Mbappe maakt Real compleet belachelijk

door
Mbappe maakt Real compleet belachelijk

Na een flink gemediatiseerde flirt van meerdere maanden met Real Madrid, besloot Kylian Mbappé verrassend genoeg om bij Paris-Saint Germain te blijven. De Koninklijke voerde concrete onderhandelingen met de Franse superster en Mbappé werkte de geruchten ook verschillende keren zelf in de hand. Maar uiteindelijk verhuist hij niet naar Madrid en blijft hij nog drie jaar langer in Parijs. Die beslissing leidde tot grote onvrede bij Florentino Pérez, die het gewoon is om afgewezen te worden. En zeker al niet openlijk in de mondiale media.


LA DÉCISION

“Geschiedenis wordt hier geschreven. Ici, c’est Paris.” Kylian Mbappé verraste zaterdag vriend en vijand door zijn contract bij Paris Saint-Germain te verlengen tot 2025. Een filmpje op de officiële clubkanalen stelde Mbappé voor alsof hij de koning is van Parijs. Op het dak van het Parc des Princes, zijn grondgebied aanschouwend. “Ik heb altijd gezegd dat Parijs mijn thuis is”, liet Mbappé voor de aftrap van de laatste wedstrijd van het seizoen tegen FC Metz optekenen.“Ik wil hier nog titels winnen en samen plezier maken zoals we altijd al deden.”



Kylian Mbappe verlengde zijn aflopend contract bij Paris Saint-Germain met drie jaar en daar hoort uiteraard ook een navenant salaris bij. De Franse superster zou maandelijks 4,7 miljoen euro verdienen en daarnaast casht hij naar verluidt ook een tekenbonus van 150 miljoen euro. Mbappe zou bovendien ook inspraak krijgen in het transferbeleid van PSG, waaronder ook medezeggenschap in de keuze van de volgende trainer - Mauricio Pochettino staat al het ganse seizoen lang onder zware druk bij de club. Alleen maar goed nieuws dus in Parijs, maar bij Real Madrid zullen ze daar ongetwijfeld anders over denken.

JARENLANGE VOORBEREIDING IN DE VUILBAK

De Koninklijke flirtte namelijk al maandenlang met Kylian Mbappé, die er zelf nooit een geheim van maakte dat Real Madrid zijn droomclub is. Aangezien hij dit seizoen zijn laatste contractjaar inging, leek er dan ook niets een verhuis naar Spanje in de weg te staan. Sterker nog, Mbappé was de grote prioriteit van voorzitter Florentino Pérez. Vorige zomer informeerde hij Carlo Ancelotti al dat de club spelers zal verkopen om het nodige budget vrij te maken om Mbappé’s salaris te kunnen bekostigen.



Het vertrek van Sergio Ramos (vrije transfer naar Paris Saint-Germain) en Raphaël Varane (Manchester United, 40 miljoen euro) gebeurde in deze optiek. In de vorige mercato’s werden de transfers Sergio Reguilon (Tottenham, 30 miljoen euro), Achraf Hakimi (Internazionale, 43 miljoen euro) en Martin Odegaard (Arsenal, 35 miljoen) ook als ‘Mbappé budget’ beschouwd. Daarnaast spendeerde Florentino Pérez erg weinig budget in de laatste zomermercato, allemaal met het ultieme doel om Mbappé naar Madrid te halen.

MBAPPÉ & MADRID

Dat de liefde groot is tussen Kylian Mbappé en Real Madrid, bleek alvast in de achtste finale van de Champions League, waarin de Spanjaarden het opnamen tegen Paris Saint-Germain. Carlo Ancelotti en de fans van Los Blancos heetten Mbappé toen alvast heel hartelijk warm welkom in het Estadio Santiago Bernabeu. “De geschiedenis van Bernabéu zegt dat geweldige spelers altijd worden begroet met applaus”, aldus Ancelotti op zijn persconferentie voor de Europese topmatch.

“Ik zou het begrijpen als dat ook bij hem gebeurt. De fans houden van de geweldige spelers”, zei de Italiaanse coach. Kylian Mbappé zorgde tijdens de opwarming van deze wedstrijd alvast voor spraakmakende beelden op de televisie. De Franse superster keek vol bewondering naar de lege tribunes van het Estadio Santiago Bernabéu, alsof hij ter plekke verliefd werd op zijn toekomstige biotoop. Volgens velen was dat opzichtig, met in het achterhoofd een transfer indachtig.



Kylian Mbappé wakkerde de geruchtenmolen helemaal aan door zijn vrije dag te spenderen in … Madrid. Ook dat was een opzichtig bezoekje, want de Franse spits nam zette prompt een foto van zichzelf en ploegmaat Achraf Hakimi op zijn Instagram-account. Business of pleasure? De Spaanse krant AS heette hem de volgende dag alvast welkom met de cover in de krant. Niemand die er nog aan twijfelde dat Mbappé weldra zijn supertransfer naar Real Madrid zou aankondigen.

OVER & OUT?

Maar vorige week zaterdag verraste Kylian Mbappé dus vriend en vijand door in extremis zijn contract te verlengen bij Paris Saint-Germain. En dat gebeurde uiteraard tot grote ontsteltenis van Real Madrid, die de Fransman maandenlang naar de club wilde halen. Florentino Pérez zag zijn commercieel masterplan in duigen vallen, net als de belangrijkste sportieve pijler in Carlo Ancelotti’s basisploeg volgend seizoen. Bovendien is de preses het helemaal niet gewoon om afgewezen te worden.

Zelfs de organisatie van de Spaanse voetbalcompetitie moeit zich in deze kwestie. La Liga gaat zelfs een klacht indienen tegen Paris Saint-Germain bij meerdere instanties. “Het is schandalig dat een club als PSG, dat vorig seizoen meer dan 220 miljoen euro verlies leed en in de afgelopen jaren een verlies van 700 miljoen euro heeft opgebouwd, met een kostenpost van rond de 650 miljoen euro aan salarissen hier toestemming voor krijgt”, luidde het in een officieel communiqué. Het laatste woord over de Mbappé-soap is dus zeker nog niet gezegd of geschreven.



Het is duidelijk dat de deal van Kylian Mbappé de gemoederen beroert, maar desondanks sluit hij een transfer naar Real Madrid in de toekomst niet uit. “Ik heb veel respect voor Florentino Perez en Real Madrid, ze deden er alles aan om mij gelukkig te maken, maar heb vorige week besloten hier te blijven. Ik heb hier altijd geleefd en vertrekken zou fout gevoeld hebben”, zei Mbappé op de persconferentie zaterdag. “Ik weet niet wat er in de toekomst gaat gebeuren en waar ik binnen drie jaar zal zijn.”

LEES OOK: WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Trending:

‘Transferalarm rond Bataille: club klopt aan’
‘Transferalarm rond Bataille: club klopt aan’

Zal Mbappé ooit nog voor Real Madrid spelen?

Meest recent

Saelemaekers schept klaarheid over toekomst met boodschap

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

7
7
Hasi kondigt volgende transferstappen van Anderlecht aan

Het nieuwe Anderlecht voor komend seizoen krijgt alsmaar meer vorm. Zaterdag boekte het zijn tweede ...

273
273
AA Gent pakt uit en legt toptalent langer vast

Bij AA Gent slaan ze dit seizoen nog maar eens een nieuwe richting in. Na de desastreuze play-offs ...

69
69
Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Zulte Waregem maakt straks na twee jaar afwezigheid zijn rentree op het hoogste niveau. De stap ...

64
64
Anderlecht rondt spraakmakende terugkeer helemaal af

Anderlecht blijft deze zomer bijzonder actief op de transfermarkt. Er streken de voorbije weken al ...

208
208
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse ...

79
79
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Club Brugge reisde zaterdag af naar Groot-Brittanië voor een oefenwedstrijd en een stage. ...

558
558
Medespelers in schok: horror-blessure Musiala op WK Clubs

Zaterdag werd in Atlanta de mooiste affiche van de kwartfinales op het WK voor clubs afgewerkt. Zo ...

474
474
'Standard heeft negende (!) aanwinst helemaal beet'

Standard toont zich bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. De Rouches haalden inmiddels al ...

278
278
KV Mechelen klopt promovendus, Dender vermorzelt Lierse

Op 25 juli wordt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Om zo goed mogelijk ...

177
177
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

RSC Anderlecht heeft zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding al winnend kunnen afsluiten. De ...

646
646
Derde peperdure aankoop Chelsea, Inter shopt in eigen land

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Chelsea FC pakte ...

45
45
Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

KRC Genk kan aanstaande maandag met een positief gevoel op stage naar Duitsland vertrekken. De ...

323
323
Miljoenendeal rond: Club Brugge kondigt vertrek De Cuyper aan

Club Brugge heeft zaterdag opnieuw afscheid genomen van één van zijn ...

331
331
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in ...

419
419
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar verder escaleren. Normaal gezien werd de middenvelder ...

1118
1118
Jonkie nekt Union in duel der Lage Landen-kampioenen

Union SG heeft zaterdagnamiddag zijn eerste nederlaag van de voorbereiding geleden. In de oefenmatch ...

68
68
'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'

Club Brugge reist dit weekend naar Schotland af, waar zondag een oefenwedstrijd tegen Rangers ...

1846
1846
'Grote kuis United: vijf grote namen naar uitgang geduwd'

Na een ronduit dramatisch seizoen wil Manchester United zich in de komende jaargang herpakken. ...

127
127
Gent bedwingt Charleroi, STVV blijft foutloos tegen Westerlo

Binnen een drietal weken start het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De eersteklassers zijn ...

204
204
'Lammens hakt knoop door over Antwerp-vertrek'

Met Jelle Bataille zag Antwerp FC andermaal een sterkhouder vertrekken. En er zitten nog meer ...

984
984
'Prioriteit van Renard' - opvolger Leoni staat klaar

RSC Anderlecht werkt zaterdagnamiddag zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding af. Het Griekse ...

588
588
Transferstunt in Premier League: Walker tekent voor 2 jaar

Nu de uitschakeling op het WK voor clubs een feit is, genieten de spelers van Manchester City van ...

78
78
'Jashari-saga nadert kookpunt: scherpe deadline gesteld'

Club Brugge reist zaterdag af naar Groot-Brittanië voor het tweede luik van de ...

846
846
Overmars in lastig parket: "Onderschat ook hún invloed niet"

Royal Antwerp FC is bezig aan een moeizame transferperiode tot dusver. Het speelde enkele ...

579
579

Meer sportnieuws