Mbappe maakt Real compleet belachelijk

door
Mbappe maakt Real compleet belachelijk

Na een flink gemediatiseerde flirt van meerdere maanden met Real Madrid, besloot Kylian Mbappé verrassend genoeg om bij Paris-Saint Germain te blijven. De Koninklijke voerde concrete onderhandelingen met de Franse superster en Mbappé werkte de geruchten ook verschillende keren zelf in de hand. Maar uiteindelijk verhuist hij niet naar Madrid en blijft hij nog drie jaar langer in Parijs. Die beslissing leidde tot grote onvrede bij Florentino Pérez, die het gewoon is om afgewezen te worden. En zeker al niet openlijk in de mondiale media.


LA DÉCISION

“Geschiedenis wordt hier geschreven. Ici, c’est Paris.” Kylian Mbappé verraste zaterdag vriend en vijand door zijn contract bij Paris Saint-Germain te verlengen tot 2025. Een filmpje op de officiële clubkanalen stelde Mbappé voor alsof hij de koning is van Parijs. Op het dak van het Parc des Princes, zijn grondgebied aanschouwend. “Ik heb altijd gezegd dat Parijs mijn thuis is”, liet Mbappé voor de aftrap van de laatste wedstrijd van het seizoen tegen FC Metz optekenen.“Ik wil hier nog titels winnen en samen plezier maken zoals we altijd al deden.”



Kylian Mbappe verlengde zijn aflopend contract bij Paris Saint-Germain met drie jaar en daar hoort uiteraard ook een navenant salaris bij. De Franse superster zou maandelijks 4,7 miljoen euro verdienen en daarnaast casht hij naar verluidt ook een tekenbonus van 150 miljoen euro. Mbappe zou bovendien ook inspraak krijgen in het transferbeleid van PSG, waaronder ook medezeggenschap in de keuze van de volgende trainer - Mauricio Pochettino staat al het ganse seizoen lang onder zware druk bij de club. Alleen maar goed nieuws dus in Parijs, maar bij Real Madrid zullen ze daar ongetwijfeld anders over denken.

JARENLANGE VOORBEREIDING IN DE VUILBAK

De Koninklijke flirtte namelijk al maandenlang met Kylian Mbappé, die er zelf nooit een geheim van maakte dat Real Madrid zijn droomclub is. Aangezien hij dit seizoen zijn laatste contractjaar inging, leek er dan ook niets een verhuis naar Spanje in de weg te staan. Sterker nog, Mbappé was de grote prioriteit van voorzitter Florentino Pérez. Vorige zomer informeerde hij Carlo Ancelotti al dat de club spelers zal verkopen om het nodige budget vrij te maken om Mbappé’s salaris te kunnen bekostigen.



Het vertrek van Sergio Ramos (vrije transfer naar Paris Saint-Germain) en Raphaël Varane (Manchester United, 40 miljoen euro) gebeurde in deze optiek. In de vorige mercato’s werden de transfers Sergio Reguilon (Tottenham, 30 miljoen euro), Achraf Hakimi (Internazionale, 43 miljoen euro) en Martin Odegaard (Arsenal, 35 miljoen) ook als ‘Mbappé budget’ beschouwd. Daarnaast spendeerde Florentino Pérez erg weinig budget in de laatste zomermercato, allemaal met het ultieme doel om Mbappé naar Madrid te halen.

MBAPPÉ & MADRID

Dat de liefde groot is tussen Kylian Mbappé en Real Madrid, bleek alvast in de achtste finale van de Champions League, waarin de Spanjaarden het opnamen tegen Paris Saint-Germain. Carlo Ancelotti en de fans van Los Blancos heetten Mbappé toen alvast heel hartelijk warm welkom in het Estadio Santiago Bernabeu. “De geschiedenis van Bernabéu zegt dat geweldige spelers altijd worden begroet met applaus”, aldus Ancelotti op zijn persconferentie voor de Europese topmatch.

“Ik zou het begrijpen als dat ook bij hem gebeurt. De fans houden van de geweldige spelers”, zei de Italiaanse coach. Kylian Mbappé zorgde tijdens de opwarming van deze wedstrijd alvast voor spraakmakende beelden op de televisie. De Franse superster keek vol bewondering naar de lege tribunes van het Estadio Santiago Bernabéu, alsof hij ter plekke verliefd werd op zijn toekomstige biotoop. Volgens velen was dat opzichtig, met in het achterhoofd een transfer indachtig.



Kylian Mbappé wakkerde de geruchtenmolen helemaal aan door zijn vrije dag te spenderen in … Madrid. Ook dat was een opzichtig bezoekje, want de Franse spits nam zette prompt een foto van zichzelf en ploegmaat Achraf Hakimi op zijn Instagram-account. Business of pleasure? De Spaanse krant AS heette hem de volgende dag alvast welkom met de cover in de krant. Niemand die er nog aan twijfelde dat Mbappé weldra zijn supertransfer naar Real Madrid zou aankondigen.

OVER & OUT?

Maar vorige week zaterdag verraste Kylian Mbappé dus vriend en vijand door in extremis zijn contract te verlengen bij Paris Saint-Germain. En dat gebeurde uiteraard tot grote ontsteltenis van Real Madrid, die de Fransman maandenlang naar de club wilde halen. Florentino Pérez zag zijn commercieel masterplan in duigen vallen, net als de belangrijkste sportieve pijler in Carlo Ancelotti’s basisploeg volgend seizoen. Bovendien is de preses het helemaal niet gewoon om afgewezen te worden.

Zelfs de organisatie van de Spaanse voetbalcompetitie moeit zich in deze kwestie. La Liga gaat zelfs een klacht indienen tegen Paris Saint-Germain bij meerdere instanties. “Het is schandalig dat een club als PSG, dat vorig seizoen meer dan 220 miljoen euro verlies leed en in de afgelopen jaren een verlies van 700 miljoen euro heeft opgebouwd, met een kostenpost van rond de 650 miljoen euro aan salarissen hier toestemming voor krijgt”, luidde het in een officieel communiqué. Het laatste woord over de Mbappé-soap is dus zeker nog niet gezegd of geschreven.



Het is duidelijk dat de deal van Kylian Mbappé de gemoederen beroert, maar desondanks sluit hij een transfer naar Real Madrid in de toekomst niet uit. “Ik heb veel respect voor Florentino Perez en Real Madrid, ze deden er alles aan om mij gelukkig te maken, maar heb vorige week besloten hier te blijven. Ik heb hier altijd geleefd en vertrekken zou fout gevoeld hebben”, zei Mbappé op de persconferentie zaterdag. “Ik weet niet wat er in de toekomst gaat gebeuren en waar ik binnen drie jaar zal zijn.”

LEES OOK: 'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Zal Mbappé ooit nog voor Real Madrid spelen?

Meest recent

'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

19
19
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

3
3
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

36
36
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

15
15
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

101
101
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

76
76
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

289
289
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

22
22
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

181
181
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

108
108
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

56
56
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

111
111
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

243
243
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

185
185
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

23
23
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

62
62
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

120
120
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

468
468
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

96
96
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

704
704
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

706
706
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

119
119
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

170
170
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

463
463
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

139
139

Meer sportnieuws