TU: 'Anderlecht gaat voor Mazzu, Club shopt bij Barça'

door
TU: 'Anderlecht gaat voor Mazzu, Club shopt bij Barça'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Schokkende ontwikkelingen bij Anderlecht woensdag, want de club kondigde het vertrek van Vincent Kompany aan. De samenwerking met de trainer werd in onderling overleg beëindigd en de 36-jarige lijkt op weg om de nieuwe coach van Burnley te worden. Om hem bij Paars-Wit op te volgen geldt Felice Mazzu als de favoriet. De succestrainer leek bij Union te blijven, maar zou nu toch in constant staan met Anderlecht. Ook de naam van Edward Still (Charleroi) viel al.



Bij Club Brugge zouden ze deze zomer weleens bij FC Barcelona kunnen gaan shoppen. Volgens Spaanse media staan ze namelijk op het punt om Ferran Jutgla weg te plukken uit Camp Nou. De 23-jarige spits scoorde dit seizoen vlot bij de B-ploeg en in Brugge zou er een contract van vier of vijf jaar klaarliggen. In Spanje wordt gewag gemaakt van een transfersom van 6 à 7 miljoen euro, maar zoveel lijkt Club niet te gaan betalen voor een speler met nog één jaar contract.

Ook een andere spits is nog in beeld op Jan Breydel, want ook de naam van Gabriel Charpentier. De Fransman kende een uitstekend seizoen bij Frosinone, maar is nog eigendom van Genoa. Ze zouden bereid zijn om 5 miljoen euro te betalen om hem daar weg te halen, maar krijgen wel concurrentie van Anderlecht. Ook Real Valladolid zou hem volgen.



De trainersknoop hebben ze inmiddels al doorgehakt bij Blauw-Zwart. Ze stelden woensdag verrassend Carl Hoefkens voor als opvolger van de naar Ajax vertrekkende Alfred Schreuder. De 43-jarige assistent staat voor zijn eerste job als hoofdcoach en kreeg een contract voor onbepaalde duur. Hij zal bijgestaan worden door Rik De Mil, tot dusver coach van Club NXT, en voormalig Gouden Schoen Paul Okon.

Bij KRC Genk lijkt de keuze dan weer op Wouter Vrancken te vallen als nieuwe trainer. De Limburgers zijn evenwel niet bereid om zijn afkoopsom van 600.000 euro te betalen en onderhandelen met KV Mechelen om die som naar beneden te krijgen. Er wordt nog deze week een akkoord verwacht. Intussen zou Vrancken al een aanbieding van Arminia Bielefeld, dat net uit de Bundesliga gedegradeerd is, afgewezen hebben.



De Limburgers zouden ook opnieuw zaken kunnen doen met Feyenoord, na de succesvolle huurdeal van Cyriel Dessers vorige zomer. Deze keer zouden de Rotterdammers hun zinnen gezet hebben op Mike Trésor, die dit seizoen bij Genk vrede moest nemen met een statuut van invaller. Frank Arnesen zou een fan zijn van de offensieve middenvelder en hem willen huren met aankoopoptie.

Westerlo wil zijn terugkeer op het hoogste niveau vieren met een stevige transfer. Het zou een bod neergelegd hebben voor Kazimcan Karatas weg te halen bij Altay. Dat werd wel geweigerd. De 19-jarige linksachter geldt in Turkije als een groot talent en zou 1 miljoen euro moeten kosten. Westerlo krijgt wel concurrentie van Besiktas.

BUITENLAND



Real Madrid kreeg een enorme transferklap te verwerken doordat Kylian Mbappé alsnog bijtekende bij PSG. Het zal dus elders aanvallende versterking moeten vinden en er zou alvast een stevig lijstje klaarliggen met alternatieven om het mislopen van de Fransman op te vangen. Daarop staan naar verluidt onder meer Sadio Mané en Mohamed Salah, sterspelers van Liverpool, maar ook Serge Gnabry (Bayern München), Raheem Sterling (Manchester City), Christopher Nkunku (RB Leipzig) en Antony (Ajax).

Wout Faes lijkt deze zomer zeker Stade Reims te gaan verlaten. De Rode Duivel moet enkel nog een nieuwe club kiezen en beschikt daarvoor over twee opties: AS Roma en Newcastle United. De winnaar van de Conference League zou al iets verder staan dan de steenrijke Magpies en heeft daardoor de beste papieren om de strijd te winnen.

LEES OOK: 'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Heeft Club Brugge dringend offensieve versterking nodig?

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

11
11
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

100
100
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

74
74
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

122
122
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

53
53
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

13
13
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

59
59
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

55
55
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

97
97
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

139
139
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

138
138
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

128
128
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

95
95
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

379
379
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

101
101
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

57
57
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

209
209
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

233
233
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

314
314
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

167
167
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

210
210
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

455
455
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

113
113

Meer sportnieuws