Lierse SK viert feest: "Ze gunden ons de titel"

door
Lierse SK viert feest:

Het is vandaag exact 25 jaar geleden dat Lierse SK kampioen werd van België. Erik Gerets, Eric Van Meir, Stanley Menzo, David Brocken en vele anderen zorgden voor dat huzarenstukje. Een terugblik.


Op 25 mei 1997 won Lierse SK met 0-3 op het veld van Standard en er barste een enorm volksfeest los. Lierse SK was kampioen en dat was een voetbalsprookje dat werkelijkheid werd. Erik Gerets was toen een jonge coach die met spelers als Stanley Menzo, Nico Van Kerckhoven, Eric Van Meir, David Brocken, Bob Peeters, Denis Klyuev en vele anderen voor dé stunt zorgde. Vorig jaar had onze redactie nog een gesprek met Stanley Menzo over die geweldige periode. Het grote succes was het groepsgevoel.

"Of we meteen beseften dat onze ploeg voor de titel kon meedoen? Dat besef is doorheen het seizoen gegroeid. Ik herinner mij dat Denis Kliouev in januari overkwam van Feyenoord en hij was misschien wel de missing link in ons team. Hij bracht extra creativiteit in de ploeg, maar er stond al een basis. We waren een sterk geheel. Er waren geen ‘vedetten’ in de ploeg en niemand voelde zich beter dan iemand anders. Dat was de verdienste van Gerets. Lierse was een modale club en er waren wel ervaren en talentvolle spelers, maar het was knap dat hij daar zo een sterk geheel van heeft weten te maken”, vertelde Menzo toen.

De kampioenenmatch was een prachtige belevenis. "Ik had voordien al eens een wedstrijd meegemaakt waarin we kampioen konden worden. Dat was met Ajax tegen NEC en het was eigenlijk een salonremise. Wij hadden genoeg aan een punt voor de titel en zij waren bij een punt zeker van het behoud. Maar met Lierse moesten we winnen op het veld van Standard. Ik ga niet zeggen dat de spelers van Standard het ons gunden, maar ze zagen Lierse liever kampioen spelen dan pakweg Anderlecht of Club Brugge. We waren toen met Club aan het strijden om de titel. Je voelde wel een spanning, maar je voelde bij hen ook wel iets van ‘we gunnen het jullie’. We wonnen daar terecht, maar je merkte ook dat de fans het liever hadden dat het ‘kleine’ Lierse SK kampioen werd. Het was een heel speciale wedstrijd."

 Het hele interview kan je hier terugvinden.

   

LEES OOK: Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zal Lierse SK dit ooit nog evenaren?

Meest recent

Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

2
2
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

32
32
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

64
64
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

32
32
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

304
304
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

103
103
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

114
114
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

280
280
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

81
81
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

103
103
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

152
152
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

186
186
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

220
220
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

84
84
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1150
1150
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

142
142
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

337
337
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

409
409
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

263
263
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

336
336
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

129
129
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

94
94
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

581
581

Meer sportnieuws