Lierse SK viert feest: "Ze gunden ons de titel"

door
Lierse SK viert feest:

Het is vandaag exact 25 jaar geleden dat Lierse SK kampioen werd van België. Erik Gerets, Eric Van Meir, Stanley Menzo, David Brocken en vele anderen zorgden voor dat huzarenstukje. Een terugblik.


Op 25 mei 1997 won Lierse SK met 0-3 op het veld van Standard en er barste een enorm volksfeest los. Lierse SK was kampioen en dat was een voetbalsprookje dat werkelijkheid werd. Erik Gerets was toen een jonge coach die met spelers als Stanley Menzo, Nico Van Kerckhoven, Eric Van Meir, David Brocken, Bob Peeters, Denis Klyuev en vele anderen voor dé stunt zorgde. Vorig jaar had onze redactie nog een gesprek met Stanley Menzo over die geweldige periode. Het grote succes was het groepsgevoel.

"Of we meteen beseften dat onze ploeg voor de titel kon meedoen? Dat besef is doorheen het seizoen gegroeid. Ik herinner mij dat Denis Kliouev in januari overkwam van Feyenoord en hij was misschien wel de missing link in ons team. Hij bracht extra creativiteit in de ploeg, maar er stond al een basis. We waren een sterk geheel. Er waren geen ‘vedetten’ in de ploeg en niemand voelde zich beter dan iemand anders. Dat was de verdienste van Gerets. Lierse was een modale club en er waren wel ervaren en talentvolle spelers, maar het was knap dat hij daar zo een sterk geheel van heeft weten te maken”, vertelde Menzo toen.

De kampioenenmatch was een prachtige belevenis. "Ik had voordien al eens een wedstrijd meegemaakt waarin we kampioen konden worden. Dat was met Ajax tegen NEC en het was eigenlijk een salonremise. Wij hadden genoeg aan een punt voor de titel en zij waren bij een punt zeker van het behoud. Maar met Lierse moesten we winnen op het veld van Standard. Ik ga niet zeggen dat de spelers van Standard het ons gunden, maar ze zagen Lierse liever kampioen spelen dan pakweg Anderlecht of Club Brugge. We waren toen met Club aan het strijden om de titel. Je voelde wel een spanning, maar je voelde bij hen ook wel iets van ‘we gunnen het jullie’. We wonnen daar terecht, maar je merkte ook dat de fans het liever hadden dat het ‘kleine’ Lierse SK kampioen werd. Het was een heel speciale wedstrijd."

 Het hele interview kan je hier terugvinden.

   

Zal Lierse SK dit ooit nog evenaren?

Meest recent

Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

9
9
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

19
19
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

37
37
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

103
103
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

78
78
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

286
286
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

98
98
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

57
57
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

76
76
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

28
28
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

118
118
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

218
218
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

478
478
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

158
158
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

141
141
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

35
35
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

83
83
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

280
280
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

88
88
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

220
220
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

324
324
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

183
183
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

613
613
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

27
27

Meer sportnieuws