Vandenhaute komt met emotioneel Kompany-statement

281 stemmen
Vandenhaute komt met emotioneel Kompany-statement

Wat er deze week steeds meer zat aan te komen, is vandaag ook waarheid geworden: Vincent Kompany verlaat RSC Anderlecht. Dat maakte de recordkampioen vandaag bekend. Beide partijen gaan naar eigen zeggen in onderling overleg uit elkaar. Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute heeft ondertussen al gereageerd op het vertrek van Kompany.


Dat deed hij voor de micro's van VTM Nieuws en Sporza. "Na lange en goeie gesprekken met Vincent zijn we tot de conclusie gekomen om de samenwerking te beëindigen. Voor Anderlecht is dat een heel emotioneel moment", vertelde Vandenhaute. "Het is jammer dat Vincent vertrekt en dat onze wegen scheiden. We zullen er alles aan doen om de weg naar de top voort te zetten", klonk het nog, waarna hij Kompany nog veel succes wenste en een grote toekomst voorspelde als trainer.

Het is nu uitkijken waar Kompany zal landen als coach. Het Engelse Burnley wordt al een hele tijd naar voren geschoven als mogelijk bestemming. Kompany zou al gesproken hebben met de club. Hij zal dan wel aan de slag moeten gaan in de Championship. Het is de vraag of dat strookt met de torenhoge ambities van de ex-Rode Duivel. Bij VfL Wolfsburg is zijn naam alvast van tafel. Die club stelde met Niko Kovac onlangs al een nieuwe trainer voor. Vanuit Duitsland weerklinkt nu ook Borussia Mönchengladbach.

WAT MET RSCA?

Anderlecht zal ook zelf op zoek moeten gaan naar een nieuwe coach. Volgens de Belgische media stak Paars-Wit ondertussen al zijn licht op bij Felice Mazzu. Die zou na een mooi seizoen bij Union SG dus een toptransfer kunnen versieren. MSV Foot laat echter ook de naam van Edward Still vallen. Die kende een meer dan degelijk seizoen met Sporting Charleroi en was eerder al aan de slag als assistent bij onder meer Club Brugge

LEES OOK: 'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Zal Kompany naar Burnley gaan?

Meest recent

Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

23
23
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

78
78
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

46
46
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

191
191
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

43
43
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

66
66
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

103
103
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

384
384
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

31
31
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

80
80
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

236
236
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

158
158
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

122
122
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

96
96
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

162
162
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

429
429
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

83
83
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

470
470
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

104
104
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

333
333
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

526
526
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

383
383
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

481
481
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

570
570

Meer sportnieuws