Mbappe maakt Real compleet belachelijk

door
Mbappe maakt Real compleet belachelijk

Na een flink gemediatiseerde flirt van meerdere maanden met Real Madrid, besloot Kylian Mbappé verrassend genoeg om bij Paris-Saint Germain te blijven. De Koninklijke voerde concrete onderhandelingen met de Franse superster en Mbappé werkte de geruchten ook verschillende keren zelf in de hand. Maar uiteindelijk verhuist hij niet naar Madrid en blijft hij nog drie jaar langer in Parijs. Die beslissing leidde tot grote onvrede bij Florentino Pérez, die het gewoon is om afgewezen te worden. En zeker al niet openlijk in de mondiale media.


LA DÉCISION

“Geschiedenis wordt hier geschreven. Ici, c’est Paris.” Kylian Mbappé verraste zaterdag vriend en vijand door zijn contract bij Paris Saint-Germain te verlengen tot 2025. Een filmpje op de officiële clubkanalen stelde Mbappé voor alsof hij de koning is van Parijs. Op het dak van het Parc des Princes, zijn grondgebied aanschouwend. “Ik heb altijd gezegd dat Parijs mijn thuis is”, liet Mbappé voor de aftrap van de laatste wedstrijd van het seizoen tegen FC Metz optekenen.“Ik wil hier nog titels winnen en samen plezier maken zoals we altijd al deden.”



Kylian Mbappe verlengde zijn aflopend contract bij Paris Saint-Germain met drie jaar en daar hoort uiteraard ook een navenant salaris bij. De Franse superster zou maandelijks 4,7 miljoen euro verdienen en daarnaast casht hij naar verluidt ook een tekenbonus van 150 miljoen euro. Mbappe zou bovendien ook inspraak krijgen in het transferbeleid van PSG, waaronder ook medezeggenschap in de keuze van de volgende trainer - Mauricio Pochettino staat al het ganse seizoen lang onder zware druk bij de club. Alleen maar goed nieuws dus in Parijs, maar bij Real Madrid zullen ze daar ongetwijfeld anders over denken.

JARENLANGE VOORBEREIDING IN DE VUILBAK

De Koninklijke flirtte namelijk al maandenlang met Kylian Mbappé, die er zelf nooit een geheim van maakte dat Real Madrid zijn droomclub is. Aangezien hij dit seizoen zijn laatste contractjaar inging, leek er dan ook niets een verhuis naar Spanje in de weg te staan. Sterker nog, Mbappé was de grote prioriteit van voorzitter Florentino Pérez. Vorige zomer informeerde hij Carlo Ancelotti al dat de club spelers zal verkopen om het nodige budget vrij te maken om Mbappé’s salaris te kunnen bekostigen.



Het vertrek van Sergio Ramos (vrije transfer naar Paris Saint-Germain) en Raphaël Varane (Manchester United, 40 miljoen euro) gebeurde in deze optiek. In de vorige mercato’s werden de transfers Sergio Reguilon (Tottenham, 30 miljoen euro), Achraf Hakimi (Internazionale, 43 miljoen euro) en Martin Odegaard (Arsenal, 35 miljoen) ook als ‘Mbappé budget’ beschouwd. Daarnaast spendeerde Florentino Pérez erg weinig budget in de laatste zomermercato, allemaal met het ultieme doel om Mbappé naar Madrid te halen.

MBAPPÉ & MADRID

Dat de liefde groot is tussen Kylian Mbappé en Real Madrid, bleek alvast in de achtste finale van de Champions League, waarin de Spanjaarden het opnamen tegen Paris Saint-Germain. Carlo Ancelotti en de fans van Los Blancos heetten Mbappé toen alvast heel hartelijk warm welkom in het Estadio Santiago Bernabeu. “De geschiedenis van Bernabéu zegt dat geweldige spelers altijd worden begroet met applaus”, aldus Ancelotti op zijn persconferentie voor de Europese topmatch.

“Ik zou het begrijpen als dat ook bij hem gebeurt. De fans houden van de geweldige spelers”, zei de Italiaanse coach. Kylian Mbappé zorgde tijdens de opwarming van deze wedstrijd alvast voor spraakmakende beelden op de televisie. De Franse superster keek vol bewondering naar de lege tribunes van het Estadio Santiago Bernabéu, alsof hij ter plekke verliefd werd op zijn toekomstige biotoop. Volgens velen was dat opzichtig, met in het achterhoofd een transfer indachtig.



Kylian Mbappé wakkerde de geruchtenmolen helemaal aan door zijn vrije dag te spenderen in … Madrid. Ook dat was een opzichtig bezoekje, want de Franse spits nam zette prompt een foto van zichzelf en ploegmaat Achraf Hakimi op zijn Instagram-account. Business of pleasure? De Spaanse krant AS heette hem de volgende dag alvast welkom met de cover in de krant. Niemand die er nog aan twijfelde dat Mbappé weldra zijn supertransfer naar Real Madrid zou aankondigen.

OVER & OUT?

Maar vorige week zaterdag verraste Kylian Mbappé dus vriend en vijand door in extremis zijn contract te verlengen bij Paris Saint-Germain. En dat gebeurde uiteraard tot grote ontsteltenis van Real Madrid, die de Fransman maandenlang naar de club wilde halen. Florentino Pérez zag zijn commercieel masterplan in duigen vallen, net als de belangrijkste sportieve pijler in Carlo Ancelotti’s basisploeg volgend seizoen. Bovendien is de preses het helemaal niet gewoon om afgewezen te worden.

Zelfs de organisatie van de Spaanse voetbalcompetitie moeit zich in deze kwestie. La Liga gaat zelfs een klacht indienen tegen Paris Saint-Germain bij meerdere instanties. “Het is schandalig dat een club als PSG, dat vorig seizoen meer dan 220 miljoen euro verlies leed en in de afgelopen jaren een verlies van 700 miljoen euro heeft opgebouwd, met een kostenpost van rond de 650 miljoen euro aan salarissen hier toestemming voor krijgt”, luidde het in een officieel communiqué. Het laatste woord over de Mbappé-soap is dus zeker nog niet gezegd of geschreven.



Het is duidelijk dat de deal van Kylian Mbappé de gemoederen beroert, maar desondanks sluit hij een transfer naar Real Madrid in de toekomst niet uit. “Ik heb veel respect voor Florentino Perez en Real Madrid, ze deden er alles aan om mij gelukkig te maken, maar heb vorige week besloten hier te blijven. Ik heb hier altijd geleefd en vertrekken zou fout gevoeld hebben”, zei Mbappé op de persconferentie zaterdag. “Ik weet niet wat er in de toekomst gaat gebeuren en waar ik binnen drie jaar zal zijn.”

LEES OOK: Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Zal Mbappé ooit nog voor Real Madrid spelen?

Meest recent

Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

22
22
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

66
66
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

128
128
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

152
152
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

72
72
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

151
151
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

199
199
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

57
57
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

153
153
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

90
90
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

93
93
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

83
83
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

501
501
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

435
435
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

76
76
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

228
228
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

258
258
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

266
266
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

88
88
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

187
187
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

55
55
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

31
31
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

450
450
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

535
535
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

454
454

Meer sportnieuws