Musonda neemt emotioneel afscheid van Chelsea

door
Musonda neemt emotioneel afscheid van Chelsea

Het was al langer duidelijk dat Charly Musonda Junior op vertrekken stond bij Chelsea. Het 25-jarige voormalige supertalent beschikte over een aflopend contract en dat zou niet meer verlengd worden. De grote doorbraak kwam er immers nooit en dat was in grote mate te wijten aan blessureleed.


De laatste officiële wedstrijd van Musonda dateert inmiddels al van augustus 2019, wat betekent dat hij dus al bijna drie jaar niet meer gespeeld heeft. Dit seizoen mocht hij enkel in september en oktober twee keer in actie komen met de U23 van Chelsea, tussendoor speelde hij helemaal niets. Een slepende knieblessure hield hem al die tijd aan de kant.

In een zeer emotionele boodschap op Instagram neemt Musonda nu afscheid van de club waar hij tien jaar aan de slag was. Daarin blijkt hij ook al vooruit. "Wat de toekomst zal brengen of waar dat zal zijn, is nog onduidelijk. Maar wat mijn blessure mij geleerd heeft, is dat mijn kracht komt uit mijn mentale sterkte, niet uit mijn talent. Een andere zekerheid is dat ik volgend seizoen zeker weer terug zal spelen", schrijft hij onder meer.

GOUDEN TOEKOMST
Musonda streek in 2012 neer bij Chelsea, dat hem als zestienjarig toptalent wegplukte uit de jeugd van Anderlecht. Op Stamford Bridge volgde de grote doorbraak echter niet. Na zeven matchen in de hoofdmacht volgden uitleenbeurten aan Real Betis en Celtic, die telkens eindigden met een sisser. Chelsea stalde hem daarna bij zusterclub Vitesse, maar daar viel Musonda geblesseerd uit in zijn eerste oefenmatch. Het was het begin van een lange lijdensweg.


LEES OOK: Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Zal hij nog een mooie carrière kennen?

Meest recent

'Done deal in Anderlecht: witte rook voor Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

0
0
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

3
3
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

53
53
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

94
94
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

41
41
Van der Elst verbluft door prestatie RSCA-smaakmaker

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

122
122
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

137
137
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

251
251
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

134
134
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

47
47
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

110
110
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

38
38
Van der Elst onthult pijnlijk verhaal over Club-speler

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

175
175
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

205
205
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

248
248
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

82
82
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

86
86
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

546
546
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

60
60
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

204
204
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

281
281
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

239
239
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

605
605
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

401
401

Meer sportnieuws