'Rode Duivels bepalen laatste tegenstander voor WK'

door
'Rode Duivels bepalen laatste tegenstander voor WK'

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun campagne in de nieuwe editie van de Nations League. Op vrijdag 3 juni staat er meteen een klepper tegen Oranje op het programma, daarna volgt nog een thuiswedstrijd tegen Polen en uitwedstrijden tegen Wales en opnieuw Polen. Voor Roberto Martinez wordt het ook een uitstekende gelegenheid om nog enkele spelers aan het werk te zien met het oog op het WK.


Dat wordt dit jaar uitzonderlijk gehouden in november en december, omdat de zomers in Qatar te heet zijn om te voetballen. Veel tijd om het toernooi voor te bereiden zal er daardoor niet zijn, maar Roberto Martinez wil toch nog zeker één oefenwedstrijd spelen vlak voor het WK. Volgens La Dernière Heure zal dat wellicht gebeuren op 17 of 18 november in Bahrein, één van de buurlanden van Qatar.

Wie de tegenstander wordt, is nog niet duidelijk. Wel staat al vast dat het een Afrikaans land zal worden, ter voorbereiding van de tweede groepswedstrijd tegen Marokko. In maart oefenden de Duivels al tegen Burkina Faso, voor de wedstrijd in november zouden Kameroen, Egypte en Tunesië de mogelijke tegenstanders zijn. Tegen de Egyptenaren oefenden de Belgen ook in de aanloop naar het WK vier jaar geleden, waar Tunesië een tegenstander was in de groepsfase.

WEEKJE
Na de oefenwedstrijd hebben de Duivels nog iets minder dan een week om zich klaar te stomen, want hun WK gaat van start op 23 november. België neemt het in zijn eerste wedstrijd op tegen Canada, na de clash met Marokko staat ook nog een kraker tegen vice-wereldkampioen Kroatië op het programma.

LEES OOK: 'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Is een wedstrijd tegen een Afrikaans land een goed idee?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

12
12
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

87
87
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

892
892
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

101
101
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

28
28
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

88
88
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

173
173
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

49
49
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

101
101
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

41
41
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

37
37
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

144
144
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

73
73
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

264
264
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

66
66
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

76
76
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

85
85
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

79
79
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

111
111
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

504
504
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

38
38
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

86
86
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

264
264
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

47
47

Meer sportnieuws