Fans Anderlecht spreken zich uit over komst Mazzu

door
Fans Anderlecht spreken zich uit over komst Mazzu

Er ging woensdag een schokgolf door Anderlecht toen de club de scheiding met trainer Vincent Kompany aankondigde. De samenwerking werd in onderling overleg beëindigd, nadat de voorbije maanden aan beide kanten onvrede was ontstaan over de gang van zaken. Terwijl Kompany op het punt lijkt te staan om naar Burnley te trekken, zoekt Anderlecht nog een nieuwe coach.


Daarvoor dook wel meteen een belangrijke kandidaat op. Nog voor het vertrek van Kompany officieel was, werd Felice Mazzu al naar voor geschoven als favoriet om hem op te volgen. Na zijn bijzonder straffe prestaties met Union dit seizoen kan Mazzu zo een fraaie overgang versieren. Alleen zal hij dan wel het Anderlecht-publiek moeten overtuigen.

Dat zal zijn werk vragen, want bij de aanhang lijkt er scepsis te heersen. "Mazzu wordt genoemd, maar ik twijfel of hij past bij Anderlecht", verklaart Nico Deraedt van het Fanboard immers aan Sporza. "Alle respect voor wat Mazzu gedaan heeft, maar hij heeft nog niet bewezen dat hij iets kan presteren als er veel druk bij komt kijken. Zijn passage bij Genk was uiteindelijk ook maar van korte duur. Ik denk niet dat zijn spelsysteem strookt met Anderlecht. Met Union speelt hij toch vooral reactievoetbal. In het verleden hebben we met Weiler en Vercauteren al een paar trainers gehad die ook zo speelden en die zijn toch snel moeten vertrekken."

TWEEDE KANS
Met Union en destijds ook Charleroi speelde Mazzu inderdaad vooral vanuit de reactie, al kan dat natuurlijk ook te maken gehad hebben met het spelersmateriaal dat hij tot zijn beschikking had. Misschien dat hij het met de kern van Paars-Wit anders zou aanpakken. Zijn eerste passage aan de top liep in ieder geval wel met een sisser af, want bij Genk kon hij na het vertrek van Philippe Clement zijn stempel niet drukken op een elftal dat enkele maanden voordien de titel veroverd had. Na enkele maanden werd hij alweer doorgestuurd.

LEES OOK: Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Zal Mazzu bij Anderlecht passen?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

49
49
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

38
38
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

58
58
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

72
72
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

101
101
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

33
33
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

78
78
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

273
273
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

114
114
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

194
194
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

50
50
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

197
197
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

92
92
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

91
91
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

353
353
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

237
237
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

338
338
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

309
309
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

448
448
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

377
377

Meer sportnieuws