TU: 'Anderlecht gaat voor Mazzu, Club shopt bij Barça'

123
TU: 'Anderlecht gaat voor Mazzu, Club shopt bij Barça'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Schokkende ontwikkelingen bij Anderlecht woensdag, want de club kondigde het vertrek van Vincent Kompany aan. De samenwerking met de trainer werd in onderling overleg beëindigd en de 36-jarige lijkt op weg om de nieuwe coach van Burnley te worden. Om hem bij Paars-Wit op te volgen geldt Felice Mazzu als de favoriet. De succestrainer leek bij Union te blijven, maar zou nu toch in constant staan met Anderlecht. Ook de naam van Edward Still (Charleroi) viel al.



Bij Club Brugge zouden ze deze zomer weleens bij FC Barcelona kunnen gaan shoppen. Volgens Spaanse media staan ze namelijk op het punt om Ferran Jutgla weg te plukken uit Camp Nou. De 23-jarige spits scoorde dit seizoen vlot bij de B-ploeg en in Brugge zou er een contract van vier of vijf jaar klaarliggen. In Spanje wordt gewag gemaakt van een transfersom van 6 à 7 miljoen euro, maar zoveel lijkt Club niet te gaan betalen voor een speler met nog één jaar contract.

Ook een andere spits is nog in beeld op Jan Breydel, want ook de naam van Gabriel Charpentier. De Fransman kende een uitstekend seizoen bij Frosinone, maar is nog eigendom van Genoa. Ze zouden bereid zijn om 5 miljoen euro te betalen om hem daar weg te halen, maar krijgen wel concurrentie van Anderlecht. Ook Real Valladolid zou hem volgen.



De trainersknoop hebben ze inmiddels al doorgehakt bij Blauw-Zwart. Ze stelden woensdag verrassend Carl Hoefkens voor als opvolger van de naar Ajax vertrekkende Alfred Schreuder. De 43-jarige assistent staat voor zijn eerste job als hoofdcoach en kreeg een contract voor onbepaalde duur. Hij zal bijgestaan worden door Rik De Mil, tot dusver coach van Club NXT, en voormalig Gouden Schoen Paul Okon.

Bij KRC Genk lijkt de keuze dan weer op Wouter Vrancken te vallen als nieuwe trainer. De Limburgers zijn evenwel niet bereid om zijn afkoopsom van 600.000 euro te betalen en onderhandelen met KV Mechelen om die som naar beneden te krijgen. Er wordt nog deze week een akkoord verwacht. Intussen zou Vrancken al een aanbieding van Arminia Bielefeld, dat net uit de Bundesliga gedegradeerd is, afgewezen hebben.



De Limburgers zouden ook opnieuw zaken kunnen doen met Feyenoord, na de succesvolle huurdeal van Cyriel Dessers vorige zomer. Deze keer zouden de Rotterdammers hun zinnen gezet hebben op Mike Trésor, die dit seizoen bij Genk vrede moest nemen met een statuut van invaller. Frank Arnesen zou een fan zijn van de offensieve middenvelder en hem willen huren met aankoopoptie.

Westerlo wil zijn terugkeer op het hoogste niveau vieren met een stevige transfer. Het zou een bod neergelegd hebben voor Kazimcan Karatas weg te halen bij Altay. Dat werd wel geweigerd. De 19-jarige linksachter geldt in Turkije als een groot talent en zou 1 miljoen euro moeten kosten. Westerlo krijgt wel concurrentie van Besiktas.

BUITENLAND



Real Madrid kreeg een enorme transferklap te verwerken doordat Kylian Mbappé alsnog bijtekende bij PSG. Het zal dus elders aanvallende versterking moeten vinden en er zou alvast een stevig lijstje klaarliggen met alternatieven om het mislopen van de Fransman op te vangen. Daarop staan naar verluidt onder meer Sadio Mané en Mohamed Salah, sterspelers van Liverpool, maar ook Serge Gnabry (Bayern München), Raheem Sterling (Manchester City), Christopher Nkunku (RB Leipzig) en Antony (Ajax).

Wout Faes lijkt deze zomer zeker Stade Reims te gaan verlaten. De Rode Duivel moet enkel nog een nieuwe club kiezen en beschikt daarvoor over twee opties: AS Roma en Newcastle United. De winnaar van de Conference League zou al iets verder staan dan de steenrijke Magpies en heeft daardoor de beste papieren om de strijd te winnen.

LEES OOK: 'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Heeft Club Brugge dringend offensieve versterking nodig?

Meest recent

'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

7
7
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

51
51
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

20
20
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

293
293
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

173
173
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

32
32
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

61
61
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

359
359
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

223
223
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

69
69
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

227
227
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

170
170
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

608
608
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

139
139
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1029
1029
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

693
693
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

372
372
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

314
314
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

826
826
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

639
639
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

556
556
'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

KRC Genk kondigde dinsdag de komst van Kevin Amaro en Jerry Affriyie officieel aan. Daarmee lijkt ...

725
725
'Club Brugge verschiet: grote transferwending Ordoñez'

Club Brugge wil deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar maakt voor één ...

685
685
'Bommetje bij Bayern: Kane beslist over knaltransfer'

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

304
304
Grote woede in Luik: "Dit kan ik niet accepteren!"

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

533
533

Meer sportnieuws