Vandenhaute komt met emotioneel Kompany-statement

281 stemmen
Vandenhaute komt met emotioneel Kompany-statement

Wat er deze week steeds meer zat aan te komen, is vandaag ook waarheid geworden: Vincent Kompany verlaat RSC Anderlecht. Dat maakte de recordkampioen vandaag bekend. Beide partijen gaan naar eigen zeggen in onderling overleg uit elkaar. Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute heeft ondertussen al gereageerd op het vertrek van Kompany.


Dat deed hij voor de micro's van VTM Nieuws en Sporza. "Na lange en goeie gesprekken met Vincent zijn we tot de conclusie gekomen om de samenwerking te beëindigen. Voor Anderlecht is dat een heel emotioneel moment", vertelde Vandenhaute. "Het is jammer dat Vincent vertrekt en dat onze wegen scheiden. We zullen er alles aan doen om de weg naar de top voort te zetten", klonk het nog, waarna hij Kompany nog veel succes wenste en een grote toekomst voorspelde als trainer.

Het is nu uitkijken waar Kompany zal landen als coach. Het Engelse Burnley wordt al een hele tijd naar voren geschoven als mogelijk bestemming. Kompany zou al gesproken hebben met de club. Hij zal dan wel aan de slag moeten gaan in de Championship. Het is de vraag of dat strookt met de torenhoge ambities van de ex-Rode Duivel. Bij VfL Wolfsburg is zijn naam alvast van tafel. Die club stelde met Niko Kovac onlangs al een nieuwe trainer voor. Vanuit Duitsland weerklinkt nu ook Borussia Mönchengladbach.

WAT MET RSCA?

Anderlecht zal ook zelf op zoek moeten gaan naar een nieuwe coach. Volgens de Belgische media stak Paars-Wit ondertussen al zijn licht op bij Felice Mazzu. Die zou na een mooi seizoen bij Union SG dus een toptransfer kunnen versieren. MSV Foot laat echter ook de naam van Edward Still vallen. Die kende een meer dan degelijk seizoen met Sporting Charleroi en was eerder al aan de slag als assistent bij onder meer Club Brugge

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

Zal Kompany naar Burnley gaan?

Meest recent

‘Beerschot bindt trio: nieuwe toptransfer onderweg’

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

4
4
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

6
6
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

44
44
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

31
31
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

229
229
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

438
438
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

262
262
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

268
268
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

252
252
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

34
34
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

214
214
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

225
225
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

33
33
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

36
36
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

82
82
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

133
133
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

189
189
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

863
863
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

182
182
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

232
232
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

222
222
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

213
213
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

304
304
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55

Meer sportnieuws