'Rode Duivels bepalen laatste tegenstander voor WK'

door
'Rode Duivels bepalen laatste tegenstander voor WK'

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun campagne in de nieuwe editie van de Nations League. Op vrijdag 3 juni staat er meteen een klepper tegen Oranje op het programma, daarna volgt nog een thuiswedstrijd tegen Polen en uitwedstrijden tegen Wales en opnieuw Polen. Voor Roberto Martinez wordt het ook een uitstekende gelegenheid om nog enkele spelers aan het werk te zien met het oog op het WK.


Dat wordt dit jaar uitzonderlijk gehouden in november en december, omdat de zomers in Qatar te heet zijn om te voetballen. Veel tijd om het toernooi voor te bereiden zal er daardoor niet zijn, maar Roberto Martinez wil toch nog zeker één oefenwedstrijd spelen vlak voor het WK. Volgens La Dernière Heure zal dat wellicht gebeuren op 17 of 18 november in Bahrein, één van de buurlanden van Qatar.

Wie de tegenstander wordt, is nog niet duidelijk. Wel staat al vast dat het een Afrikaans land zal worden, ter voorbereiding van de tweede groepswedstrijd tegen Marokko. In maart oefenden de Duivels al tegen Burkina Faso, voor de wedstrijd in november zouden Kameroen, Egypte en Tunesië de mogelijke tegenstanders zijn. Tegen de Egyptenaren oefenden de Belgen ook in de aanloop naar het WK vier jaar geleden, waar Tunesië een tegenstander was in de groepsfase.

WEEKJE
Na de oefenwedstrijd hebben de Duivels nog iets minder dan een week om zich klaar te stomen, want hun WK gaat van start op 23 november. België neemt het in zijn eerste wedstrijd op tegen Canada, na de clash met Marokko staat ook nog een kraker tegen vice-wereldkampioen Kroatië op het programma.

LEES OOK: Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Is een wedstrijd tegen een Afrikaans land een goed idee?

Meest recent

KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

20
20
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

90
90
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

34
34
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

151
151
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

66
66
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

58
58
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

128
128
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

174
174
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

440
440
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

99
99
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

66
66
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

160
160
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

578
578
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

188
188
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

227
227
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

801
801
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

357
357
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

131
131
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

143
143
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

159
159
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

58
58
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

104
104
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

1483
1483
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

69
69
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

747
747

Meer sportnieuws