Musonda neemt emotioneel afscheid van Chelsea

178 stemmen
Musonda neemt emotioneel afscheid van Chelsea

Het was al langer duidelijk dat Charly Musonda Junior op vertrekken stond bij Chelsea. Het 25-jarige voormalige supertalent beschikte over een aflopend contract en dat zou niet meer verlengd worden. De grote doorbraak kwam er immers nooit en dat was in grote mate te wijten aan blessureleed.


De laatste officiële wedstrijd van Musonda dateert inmiddels al van augustus 2019, wat betekent dat hij dus al bijna drie jaar niet meer gespeeld heeft. Dit seizoen mocht hij enkel in september en oktober twee keer in actie komen met de U23 van Chelsea, tussendoor speelde hij helemaal niets. Een slepende knieblessure hield hem al die tijd aan de kant.

In een zeer emotionele boodschap op Instagram neemt Musonda nu afscheid van de club waar hij tien jaar aan de slag was. Daarin blijkt hij ook al vooruit. "Wat de toekomst zal brengen of waar dat zal zijn, is nog onduidelijk. Maar wat mijn blessure mij geleerd heeft, is dat mijn kracht komt uit mijn mentale sterkte, niet uit mijn talent. Een andere zekerheid is dat ik volgend seizoen zeker weer terug zal spelen", schrijft hij onder meer.

GOUDEN TOEKOMST
Musonda streek in 2012 neer bij Chelsea, dat hem als zestienjarig toptalent wegplukte uit de jeugd van Anderlecht. Op Stamford Bridge volgde de grote doorbraak echter niet. Na zeven matchen in de hoofdmacht volgden uitleenbeurten aan Real Betis en Celtic, die telkens eindigden met een sisser. Chelsea stalde hem daarna bij zusterclub Vitesse, maar daar viel Musonda geblesseerd uit in zijn eerste oefenmatch. Het was het begin van een lange lijdensweg.


LEES OOK: Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Zal hij nog een mooie carrière kennen?

Meest recent

'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

17
17
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

84
84
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

73
73
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

271
271
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

369
369
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

206
206
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

375
375
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

422
422
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

514
514
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

229
229
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

78
78
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

233
233
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

288
288
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

139
139
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

385
385
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

157
157
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

233
233
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

637
637
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

119
119
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

321
321
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

207
207
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

173
173
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

128
128
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

206
206

Meer sportnieuws