Fans Anderlecht spreken zich uit over komst Mazzu

900
Fans Anderlecht spreken zich uit over komst Mazzu

Er ging woensdag een schokgolf door Anderlecht toen de club de scheiding met trainer Vincent Kompany aankondigde. De samenwerking werd in onderling overleg beëindigd, nadat de voorbije maanden aan beide kanten onvrede was ontstaan over de gang van zaken. Terwijl Kompany op het punt lijkt te staan om naar Burnley te trekken, zoekt Anderlecht nog een nieuwe coach.


Daarvoor dook wel meteen een belangrijke kandidaat op. Nog voor het vertrek van Kompany officieel was, werd Felice Mazzu al naar voor geschoven als favoriet om hem op te volgen. Na zijn bijzonder straffe prestaties met Union dit seizoen kan Mazzu zo een fraaie overgang versieren. Alleen zal hij dan wel het Anderlecht-publiek moeten overtuigen.

Dat zal zijn werk vragen, want bij de aanhang lijkt er scepsis te heersen. "Mazzu wordt genoemd, maar ik twijfel of hij past bij Anderlecht", verklaart Nico Deraedt van het Fanboard immers aan Sporza. "Alle respect voor wat Mazzu gedaan heeft, maar hij heeft nog niet bewezen dat hij iets kan presteren als er veel druk bij komt kijken. Zijn passage bij Genk was uiteindelijk ook maar van korte duur. Ik denk niet dat zijn spelsysteem strookt met Anderlecht. Met Union speelt hij toch vooral reactievoetbal. In het verleden hebben we met Weiler en Vercauteren al een paar trainers gehad die ook zo speelden en die zijn toch snel moeten vertrekken."

TWEEDE KANS
Met Union en destijds ook Charleroi speelde Mazzu inderdaad vooral vanuit de reactie, al kan dat natuurlijk ook te maken gehad hebben met het spelersmateriaal dat hij tot zijn beschikking had. Misschien dat hij het met de kern van Paars-Wit anders zou aanpakken. Zijn eerste passage aan de top liep in ieder geval wel met een sisser af, want bij Genk kon hij na het vertrek van Philippe Clement zijn stempel niet drukken op een elftal dat enkele maanden voordien de titel veroverd had. Na enkele maanden werd hij alweer doorgestuurd.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Zal Mazzu bij Anderlecht passen?

Meest recent

Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

0
0
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

67
67
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

16
16
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

16
16
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

53
53
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

151
151
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

27
27
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

60
60
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

94
94
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

13
13
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

53
53
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

335
335
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

165
165
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

179
179
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

82
82
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

128
128
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

86
86
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

69
69
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

137
137
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

300
300
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

218
218

Meer sportnieuws