Zirkzee lijkt vertrek bij Anderlecht aan te kondigen

door
Zirkzee lijkt vertrek bij Anderlecht aan te kondigen

Anderlecht maakte dit seizoen weer een klein beetje progressie door zijn seizoen af te sluiten op de derde plaats. De prestaties gaan dus stelselmatig vooruit, maar het blijft moeilijk voor Paars-Wit om stabiliteit in zijn spelerskern te krijgen. De voorbije jaren zag het elke zomer een pak sterkhouders vertrekken en dat is ook nu weer niet anders.


Christian Kouamé nam op sociale media al afscheid van Anderlecht en nu doet ook zijn spitsbroeder Joshua Zirkzee ogenschijnlijk hetzelfde. "Ongeacht wat er gebeurt, Mauves", schrijft hij. "Bedankt om me weer verliefd te laten worden op het spelletje. Bedankt voor alle steun in goede en slechte tijden dit seizoen. Bedankt om me te laten groeien en de persoon te worden die ik ben."

Hij zegt het dus nog niet met zoveel woorden, maar met zijn dankwoordjes neemt Zirkzee alvast een voorschot op een vertrek. Anderlecht beschikt geen aankoopoptie op de van Bayern München gehuurde spits, die met zijn goede prestaties dit seizoen zijn marktwaarde bovendien alleen maar wist op te krikken. Met een door Transfermarkt geschatte waarde van 11 miljoen euro lijkt hij veel te duur te zijn voor Paars-Wit.

NIEUWE KANS
Het lijkt erop dat Zirkzee volgend seizoen minstens in de voorbereiding een nieuwe kans zal krijgen bij Bayern. In interviews gaf de 21-jarige wel aan dat hij niet opnieuw op de bank wil belanden en bovendien gaat hij zijn laatste contractjaar in. Bayern zal mogelijk dus wel genoodzaakt zijn om mee te werken aan een transfer als Zirkzee zou weigeren om bij te tekenen.


LEES OOK: 'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

Zal Zirkzee volgend seizoen doorbreken bij Bayern?

Meest recent

'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

2
2
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

12
12
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

28
28
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

17
17
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

143
143
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

117
117
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

168
168
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

168
168
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

90
90
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

187
187
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

725
725
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

87
87
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

44
44
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

114
114
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

544
544
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

228
228
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

593
593
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

180
180
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

240
240
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

42
42
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

54
54
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

683
683
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

843
843
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

158
158
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

317
317

Meer sportnieuws