Vandenbempt ziet opvallende factor in keuze Hoefkens

318
Vandenbempt ziet opvallende factor in keuze Hoefkens

Zijn naam viel de voorbije weken weleens als mogelijke opvolger van Alfred Schreuder, maar toch was het voor zowat iedereen een verrassing dat Club Brugge woensdagmiddag aankondigde dat Carl Hoefkens de nieuwe trainer zou worden. De 43-jarige ex-verdediger wordt meteen in het diepe gegooid en maakt zijn debuut als hoofdtrainer.


Dat is toch opvallend, want in het verleden toonde Club zich nog terughoudend om zijn assistenten zomaar te promoveren. Zo leek Philippe Clement de gedoodverfde opvolger van Michel Preud'homme, maar moest hij nog tussenstops maken bij Waasland-Beveren en Genk voor hij eindelijk zijn kans kreeg bij Blauw-Zwart.

"Het moet zijn dat Club niet helemaal overtuigd was van het alternatief, ofwel vinden ze dat Hoefkens op dit moment al verder staat dan Philippe Clement destijds", oordeelt Peter Vandenbempt bij Sporza. De commentator ziet echter ook nog een andere factor in de keuze voor Hoefkens. "Iedereen weet wel dat de mensen van Club Brugge ook graag hun invloed laten gelden. Dat was bij Schreuder uitgesloten. Die sloot de deur al vrij snel na zijn aankomst en had geen zin in een constructieve conversatie met de top. Dat zal met Hoefkens net iets soepeler gaan."

EGO'S PAAIEN
Het lijkt erop dat Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert zich dus meer willen laten gelden in de sportieve keuzes en denken dat makkelijker te kunnen doen met Hoefkens dan met Schreuder of een andere trainer die al de nodige kilometers op de teller heeft. Of die strategie zijn vruchten zal afwerpen, zal de komende maanden moeten blijken.

LEES OOK: ‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Is Hoefkens de goede keuze voor Club?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

11
11
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

48
48
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

14
14
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

73
73
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

43
43
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

122
122
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

104
104
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

169
169
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

53
53
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

42
42
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

334
334
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

20
20
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

74
74
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

47
47
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

156
156
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

60
60
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

78
78
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

81
81
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

86
86
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

59
59
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

175
175
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

344
344
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

119
119
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

363
363

Meer sportnieuws