Lierse SK viert feest: "Ze gunden ons de titel"

71
Lierse SK viert feest:

Het is vandaag exact 25 jaar geleden dat Lierse SK kampioen werd van België. Erik Gerets, Eric Van Meir, Stanley Menzo, David Brocken en vele anderen zorgden voor dat huzarenstukje. Een terugblik.


Op 25 mei 1997 won Lierse SK met 0-3 op het veld van Standard en er barste een enorm volksfeest los. Lierse SK was kampioen en dat was een voetbalsprookje dat werkelijkheid werd. Erik Gerets was toen een jonge coach die met spelers als Stanley Menzo, Nico Van Kerckhoven, Eric Van Meir, David Brocken, Bob Peeters, Denis Klyuev en vele anderen voor dé stunt zorgde. Vorig jaar had onze redactie nog een gesprek met Stanley Menzo over die geweldige periode. Het grote succes was het groepsgevoel.

"Of we meteen beseften dat onze ploeg voor de titel kon meedoen? Dat besef is doorheen het seizoen gegroeid. Ik herinner mij dat Denis Kliouev in januari overkwam van Feyenoord en hij was misschien wel de missing link in ons team. Hij bracht extra creativiteit in de ploeg, maar er stond al een basis. We waren een sterk geheel. Er waren geen ‘vedetten’ in de ploeg en niemand voelde zich beter dan iemand anders. Dat was de verdienste van Gerets. Lierse was een modale club en er waren wel ervaren en talentvolle spelers, maar het was knap dat hij daar zo een sterk geheel van heeft weten te maken”, vertelde Menzo toen.

De kampioenenmatch was een prachtige belevenis. "Ik had voordien al eens een wedstrijd meegemaakt waarin we kampioen konden worden. Dat was met Ajax tegen NEC en het was eigenlijk een salonremise. Wij hadden genoeg aan een punt voor de titel en zij waren bij een punt zeker van het behoud. Maar met Lierse moesten we winnen op het veld van Standard. Ik ga niet zeggen dat de spelers van Standard het ons gunden, maar ze zagen Lierse liever kampioen spelen dan pakweg Anderlecht of Club Brugge. We waren toen met Club aan het strijden om de titel. Je voelde wel een spanning, maar je voelde bij hen ook wel iets van ‘we gunnen het jullie’. We wonnen daar terecht, maar je merkte ook dat de fans het liever hadden dat het ‘kleine’ Lierse SK kampioen werd. Het was een heel speciale wedstrijd."

 Het hele interview kan je hier terugvinden.

   

Zal Lierse SK dit ooit nog evenaren?

Meest recent

'Waanzin bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen?'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

21
21
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

107
107
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

3
3
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

35
35
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

167
167
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

54
54
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

118
118
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

806
806
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

60
60
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

287
287
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

173
173
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

105
105
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

158
158
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

109
109
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

224
224
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

245
245
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

183
183
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

78
78
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

432
432
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

161
161
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

424
424
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

91
91
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

306
306
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

347
347
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

336
336

Meer sportnieuws