Musonda neemt emotioneel afscheid van Chelsea

door
Musonda neemt emotioneel afscheid van Chelsea

Het was al langer duidelijk dat Charly Musonda Junior op vertrekken stond bij Chelsea. Het 25-jarige voormalige supertalent beschikte over een aflopend contract en dat zou niet meer verlengd worden. De grote doorbraak kwam er immers nooit en dat was in grote mate te wijten aan blessureleed.


De laatste officiële wedstrijd van Musonda dateert inmiddels al van augustus 2019, wat betekent dat hij dus al bijna drie jaar niet meer gespeeld heeft. Dit seizoen mocht hij enkel in september en oktober twee keer in actie komen met de U23 van Chelsea, tussendoor speelde hij helemaal niets. Een slepende knieblessure hield hem al die tijd aan de kant.

In een zeer emotionele boodschap op Instagram neemt Musonda nu afscheid van de club waar hij tien jaar aan de slag was. Daarin blijkt hij ook al vooruit. "Wat de toekomst zal brengen of waar dat zal zijn, is nog onduidelijk. Maar wat mijn blessure mij geleerd heeft, is dat mijn kracht komt uit mijn mentale sterkte, niet uit mijn talent. Een andere zekerheid is dat ik volgend seizoen zeker weer terug zal spelen", schrijft hij onder meer.

GOUDEN TOEKOMST
Musonda streek in 2012 neer bij Chelsea, dat hem als zestienjarig toptalent wegplukte uit de jeugd van Anderlecht. Op Stamford Bridge volgde de grote doorbraak echter niet. Na zeven matchen in de hoofdmacht volgden uitleenbeurten aan Real Betis en Celtic, die telkens eindigden met een sisser. Chelsea stalde hem daarna bij zusterclub Vitesse, maar daar viel Musonda geblesseerd uit in zijn eerste oefenmatch. Het was het begin van een lange lijdensweg.


LEES OOK: Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Zal hij nog een mooie carrière kennen?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

173
173
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

98
98
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

48
48
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

26
26
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

22
22
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

170
170
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

65
65
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

123
123
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

181
181
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

124
124
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

14
14
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

439
439
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

20
20
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

154
154
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

95
95
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

132
132
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

52
52
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

233
233
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

266
266
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

46
46
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

148
148
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

88
88
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

374
374
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

134
134

Meer sportnieuws