Fans Anderlecht spreken zich uit over komst Mazzu

900
Fans Anderlecht spreken zich uit over komst Mazzu

Er ging woensdag een schokgolf door Anderlecht toen de club de scheiding met trainer Vincent Kompany aankondigde. De samenwerking werd in onderling overleg beëindigd, nadat de voorbije maanden aan beide kanten onvrede was ontstaan over de gang van zaken. Terwijl Kompany op het punt lijkt te staan om naar Burnley te trekken, zoekt Anderlecht nog een nieuwe coach.


Daarvoor dook wel meteen een belangrijke kandidaat op. Nog voor het vertrek van Kompany officieel was, werd Felice Mazzu al naar voor geschoven als favoriet om hem op te volgen. Na zijn bijzonder straffe prestaties met Union dit seizoen kan Mazzu zo een fraaie overgang versieren. Alleen zal hij dan wel het Anderlecht-publiek moeten overtuigen.

Dat zal zijn werk vragen, want bij de aanhang lijkt er scepsis te heersen. "Mazzu wordt genoemd, maar ik twijfel of hij past bij Anderlecht", verklaart Nico Deraedt van het Fanboard immers aan Sporza. "Alle respect voor wat Mazzu gedaan heeft, maar hij heeft nog niet bewezen dat hij iets kan presteren als er veel druk bij komt kijken. Zijn passage bij Genk was uiteindelijk ook maar van korte duur. Ik denk niet dat zijn spelsysteem strookt met Anderlecht. Met Union speelt hij toch vooral reactievoetbal. In het verleden hebben we met Weiler en Vercauteren al een paar trainers gehad die ook zo speelden en die zijn toch snel moeten vertrekken."

TWEEDE KANS
Met Union en destijds ook Charleroi speelde Mazzu inderdaad vooral vanuit de reactie, al kan dat natuurlijk ook te maken gehad hebben met het spelersmateriaal dat hij tot zijn beschikking had. Misschien dat hij het met de kern van Paars-Wit anders zou aanpakken. Zijn eerste passage aan de top liep in ieder geval wel met een sisser af, want bij Genk kon hij na het vertrek van Philippe Clement zijn stempel niet drukken op een elftal dat enkele maanden voordien de titel veroverd had. Na enkele maanden werd hij alweer doorgestuurd.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Zal Mazzu bij Anderlecht passen?

Meest recent

Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

38
38
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

11
11
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

64
64
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

66
66
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

281
281
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

133
133
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

122
122
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

79
79
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

271
271
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

146
146
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

281
281
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

192
192
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

176
176
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

156
156
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

120
120
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

217
217
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

291
291
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

95
95
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

131
131
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

112
112
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

132
132
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

28
28
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

94
94
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

250
250

Meer sportnieuws