'Club Brugge voegt nog een ex-speler toe aan staf Hoefkens'

328 stemmen
'Club Brugge voegt nog een ex-speler toe aan staf Hoefkens'

Club Brugge pakte woensdagmiddag toch uit met een grote verrassing door Carl Hoefkens aan te stellen als nieuwe hoofdtrainer. De 43-jarige trad de voorbije maanden wel alsmaar meer op het voorplan als assistent van Alfred Schreuder, maar gezien zijn totale gebrek aan ervaring als hoofdcoach hadden toch weinigen verwacht dat hij meteen voor de leeuwen gegooid zou worden.


Anderzijds past de aanstelling van Hoefkens wel in een trend van de laatste jaren, waarbij Club als trainer kiest voor ex-spelers die een relatief kort parcours als hoofdcoach gereden hebben. Denk maar aan Ivan Leko en Philippe Clement. Bovendien wordt Hoefkens ook in zijn staf omringd door mensen die het Blauw-Zwarte huis goed kennen.

Met Paul Okon krijgt hij nog een voormalig boegbeeld naast zich en Het Nieuwsblad weet dat er nog een ex-speler aan de staf toegevoegd wordt. Club moest immers ook een nieuwe keeperstrainer zoeken, want Carlo l'Ami vertrok in het zog van Schreuder. De keuze om hem te vervangen zou uiteindelijk gevallen zijn op Peter Mollez, die doorgeschoven wordt van Club NXT.

JEUGDPRODUCT
De 38-jarige genoot zijn jeugdopleiding destijds bij Club, maar brak er echter nooit door in de A-kern. Hij zou later wel nog in eerste klasse spelen met Cercle Brugge, AA Gent en KV Kortrijk. In 2019 keerde hij terug bij Club om aan de slag te gaan als keeperstrainer van de jeugd en beloften. 

LEES OOK: Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Goede keuze van Club?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

4
4
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

103
103
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

61
61
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

78
78
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

111
111
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

65
65
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

109
109
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

43
43
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

274
274
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

99
99
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

621
621
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

57
57
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

259
259
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

269
269
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

551
551
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

460
460
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

685
685
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

77
77
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

111
111
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

183
183
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

94
94
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

234
234
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

168
168
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

159
159

Meer sportnieuws