Mbappe maakt Real compleet belachelijk

door
Mbappe maakt Real compleet belachelijk

Na een flink gemediatiseerde flirt van meerdere maanden met Real Madrid, besloot Kylian Mbappé verrassend genoeg om bij Paris-Saint Germain te blijven. De Koninklijke voerde concrete onderhandelingen met de Franse superster en Mbappé werkte de geruchten ook verschillende keren zelf in de hand. Maar uiteindelijk verhuist hij niet naar Madrid en blijft hij nog drie jaar langer in Parijs. Die beslissing leidde tot grote onvrede bij Florentino Pérez, die het gewoon is om afgewezen te worden. En zeker al niet openlijk in de mondiale media.


LA DÉCISION

“Geschiedenis wordt hier geschreven. Ici, c’est Paris.” Kylian Mbappé verraste zaterdag vriend en vijand door zijn contract bij Paris Saint-Germain te verlengen tot 2025. Een filmpje op de officiële clubkanalen stelde Mbappé voor alsof hij de koning is van Parijs. Op het dak van het Parc des Princes, zijn grondgebied aanschouwend. “Ik heb altijd gezegd dat Parijs mijn thuis is”, liet Mbappé voor de aftrap van de laatste wedstrijd van het seizoen tegen FC Metz optekenen.“Ik wil hier nog titels winnen en samen plezier maken zoals we altijd al deden.”



Kylian Mbappe verlengde zijn aflopend contract bij Paris Saint-Germain met drie jaar en daar hoort uiteraard ook een navenant salaris bij. De Franse superster zou maandelijks 4,7 miljoen euro verdienen en daarnaast casht hij naar verluidt ook een tekenbonus van 150 miljoen euro. Mbappe zou bovendien ook inspraak krijgen in het transferbeleid van PSG, waaronder ook medezeggenschap in de keuze van de volgende trainer - Mauricio Pochettino staat al het ganse seizoen lang onder zware druk bij de club. Alleen maar goed nieuws dus in Parijs, maar bij Real Madrid zullen ze daar ongetwijfeld anders over denken.

JARENLANGE VOORBEREIDING IN DE VUILBAK

De Koninklijke flirtte namelijk al maandenlang met Kylian Mbappé, die er zelf nooit een geheim van maakte dat Real Madrid zijn droomclub is. Aangezien hij dit seizoen zijn laatste contractjaar inging, leek er dan ook niets een verhuis naar Spanje in de weg te staan. Sterker nog, Mbappé was de grote prioriteit van voorzitter Florentino Pérez. Vorige zomer informeerde hij Carlo Ancelotti al dat de club spelers zal verkopen om het nodige budget vrij te maken om Mbappé’s salaris te kunnen bekostigen.



Het vertrek van Sergio Ramos (vrije transfer naar Paris Saint-Germain) en Raphaël Varane (Manchester United, 40 miljoen euro) gebeurde in deze optiek. In de vorige mercato’s werden de transfers Sergio Reguilon (Tottenham, 30 miljoen euro), Achraf Hakimi (Internazionale, 43 miljoen euro) en Martin Odegaard (Arsenal, 35 miljoen) ook als ‘Mbappé budget’ beschouwd. Daarnaast spendeerde Florentino Pérez erg weinig budget in de laatste zomermercato, allemaal met het ultieme doel om Mbappé naar Madrid te halen.

MBAPPÉ & MADRID

Dat de liefde groot is tussen Kylian Mbappé en Real Madrid, bleek alvast in de achtste finale van de Champions League, waarin de Spanjaarden het opnamen tegen Paris Saint-Germain. Carlo Ancelotti en de fans van Los Blancos heetten Mbappé toen alvast heel hartelijk warm welkom in het Estadio Santiago Bernabeu. “De geschiedenis van Bernabéu zegt dat geweldige spelers altijd worden begroet met applaus”, aldus Ancelotti op zijn persconferentie voor de Europese topmatch.

“Ik zou het begrijpen als dat ook bij hem gebeurt. De fans houden van de geweldige spelers”, zei de Italiaanse coach. Kylian Mbappé zorgde tijdens de opwarming van deze wedstrijd alvast voor spraakmakende beelden op de televisie. De Franse superster keek vol bewondering naar de lege tribunes van het Estadio Santiago Bernabéu, alsof hij ter plekke verliefd werd op zijn toekomstige biotoop. Volgens velen was dat opzichtig, met in het achterhoofd een transfer indachtig.



Kylian Mbappé wakkerde de geruchtenmolen helemaal aan door zijn vrije dag te spenderen in … Madrid. Ook dat was een opzichtig bezoekje, want de Franse spits nam zette prompt een foto van zichzelf en ploegmaat Achraf Hakimi op zijn Instagram-account. Business of pleasure? De Spaanse krant AS heette hem de volgende dag alvast welkom met de cover in de krant. Niemand die er nog aan twijfelde dat Mbappé weldra zijn supertransfer naar Real Madrid zou aankondigen.

OVER & OUT?

Maar vorige week zaterdag verraste Kylian Mbappé dus vriend en vijand door in extremis zijn contract te verlengen bij Paris Saint-Germain. En dat gebeurde uiteraard tot grote ontsteltenis van Real Madrid, die de Fransman maandenlang naar de club wilde halen. Florentino Pérez zag zijn commercieel masterplan in duigen vallen, net als de belangrijkste sportieve pijler in Carlo Ancelotti’s basisploeg volgend seizoen. Bovendien is de preses het helemaal niet gewoon om afgewezen te worden.

Zelfs de organisatie van de Spaanse voetbalcompetitie moeit zich in deze kwestie. La Liga gaat zelfs een klacht indienen tegen Paris Saint-Germain bij meerdere instanties. “Het is schandalig dat een club als PSG, dat vorig seizoen meer dan 220 miljoen euro verlies leed en in de afgelopen jaren een verlies van 700 miljoen euro heeft opgebouwd, met een kostenpost van rond de 650 miljoen euro aan salarissen hier toestemming voor krijgt”, luidde het in een officieel communiqué. Het laatste woord over de Mbappé-soap is dus zeker nog niet gezegd of geschreven.



Het is duidelijk dat de deal van Kylian Mbappé de gemoederen beroert, maar desondanks sluit hij een transfer naar Real Madrid in de toekomst niet uit. “Ik heb veel respect voor Florentino Perez en Real Madrid, ze deden er alles aan om mij gelukkig te maken, maar heb vorige week besloten hier te blijven. Ik heb hier altijd geleefd en vertrekken zou fout gevoeld hebben”, zei Mbappé op de persconferentie zaterdag. “Ik weet niet wat er in de toekomst gaat gebeuren en waar ik binnen drie jaar zal zijn.”

LEES OOK: PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

Zal Mbappé ooit nog voor Real Madrid spelen?

Meest recent

Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

27
27
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

21
21
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

25
25
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

16
16
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

27
27
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

82
82
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

116
116
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

244
244
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

275
275
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

114
114
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

139
139
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

435
435
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

57
57
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

118
118
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

44
44
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

530
530
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

759
759
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

218
218
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

302
302
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

380
380
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

241
241
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

78
78
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

259
259
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

248
248
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

529
529

Meer sportnieuws