TU: 'Anderlecht gaat voor Mazzu, Club shopt bij Barça'

door
TU: 'Anderlecht gaat voor Mazzu, Club shopt bij Barça'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Schokkende ontwikkelingen bij Anderlecht woensdag, want de club kondigde het vertrek van Vincent Kompany aan. De samenwerking met de trainer werd in onderling overleg beëindigd en de 36-jarige lijkt op weg om de nieuwe coach van Burnley te worden. Om hem bij Paars-Wit op te volgen geldt Felice Mazzu als de favoriet. De succestrainer leek bij Union te blijven, maar zou nu toch in constant staan met Anderlecht. Ook de naam van Edward Still (Charleroi) viel al.



Bij Club Brugge zouden ze deze zomer weleens bij FC Barcelona kunnen gaan shoppen. Volgens Spaanse media staan ze namelijk op het punt om Ferran Jutgla weg te plukken uit Camp Nou. De 23-jarige spits scoorde dit seizoen vlot bij de B-ploeg en in Brugge zou er een contract van vier of vijf jaar klaarliggen. In Spanje wordt gewag gemaakt van een transfersom van 6 à 7 miljoen euro, maar zoveel lijkt Club niet te gaan betalen voor een speler met nog één jaar contract.

Ook een andere spits is nog in beeld op Jan Breydel, want ook de naam van Gabriel Charpentier. De Fransman kende een uitstekend seizoen bij Frosinone, maar is nog eigendom van Genoa. Ze zouden bereid zijn om 5 miljoen euro te betalen om hem daar weg te halen, maar krijgen wel concurrentie van Anderlecht. Ook Real Valladolid zou hem volgen.



De trainersknoop hebben ze inmiddels al doorgehakt bij Blauw-Zwart. Ze stelden woensdag verrassend Carl Hoefkens voor als opvolger van de naar Ajax vertrekkende Alfred Schreuder. De 43-jarige assistent staat voor zijn eerste job als hoofdcoach en kreeg een contract voor onbepaalde duur. Hij zal bijgestaan worden door Rik De Mil, tot dusver coach van Club NXT, en voormalig Gouden Schoen Paul Okon.

Bij KRC Genk lijkt de keuze dan weer op Wouter Vrancken te vallen als nieuwe trainer. De Limburgers zijn evenwel niet bereid om zijn afkoopsom van 600.000 euro te betalen en onderhandelen met KV Mechelen om die som naar beneden te krijgen. Er wordt nog deze week een akkoord verwacht. Intussen zou Vrancken al een aanbieding van Arminia Bielefeld, dat net uit de Bundesliga gedegradeerd is, afgewezen hebben.



De Limburgers zouden ook opnieuw zaken kunnen doen met Feyenoord, na de succesvolle huurdeal van Cyriel Dessers vorige zomer. Deze keer zouden de Rotterdammers hun zinnen gezet hebben op Mike Trésor, die dit seizoen bij Genk vrede moest nemen met een statuut van invaller. Frank Arnesen zou een fan zijn van de offensieve middenvelder en hem willen huren met aankoopoptie.

Westerlo wil zijn terugkeer op het hoogste niveau vieren met een stevige transfer. Het zou een bod neergelegd hebben voor Kazimcan Karatas weg te halen bij Altay. Dat werd wel geweigerd. De 19-jarige linksachter geldt in Turkije als een groot talent en zou 1 miljoen euro moeten kosten. Westerlo krijgt wel concurrentie van Besiktas.

BUITENLAND



Real Madrid kreeg een enorme transferklap te verwerken doordat Kylian Mbappé alsnog bijtekende bij PSG. Het zal dus elders aanvallende versterking moeten vinden en er zou alvast een stevig lijstje klaarliggen met alternatieven om het mislopen van de Fransman op te vangen. Daarop staan naar verluidt onder meer Sadio Mané en Mohamed Salah, sterspelers van Liverpool, maar ook Serge Gnabry (Bayern München), Raheem Sterling (Manchester City), Christopher Nkunku (RB Leipzig) en Antony (Ajax).

Wout Faes lijkt deze zomer zeker Stade Reims te gaan verlaten. De Rode Duivel moet enkel nog een nieuwe club kiezen en beschikt daarvoor over twee opties: AS Roma en Newcastle United. De winnaar van de Conference League zou al iets verder staan dan de steenrijke Magpies en heeft daardoor de beste papieren om de strijd te winnen.

LEES OOK: Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Heeft Club Brugge dringend offensieve versterking nodig?

Meest recent

Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

1
1
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

18
18
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

80
80
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

90
90
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

89
89
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

47
47
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

341
341
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

21
21
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

65
65
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

80
80
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

480
480
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

385
385
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

144
144
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

44
44
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

104
104
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

109
109
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

378
378
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

274
274
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

376
376
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

482
482
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

53
53
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

307
307
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

348
348
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

50
50

Meer sportnieuws