.



Later in het seizoen tegen Granada startte Ferran Jutglà vanop de linkerflank en hij werd toen in de Spaanse media omschreven als één van de meest onderschatte spelers van de ploeg. De 23-jarige is niet meteen de attractiefste speler maar hij heeft wel de basics onder de knie. Aan de bal is hij bijvoorbeeld erg sterk en hij weegt constant op een verdediging. En dat koppelt Jutglà bovendien aan een enorm scorend vermogen. Bij Club Brugge wrijft men zich ongetwijfeld al in de handen …

LEES OOK: Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Kan Jutglà potten breken bij Club Brugge?

Meest recent

Zulte verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

26
26
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

13
13
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

27
27
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

203
203
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

50
50
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

187
187
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

203
203
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

716
716
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

198
198
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

92
92
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

312
312
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

301
301
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

915
915
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

161
161
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

65
65
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

317
317
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

95
95
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

67
67
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

233
233
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

407
407
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

316
316
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

84
84
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

27
27
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

200
200
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

584
584

Meer sportnieuws