Vandenbempt ziet opvallende factor in keuze Hoefkens

318
Vandenbempt ziet opvallende factor in keuze Hoefkens

Zijn naam viel de voorbije weken weleens als mogelijke opvolger van Alfred Schreuder, maar toch was het voor zowat iedereen een verrassing dat Club Brugge woensdagmiddag aankondigde dat Carl Hoefkens de nieuwe trainer zou worden. De 43-jarige ex-verdediger wordt meteen in het diepe gegooid en maakt zijn debuut als hoofdtrainer.


Dat is toch opvallend, want in het verleden toonde Club zich nog terughoudend om zijn assistenten zomaar te promoveren. Zo leek Philippe Clement de gedoodverfde opvolger van Michel Preud'homme, maar moest hij nog tussenstops maken bij Waasland-Beveren en Genk voor hij eindelijk zijn kans kreeg bij Blauw-Zwart.

"Het moet zijn dat Club niet helemaal overtuigd was van het alternatief, ofwel vinden ze dat Hoefkens op dit moment al verder staat dan Philippe Clement destijds", oordeelt Peter Vandenbempt bij Sporza. De commentator ziet echter ook nog een andere factor in de keuze voor Hoefkens. "Iedereen weet wel dat de mensen van Club Brugge ook graag hun invloed laten gelden. Dat was bij Schreuder uitgesloten. Die sloot de deur al vrij snel na zijn aankomst en had geen zin in een constructieve conversatie met de top. Dat zal met Hoefkens net iets soepeler gaan."

EGO'S PAAIEN
Het lijkt erop dat Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert zich dus meer willen laten gelden in de sportieve keuzes en denken dat makkelijker te kunnen doen met Hoefkens dan met Schreuder of een andere trainer die al de nodige kilometers op de teller heeft. Of die strategie zijn vruchten zal afwerpen, zal de komende maanden moeten blijken.

LEES OOK: Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Is Hoefkens de goede keuze voor Club?

Meest recent

Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

1
1
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

51
51
Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

211
211
Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

258
258
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

315
315
'Dubbele Deadline Day-bom: City legt 170 mil klaar'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

132
132
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

232
232
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

175
175
'Anderlecht laat zich gaan: transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht heeft al een drukke transferperiode achter de rug tot dusver, maar wil vlak voor het ...

684
684
'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

585
585
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

401
401
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

563
563
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

566
566
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

309
309
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

545
545
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

720
720
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

692
692
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

877
877
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1128
1128
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

655
655
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

451
451
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

315
315
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

899
899
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

841
841
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

334
334

Meer sportnieuws