Musonda neemt emotioneel afscheid van Chelsea

178
Musonda neemt emotioneel afscheid van Chelsea

Het was al langer duidelijk dat Charly Musonda Junior op vertrekken stond bij Chelsea. Het 25-jarige voormalige supertalent beschikte over een aflopend contract en dat zou niet meer verlengd worden. De grote doorbraak kwam er immers nooit en dat was in grote mate te wijten aan blessureleed.


De laatste officiële wedstrijd van Musonda dateert inmiddels al van augustus 2019, wat betekent dat hij dus al bijna drie jaar niet meer gespeeld heeft. Dit seizoen mocht hij enkel in september en oktober twee keer in actie komen met de U23 van Chelsea, tussendoor speelde hij helemaal niets. Een slepende knieblessure hield hem al die tijd aan de kant.

In een zeer emotionele boodschap op Instagram neemt Musonda nu afscheid van de club waar hij tien jaar aan de slag was. Daarin blijkt hij ook al vooruit. "Wat de toekomst zal brengen of waar dat zal zijn, is nog onduidelijk. Maar wat mijn blessure mij geleerd heeft, is dat mijn kracht komt uit mijn mentale sterkte, niet uit mijn talent. Een andere zekerheid is dat ik volgend seizoen zeker weer terug zal spelen", schrijft hij onder meer.

GOUDEN TOEKOMST
Musonda streek in 2012 neer bij Chelsea, dat hem als zestienjarig toptalent wegplukte uit de jeugd van Anderlecht. Op Stamford Bridge volgde de grote doorbraak echter niet. Na zeven matchen in de hoofdmacht volgden uitleenbeurten aan Real Betis en Celtic, die telkens eindigden met een sisser. Chelsea stalde hem daarna bij zusterclub Vitesse, maar daar viel Musonda geblesseerd uit in zijn eerste oefenmatch. Het was het begin van een lange lijdensweg.


LEES OOK: ‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Zal hij nog een mooie carrière kennen?

Meest recent

Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

4
4
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

1
1
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

17
17
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

40
40
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

44
44
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

40
40
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

100
100
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

157
157
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

447
447
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

26
26
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

74
74
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

285
285
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

8
8
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

87
87
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

120
120
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

113
113
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

217
217
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

158
158
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

39
39
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

584
584
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

35
35
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

134
134
‘Hard dilemma voor van Bommel: Lukaku niet tevreden’

Waar is Romelu Lukaku bij de Rode Duivels onder Mark van Bommel? Op het afgelopen WK was de ...

359
359
Tweestrijd Tresoldi: droomtransfer en interlandkeuze

Nicolo Tresoldi brak vorig seizoen volledig door bij Club Brugge en dit seizoen is de Duitse ...

66
66
‘Eerste City-bom al bekend: procedurefout onthuld’

Manchester City is schuldig bevonden aan 114 inbreuken tegen de Financial Fair Play-regels. Er ...

265
265

Meer sportnieuws