TU: 'Anderlecht gaat voor Mazzu, Club shopt bij Barça'

123 stemmen
TU: 'Anderlecht gaat voor Mazzu, Club shopt bij Barça'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Schokkende ontwikkelingen bij Anderlecht woensdag, want de club kondigde het vertrek van Vincent Kompany aan. De samenwerking met de trainer werd in onderling overleg beëindigd en de 36-jarige lijkt op weg om de nieuwe coach van Burnley te worden. Om hem bij Paars-Wit op te volgen geldt Felice Mazzu als de favoriet. De succestrainer leek bij Union te blijven, maar zou nu toch in constant staan met Anderlecht. Ook de naam van Edward Still (Charleroi) viel al.



Bij Club Brugge zouden ze deze zomer weleens bij FC Barcelona kunnen gaan shoppen. Volgens Spaanse media staan ze namelijk op het punt om Ferran Jutgla weg te plukken uit Camp Nou. De 23-jarige spits scoorde dit seizoen vlot bij de B-ploeg en in Brugge zou er een contract van vier of vijf jaar klaarliggen. In Spanje wordt gewag gemaakt van een transfersom van 6 à 7 miljoen euro, maar zoveel lijkt Club niet te gaan betalen voor een speler met nog één jaar contract.

Ook een andere spits is nog in beeld op Jan Breydel, want ook de naam van Gabriel Charpentier. De Fransman kende een uitstekend seizoen bij Frosinone, maar is nog eigendom van Genoa. Ze zouden bereid zijn om 5 miljoen euro te betalen om hem daar weg te halen, maar krijgen wel concurrentie van Anderlecht. Ook Real Valladolid zou hem volgen.



De trainersknoop hebben ze inmiddels al doorgehakt bij Blauw-Zwart. Ze stelden woensdag verrassend Carl Hoefkens voor als opvolger van de naar Ajax vertrekkende Alfred Schreuder. De 43-jarige assistent staat voor zijn eerste job als hoofdcoach en kreeg een contract voor onbepaalde duur. Hij zal bijgestaan worden door Rik De Mil, tot dusver coach van Club NXT, en voormalig Gouden Schoen Paul Okon.

Bij KRC Genk lijkt de keuze dan weer op Wouter Vrancken te vallen als nieuwe trainer. De Limburgers zijn evenwel niet bereid om zijn afkoopsom van 600.000 euro te betalen en onderhandelen met KV Mechelen om die som naar beneden te krijgen. Er wordt nog deze week een akkoord verwacht. Intussen zou Vrancken al een aanbieding van Arminia Bielefeld, dat net uit de Bundesliga gedegradeerd is, afgewezen hebben.



De Limburgers zouden ook opnieuw zaken kunnen doen met Feyenoord, na de succesvolle huurdeal van Cyriel Dessers vorige zomer. Deze keer zouden de Rotterdammers hun zinnen gezet hebben op Mike Trésor, die dit seizoen bij Genk vrede moest nemen met een statuut van invaller. Frank Arnesen zou een fan zijn van de offensieve middenvelder en hem willen huren met aankoopoptie.

Westerlo wil zijn terugkeer op het hoogste niveau vieren met een stevige transfer. Het zou een bod neergelegd hebben voor Kazimcan Karatas weg te halen bij Altay. Dat werd wel geweigerd. De 19-jarige linksachter geldt in Turkije als een groot talent en zou 1 miljoen euro moeten kosten. Westerlo krijgt wel concurrentie van Besiktas.

BUITENLAND



Real Madrid kreeg een enorme transferklap te verwerken doordat Kylian Mbappé alsnog bijtekende bij PSG. Het zal dus elders aanvallende versterking moeten vinden en er zou alvast een stevig lijstje klaarliggen met alternatieven om het mislopen van de Fransman op te vangen. Daarop staan naar verluidt onder meer Sadio Mané en Mohamed Salah, sterspelers van Liverpool, maar ook Serge Gnabry (Bayern München), Raheem Sterling (Manchester City), Christopher Nkunku (RB Leipzig) en Antony (Ajax).

Wout Faes lijkt deze zomer zeker Stade Reims te gaan verlaten. De Rode Duivel moet enkel nog een nieuwe club kiezen en beschikt daarvoor over twee opties: AS Roma en Newcastle United. De winnaar van de Conference League zou al iets verder staan dan de steenrijke Magpies en heeft daardoor de beste papieren om de strijd te winnen.

LEES OOK: Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Heeft Club Brugge dringend offensieve versterking nodig?

Meest recent

Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

629
629
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

13
13
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

88
88
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

121
121
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

48
48
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

40
40
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

40
40
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

32
32
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

278
278
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

441
441
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

356
356
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

472
472
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

359
359
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

113
113
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

851
851
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

113
113
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

735
735
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

168
168
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

122
122
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

164
164
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

101
101
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

73
73
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

300
300
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

23
23
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

382
382

Meer sportnieuws