TU: 'Anderlecht gaat voor Mazzu, Club shopt bij Barça'

123 stemmen
TU: 'Anderlecht gaat voor Mazzu, Club shopt bij Barça'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Schokkende ontwikkelingen bij Anderlecht woensdag, want de club kondigde het vertrek van Vincent Kompany aan. De samenwerking met de trainer werd in onderling overleg beëindigd en de 36-jarige lijkt op weg om de nieuwe coach van Burnley te worden. Om hem bij Paars-Wit op te volgen geldt Felice Mazzu als de favoriet. De succestrainer leek bij Union te blijven, maar zou nu toch in constant staan met Anderlecht. Ook de naam van Edward Still (Charleroi) viel al.



Bij Club Brugge zouden ze deze zomer weleens bij FC Barcelona kunnen gaan shoppen. Volgens Spaanse media staan ze namelijk op het punt om Ferran Jutgla weg te plukken uit Camp Nou. De 23-jarige spits scoorde dit seizoen vlot bij de B-ploeg en in Brugge zou er een contract van vier of vijf jaar klaarliggen. In Spanje wordt gewag gemaakt van een transfersom van 6 à 7 miljoen euro, maar zoveel lijkt Club niet te gaan betalen voor een speler met nog één jaar contract.

Ook een andere spits is nog in beeld op Jan Breydel, want ook de naam van Gabriel Charpentier. De Fransman kende een uitstekend seizoen bij Frosinone, maar is nog eigendom van Genoa. Ze zouden bereid zijn om 5 miljoen euro te betalen om hem daar weg te halen, maar krijgen wel concurrentie van Anderlecht. Ook Real Valladolid zou hem volgen.



De trainersknoop hebben ze inmiddels al doorgehakt bij Blauw-Zwart. Ze stelden woensdag verrassend Carl Hoefkens voor als opvolger van de naar Ajax vertrekkende Alfred Schreuder. De 43-jarige assistent staat voor zijn eerste job als hoofdcoach en kreeg een contract voor onbepaalde duur. Hij zal bijgestaan worden door Rik De Mil, tot dusver coach van Club NXT, en voormalig Gouden Schoen Paul Okon.

Bij KRC Genk lijkt de keuze dan weer op Wouter Vrancken te vallen als nieuwe trainer. De Limburgers zijn evenwel niet bereid om zijn afkoopsom van 600.000 euro te betalen en onderhandelen met KV Mechelen om die som naar beneden te krijgen. Er wordt nog deze week een akkoord verwacht. Intussen zou Vrancken al een aanbieding van Arminia Bielefeld, dat net uit de Bundesliga gedegradeerd is, afgewezen hebben.



De Limburgers zouden ook opnieuw zaken kunnen doen met Feyenoord, na de succesvolle huurdeal van Cyriel Dessers vorige zomer. Deze keer zouden de Rotterdammers hun zinnen gezet hebben op Mike Trésor, die dit seizoen bij Genk vrede moest nemen met een statuut van invaller. Frank Arnesen zou een fan zijn van de offensieve middenvelder en hem willen huren met aankoopoptie.

Westerlo wil zijn terugkeer op het hoogste niveau vieren met een stevige transfer. Het zou een bod neergelegd hebben voor Kazimcan Karatas weg te halen bij Altay. Dat werd wel geweigerd. De 19-jarige linksachter geldt in Turkije als een groot talent en zou 1 miljoen euro moeten kosten. Westerlo krijgt wel concurrentie van Besiktas.

BUITENLAND



Real Madrid kreeg een enorme transferklap te verwerken doordat Kylian Mbappé alsnog bijtekende bij PSG. Het zal dus elders aanvallende versterking moeten vinden en er zou alvast een stevig lijstje klaarliggen met alternatieven om het mislopen van de Fransman op te vangen. Daarop staan naar verluidt onder meer Sadio Mané en Mohamed Salah, sterspelers van Liverpool, maar ook Serge Gnabry (Bayern München), Raheem Sterling (Manchester City), Christopher Nkunku (RB Leipzig) en Antony (Ajax).

Wout Faes lijkt deze zomer zeker Stade Reims te gaan verlaten. De Rode Duivel moet enkel nog een nieuwe club kiezen en beschikt daarvoor over twee opties: AS Roma en Newcastle United. De winnaar van de Conference League zou al iets verder staan dan de steenrijke Magpies en heeft daardoor de beste papieren om de strijd te winnen.

LEES OOK: Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Heeft Club Brugge dringend offensieve versterking nodig?

Meest recent

Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

11
11
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

232
232
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

97
97
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

9
9
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

233
233
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

89
89
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

88
88
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

520
520
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

551
551
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

258
258
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

335
335
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

86
86
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

160
160
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

203
203
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

92
92
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

163
163
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

75
75
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

181
181
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

185
185
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

28
28
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

215
215
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

464
464
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

305
305
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

92
92
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

1007
1007

Meer sportnieuws